Co si koupit na Rhodosu?

Co si koupit na Rhodosu?

Co si vzít sebou na Rhodos

Pro pobyty u moře si nezapomeňte plavky, opalovací krém, sluneční brýle a pokrývku hlavy. Pokud se rádi kocháte podmořským světem, budou se vám hodit taky ploutve a šnorchl. V každém případě si vezměte boty do vody, protože se zejména u skalnatých pobřeží nacházejí mořští ježci.

Jaké je na Rhodosu moře

Na jižním cípu Rhodosu se setkávají dvě moře – vpravo Středozemní, vlevo Egejské. Doba letních dovolených je už nenávratně pryč a někde moře začíná pomalu chladnout.

Jak se mluví na Rhodosu

Rhodos
Hustota zalidnění 82,49 obyv./km²
Největší sídlo Rhodos
Používané jazyky Řečtina, Turečtina
multimediální obsah na Commons

Kam na Rhodosu autem

Rhodos – další tipy na výlety a doporučené cílePláž Prasonisi – maják Prasonisi.Hrad Monolithos – pláž Fourni.Hrad Kastelos – muzem v Kritikos – pláž Paleochora.Historický objek Lindos – pláž Agia Agata.Údolí motýlů – pláž Antony Quinn.Vesnička Mesangaros – Lachaniati – pláž Agios Georgios.a podobně

Jak se platí v Řecku

V Řecku se platí, stejně jako ve většině ostatních zemí EU, eurem, které má 100 centů. Bankovky mají hodnotu 500, 200, 100, 50, 20, 10 a 5 eur, mince potom 1, 2, 5, 10, 20 a 50 eurocentů a 1 a 2 eura. Do roku 2001 se zde platilo řeckou drachmou.

Co vědět před cestou do Řecka

Tipy na závěrDobrý den se řekne „kalí méra“ a děkuji „sas efcharistó“V celém Řecku včetně ostrovů jsou oficiální měnou eura.Na většině míst upřednostňují platbu v hotovosti před kartou.Pro vstup nepotřebujete vízum, stačí pas či občanský průkaz.Zásuvky v Řecku jsou stejné jako u nás, nepotřebujete adaptér.

Kde jsou na Rhodosu vlny

Moře kolem ostrova Rhodos

Východ ostrova je znám hlavně svým klidným mořem a plážemi s pozvolným vstupem do vody. Proto je tato oblast vhodná pro rodinnou dovolenou. Naopak západní pobřeží je větrnější a na hladině se častěji vyskytují vlny.

Proč na Rhodos

Ostrov Rhodos má unikátní strategickou polohu a ze zdejších přístavů se mohou turisté pohodlně vydat na další malebné ostrovy. Nabízí se zejména ostrov Symi či výlet na pravoslavný kláštěr Panormitis. Rhodos může rovněž posloužit jako výchozí bod pro cestu na turecký ostrov Marmaris.

Co se vyplatí koupit v Řecku

Co nakoupit v Řecku Z Řecka se vyplatí koupit domů jako dárek olivový olej, víno, fetu, sezamová semínka v medu. Dobrý je i zdejší med, nejlepší je tympánový z Limnu a Kalymnu, skvělý jogurt měli i na ostrově Thassos. Výborný je i místní jogurt.

Jak je velký ostrov Rhodos

79,7 kmRhodos / Maximální délka

Kde bydlet na Rhodosu

Rhodos Town je jediným opravdovým městem na ostrově s kompletním zázemím, Je relativně kompaktní, takže se můžete ubytovat téměř kdekoli. Milovníci památek ocení možnost ubytovat se přímo v historickém jádru města, ubytování za hradbami však nabízí stejný komfort za výrazně nižší ceny.

Kam na Rhodosu s dětmi

A aby to nebyla jen válecí dovolená, uskutečnili jsme i spoustu výletů, z nich rozhodně doporučuji následující:Výlet do přístavu v Kolymbii.Městečko Lindos.Hlavní město Rhodos.Pláž Tsambika.Klášter Moni Tsambika.Prasonisi.Hrad Monolithos.Pláž Anthony Quinn.

Co nedělat v Řecku

10 věcí, které nikdy nedělejte v ŘeckuNespěchejte. Čas pro Řeky nic neznamená.Neházejte toaletní papír do záchodu.Neukazujte, že je něco OK!Nejezte u McDonald's.Nechoďte na svatá místa v tílku a v kraťasech.Nedotýkejte se památek.Nefotografujte válečné loděNechoďte nikam na vlastní nebezpečí

Co se dá koupit v Řecku

Co nakoupit v Řecku Z Řecka se vyplatí koupit domů jako dárek olivový olej, víno, fetu, sezamová semínka v medu. Dobrý je i zdejší med, nejlepší je tympánový z Limnu a Kalymnu, skvělý jogurt měli i na ostrově Thassos. Výborný je i místní jogurt.

Jak se domluvit v Řecku

Úředním jazykem Řecka a řecké části Kypru je řečtina. Píše se alfabetou (řeckou abecedou). Mezi nejčastěji používané cizí jazyky patří angličtina a francouzština. V turistických destinacích se tedy dobře domluvíte anglicky a někdy uspějete i s němčinou.

Kde šnorchlovat na Rhodosu

Nejlepší místa ke šnorchlováníPláž Anthony Quinn. Pláž Anthony Quinn se řadí mezi nejkrásnější na celém Rhodosu.Pláž Ladiko. Šnorchlování se skvělou viditelností si užijete i na nedaleké pláži Ladiko.Pláž Traganou. Rájem všech šnorchlařů je i pláž Traganou, která se nachází 18 kilometrů od hlavního města.

Kde se nachazi Rhodos

Rhodos je největším ostrovem souostroví Dodekanésos a čtvrtým největším ostrovem Řecka. Najdete ho v jihovýchodní části souostroví u pobřeží Malé Asie, od kterého jej na severu dělí průliv široký 17,5 km.

Co se nesmí dovážet do Řecka

Řecko – celní a devizové předpisy

Bez zvláštního povolení je zakázán vývoz a dovoz zbraní a střeliva, léků (vyjma těch určených pro osobní potřebu), starožitností a uměleckých předmětů, chráněných rostlin, zvířat a přírodnin. Mimo palivovou nádrž lze v kovovém kanystru převážet maximálně 10 litrů pohonných hmot.

Co si přivézt z Kréty

Nejlepší suvenýry, které se vezměte domů z Kréty z ŘeckaHorský bylinkový čaj.Olivový olej.Tradiční oblečeníKeramika.Víno.Bylinky.Raki.

Co znamená Rhodos

Dle některých legend se váže k mytologickému příběhu o Diovi a bohu slunce Héliovi, dle jiných je název spjat s nymfou Rhode, která mohla dát ostrovu jeho název, v neposlední řadě se objevuje názor, že je slovo odvozeno od fénického „rhod“, což znamená had. Anglická podoba slova je též s „h“– Rhodes.

Kde v Řecku nejméně fouká

12.08.19/13:42 Ještě přidávám Eloundu, tam je to chráněné klidné moře a taky méně fouká. V Pláce na konci vesnice už to fučí. Jihovýchod Kréty fouká taky. Ale na rozdíl o severního pobřeží moře bývá klidnější.

Kde parkovat ve městě Rhodos

Ve městě Rhodos se dá zaparkovat na několika parkovištích, která jsou zdarma. Placená parkoviště jsou označena modrou linií a platí se zde v automatech. Většinou jsou vymezena časová pásma, kdy se zde musí platit. V neděli a o svátcích je parkování zdarma.

Kam s detmi all inclusive

Nejoblíbenější dovolená u moře s dětmi s all inclusivePrima Life Makadi v EgyptěHotel Žeravi Beach v Bulharsku.Pegasos Royal Resort v Turecku.Club Asteria Belek v Turecku.Aqua Paradise Resort v Bulharsku.Kipriotis Village na Kosu.Eri Beach and Village na KrétěHotel Ellia na Rhodosu.

Jak se řecky řekne na zdraví

Základní výrazy

Česky Řecky (výslovnost)
Dobrou chuť Kalí órexi
Na zdraví! Stin jíá sas!
Ano / Ne Ne / óchi
Děkuji / Není zač Efcharistó

Jak pozdravit v Řecku

Pozdravy a základní společenská konverzace. Dobré ráno! Καλημέρα! Dobré odpoledne!