Co na cestu do Dubaje?

Co na cestu do Dubaje?

Co si vzít na sebe do Dubaje

Co si zabalit do DubajeLehké oděvy.Plavky.Žabky.Opalovací krém s vysokým ochranným faktorem.Pokrývka hlavy.Sluneční brýle.Sandály s pásky a/nebo tenisky.Oblečení zakrývající ramena a střed těla (na veřejných místech)

Co se nesmí dovážet do Dubaje

Zakázán je dovoz výrobků z vepřového masa, pornografických či erotických materiálů (týká se videozáznamů, knih a časopisů) a materiálů, které by mohly být považovány za pomůcky pro šíření jiného než muslimského náboženství.

Na co si dát pozor v Dubaji

Turisté musí dodržovat zákaz pití, jedení a kouření na veřejnosti, v hotelových komplexech je jim toto povoleno. Pozor! Během Ramadánu má v Emirátech pohotovost speciální jednotka policie dohlížející na dodržování těchto pravidel.
Archiv

Jaké jsou zásuvky v Dubaji

V Dubaji se používá elektřina o napětí 220 V a frekvenci 50 Hz a zástrčky typu G, jaké se používají ve Velké Británii. Pořídit si adaptéry do zásuvky je tu snadné, a pokud cestujete z Ameriky nebo Japonska, ověřte si, zda vaše nabíječky zvládnou dubajské napětí. Zkontrolujte si telefon.

Co se nesmí v Emirátech

Zakázaný je sex na veřejnosti. Stejně tak jsou zakázány jakékoliv projevy homosexuálního chování. Drogy jsou zakázané a tresty s nimi související jsou velmi přísné. Alkohol se sice podává v restauracích, barech a klubech, které k tomu mají povolení, ale nesmí se nosit po městě.

Co nosi ženy v Dubaji

Ženy v Dubaji nosí tradiční abáju – dlouhý, lehký černý svrchní oděv, který překrývá spodní vrstvy oblečení. Abája se nosí na západním oblečení nebo na tradičních dlouhých šatech s dlouhým rukávem zvaných džalabíja. Přes hlavu si ženy přehazují černý šátek zvaný šajla.

Co je zakázano v Dubaji

Zakázaný je sex na veřejnosti. Stejně tak jsou zakázány jakékoliv projevy homosexuálního chování. Drogy jsou zakázané a tresty s nimi související jsou velmi přísné. Alkohol se sice podává v restauracích, barech a klubech, které k tomu mají povolení, ale nesmí se nosit po městě.

Jaké léky do Dubaje

Dovážení léků do SAE

Ověřte si u svého lékaře, zda jsou vaše předepsané léky kontrolované či nikoli. Musíte s sebou mít také předpis na množství (max. 3 měsíční dávky) léku, který do SAE dovážíte. Veškeré ostatní léky (nekontrolované léky na předpis a léky bez předpisu) předchozí schválení MZ nevyžadují.

Jak draho je v Dubaji

Životní náklady v Dubaj jsou: 1.18 krát vyšší než v Praha. 1.41 krát vyšší než v Liberec. 1.32 krát vyšší než v Ostrava.

Co se dá koupit v Dubaji

Stejně jako v dalších arabských zemích se připravte na smlouvání. V Dubaji se vyplatí i nákupy elektroniky, parfémů, oblečení, nebo koření – to výhodně pořídíte například na trhu Spike Souk.

Jak se chovat v Emirátech

Nemuslimští turisté by si neměli brát do úst jméno Alláha a proroka Mohameda, natož aby se jim vysmívali nebo používali ve spojení s nadávkami. 10. Cestující by se neměli ve Spojených arabských emirátech hlásit k ateismu, se kterým obecně v arabských zemích nemají pochopení.

Jak ušetřit v Dubaji

Skvělým způsobem, jak ušetřit, je minimalizovat placení vstupného. Mnoho míst v Dubaji nabízí volný vstup na atrakce nebo alternativní výhledy. Například bezplatné veřejné pláže nabízejí úžasné výhledy a slunečnou atmosféru zcela zdarma.

Kde se koupat v Dubaji

Nejkrásnější pláže a nejlepší plážové kluby v Dubaji!Jumeirah Beach.The Beach | Dubai Marina.Kite Beach | Burj Al Arab.Al Mamzar Beach.La Mer.Umm Seqeim.The Terrace at Burj Al Arab.Nikki Beach Club.

Jaké léky si mohu vzít do letadla

Všechny léky (které jsou nezbytné během cesty) můžete přepravovat bez omezení objemu a množství balení, vždy je však nutné je nahlásit pracovníkům bezpečnostní kontroly. Vždy doporučujeme mít u sebe předpis od lékaře nebo potvrzení od zdravotnického zařízení, o které vás mohou požádat pracovníci bezpečnostní kontroly.

Jakou kartou platit v Dubaji

Akceptovány jsou mezinárodní platební a kreditní karty (American Express, MasterCard, Diner 's Club, Visa). V obchodech je možné platit i kartou Visa Electron. Při otázce, v jaké měně má být platba kartou zrealizována doporučujeme vždy zvolit možnost přepočtu na domácí měnu Dirham.

Jak se pohybovat po Dubaji

Možností, jak se dá pohybovat po Dubaji, existuje mnoho. Nejvíce využijete linky metra a tramvaje, na krátké přejezdy i taxi, které je v Emirátech velmi levné.

Co je typické pro Dubaj

Tradiční umění a rukodělná řemeslná výroba jsou v Dubaji a v celých Spojených arabských emirátech stále naživu. Setkáte se s nimi třeba v obchůdcích kolem historické čtvrti Al Fahidi nebo v moderním pojetí v různých galeriích na Alserkal Avenue. Kaligrafie: Arabská abeceda je druhým nejrozšířenějším písmem na světě.

Co je AED měna

Měna SAE je emirátský dirham (AED). Jeden AED má 100 filsů. Bankovky této měny jsou v hodnotě 5, 10, 20, 50, 100, 200, 500 a 1000 dirhamů a mince v hodnotě 1 dirham, nebo 50, 25, 10 a 5 filsů. Hlavní místní bankou je Emirates Bank International.

Jak se levné najist v Dubaji

Jak se najíst levně

Nejlevnějším způsobem obživy je nákup potravin na tržištích nebo v obchodních domech typu Carrefour. Těch je v Dubaji hned několik, jeden větší leží třeba v obchodním centru Mall of the Emirates.

Co nesmím mít v kufru do letadla

V zapsaných zavazadle je zakázáno přepravovat výbušniny, plyny, hořlavé kapaliny a látky, toxické a infekční látky, radioaktivní materiál, peroxidy, žíraviny a paliva. Podrobný soupis zakázaných předmětů doporučujeme ověřit před odletem u letecké společnosti a/nebo u provozovatele letiště.

Kam dát nabíječku v letadle

Na palubu si s sebou vezměte všechny hodnotné a křehké předměty jako šperky, fotoaparát, elektronická zařízení (mobilní telefon, notebook), nabíječky a adaptéry. Tyto předměty budete muset spolu s balíčkem tekutin při kontrole vybalit. Proto je mějte zabalené a připravené úplně nahoře.

Co je to měna AED

Měna SAE je emirátský dirham (AED). Jeden AED má 100 filsů. Bankovky této měny jsou v hodnotě 5, 10, 20, 50, 100, 200, 500 a 1000 dirhamů a mince v hodnotě 1 dirham, nebo 50, 25, 10 a 5 filsů. Hlavní místní bankou je Emirates Bank International.

Co se vyplati koupit v Dubai

Starodávné trhy s tradičními výrobky

Nakupovat můžete také na trzích, kde najdete zboží z celého světa, od koření přes oblečení až po nejrůznější koberce a koberečky. Přímo v srdci Dubaje najdete spletitý labyrint malých obchůdků, které prodávají zlato a zlaté výrobky – The Gold Souk.

Jak platit kartou v Dubaji

Platit lze také platebními kartami, běžně používané jsou AmericanExpress, MasterCard, nebo Visa. Banky a jiné státní instituce mají otevřeno od neděle do čtvrtka a návštěvní hodiny pro veřejnost jsou od 9.00 zhruba do 13.00.

Jak je drahý jidlo v Dubaji

Kolik co stojí

Nákup potravin v supermarketech je o něco dražší než u nás. Orientační ceny v supermarketech jsou: chleba cca 4 AED, 1kg ryb od 12 AED, 1kg pomerančů nebo rajčat od 7 AED, 1,5 l balené vody cca 2 AED, 2 l Coca-Coly 5 AED, 0,75 vína cca 75 AED atd. Ubytování hlavně v Abu Dhabí a Dubaji je velice drahé.