Co s kamínky?

Co s kamínky?

Co napsat na kamínek

Na zadní stranu kamínku je potřeba napsat vaše PSČ, podle kterého kamínek nálezce zaloguje. Nemělo by chybět logo Facebooku a název skupiny, ke které se hlásíte vždy s hashtagem (př. #kaminky).
Archiv

Čím se malují kameny

Samotné malování: akrylové barvy či fixy

Do samotného malování se pusťte s akrylovými barvami, které jsou velmi odolné a k malování na kamínky tudíž ideální. K malování budete potřebovat pouze zmíněné barvy, štětce různých velikostí a malířskou paletu.

Jak fungují kamínky

Stačí se připojit ke skupině Kamínky na Facebooku a nějaký putovní kamínek namalovat. Pak ho položit na viditelné místo, aby ho někdo jiný mohl najít. Každý kamínek musí být zespodu podepsán – názvem skupiny Kamínky, logem Facebooku a PSČ místa, odkud tvůrce pochází.

Jak obarvit Kaminky

Na malování kamenů jsou ideální akrylové barvy. (Doporučujeme kamínky natřít jednou podkladovou barvou, budou pak viditelnější). Na malování větších ploch použijte střední plochý štětec. Malované kameny nechte důkladně zaschnout.
Archiv

Co namalovat na kamínky

Na kamínek lze namalovat strom, můžeme vytečkovat nějakou mandalu, poslat do světa proužkovaný kamínek, čtverečkovaný, s ptákem, ještěrkou nebo slonem. Na internetu najdete tolik námětů, že se těžko vybírá. Ani nemusí být každý kamínek úplně jiný, namalujte si kolekci.

Jaké fixy na kameny

Na dokreslení kamínků budete potřebovat fixy, které zvládnou malovat na kámen, který má nepravidelný povrch. Zvolte fixy na keramiku například Decor Pen nebo na všechny povrchy například POSCA.

Jaké barvy na kamínky

Na kamínky potřebujete akrylové barvy a permanentní popisovače. Na zafixování barev doporučujeme použití lak ve spreji. Chcete-li kameny jako venkovní dekoraci, použijte lak na venkovní použití.

Jak se kreslí na kameny

Ubrousková technika se opravdu dá použít i na kamínky. Stačí vybrat vhodně velký motiv na ubrousku. Výhodou ubrouskové techniky je, že nemusíte nic kreslit, obrázek přenesete rovnou z ubrousku. Aby obrázek na kameni pěkně vyniknul, natřeme nejdřív kamínek světlou akrylovou barvou a necháme pořádně zaschnout.

Jak upravit hrob kamínky

Mezi kamínky můžete umístit další dekorace, jako jsou třeba kamenné lucerny nebo sošky. Další možností je vytvořit několik oddělených ploch, které vysypete různými odstíny kamínků, čímž vznikne ornament nebo mozaika. Kamínky na hrob ale nedoporučujeme používat na větrných místech.

Jak přenést obrázek na kamínek

Na vytištěný obrázek si položte průhlednou fólii a černým fixem na papír obkreslete obrázek….. důležité je, abyste opravdu využili fix na papír, který nebude rychle zasychat. Poté obtiskněte fólii malovanou stranou na kámen a prsty přitlačte. Takto si jednoduše přenesete motiv na kámen.

Co dát pod kamínky na hrob

Netkaná textilie Amma jako nepostradatelný pomocník při péči o hrob. Udržuje hrob čistý – položením netkané textilie pod okrasné kamínky nebo kůru zabráníte růstu plevelů. Před výsadbou květin nebo keřů vyřízněte v textilii otvory ve tvaru kříže a poté proveďte výsadbu a následnou úpravu hrobu pomocí kamínků nebo kůry.

Co dát kolem hrobu

Prostor kolem hrobu

Upraveně by také mělo vypadat okolí hrobu. Nezapomeňte na pravidelné pletí, dosypávání štěrku kam je třeba a také na udržování zasazené zeleně – je třeba květiny či okrasné keříky nejen poctivě zalévat, ale také zastřihávat, aby rostly v požadovaném tvaru.

Jak tisknout na kámen

PostupPomocí štětce aplikujte štědré množství media na kámen.Poté natřete medium i na fotku z potisklé strany.Nechte schnout aspoň 8 hodin, nebo můžete použít fén k urychlení procesu.Poté pomocí vlhké látky odstraňte z kamene nadbytečný papír.Potřete fotku lakem a nechte uschnout.

Jak přenést fotku na kámen

Na vytištěný obrázek si položte průhlednou fólii a černým fixem na papír obkreslete obrázek….. důležité je, abyste opravdu využili fix na papír, který nebude rychle zasychat. Poté obtiskněte fólii malovanou stranou na kámen a prsty přitlačte. Takto si jednoduše přenesete motiv na kámen.

Co je to litografie

Litografie je grafická technika tisku z plochy objevená na konci 18. století, jejímž prostřednictvím se na papír ze štočku z leštěného kamene (dnes jej nahrazují polymery) pomocí tuší a inkoustů přenáší obraz.

Jak Obtisknout obrázek

Hlavní princip obtiskávání obrázků je pomocí Transfer Solution rozpustit motiv (tištěnou část) a poté za pomocí špachltičky tento motiv "přitlačit = obtisknout" na dekorovaný podklad. Jde to opravdu snadno a rychle, ale i přesto doporučujeme pracovat trpělivě, motiv si přilepit např.

Co je to autorský tisk

Autorským tiskem (též tisk zkusmý) se rozumí výtisk mimo náklad. Tento výtisk je podepsán autorem a označen E.A., A.T., aut. tisk ap. Počet autorských tisků by nikdy neměl přesáhnout 5-10% číslovaného nákladu.

Co dělá litograf

Princip litografie je poměrně prostý: spočívá v chemických schopnostech litografického kamene, jemnozrnného vápence. Strana kamene, ze které se tiskne, se zbrousí a uhladí. Litografický kámen přijímá mastnotu kresby.

Jak nahradit kopírák

Kopírák nahradíme barevným papírem nebo zvolíme rovnou jako podklad tmavě barevný papír, ideální pro efekt je velmi tmavá modrá, fialová nebo černá. (Také můžeme nabarvit).

Jak otisknout tetování

Nejběžnějším způsobem je přenos pomocí kopírovacího papíru (uhlového). Vybraný motiv vytiskneme na klasické tiskárně, vyzkoušíme na těle zákazníka, upravíme v počítači, zase vytiskneme a to i několikrát. Pokud je motiv finální, položíme ho na kopírovací papír a obtáhneme tlakem tužkou.

Jak se pozna litografie

Jak se pozná litografie

Litografie vzniká nanášením barvy na speciálně připravený kamenný povrch, tzv. litografický vápenec. Obraz se poté přenese na papír přitlačením kamene na něj. Když tedy držíte litografii v ruce, můžete pod prsty cítit drsný, hrbolatý povrch kamene.

Co znamená signováno PD

Co znamenají písmena PD, LD, DU… v popisu položek Tato písmena označují místo, kde je umístěna signatura (podpis) autora: P = vpravo, L = vlevo, D = dole, N = nahoře, U = uprostřed.

Jak udělat napiš na dřevo

Vytištěný obrázek či text přiložíte potiskem dolů na dřevo. Kolem dokola nechejte přesahy papíru. Zhotovíte si improvizovaný nanašeč (například z neohebné karty obalené kapesníkem, jako to vidíte na videu) a potřete shora acetonem. Papír se stáhne ze dřeva a obraz už je na svém požadovaném místě.

Jak Obtisknout obrázek na dřevo

Přilepený obrázek důkladně tužkou obkreslete (opět na tužku přitlačte). Docílíte takzvaného „kopírování“ a grafický podklad se vám tak jemně obtiskne na dřevo. A máte hotovo – je to jednoduché, ale účinné! Už stačí si jen užívat vypalování.

Jak si udělat falešné tetování

Tetování přitiskni na zvolené místo tak, aby se tetovací papír s motivem směrem dolů dotýkal kůže. Namoč houbičku nebo vatový tampón a následně namokři celou plochu tetování, (tetování musí být stále přitisknuté na kůži) Vyčkej 30-60 sekund – to je přesně ten moment, kdy se tetování přenáší na kůži.