Co obsahuje kefír z tibetské houby?

Co obsahuje kefír z tibetské houby?

Co obsahuje tibetská houba

Tibetská houba je zdrojem laktobakterií, lehce stavitelných bílkovin, tuků,vitamínů (A, D a E), minerálů (zinek, železo, selen, měď a molybden). V případě tibetské houby se nejedná o houbu, ale pouze o seskupení unikátních mikroorganismů, které se živí mléčnou laktózou, vzhledově připomínajících malé bílé „květáčky“.
Archiv

Kdy užívat tibetskou houbu

Doporučuje se pít ráno na lačno nebo večer, jako poslední potrava před spaním. PŘI MANIPULACI S HOUBOU NEPOUŽÍVEJTE KOVOVÉ PŘEDMĚTY. (sklenice ze skla, lžička i cedník plast). Houba pracuje rychleji při vyšších teplotách kolem 24 až 25 stupňů.
Archiv

Proč je dobré pít kefír

Zvyšuje odolnost organismu vůči chorobám, působí příznivě na krevní tlak, ale i oběhový systém a srdce, napomáhá k vyléčení cukrovky. Blahodárně působí na slinivku, játra, slezinu, žlučník a dvanácterník. Odbourává cholesterol usazený v cévách.

Jak chutna kefír z Tibetske houby

Obvykle je výsledný kefír hořký. Ze zkušenosti je nejlepší 4% BIO mléko, které seženete snad v každém obchodě. Studené mléko nebo o pokojové teplotě (kefír bude dříve) dejte do sklenice a přidejte houbu. Nádobu je vhodné zakrýt čistým plátýnkem, aby se tam nedostaly žádné nečistoty.

Jak dlouho vydrží tibetská houba

Pokud se nemůžete každý den starat o tibetskou houbu, je pár možností, jak ji uchovávat delší dobu. První je vložení houbičky s mlékem do lednice, kde vydrží týden bez problémů. Tedy třeba v době dovolené. Až maximálně měsíc se dá uchovávat v lednici s větším množstvím mléka s maximálním poměrem ale 1:50.

Jak zmrazit tibetskou houbu

Houbičky dobře propláchněte ve vodě, poté je vložte do sklenice s čistou vodou a nechte je na pár hodin vychladit do lednice, aby jejich kontakt s chladem byl pozvolný, poté je vložte do dobře uzavíratelného sáčku s trochou vody a dejte je zmrazit.

Co s přebytkem tibetské houby

Tibetská houba nejen pilně pracuje a fermentuje mléko, ale také postupně narůstá. Přebytky jednoduše oddělíte (pouze rukou, nikoli nožem) a můžete je darovat dále. Takto se houba šíří mezi mnoha spokojenými kefíromily, kteří si násadu například posílají poštou za uhrazení poštovného.

Na co je zdravý kefír

Přínosy kefíru pro lidské zdraví

Dále je přirozeným zdrojem hořčíku, vápníku, draslíku nebo selenu a kyseliny listové. Všechny tyto živiny jsou důležité pro celkové zdraví a funkční imunitní systém. Zdravá střeva: Kefír obsahuje různorodá probiotika (dobré bakterie), která pomáhají udržovat rovnováhu mikrobiomu.

Jaký je rozdíl mezi Acidofilním mlékem a Kefírem

Výhoda kefíru oproti acidofilnímu mléku je v tom, že díky kvasinkám dodává tělu rozmanitější škálu probiotik. Obsahuje cca 3,5 % tuku, ale k dostání jsou i speciální odtučněné varianty.

Jak dlouho vydrží kefír z tibetské houby

První je vložení houbičky s mlékem do lednice, kde vydrží týden bez problémů. Tedy třeba v době dovolené. Až maximálně měsíc se dá uchovávat v lednici s větším množstvím mléka s maximálním poměrem ale 1:50.

Jak užívat tibetskou houbu

Houbu zalijte mlékem a přikryjte gázou. Nechte odpočívat 24 hodin. Druhý den nápoj zamíchejte plastovou lžící a sceďte přes plastový cedník. Nikdy nepoužívejte kovové nádobí a příbory.

Kdy se má pít kefír

Někdo zase pije kefír před každým jídlem (to pomáhá například těm, kdo touží zhubnout, jelikož se žaludek zaplní kefírem, a pak už nám nezbyde tolik místa na jídlo), někdo jiný hrnek kefíru ráno a hrnek kefíru před spaním. Nejlepší je podle mého názoru pít kefír tehdy, kdy nám to vyhovuje nebo kdy máme na kefír chuť.

Který kefír je nejlepší

Kefírová mléka se od kefírů liší nižším obsahem kvasinek, což je lehce znát i na chuti, která je o něco jemnější. Hlavní benefit je jednoznačný – kysané mléčné výrobky jsou mnohem lépe stravitelné než mléko. Bakterie mléčného kvašení přeměňují laktózu na jednoduché cukry a dále až na kyselinu mléčnou.

Čím nahradit kefír v receptu

Pro náhradu kefíru/kysaného mléka v receptech (nahraďte 1 hrnek kefíru za následující)1 hrnek sójového mléka + 1 lžíce citrónové šťávy/1 lžíce jablečného octu – nechejte chvíli odstát dokud mléko trochu nezhoustne.1 hrnek kokosového mléka (plnotučného)

Jaký je rozdíl mezi Kefírovým mlékem a Acidofilním

Jak název napovídá, jedná se o nápoj velmi podobný kefíru. Složení je však benevolentnější. Obsahuje stejné množstvím mléčných bakterií, ale nižší obsah kvasinek. Kefírové mléko má tak méně štiplavou chuť a řidší konzistenci.

Jak dlouho vydrží kefír

Jak dlouho kefír vydrží a jako ho uchovávat Slitý kefír, pokud zamezíte přístupu vzduchu, vydrží v chladu léta a při pokojové teplotě měsíce. Jen tedy prokysá na aciditu podobnou, jakou má ocet, a je otázkou, kolik aktivních mikroorganismů v něm přežije.

Co dát místo jogurtu

Velký seznam náhrad: Když vám něco chybí Bílý jogurt: Zakysaná smetana, podmáslí, řecký jogurt (použijte ho o něco méně a dořeďte vodou, nutné to ale není), kokosový jogurt (veganský). Za 1 hrnek jogurtu lze použít i 3/4 hrnku mléka smíchaného se lžičkou citrónu nebo octa (tedy o něco méně než jogurtu).

Proč pít acidofilní mléko

Acidofilní mléko

Při výrobě tohoto nápoje se mléko zakysává tradiční smetanovou kulturou a kulturou Lactobacillus acidophilus, která snižuje pH výrobku, takže jeho chuť je značně kyselá. Výhodou jsou výrazné probiotické účinky, které ovlivňují pozitivní složení střevní mikroflóry.

Jak se pozná zkažený kefír

Je podezřelé, když bez nějakého barviva mění samovolně barvu. V případě, že vám kefír začíná páchnout, hořknout a vůbec chutnat podezřele, je něco špatně. Co s tím, to najdete dále v článku.

Čím se dá nahradit vejce

Čím nahradit vajíčko Na výběr je přes tucet možností!Mletá lněná semínka. Smíchejte 1 polévkovou lžíci mletých lněných semínek se třemi lžícemi vody.Banán. Máte málo vajec do koláčeJablečné pyréŽelatina nebo agar.Arašídové máslo.Prášek do pečiva.Vanilkový puding.Strouhaný brambor.

Co jíst místo mléčných výrobků

Mléko nahrazuji rostlinnými nápoji, např. rýžové, jáhlové, kokosové, pokud nemáte další alergie, lze zařadit i ovesné, špaldové, sójové nebo různá ořechová mléka. Některé rostlinné nápoje jsou obohaceny vápníkem, ty doporučuji preferovat, obzvláště u alergických dětí.

Čím se dá nahradit Bílek

Pokud vám při pečení chybí bílky nebo chcete vyzkoušet veganský recept, pomozte si nálevem z konzervované cizrny nebo fazolí. Nálev jednoduše vyšleháte a získáte bílý sníh, ze kterého upečete makronky, sněhové pusinky. Nebo ho můžete přidat do piškotového těsta. Snadno ho nahradíte jedlou sodou.

Čím se dá nahradit ocet

Chcete nahradit ocet v omáčce Dle očekávání sáhněte po citronu. Omáčka bude jemnější a nesrazí se.

Co se stane když přestanete pít mléko

Jestliže se vám bez mléka zlepší trávení a střevní mikrobiom, kde „sídlí“ vaše imunita, můžete se cítit celkově lehčí a vitálnější. Uleví se i vašim játrům, pro které je nestrávená bílkovina rovněž velkou zátěží. Na rozdíl od cukrů a tuků si tělo bílkoviny neumí uložit.

Co se nesmi při ABKM

Ze stravy je nutno vyloučit

Kravské mléko a veškeré výrobky z něj: kefír, acidofilní mléko, smetany, jogurty/jogurtové nápoje, kyšku, podmáslí, tvaroh, tradiční pomazánkové máslo, syrovátku, sýry, máslo (ghee je většinou dobře tolerováno), zmrzlinu, mléčné dezerty, pudinky.