Co nemají rádi potkani?

Co nemají rádi potkani?

Co použít jako návnadu na potkany

Výběr pastí na potkany najdete zde: jako návnadu na potkany je nejlepší použít chlebovou kůrku opečenou na slanině ( výrazně voní, a v pasti dobře drží) ale s úspěchem lze použít téměř jakékoli jídlo ( sýr, salám, …) Výhody: potkan se chytí téměř 100%.

Co nedávat potkanům

Co potkani nesmí jíst

Nesmíme jim dávat ostrá, kořeněná, mastná, slaná a moc sladká jídla. Dále nesmí alkohol, cukrovinky a uzeniny. Všechny tyto potraviny potkanům nesvědčí, protože látky v nich obsažené nemohou dobře strávit a ukládají se jim v těle, což je hodně zlé pro jejich zdraví.
Archiv

Jak se zbavit potkanů bez jedu

INTELIGENTNÍ PASTI

Nejmodernější metody hubení škůdců však umožňují přesně spočítat, kolik pomyslných zářezů na pažbu si mohou jejich lovci vyrýt. Patří k nim i dánský systém tzv. inteligentních pastí, které potkany nejen nalákají, ale také okamžitě zabijí. Navíc o tom majitele okamžitě elektronicky informují.

Čím krmit potkany

Potkan sní denně asi 1 polévkovou lžíci směsi a 1 hrst zeleniny. Krmení můžeme sypat do misky nebo ho volně poházet na čistou podestýlku. Zajistíme mu tak zároveň zábavu při hledání potravy.
Archiv

Co potřebuje potkan

Jelikož jsou potkani velmi aktivní hlodavci, potřebují hodně prostoru. Ten jim zajistí nejen velká klec (minimálně 60 x 40 x 50 cm), ale také občasný volný výběh pod vaším dohledem. Potkani jsou od přírody velmi zvědaví a velcí průzkumníci, takže pobyt pouze v kleci by se jim moc nelíbil. Potřebují hodně pohybu.

Jak bezbolestně usmrtit potkana

Potkana lze zabít těmito způsoby:

použití pastí – jednoduchá metoda jak zabít potkana je chytit ho do pasti. Jako návnadu na potkany je nejlepší použít chlebovou kůrku opečenou na slanině ( výrazně voní, a v pasti dobře drží) ale s úspěchem lze použít téměř jakékoli jídlo ( sýr, salám,…)

Jak dlouho vydrží potkan bez jídla

Potkan obecný (Rattus norvegicus) patří ke škůdcům, kterým se mimořádně dobře daří v blízkosti lidských sídel. Potkani neumějí dlouho hladovět. Už po dvou dnech bez jídla mohou zemřít.

Jak poznat že potkan umírá

Přestože příčiny úmrtí mohou být samozřejmě různé a s nimi se proměňují i specifické projevy, je možné konstatovat, že u umírajících potkanů se často objevuje: Nechuť k jídlu. Nevysvětlitelná ztráta hmotnosti. Letargie.

Co mají potkani nejraději

Dá se říct, že potkani mají rádi jakoukoliv zeleninu a ovoce. Citrusové plody a hodně šťavnaté ovoce je třeba nejdříve zkusit po malých dávkách, někteří potkani je nemají moc rádi. Abychom zajistili to, že potkanům nebudou přerůstat zuby, musíme jim pravidelně podávat větvičky ovocných stromů nebo vrbové větve.

Co miluji potkani

Krmení Potkani jsou všežravci, dokonce nepohrdnou ani libovým masem (kuřecí, krůtí) či vařeným vejcem. Jako hlavní krmivo jsou vhodné superprémiové krmné směsi, které obsahují jak obiloviny, které jsou hlavní součástí jejich stravy, tak i živočišné bílkoviny, které potřebují.

Jak socializovat potkany

Potkani jsou společenská zvířata, proto by měli být v chovu alespoň dva potkani společně. Pokud ne, berte na vědomí, že potkan bude chtít trávit co nejvíce času s vámi. Nenechávejte svého potkana samotného příliš dlouho, stále potřebuje lásku a socializaci jako každý člen rodiny.