Co pijí indove?

Co pijí indove?

Co se pije v Indii za alkohol

Láhev piva může v restauraci být i 100-200 Kč. Úterky i čtvrtky jsou obchody s alkoholem většinou zavřené z náboženských důvodů. Indové pijí spíše whiskey než pivo.
Archiv

Co jedí Indové

Mezi nejznámější indická jídla patří aromatická rýže biryani (rýže s voňavým kořením), tikka masala (grilované maso v rajčatové omáčce), butter chicken (jemnější máslové kari), vindaloo (výrazné a ostré kari), palak paneer (indický sýr se špenátem) z pečiva placky roti, chléb naan a chapati, z nápojů především čaj, …

Co se nesmí v Indii

Náboženské vyznání ovlivňuje v Indii mnoho aspektů každodenního života a stravování není výjimkou. Muslimové nesmějí jíst vepřové maso, hinduisté hovězí. Zapřisáhlí hinduisté maso nejedí vůbec, neboť věří, že brzdí fyzický a duševní rozvoj.
Archiv

Jak jedí indove

Stolování Indové tradičně jedí pravou rukou, často za pomoci kousku placky, jímž si nabírají do úst polévku či omáčku, během 20. stol. se ale pod britským vlivem rozšířil i příbor, zejména ve městech.

Jak se jmenuje indická omáčka

Nejpálivější indická jídla

Vindaloo: vysoce pálivá omáčka s vybraným masem a dokonale vyrovnaným poměrem hustoty, chuti i koření.

Jak žijí lidé v Indii

Indové mají všeobecně pro lidi ze západu velký respekt a většinou jim neřeknou, že jim něco vadí nebo jim připadá nezvyklé. Západní kultura je tady velmi idealizovaná. Indové žijí v představě, že všichni lidé ze západu jsou velmi bohatí, proto jim neodporují a snaží se dostat do jejich přízně.

Co nejí hinduisté

Pro stravování hinduistů je charakteristické vegetariánství a zákaz požívání hovězího masa. Ve starých hinduistických textech se však dočteme, že konzumace hovězího masa byla běžnou záležitostí. Je možné, že pozdější zákaz konzumace hovězího masa (1000 n. l.) byl snahou odlišit se od muslimů.

Jakou rukou se jí v Indii

Levá ruka je nečistá

Měli byste totiž jíst výhradně pravačkou. Levá ruka je považována za nečistou. Indové ji používají takříkajíc na nečisté činnosti – nejen na toaletě, ale také třeba k nazutí bot nebo oprášení špíny z kalhot.

Co zakazuje hinduismus

Potrava nejvyšší kasty podléhá v hinduismu nejpřísnějším pravidlům: jsou striktními vegetariány, nekonzumují ani vejce a ryby. Podle jejich představ je ten, kdo se čistě živí, sám čistý. Sklenice brahmána se nesmí dotknout rtů, nádoby se nesmí dotknout ani stín jiné.

Co nesmí jíst Indové

Pro všechny kasty pak platí zákaz konzumace hovězího, drůbežího, oslího i vepřového, avšak nejnižší kasta nedotknutelných jíst maso těchto zvířat může, protože tito jedí, co dostanou nebo najdou. Hlavní potravinou, která tvoří základ jídelníčku hinduistů, je rýže.

Co je Thali

Tradiční Indický servírovací tác (nejen) na Indické kari. Umožňuje servírovat pokrm, aniž by se jednotlivé přílohy, čatní a omáčky promíchaly.

Jak zahustit Indii

Guarová guma se vyrábí semen guarových bobů, které jsou většinou pěstovány v Indii. Je mnohem silnější než ostatní zahušťovadla, jako je maranta či kukuřičný škrob, proto ji používejte opravdu jen v malém množství. Na jeden šálek tekutiny stačí 1/4 – 1/2 lžičky guarové gumy, takže opravdu opatrně.

Jak se říká lidem z Indie

Obyvatelstvo Indie

Obyvatelstvo Indické republiky
Populace
hinduisté 80,5 %
muslimové 13,4 %
křesťané 2,3 %

Jaká rasa jsou Indové

Europoidní rasa (také bílá rasa, běloši) je označení pro skupiny původních obyvatel Evropy, západní Asie, Indie, Blízkého východu a severní Afriky na základě společných biologických, nebo somatických (vzhledových) vlastností.

V jakého Boha věří hinduismus

Klasický hinduismus

Hlavními bohy (dá-li se to tak říci) je trojice Brahma, Višnu a Šiva (dohromady označovaní jako Trimúrti). Brahmani zase považují za hlavního a jediného boha Šivu. Obě skupiny ale nejsou většinou nepřátelské a chodí do stejných chrámů.

Co je typické pro hinduismus

Hinduisté věří ve více bohů, je to tedy polyteistické náboženství. Víra hinduistů je více uvolněná než v jiných náboženstvích. Každý hinduista může víru chápat jinak, vybrat si jiného boha, ve kterého věří nebo následovat jiné principy. I proto často někteří nazývají hinduismus spíše životním stylem než náboženstvím.

Jak se zdraví v Indii

Stručný slovník

Dobrý den Namaste
Dobré ráno / Dobrý den / Dobrý večer namaste/ namaskār
ano / ne hā̃ / nahī͂
Ne, děkuji. jī nahī͂, dhanyavād.
Není zač. koī bāt nahī͂.

Co nejí Židé

Základní pravidla kašrutu

Ze savců se například smí jíst hovězí, jehněčí či kůzlečí. Košer ale v žádném případě není maso vepřové, koňské a králičí. Z ptáků jsou zakázáni především dravci, povoleny jsou naopak všechny běžně chované domestikované druhy, tedy kuře, kachna, husa, krocan či krůta.

Co nesmí jíst křesťané

Ostatní křesťanské církve

Církev Jeţíše Krista Svatých posledních dnů (Mormoni) na své tělo nahlíţí jako na svatyni, která nesmí být poškozena špatným stravováním. Věřící dbají na zdravý ţivotní styl. Zřídka konzumují maso, vyhýbají se alkoholu, tabáku a nepijí nápoje obsahující kofein.

Co Nejedi Židi

Základní pravidla kašrutu

Ze savců se například smí jíst hovězí, jehněčí či kůzlečí. Košer ale v žádném případě není maso vepřové, koňské a králičí. Z ptáků jsou zakázáni především dravci, povoleny jsou naopak všechny běžně chované domestikované druhy, tedy kuře, kachna, husa, krocan či krůta.

Co to je kari

Kari, karí (tamilsky கறி, anglicky curry) je původně tamilský pokrm, který je jistým druhem ragú (podobný také eintopfu), tedy různé druhy na malé kousky nakrájeného masa, ryby nebo zeleniny, podávané v (většinou relativně) husté omáčce; jako příloha slouží rýže nebo indický chléb.

Co použít místo jíšky

Zahušťovat pokrmy jíškou už není nezbytně nutné, na trhu je řada prověřených alternativ. Zkuzte kuzu, hrašku, pohankovou kaši nebo třeba zátřepku. Zatímco ve středomořských oblastech nemají mnoho důvodů k používání zahušťovadel, česká kuchyně si o jíšku vyloženě říká.

Jak se mluví v Indii

Oficiálně zaznamenaných jazyků je v Indii 18 a dělí se do 6 skupin. Národním jazykem je prohlášena hindština (ovládá ji přes 30% obyvatelstva), rozšířenými jazyky jsou také bengálština a urdština.

Kdy bude Indie nejlidnatější

OSN oznámila, že v polovině roku 2023 bude mít Indie o 2,9 milionu lidí více než Čína a získá tak titul nejlidnatější země na světě.

V co věří Indové

Hinduisté věří v to, že existuje božský princip brahman. Věří v karmu a reinkarnaci – neustálý koloběh, ze kterého se dá za pomoci duchovního stavu mókšu vyprostit. Obecně platí, že člověk by měl dodržovat ta pravidla, která vyplývají z jeho společenské kasty.