Co patří do chytré domácnosti?

Co patří do chytré domácnosti?

Co pořídit do chytré domácnosti

Základ chytré domácnosti tvoří stabilní a rychlé internetové připojení s kvalitním Wi-Fi routerem.Chytré zabezpečení domu, či bytu začíná u přístupu – vhodným řešením jsou chytré zámky, chytré videokukátka, či chytré videozvonky.Chytré vytápění je potřeba rozdělit dle způsobu vytápění u vás doma.
Archiv

Co nesmí chybět v chytré domácnosti

Co nesmí chybět v chytré domácnostiVytápění Ovládání vytápění z vašeho smart phonu není vůbec složité.Chytré osvětlení Chytré osvětlení by mělo být úsporné a neničit váš zrak.Chytré detektory a sensory. Profesionální chytré zabezpečení domu je již poměrně nákladné.Chytrý spínač

Proč mít chytrou domácnost

Chytrá domácnost zjednodušuje život a umožňuje ovládat různé věci ve vašem bytě či domě pomocí mobilních aplikací a hlasových povelů na dálku. V některých případech může i šetřit peníze nebo chránit majetek. Chytré topení šetří peníze tím, že dokáže lépe zapínat a vypínat vytápění.
Archiv

Jak na chytré osvětlení

Osvětlení domácnosti lze ovládat pomocí řady systémů, mezi ty nejčastější však patří Google Home, Apple HomeKit či Amazon Alexa. Třetí jmenovaná platforma není pro české uživatele tak lákavá, ale Google Home a Apple HomeKit už patří k základu.

Jak automatizovat Domácnost

Buď hlasovým ovládáním, nebo pomocí aplikace v chytrém telefonu. Můžete také zapojit senzory a například rozsvítit světla, když senzory zaznamenají pohyb na chodbě. Pokud je technika ve vašem domě takto propojena, můžete své domácnosti začít říkat inteligentní dům nebo chytrá domácnost.

Co je to Smarthome

Co je to Smart Home Velice zjednodušeně by se dalo říci, že automatizovaná domácnost = chytrá domácnost. Smart Home sestává ze zařízení, které lze na dálku ovládat buďto ovladači, přímo k tomu určenými, nebo za pomoci chytrého zařízení či počítače.

Co jsou to chytře domy

Díky inteligentnímu domu máte kdykoliv přehled o bezpečném chodu domácnosti – stav alarmu, požární čidla, kamerový systém, infračervené závory,… Při odchodu jedním dotykem zapnete alarm, zatáhnete žaluzie, zhasnete světla, vypnete vybrané zásuvky,… Systém také simuluje bydlení v nepřítomnosti rozsvěcováním světel.

Jak propojit zigbee

Stačí chytrou bránu připojit pomocí USB kabelu k napájení, propojit s aplikací Tuya Smart nebo Smart Life a připojit k Wi-Fi. FUNKCE A VLASTNOSTI: Řídící centrum chytré domácnosti Zigbee Hub. Ovládání z jakéhokoliv místa, kde je dostupný internet.

Co je chytré osvětlení

Chytré osvětlení (říká se mu také smart nebo inteligentní) je ucelený systém světel a jejich příslušenství moderní generace, který umožňuje ovládat světla v bytě, domě nebo v komerčních prostorách dotykem prstu.

Co to je automatizace

Automatizace je samočinný řídící systém, jehož cílem je nahrazení člověka v průběhu vykonávání určité činnosti. Konkrétně se pak jedná o opakované úkoly, při kterých lze lidský faktor nahradit šikovným algoritmem. Význam a přínos automatizace ční zejména v šetření prostředků a zbavení se rutinních úkolů.

Co je to loxone

Loxone je systém pro inteligentní elektroinstalace. Přináší pokročilé ovládání a automatizaci technologií budov do komerčních projektů i domácnosti. Stínění, topení, osvětlení, chlazení, závlaha, přístupový systém, alarmy, audio, FVE, ventilace…

Jakou ZigBee bránu

Nejoblíbenější jsou Aqara Hub a Mi Hub V3. Brzy se však také objeví Aqara Hub M1S, který bude mít funkce Mi Hub. Zde máme použití ZigBee 2.0 i energeticky účinnější ZigBee 3.0. Obě brány fungují při 2,4 GHz WiFi.

Jakou aplikaci na ZigBee

Chytrá brána Zigbee AS-TYZW-01 vám umožní připojit až 67 produktů Zigbee prostřednictvím aplikace Tuya Smart nebo Smart Life a automatizovat jejich používání. Připojením vašich zařízení k protokolu Zigbee významně ušetříte spotřebu energie a prodloužíte výdrž baterií připojených zařízení.

Jak fungují chytré žárovky

Chytrá (někdy ponecháno anglicky smart) žárovka je součástí inteligentního osvětlení, jehož svícení lze regulovat přes ovladače nebo mobilní aplikace. Jde o běžnou žárovku, která v sobě má ale navíc zabudovanou elektroniku. Ta umožňuje měnit barevný tón, odstín nebo intenzitu.

Jak spárovat Trådfri

Držte dálkové ovládání max. 5 cm od světelného zdroje a po dobu 10 vteřin tiskněte párovací tlačítko (najdete ho pod víčkem dálkového ovládání). Na dálkovém ovládání se rozsvítí červené světlo a po úspěšném spárování se světlo setmí a jednou zabliká.

Co je to robotizace

Pojem robotizace lze chápat jako automaticky vykonávanou technologickou nebo manipulační činnost s využitím průmyslového robota nebo manipulátoru, která probíhá podle předem stanoveného postupu, u kterého se pracovní takt nepřetržitě opakuje.

Jak smazat automatizaci

Smazání osobní automatizace ve Zkratkách na iPhonu nebo iPadOS zařízeníchV aplikaci Zkratky na iOS nebo iPadOS zařízení klepněte na volbu Automatizace .Přejeďte doleva přes automatizaci, kterou chcete smazat, a pak klepněte na volbu Smazat.

Co je chytrý dům

Inteligentní dům (nebo Chytrý dům) je takový dům, který zajišťuje optimální vnitřní prostředí pro komfort osob prostřednictvím stavební konstrukce, techniky prostředí, řídicích systémů, služeb a managementu.

Jak funguje Smart Home

Smart Home sestává ze zařízení, které lze na dálku ovládat buďto ovladači, přímo k tomu určenými, nebo za pomoci chytrého zařízení či počítače. Čím dál častěji je chytrá domácnost propojena Wi-Fi či Bluetooth připojením, nemusí to ale být pravidlem.

Jak komunikuje ZigBee

Zařízení jsou díky jednotnému jazyku schopné vzájemně spolupracovat v jedné síti chytré domácnosti a signál si předávat mezi sebou, a to nezávisle na řídící jednotce. Jednotlivé složky celé sítě fungují nezávisle na sobě a v případě, že dojde k výpadku některé z nich, fungování systému to neohrozí.

Co znamená ZigBee

ZigBee je protokol pro bezdrátový přenos dat, který se používá pro obousměrnou komunikaci mezi zařízeními. Obousměrná komunikace znamená, že každé zařízení může signál přijímat i vysílat. Systém byl vytvořen v roce 2002 organizací ZigBee Alliance, která jej dodnes vyvíjí a propaguje.

Jak zapojit ZigBee

Určitě také potěší jednoduchost zapojení. Stačí chytrou bránu připojit pomocí USB kabelu k napájení, propojit s aplikací Tuya Smart nebo Smart Life a připojit k Wi-Fi.

Jak zapojit chytrou žárovku

Připojte ji přes Wi-Fi ke své domácí síti a spárujte s aplikací v telefonu bezdrátově přes Bluetooth. Po spárování budete moci žárovku ovládat pohodlně na dálku, aniž byste pro rozsvícení či zhasnutí museli vstávat z pohovky.

Jak vybrat chytrou žárovku

Při výběru je nutné zkontrolovat také příkon samotné žárovky, případně si dohledat ekvivalent v podobě klasické žárovky. LE diody jsou obecně podstatně úspornější a vyžadují tedy nižší příkon. Například oblíbená Xiaomi Smart LED Bulb Essential 9W E27 má příkon pouze 9 W, což by u klasické žárovky činilo 60 W.

Jak spárovat ovladač se světlem

Zapněte přívod proudu do svítidla a hned poté zmáčněte tlačítko A-Zapnout v sekci Skupiny na dálkovém ovladači, svítidlo několikrát zabliká, nyní je svítidlo spárované. Poznámky: -Jeden dálkový ovladač může ovládat buď jedno svítidlo, nebo více svítidel současně, pokud je spárujeme všechny naráz.