Co si sbalit na Rhodos?

Co si sbalit na Rhodos?

Na co si dát pozor na Rhodosu

V Řecku si určite dejte pozor na drogy, převoz i přechovávání jakéhokoliv množství drog je přísně trestáno vězením. Také se svžm švýcarským nožem se raději před cestou rozlučte, nošení nože nebo například slzného spreje se v Řecku posuzuje jako nepovolené ozbrojování což může také vést k vážným trestům.

Jak cestovat po Rhodosu

Veřejná hromadná doprava je zastoupena výhradně autobusy. Vlaky ani jiný druh dopravy na Rhodu nenajdete. Autobusová doprava na Rhodosu je zajišťována dvěma společnostmi: KTEL a Roda. Jízdenky si vzájemně neuznávají, ale to je jedno, protože žádná integrovaná, vícedenní nebo časová jízdenka na ostrově neexistuje.

Jak se domluvit v Řecku

Úředním jazykem Řecka a řecké části Kypru je řečtina. Píše se alfabetou (řeckou abecedou). Mezi nejčastěji používané cizí jazyky patří angličtina a francouzština. V turistických destinacích se tedy dobře domluvíte anglicky a někdy uspějete i s němčinou.

Co vědět před cestou do Řecka

Tipy na závěrDobrý den se řekne „kalí méra“ a děkuji „sas efcharistó“V celém Řecku včetně ostrovů jsou oficiální měnou eura.Na většině míst upřednostňují platbu v hotovosti před kartou.Pro vstup nepotřebujete vízum, stačí pas či občanský průkaz.Zásuvky v Řecku jsou stejné jako u nás, nepotřebujete adaptér.

Jaké je na Rhodosu moře

Na jižním cípu Rhodosu se setkávají dvě moře – vpravo Středozemní, vlevo Egejské. Doba letních dovolených je už nenávratně pryč a někde moře začíná pomalu chladnout.

Co se vyplatí koupit v Řecku

Co nakoupit v Řecku Z Řecka se vyplatí koupit domů jako dárek olivový olej, víno, fetu, sezamová semínka v medu. Dobrý je i zdejší med, nejlepší je tympánový z Limnu a Kalymnu, skvělý jogurt měli i na ostrově Thassos. Výborný je i místní jogurt.

Jak je draho na Rhodosu

Průměrné ceny v Rhodos jsou vyšší než v Česko. Pokud nakupujete v Rhodos, musíte za ni platit 1.29 krát víc než v Česko. Průměrná ubytovací cena v Rhodos se pohybuje od: 419 CZK (18 EUR) v hostelu po 1,500 CZK (63 EUR) v 3 hvězdičkovém hotelu. Cena za noc v luxusním hotelu v Rhodos je asi 6,200 CZK (260 EUR).

Kam s dětmi na Rhodosu

A aby to nebyla jen válecí dovolená, uskutečnili jsme i spoustu výletů, z nich rozhodně doporučuji následující:Výlet do přístavu v Kolymbii.Městečko Lindos.Hlavní město Rhodos.Pláž Tsambika.Klášter Moni Tsambika.Prasonisi.Hrad Monolithos.Pláž Anthony Quinn.

Jak pozdravit v Řecku

Pozdravy a základní společenská konverzace. Dobré ráno! Καλημέρα! Dobré odpoledne!

Jak se řecky řekne na zdraví

Základní výrazy

Česky Řecky (výslovnost)
Dobrou chuť Kalí órexi
Na zdraví! Stin jíá sas!
Ano / Ne Ne / óchi
Děkuji / Není zač Efcharistó

Jak se platí v Řecku

V Řecku se platí, stejně jako ve většině ostatních zemí EU, eurem, které má 100 centů. Bankovky mají hodnotu 500, 200, 100, 50, 20, 10 a 5 eur, mince potom 1, 2, 5, 10, 20 a 50 eurocentů a 1 a 2 eura. Do roku 2001 se zde platilo řeckou drachmou.

Kde jsou na Rhodosu vlny

Moře kolem ostrova Rhodos

Východ ostrova je znám hlavně svým klidným mořem a plážemi s pozvolným vstupem do vody. Proto je tato oblast vhodná pro rodinnou dovolenou. Naopak západní pobřeží je větrnější a na hladině se častěji vyskytují vlny.

Kde je nejtepleji na Rhodosu

Teplota moře

Teplota vody v moři v průběhu roku kolísá, v zimních měsících se pohybuje mezi 15–20 °C, v létě pak kolem 24–28 °C. Na vyloženě teplé moře narazíte především v mělkých zátokách východní části ostrova.

Co se nesmí dovážet do Řecka

Řecko – celní a devizové předpisy

Bez zvláštního povolení je zakázán vývoz a dovoz zbraní a střeliva, léků (vyjma těch určených pro osobní potřebu), starožitností a uměleckých předmětů, chráněných rostlin, zvířat a přírodnin. Mimo palivovou nádrž lze v kovovém kanystru převážet maximálně 10 litrů pohonných hmot.

Co si přivézt z Kréty

Nejlepší suvenýry, které se vezměte domů z Kréty z ŘeckaHorský bylinkový čaj.Olivový olej.Tradiční oblečeníKeramika.Víno.Bylinky.Raki.

Jak platit kartou v Řecku

Většina hotelů, obchodů i restaurací běžně přijímá platební karty (Visa, MasterCard, EuroCard, American Express). Bankomaty jsou poměrně dobře dostupné i na menších městech a přijímají všechny mezinárodní platební karty. Poplatky za výběr řeckých bank se pohybují maximálně v řádu desetikorun.

Kde parkovat ve městě Rhodos

Ve městě Rhodos se dá zaparkovat na několika parkovištích, která jsou zdarma. Placená parkoviště jsou označena modrou linií a platí se zde v automatech. Většinou jsou vymezena časová pásma, kdy se zde musí platit. V neděli a o svátcích je parkování zdarma.

Kam na Rhodosu autem

Rhodos – další tipy na výlety a doporučené cílePláž Prasonisi – maják Prasonisi.Hrad Monolithos – pláž Fourni.Hrad Kastelos – muzem v Kritikos – pláž Paleochora.Historický objek Lindos – pláž Agia Agata.Údolí motýlů – pláž Antony Quinn.Vesnička Mesangaros – Lachaniati – pláž Agios Georgios.a podobně

Co znamená řecky Jamas

JAMAS! (řecky na zdraví, pozn. red.)

Co znamená recky Jamas

JAMAS! (řecky na zdraví, pozn. red.)

Co znamená řecké slovo kola

Ano, kolo v řečtině znamená naše české pozadí právě s tím krásným R … Před lety dostala naše Any první kolo. Červené s košíčkem vpředu, bílé pneumatiky svítily do dálky a ona na něj byla tak moc pyšná.

Co se dá koupit v Řecku

Co nakoupit v Řecku Z Řecka se vyplatí koupit domů jako dárek olivový olej, víno, fetu, sezamová semínka v medu. Dobrý je i zdejší med, nejlepší je tympánový z Limnu a Kalymnu, skvělý jogurt měli i na ostrově Thassos. Výborný je i místní jogurt.

Kde bydlet na Rhodosu

Rhodos Town je jediným opravdovým městem na ostrově s kompletním zázemím, Je relativně kompaktní, takže se můžete ubytovat téměř kdekoli. Milovníci památek ocení možnost ubytovat se přímo v historickém jádru města, ubytování za hradbami však nabízí stejný komfort za výrazně nižší ceny.

Jaké jsou pláže na Rhodosu

Nejkrásnější pláže na RhodosuAfandou, Rhodos.Záliv Anthonyho Quinna, Rhodos.Faliraki, Rhodos.Pláž Haraki, Rhodos.Ixia, Rhodos.Kalathos, Rhodos.Pláž Ladiko, Rhodos.Pláž Lardos, Rhodos.

Jak dlouho trvá cesta na Rhodos

Jak dlouho trvá let z Praha do Rhodos 2 hodin/y a 50 minut/y je průměrná doba letu Praha – Rhodos.