Co si koupit na Korfu?

Co si koupit na Korfu?

Na co si dát pozor na Korfu

Zásadně neponechávejte nic v autě, ať svém či vypůjčeném. Pozor! V Řecku se nošení dýky nebo slzného spreje považuje za nedovolené ozbrojování. Všeobecně platí, že ostrov Korfu patří k bezpečným turistickým cílům.

Kam zajet na Korfu

Za nejkrásnější místo ostrova Korfu je označována Paleokastritsa, najdeme ji pouhých 25 km od hlavního města.Přírodní scenerie dalšího letoviska Agios Georgios patří k nejzajímavějším na ostrově.V posledních letech pronikl cestovní ruch i do krásné krasové oblasti zátoky Liapades se stejnojmenným letoviskem.

Co se vyplatí koupit v Řecku

Co nakoupit v Řecku Z Řecka se vyplatí koupit domů jako dárek olivový olej, víno, fetu, sezamová semínka v medu. Dobrý je i zdejší med, nejlepší je tympánový z Limnu a Kalymnu, skvělý jogurt měli i na ostrově Thassos. Výborný je i místní jogurt.

Co si vzít na Korfu

Pro pobyty u moře si nezapomeňte plavky, opalovací krém, sluneční brýle a pokrývku hlavy. Pokud se rádi kocháte podmořským světem, budou se vám hodit taky ploutve a šnorchl. V každém případě si vezměte boty do vody, protože se zejména u skalnatých pobřeží nacházejí mořští ježci.

Jak se plati na Korfu

V Řecku se platí, stejně jako ve většině ostatních zemí EU, eurem, které má 100 centů. Bankovky mají hodnotu 500, 200, 100, 50, 20, 10 a 5 eur, mince potom 1, 2, 5, 10, 20 a 50 eurocentů a 1 a 2 eura.

Co roste na Korfu

V horách pak rostou léčivky a aromatické byliny, z nichž jistě budete znát oregano, tymián, levanduli, majoránku, rozmarýn apod. Na Korfu se můžete kochat pohledem na orchideje, kterých tu roste na 40 druhů. Z užitkových rostlin pak v Řecku najdete vinnou révu, citrusové stromy, olivovníky, granátová jablka a obilniny.

Kdy je nejlepší jet na Korfu

Kdy jet na Korfu Pokud sem jedete za odpočinkem na pláži a opalováním, je ideální doba v průběhu letních měsíců červen – říjen, kdy je průměrná teplota kolem 30 °C. Pokud ovšem vyrážíte na Korfu za turistikou, je ideální dobou říjen – duben, kdy se průměrné denní teploty pohybují mezi 15-22 °C.

Co ochutnat na Korfu

Doporučuje se také ochutnat i velmi chutné jídlo tyropitakia, které se připravuje s národním sýrem feta. Mezi předkrmy tradiční kuchyně ostrova Korfu určitě patří také numbulo a burduni.

Co se nesmí dovážet do Řecka

Řecko – celní a devizové předpisy

Bez zvláštního povolení je zakázán vývoz a dovoz zbraní a střeliva, léků (vyjma těch určených pro osobní potřebu), starožitností a uměleckých předmětů, chráněných rostlin, zvířat a přírodnin. Mimo palivovou nádrž lze v kovovém kanystru převážet maximálně 10 litrů pohonných hmot.

Jaké je moře na Korfu

Korfu, resp. Kerkyra (řecky Κέρκυρα, Kérkyra, [ˈkʲe̞ɾkʲiɾa]IPA; starořecky Κέρκυρα nebo Κόρκυρα; latinsky Corcyra; italsky Corfù) je druhý největší ostrov v Jónském moři, součást Řecka.

Jak je draho v Řecku

Zahraniční láci nebo drahotu vyjádříme procentuálně, vůči průměrným cenám v České republice. V Řecku stojí hotely a restaurace 125,9 %, potraviny 118,5 % a nealkoholické nápoje 124,1 % toho, co platíme za stejné produkty a služby v tuzemsku.

Jak se mluví řecký

Řečtina (řecky ελληνική (γλώσσα) – ellinikí (glóssa), tj. řecký (jazyk), nebo ελληνικά – elliniká, tj. řečtina) je indoevropský jazyk používaný autochtonním obyvatelstvem především v Řecku, na Kypru a v částech Turecka, a dále v některých emigračních zemích, jako je Austrálie, Spojené státy, Kanada aj.

Kde bydleli Durrellovi na Korfu

Leží v malé zátoce na severovýchodním pobřeží ostrova Korfu mezi zálivy Kouloura a Agni, asi 30 km od hlavního města Kerkyra. Místo se stalo známé také díky tomu, že zde žila v "bílém domě" rodina Durellových – matka a její 4 děti – od roku 1935 až do vypuknutí války v roce 1939.

Jak je v Řecku

Podnebí V Řecku panuje typické středomořské podnebí s průměrnou roční teplotou vzduchu kolem 25°C. Počasí je tady v sezóně poměrně konstantní – většinou převládá jasno nebo skoro jasno s teplotami kolem 30°C. V parném létě, zejména v červenci a srpnu, se teploty pohybují kolem 35°C ve stínu.

Jak casto prsi na Korfu

Prší často.

V období od listopadu do března typicky 14x za měsíc. V těch na srážky nejbohatších měsících, což je listopad a prosinec, zde průměrný měsíční srážkový úhrn činí 185 mm.

Co si dát v Řecku

Mezi typická jídla patří gyros, tzatziki a typický vynikající řecký jogurt. Ochutnejte "pitu", což je chlebová placka. Výborné jsou také řecké moučníky, pečivo nebo slané koláče z lískového těsta plněné sýrem či špenátem a velmi oblíbené je v této oblasti také sušené ovoce a oříšky.

Co se pije v Řecku

Jak jsme psali v tomto článku, tak můžete vyzkoušet typický řecký alkohol a to je Ouzo. Oblíbeným alkoholem v Řecku je i Metaxa, víno a nebo třeba Retsina.

Co se nesmí vyvážet z Madeiry

Vyvážet se nesmějí výrobky neobchodní povahy v hodnotě nad 45 € u osob starších 15 let a nad 23 € u osob mladších 15 let, neautorizovaná vydání knih z fondu národního kulturního bohatství, esence k výrobě portugalských vín, zdraví škodlivé potraviny a léky.

Co je zakázáno vyvážet z Řecka

Řecko – celní a devizové předpisy

Bez zvláštního povolení je zakázán vývoz a dovoz zbraní a střeliva, léků (vyjma těch určených pro osobní potřebu), starožitností a uměleckých předmětů, chráněných rostlin, zvířat a přírodnin. Mimo palivovou nádrž lze v kovovém kanystru převážet maximálně 10 litrů pohonných hmot.

Jakou měnou se platí v Itálii

Itálie je součástí Evropské unie a měnou je euro (€). Mince jsou v hodnotě 1, 2, 5, 10, 20, 50 centů; 1, 2 €. Papírové bankovky v hodnotě 5, 10, 20, 50, 100, 200, 500 €.

Jak se řecky řekne na zdraví

Základní výrazy

Česky Řecky (výslovnost)
Dobrou chuť Kalí órexi
Na zdraví! Stin jíá sas!
Ano / Ne Ne / óchi
Děkuji / Není zač Efcharistó

Jak pozdravit v Řecku

Pozdravy a základní společenská konverzace. Dobré ráno! Καλημέρα! Dobré odpoledne!

Kdy je v Řecku nejtepleji

V parném létě, zejména v červenci a srpnu, se teploty pohybují kolem 35°C ve stínu. Někdy samozřejmě přijdou přeháňky nebo bouřky, ovšem takové počasí trvá maximálně jeden den. Nejtepleji je v jižní části Řecka, zejména na Krétě či na Kykladách. Teploty se tu v létě mohou vyšplhat až přes 40°C.

Kdy je sezona v Řecku

Hlavní sezona trvá v Řecku od poloviny června do poloviny září, v tuto dobu je zde nejvíc turistů a také ceny jsou nejvyšší. Pokud chcete ušetřit a zároveň mít vysokou pravděpodobnost pěkného počasí, vydejte se do Řecka na konci dubna, v květnu, září nebo v říjnu.

Kdy jet na dovolenou na Korfu

Ideálním měsícem k cestě k moři je první polovina září. Chcete-li spíše poznávat ostrov jako takový, preferujete příjemnější teploty vzduchu a nevadí studené moře, jeďte na Korfu v dubnu, květnu nebo říjnu.