Co s nastrouhanými jablky?

Co s nastrouhanými jablky?

Co udělat z Nastrouhanych jablek

Padavky můžete obecně:zavařit na kompot nebo nastrouhat a zavařit do sklenic na vánoční štrůdl,uvařit jako lehká jablečná povidla a uchovat je stejně jako domácí marmelády.pokrájené nebo nastrouhané snídat s jogurtem nebo vločkami.přidat do těsta na muffiny nebo bábovku.
Archiv

Co se Spadanymi jablky

Otlačeniny vykrojte a z jinak zdravých plodů se dají vyrobit povidla, mošty, šťávy a kompoty. To se ale netýká spadaných jablek nakažených už hnilobou, ty rozhodně nevykrajujte, jejich konzumace působí toxicky na lidský organismus.

Co upéct z jablek

S jablkyBabiččin štrůdl.Bábovka s jablky a skořicíBezlepkový štrůdl.Bleskový koláč s jablky.Hraběnčiny řezy.Hrnková buchta s jablky.Hrnkový jablečný závin.Jablečná roláda.

Jak uložit jablka na zimu

Nejlepší prostory pro uskladnění jablek

Sklep s přiměřenou teplotou a vlhkostí je ideálním místem pro uskladnění ovoce. Zděný sklep, ve kterém je vysoká vlhkost vzduchu, zabraňuje jablkům, aby ztrácela vodu, vadla a scvrkávala se. Pokud máte suchý sklep, postavte na zem nádobu s vodou a pravidelně ji doplňujte.

Co s Přezrálými jablky

Přezrálá, tedy třeba moučná či zcvrklá jablka můžeme v kuchyni dobře upotřebit, i přesto že jejich kvalita už není tak vysoká. Nejlépe se zpracovávají za tepla, kdy se skryjí nedostatky jejich konzistence i chuti, díky ochucení. Takže třeba se dá připravit přesnídávka, náplně do koláčů či závinů.

Jak udělat přesnídávku z jablek

Jablka očistíme, oloupeme a nakrájíme nebo nastrouháme. Připravená jablka vložíme s cukrem do hrnce, zalijeme 1 litrem vody a zcela rozvaříme. V troše vody rozmícháme pudinkový prášek, zavaříme do jablečné hmoty a pořádně promícháme. Necháme přejít varem, rozmixujeme a nalijeme do čistých skleniček.

Proč hnijí jablka už na stromě

Původce moniliniové hniloby, Monilia laxa, škodí nejen v době dozrávání plodů na stromech, ale i po sklizni. Tvorba konidií, kterými se monilióza šíří, probíhá již při nízkých teplotách. Jejich masivní produkce nastává při teplotách nad 10 °C a šíření je velmi rychlé.

Jak kompostovat jablka

Shnilá jablka je nutné likvidovat

Shnilá jablka je nutné dávat do kompostu v tenké vrstvě a vždy je prokládat vrstvami jiného, nejlépe suchého materiálu (sláma, zbytky trvalek, letniček, drcené větve). Ideální místo je uprostřed kompostu, kde je teplota nejvyšší a ovoce se rychle rozloží.

Co s hodně jablky

Vyzkoušejte tradiční vejmrdu, domácí jablečný ocet, jablečný čaj, křížaly nebo povidla z jablíček a udělejte si zásobu na zimu!Křížaly.Jablečný mošt.Jablečná přesnídávka (pyré)Jablečný kompot.Jablečné dezerty, koláče a další dobroty.Jablečný ocet.Jablečný čaj.Jablečná nádivka do moučníků

Co s jablky a tvarohem

Do zapékací mísy vymazané máslem a vysypané strouhankou, dáme vrstvu jablek nakrájených na silnější plátky, potom vrstvu tvarohu rozetřeného s šálkem mléka a s cukrem, opět vrstvu jablek, vrstvu tvarohu a navrch zase jablka. Zalijeme těstíčkem ( z šálku mléka, vejce a mouky) a dáme zapéci. Je to lehké a zdravé jídlo.

Jak uchovat nastrouhaná jablka

Nejlepší způsob, jak jablíčka uchovat na zimu a rovnou si i připravit polotovar na rychlé vaření nebo pečení, je zavařit je nastrouhaná. Jablka jednoduše oloupeme, nastrouháme a naplníme (pořádně napěchujeme) do sklenic. Jablíčka mírně pustí šťávu, nemusí se ničím zalévat. Sterilujeme opět asi 20 minut na 85 °C.

Co udělat s jablky

Další doporučené ingredience:Iva Jablečná náplň Jablečná povidla Jablečná šťáva Jablečné pyréJablečné víno Jablečný džus Jablečný kompot Jablečný mošt Jablečný ocet.Jablko Jadel Jadérka z meruňkových pecek Jáhlová kaše Jáhly.Jahodová marmeláda Jahodová šťáva Jahodová vodka Jahodový džem Jahodový džus. Jablka.

Co s rozvařenými jablky

Oloupejte je, nakrájejte a použijte třeba do ovesných nebo sladkých rýžových či jáhlových kaší. Rozvařená jablka jsou také výtečnou náplní do palačinek, uplatní se ale i na lívancích místo džemu.

Co s jablky po sklizni

Pokud se nám povedu utrhnout některá jablka beze stopky nebo je ovoce nějak poškozené, dáváme je stranou, protože začínají brzy zahnívat. Tato poškozená jablíčka můžeme použít k okamžitému zpracování, třeba v podobě moštů, marmelád nebo kompotů. Nahnilá jablka samozřejmě okamžitě likvidujeme.

Jak dlouho vařit jablka na přesnídávku

Jablka oloupám, odstraním jadřince a dám vařit do hrnec s vodou. Vody nemusí být hodně (na 2 kg jablek dávám cca 300 ml vody). Vařím do změknutí jablíček, asi 20-30 minut. Vše rozmixuji do hladka tyčovým mixérem.

Jak zavařit domácí přesnídávku

Připravenou přesnídávkou naplňte skleničky, které je v tomto případě lepší zavařit. Řádně očistěte hrdla skleniček, uzavřete a umístěte je do hrnce, sterilujte asi 20 minut od dosažení bodu varu. Poté zavařené přesnídávky vyjměte, otočte dnem vzhůru a nechte vychladnout.

Proč jablka černají

Tím že ovoce nebo brambory černají, po nákrajení nebo oloupání, značí že vitamín c oxiduje se vzduchem a vitamín C se ztrácí. Může si zachovat jiné vitamíny, které neoxidují na vzduchu, jiné se zase ničí s teplotou, na světle apod.

Proč padají jablka

Důvody padání jablek

Existuje spousta důvodů, proč z jabloně padají plody ještě předtím, než dozrají. Jabloně mohou shazovat plody z důvodu špatného opylení, při vysokém nasazení plodů, z důvodu nedostatku živin nebo vody, a také například z důvodu poškození chorobami a škůdci.

Kdo žije v kompostu

Co se děje v kompostu

Při dostatečné vlhkosti a teplotě jsou organické složky kompostu rozkládány živými organismy, které se živí organickými zbytky. Jsou to především houby, aktinomycety, řasy, kvasinky, bakterie, roztoči, červi, chvostoskoci a mnoho dalších drobných živočichů.

Co udělat s tvarohem

Tvaroh v hlavní roli: Sladké recepty, kterým neodoláteBábovka z tvarohu. Všichni si rádi upečeme bábovku na mnoho způsobů.Tvarohové lívance. Úžasně jemné lívanečky, bez kterých není víkendová snídaně ono.Jemné tvarohové palačinky.Jahodo-tvarohové šišky.Tvarohové šátečky.Tvarohové knedlíky.

Co z tvarohu na slano

Tvaroh na slano, lehká snídaně nebo svačinka vhodná zejména při hubnutí. Zamícháme 250 g nízkotučného tvarohu, nakrájíme nadrobno cibuli nebo pórek, přidáme mletou červenou papriku, trošku soli, na kostky nakrájené rajče. Podáváme se zeleninou a 2 ks wasa chlebu. 1 porce obsahuje cca: 320 kcal, 32 g bílkovin.

Jak se Zavařují nastrouhaná jablka

Postup přípravyOmytá jablka i se slupkou nastrouháme.Z citronu vymačkáme šťávu, přidáme k jablkům, zasypeme skořicí a cukrem.Promícháme, naplníme do sklenic a zavíčkujeme. Vložíme na plech a podlijeme vodou do výšky asi 3 cm.Zavařujeme 30 minut při teplotě 200 °C.

Jak sterilizovat nastrouhaná jablka

Nastrouhaná jablka namačkáme do čistých sklenic. Neplníme úplně po okraj, ale necháme kousek místa. Okraje očistíme, otřeme do čista a do sucha, zavíčkujeme. Sterilujeme asi 45 minut při 90 °C.

Jak rozvařit jablka na koláč

Jablečný rozvar: očištěná jablka pokrájíme do kastrolu, přidáme rum (vodu), zakapeme trochou citronové šťávy, přisypeme vanilkový cukr, přidáme podle chuti skořici (mletou nebo celou), hřebíček, nastrouhanou kůru. Jablka zvolna zahříváme, pak pod pokličkou rozdusíme doměkka za občasného promíchání.

Jak zahustit jablka

Jablečná náplň do koláčů

Jablka oloupeme, zbavíme jádřinců a nastrouháme. Smícháme je podle chuti s cukrem, citronem a skořicí. Zahustíme strouhankou. Plníme do koláčů či buchet.