Co se vyrábí v Nošovicích?

Co se vyrábí v Nošovicích?

Co se vyrabi v Nošovicích

Hyundai v Nošovicích je jediným výrobním závodem Hyundai na území Evropské unie a je právem považován za jednu z nejmodernějších automobilek v Evropě.
Archiv

Kde se vyrábí vozy Hyundai

Hyundai Motor Manufacturing Czech s.r.o. (HMMC) je společnost se sídlem v Nižních Lhotách, která byla založena 7. července 2006 a působí v průmyslové zóně Nošovice na ploše o rozloze 200 hektarů.

Kde se vyrábí Hyundai i30

Výrobní závod automobilky Hyundai v Nošovicích hraje strategickou roli v globálním automobilovém průmyslu. Vždyť se zde denně narodí okolo 1 400 aut, která putují do více než 70 zemí světa. Nás však zajímal proces výroby nejprodávanějšího vozu značky v Česku, modelu i30.
Archiv

Kde se vyrábí Tucson

Hyundai Motor Manufacturing Czech (HMMC) v Nošovicích (Česká republika) s kapacitou 350 000 vozů ročně byl uveden do provozu v roce 2008 a patří mezi nejmodernější výrobní závody v Evropě. HMMC vyrábí kromě modelu TUCSON také modely i30, i30 N a KONA Electric pro evropský trh.

Jaká značka aut se vyrábí v Nošovicích

Továrna v Nošovicích je jediným výrobním závodem Hyundai v Evropské unii. Produkuje až 1 500 aut denně, loni jich vyrobila 309 500. Vyrábí modely i30, Kona Electric a Tucson.

Kdo vyrábí auta Hyundai

Hyundai (korejsky 현대 Hjonde, výslovnost [ˈhjʌndɛ]IPA) je jihokorejský podnik. Jeho výrobní náplní je strojírenská výroba, stavba lodí, chemická výroba, elektronika a výroba automobilů.

Co znamená slovo Hyundai

Firma Hyundai Engineering and Construction Company byla založena v roce 1947. Název „Hyundai“ znamená „moderní doba“.

Kde se vyrábí Toyota v ČR

Toyota Motor Manufacturing Czech Republic s.r.o. (TMMCZ) je výrobní závod v průmyslové zóně Kolín-Ovčáry. Vznikl jako joint venture automobilek Toyota Motor Corporation a Groupe PSA pod názvem „Toyota Peugeot Citroën Automobile Czech“ (TPCA). Výroba vozidel v továrně byla zahájena v roce 2005.

Co je to Tucson

Anglické jméno Tucson pochází ze španělského jména Tucsón [tuk'son], které pochází z jazyka původního národa O'odham Cuk Ṣon (výslovnost [ʧʊk ʂɔn]) a znamená na úpatí černého kopce, což odkazuje na černé vulkanické hory Sentinel Peak.

Kdo vyrábí vozy Kia

Kia Corporation je jihokorejská automobilová značka, která byla založena v roce 1944. Je členem skupiny Hyundai-Kia Automotive Group a její cíl je být jedním z největších výrobců automobilů na světě.

Kdo vlastní Hyundai

Hyundai
Oblast činnosti automobilový průmysl
Produkty kamion a automobil
Mateřská společnost Hyundai
Majitelé Hyundai Mobis (20,8 %) National Pension Service (9,3 %) Chung Mong-koo (5,2 %) Chung Eui-sun (2,6 %)

Co znamená slovo volvo

Název Volvo pochází, stejně jako Audi, z latiny. V překladu znamená „valit se” nebo „točit se” (volvere). Automobilka totiž vznikla v roce 1915 jako dceřiná společnost firmy SKF, která vyráběla kuličková ložiska.

Kde se vyrábí vozy Volvo

Hlavní továrny s výrobními linkami pro vozy značky Volvo jsou postaveny v Göteborgu (Švédsko), Gentu (Belgie) a v Čcheng-tu a Ta-čchingu (Čína), zatímco motory se vyrábějí ve Skövde (Švédsko) a v Čang-ťia-kchou (Čína). Díly karoserie se produkují ve švédském Olofströmu.

Kde se vyrábí Alfa Romeo

Alfa Romeo si hatchback Giulietta, sedan Giulia i SUV Stelvio vyrábí doma v italském Cassinu. Doma v Itálii se bez výjimky vyrábějí i exkluzivní vozy Ferrari a Lamborghini.

Co znamená znak Hyundai

Z toho se zdá, že symbolem je tu jen nakloněné písmeno H odkazující na první písmeno názvu automobilky ze Soulu. Jenže není tomu tak. Slovo hyundai dle korejsko-českého slovníku vyslovované jako [hjɔndæ] znamená něco soudobého čili moderního.

Co znamená slovo Kia

Společnost byla založena v roce 1944 a v oboru mobility působí již více než 75 let. Název Kia vychází z čínských znaků: "ki" znamená vzestup a "a" Asii, tedy "vzestup z Asie".

Kde se montuje Kia

Koncern už před více než rokem spustil závod ve slovenské Žilině. Nyní plánuje, že bude vozy své další značky Kia vyrábět i v Nošovicích, kde se právě staví továrna. Informaci MF DNES potvrdil mluvčí Hyundaie Petr Vaněk.

Co znamená Toyota

Toyota. Největší automobilová značka světa je pojmenována po svém zakladateli, Kičiru Tojodovi. Anglický přepis jeho jména je Kiichiro Toyoda, a tak dodnes mnohé překvapuje, proč se automobilka zkrátka nejmenuje Toyoda.

Kdo si kupuje automobily Volvo

Čínská automobilka Geely v neděli podepsala závaznou smlouvu o převzetí švédského výrobce osobních vozů Volvo Car od americké společnosti Ford Motor. Je to dosud největší čínská akvizice zahraniční automobilky a analytici její hodnotu odhadují kolem dvou miliard dolarů (zhruba 38 miliard Kč).

Kdo je majitel Volvo

Volvo Cars
Mateřská společnost Geely
Majitel Geely
Identifikátory
Oficiální web www.volvocars.com

Kde se vyrábí auta Ferrari

Maranello
Souřadnice 44°31′32″ s. š., 10°51′59″ v. d.
Nadmořská výška 137 m n. m.
Stát Itálie
Maranello

Co znamená Mazda

Jméno automobilky Mazda má opravdu neobvyklý původ. Odkazuje totiž na boha dobra ze starého asijského náboženství zoroastrismus, který se jmenuje Ahura Mazda. Samo slovo Mazda přitom znamená moudrost nebo inteligenci.

Co znamená Mitsubishi

Tři ostří z názvu dala novému jménu první část: Mitsu, což v japonštině znamená tři. Druhou část názvu dal kosočtvercový tvar tří částí loga. Kosočtverec se japonsky řekne hishi.

Co znamená slovo Audi

Audi. 16. července 1909 založil August Horch v Cvikově novou společnost, která však z důvodu hospodářské soutěže již nemohla nést jeho jméno. Jako nový název si vybral latinský imperativ překladu svého jména, "Audi", což v češtině znamená "poslouchej".

Kdo vlastní Kia

Kia Corporation je jihokorejská automobilová značka, která byla založena v roce 1944. Je členem skupiny Hyundai-Kia Automotive Group a její cíl je být jedním z největších výrobců automobilů na světě. Hyundai koupil společnost v roce 1998.