Co použít místo Šepsu?

Co použít místo Šepsu?

Čím natřít obraz

Akrylové barvy

Po zaschnutí jsou malby odolné proti vodě a neotírají se. Na tomto místě se budeme věnovat akrylovým barvám určeným pro malbu. Mimo to se vyrábí i spousta univerzálních akrylových barev pro hobby použití, které využijeme například pro ubrouskovou techniku a jiné způsoby dekorování.
ArchivPodobné

Čím se dá malovat na dřevo

Akrylové barvy jsou vhodné pro malbu na papír, karton, plátno, dřevo nebo umělou hmotu. Trvanlivost barev je cca 30-50 let, po jejich úplném zaschnutí je doporučujeme nalakovat. Pokud s malbou začínáte, tak právě akrylové barvy by pro Vás mohlo být to pravé.

Čím se dá malovat na plátno

Na malbu na plátno se používají nejčastěji olejové barvy. Ředí se terpentýnem, mají tuhou konzistenci a celkový dojem je bez viditelných tahů štětcem. Do nanesené barvy se dá udělat plastická struktura např. kousky kůže, hadříky nebo jen prsty.

Jak vyrobit strukturovaný obraz

Na vytvoření struktury se hodí stejně dobře jako pastový tmel, ale je mnohem levnější a dostupnější. Tmel smícháme v misce s vodou podle návodu. Když hmota dosáhne požadované konzistence, naneseme ji na plátno a rovnoměrně rozetřeme dohladka malířskou špachtlí. Náš tip: Tmel můžete koupit v prášku nebo pastový v tubě.

Čím nalakovat obraz

Chcete-li začít malovat, vyberte si mezi akvarelem, akrylem, olejem nebo pastelem, jsou to nejrozšířenější malířská média. Pastely a akvarelové pastelky jsou navíc použitelné jak pro malování, tak pro kresbu. Můžete zkusit i temperu.

Jak si vyrobit pouring Medium

Barvy si nařeďte v poměru 2:1 (vždy 2 díly media a 1 díl barvy) každou barvu si namíchejte do jiného kelímku. Do některé barvy můžete kápnout pár kapek silikonového oleje, který Vám vytvoří rozpité kapky na obraze. Všechny namíchané barvy nalijte do jednoho kelímku… barvy různě střídejte mezi sebou.

Jak si vyrobit Šeps

Vrstva je akrylový šeps (2 díly křídy a 1 díl titanové běloby smícháme s vodou na husté těsto, které pak smícháme s akrylovou disperzí zředěnou 1:2). Nanášíme na první vrstvu přebroušenou smirkovým papírem. Charakteristika: Schne rychle, je možné ho použít již po několika hodinách.

Čím vším se dá kreslit

3.2. Čím můžeme kreslit a psátBarvy (prstové, vodové) Prstové barvy jsou nejvhodnější pro nejmenší děti, protože jsou nejméně toxické.Tužky. Tužka je základní a klasický kreslící nástroj.Pastelky. Pro výběr pastelek platí stejná pravidla jako pro výběr tužky.Kreslící kulička.Voskové pastelky.Fixy.Křídy.Plnicí pera.

Čím kreslit na okno

Na kreslení můžete použít bílou pastelku Stabilo nebo křídové fixy na reklamní tabule. Pokud budete kreslit speciální fixou, celá práce bude mnohem čistší a bude i snazší okno utřít. Zároveň ale neobsáhnete tak velkou plochu jako štětci.

Co je to malba

Malba je technika nanášení barev ve (většinou souvislé) vrstvě na podklad, zpravidla pomocí štětce. V přeneseném smyslu slova znamená také produkt této činnosti. Od kresby se liší použitými prostředky – barvami, nástroji (štětec, špachtle…) a plošností, s jakou je barva nanášena.

Jak vytvořit plastický obraz

Vyrobte si plastický obraz pomocí modelovací textilie Efkotex. Jemně ji namočte do vody a vytvarujte do potřebného tvaru. Efkotex zůstane po vytvrdnutí v takovém tvaru, do kterého jste ho naaranžovali. Poté ho můžete barvit, stříhat či jinak zdobit.

Jaký je rozdíl mezi akrylem a akvarelem

Záleží třeba na tom, jestli jsou ředitelné vodou (akvarelové barvy, tempery, akryl), nebo je potřeba mít speciální ředidla (olejové barvy). Odlišně při malbě postupujeme, když jsou barvy jemné a průsvitné (akvarel), a když jsou pastózní a neprůhledné (tempery, akryl, olej).

Čím vším se dá malovat

Chcete-li začít malovat, vyberte si mezi akvarelem, akrylem, olejem nebo pastelem, jsou to nejrozšířenější malířská média. Pastely a akvarelové pastelky jsou navíc použitelné jak pro malování, tak pro kresbu. Můžete zkusit i temperu.

Jak udělat Abstraktni obraz

Základem je barva, do které se na střed postupně nalévají všechny ostatní barvy, které se nakláněním plátna pohybují a vytváří abstraktní obraz. Jedná se o techniku akrylového lití, při které se všechny barvy nalijí do stejného kelímku nebo nádoby a poté se celek nalije na lakovací povrch.

Jak se dělá pouring

Pouring je právě o nalévání barev, kdy se mísí jedna přes druhou. Jejich prolínáním vytvoříte neotřelé obrazce. Abyste toho docílili, potřebujete, aby byly akrylové barvy tekuté. Smíchejte je proto s pouring médiem, které je rozředí a zároveň zachová jejich odstíny.

Jak udělat šeps

Vrstva je akrylový šeps (2 díly křídy a 1 díl titanové běloby smícháme s vodou na husté těsto, které pak smícháme s akrylovou disperzí zředěnou 1:2). Nanášíme na první vrstvu přebroušenou smirkovým papírem. Charakteristika: Schne rychle, je možné ho použít již po několika hodinách.

Jaký je rozdíl mezi kreslení a malování

Rozdíl je jednoduchý: kreslení je technika, pro kterou v podstatě nepotřebujeme štětec. Na kresbu se požívají tužky, pastelky, pastely, křídy, uhle, tuš, fixy a další. Na malování je potřeba temperových barev, akrylu, olejových barev, akvarelu, kvaše, tuše (při lavírování štětcem) a další.

Co začít kreslit

Začít však můžete i kresbou svého oblíbeného hrnku, ze kterého právě pijete svou ranní kávu. Pokud je venku hezky, klidně vyražte na zahradu nebo na procházku a nakreslete strom či kousek přírody. Bydlíte ve městě Můžete nakreslit budovu, památky, sochu, lavičku v parku…

Jak vyzdobit okna

Okna též lze nechat obrůst popínavou zelení, menší okna tím zvýrazníme, větší naopak opticky zmenšíme, pokud se budou ztrácet například ve větší ploše břečťanu či psího vína. Květinovou výzdobu pak vhodně kombinujeme se stylovými dekorativními předměty, které se na dané místo prostě hodí.

Jak přilepit papír na okno

Window Colle je vodou ředitelné nepermanentní lepidlo gelové konzistence, které se snadno nanáší štětcem nebo pěnovým válečkem. Lepí papír na sklo, okna, dveře a jiné hladké povrchy. Snadné odstranění z lepené plochy, nezanechává žádné zbytky lepidla na povrchu.

Co to je tempera

Tempera (původně italský výraz: Al Tempera) je malířská technika, pro niž jsou charakteristické krycí rychleschnoucí nelesklé barvy s nesplývavými tóny, jejichž ředidlem je ve vodě rozpustná emulze (směs oleje a vody) – zejména v minulosti byla používána tzv. vaječná tempera.

Co je to kreslit

Kresba je výtvarný projev, který je vytvářen množstvím kresebných pomůcek. V průběhu činnosti (kreslení) se malé množství materiálu uvolňuje na dvourozměrný podklad (papír, karton atd.) a zanechává za sebou viditelnou stopu. Základním prvkem kresby jsou linie (čáry), body a více či méně zastínované plochy.

Co vyrobit na zeď

20 kreativních nápadů jak si vytvořit dekorace na zeďDodejte stěnám texturu. Dodejte svému pokoji nový rozměr díky tomuto obrazu s texturou.Velké dřevěné šipky.Jednoduchá plátna zdobená barvou a zlatem.Metalické plátno.Obrázek s břízami.Chobotnice na stěněTřpytivý obraz.Siluety vašich blízkých.

Jak namalovat plastický obraz

U tmavých doporučujeme celé finální dílo přetřít tekutou akrylovou barvou nebo sprejem. Tím docílíte, že podklad i reliéf budou mít stejnou barvu. Pokud byste se chtěli pustit do většího díla, udělat třeba snovou krajinu nebo velké reliéfy a textury, doporučujeme použít profesionální pomocníky.

Co to je Anilinky

Anilinky neboli brilantní vodové barvy v sadě 48 barev v novém přebalu. Mají jasné a syté barvy a jsou jistým ekvivalentem akvarelových barev. Anilinové barvy jsou hodné pro speciální výtvarné techniky, např. pro kolorování fotografií, malby portrétů, malby na dekorační předměty, zdobení kraslic.