Co se dá platit z FKSP?

Co se dá platit z FKSP?

Co vše lze platit z FKSP

Nejběžněji se z těchto peněz vyplácí příspěvky na závodní stravování, na podporu zdraví, příspěvky na dovolenou, na kulturní či sportovní akce, ale také příspěvky na penzijní pojištění či soukromé životní pojištění. Možností je však ještě více a veškeré podmínky jsou dány zákonem č.
Archiv

Na co lze čerpat FKSP 2023

EdusvětNo.cz

od 1. 1. 2023
Stravné v SR 35 EUR
Náhrada za vozidlo 5,20 Kč/km
Náhrada za PHM – Natural 95 41,20 Kč/l
Náhrada za PHM – Motorová nafta 34,40 Kč/l od 1. 7. 2023

Jak uplatnit příspěvek FKSP

Obdrží jej konkrétní zaměstnanec formou benefitu (nelze ho poskytnout jako hotovost) a využít ho může různě. Mezi nejoblíbenější formu využití FKSP příspěvku patří rekreační vyžití, tedy uplatnění na koupi relaxačního či aktivního pobytu.

Co lze hradit že sociálního fondu

Podle § 9 vyhlášky o FKSP lze rovněž přispívat zaměstnancům a jejich rodinným příslušníkům na vstupenky na kulturní, tělovýchovné a sportovní akce a na dopravu na tyto akce i na náklady na umělecké, jazykové a zájmové vzdělávání, které není odborným rozvojem, prohlubováním vzdělání nebo kvalifikace, soustavným …
Archiv

Kdo kontroluje FKSP

Ministerstvu práce a sociálních věci.

Jak funguje fond FKSP

Co to FKSP je Pod touto zkratkou můžete najít zkratku fond kulturních a sociálních potřeb. Jedná se o fond, kam se ukládají peníze pro využití svými zaměstnanci za volnočasové radovánky. Vytvářejí ho všechny státní a příspěvkové organizace, někdy i jednotlivé firmy a obchodní společnosti.

Kde lze uplatnit Unišek FKSP

Předem děkuji za odpověď. Dobrý den, poukázky Sodexo Focus Pass a Unišek+ FKSP lze použít pouze při nákupu v kamenné lékárně a pouze výhradně k úhradě vitamínů a očkování proti chřipce, klíšťové encefalitidě a hepatitidě.

Kdo rozhoduje o čerpání FKSP

Fond kulturních a sociálních potřeb (FKSP) upravuje vyhláška č. 114/2002 Sb. (dále jen „vyhláška o FKSP“). O přídělu do tohoto fondu a o jeho čerpání rozhoduje zaměstnavatel spolu s odborovou organizací.

Kdo má nárok na příspěvek z FKSP

Příspěvky z FKSP se poskytují zaměstnancům v pracovním poměru, za něž se považují všichni zaměstnanci, kteří mají se zaměstnavatelem uzavřenou pracovní smlouvu.

Kdo financuje FKSP

Příspěvek lze poskytnout pouze z fondu té organizační složky státu, státního podniku nebo příspěvkové organizace, která činnost nebo plnění zcela uhradila. Znamená to, že všechna plnění z FKSP (kromě příspěvku na použití zařízení péče o děti dle §4a) hradí organizace, v žádném případě ne sám zaměstnanec.

Kde uplatnit up

Platit kartou eBenefity můžete v široké síti partnerů, mezi které patří například Slevomat, Cinestar, Neoluxor, Eiffel Optic, GoOut a Lékarna.cz. Přehled všech partnerů najdete v aplikaci Můj Up nebo na webu www.upebenefity.cz.

Kde lze platit stravenkami up

Kde můžete uplatnit vaše benefityRESTAURACE HAJNOVKA. 731 111 119. [email protected]Á LÉKÁRNA PILULKA. 773 787 812.VIETNAMSKÁ RESTAURACE ASIA NGON. 775 238 096.RÁJ DĚTÍ U KOHOUTA. 224 222 262.ŘEZNICTVÍ SELAVITA. [email protected] DROGERIE. 734 176 444.CAFÉ FAUX PAS. 603 815 649.POTRAVINY. 73 m.

Co je to fond FKSP

Fond kulturních a sociálních potřeb je fond, který slouží, k zajištění kulturních a sociálních potřeb zaměstnanců a jejich rodinných příslušníků, stejně tak bývalých zaměstnanců odejitých do důchodu. Podle § 225 zákoníku práce vytváří zaměstnavatel FKSP podle zvláštního právního předpisu.

Jak se počítá FKSP

Na rozdíl od organizačních složek státu a příspěvkových organizací je ve státních podnicích FKSP tvořen základním přídělem ze zisku ve výši 2 % z ročního objemu nákladů zúčtovaných na mzdy, náhrady mzdy a odměny za pracovní pohotovost a dalšími příděly ze zisku.

Kde se dá platit up kartou

S kartou lze platit v obchodech i v e-shopech například za dovolenou, prostředky na podporu zdraví, sport, kulturu, knihy i vzdělávání. Navíc podporuje možnost bezkontaktní platby telefonem pomocí Apple Pay a Google Pay.

Kde všude se dá platit benefity

Benefitní body nadále bez omezení uplatníte v knihkupectvích, optikách, lékárnách, laboratořích, poradnách, zubních ordinacích nebo na rehabilitaci. Seznam e-shopů, v nichž můžete nakupovat z bezpečí svého domova najdete ve vyhledavači na www.edenred.cz.

Jaké stravenky berou v Mcdonaldu

Terminály akceptují bankovní karty, zákaznické karty McDonald´s a elektronické stravenky Sodexo.

Jak se účtuje FKSP

5.1.1. O tvorbě fondu kulturních a sociálních potřeb ve výši stanoveného procenta z objemu mzdových prostředků (základní příděl) účtuje účetní jednotka na stranu MÁ DÁTI účtu 527 – Zákonné sociální náklady se souvztažným zápisem na stranu DAL účtu 412 – Fond kulturních a sociálních potřeb.

Kde mohu uplatnit up benefity

Kde můžete uplatnit vaše benefityRESTAURACE HAJNOVKA. 731 111 119. [email protected]Á LÉKÁRNA PILULKA. 773 787 812.VIETNAMSKÁ RESTAURACE ASIA NGON. 775 238 096.RÁJ DĚTÍ U KOHOUTA. 224 222 262.ŘEZNICTVÍ SELAVITA. [email protected] DROGERIE. 734 176 444.CAFÉ FAUX PAS. 603 815 649.POTRAVINY. 73 m.

Co se dá koupit za Benefit Plus

Benefitní body můžete uplatnit na nákup zboží zdravotního, léčebného, hygienického a obdobného charakteru, což je omezení, které vychází ze zákona č. 586/1992 Sb., o daních z příjmů.

Jak převést benefity na kartu

Přihlaste se do svého účtu My Edenred a zvolte možnost AKTIVOVAT KARTU, kterou naleznete na úvodní obrazovce. Vyplňte 16místný PAN kód z přední strany karty a 10místné sériové číslo ze zadní strany své Edenred karty a potvrďte tlačítkem AKTIVOVAT KARTU.

Jaké stravenky berou v Lidlu

Na našich prodejnách lze platit stravenkami s názvem Naše stravenka papírové i elektronické, Sodexo (GastroPass) papírové i elektronické, UP Česká republika Papírové (Cheque Déjeuner), elektronické (eStravenka), Benefit Plus elektronické, Stravenky Edenred papírové i elektronické.

Jaké stravenky bere KFC

Platba je zaplacení Objednávky. Platba může být provedena prostřednictvím služby PayU, v hotovosti u Řidiče pouze v zákonné měně ČR, platební kartou u Řidiče, formou stravenek Edenred (papírová i elektronická verze) a formou papírových stravenek Sodexo a Cheque Dejeuner, žádný další způsob Platby není akceptovatelný.

Co lze hradit z rezervního fondu

Prostředky rezervního fondu lze následně použít:k úhradě zhoršeného hospodářského výsledku,k úhradě sankcí,k doplnění fondu reprodukce majetku, ovšem pouze se souhlasem zřizovatele,k překlenutí časového nesouladu mezi výnosy a náklady,

Kdo může tvořit FKSP

FKSP tvoří v prvé řadě organizace, kterým to ukládá zákon (školy, státní podniky apod.). Sociální fond tvoří ze zákona například zdravotní pojišťovny, veřejné vysoké školy a další. Zcela samostatnou skupinou jsou pak ostatní zaměstnavatelé (podnikatelé), kteří mohou obdobné fondy tvořit dobrovolně.