Co mít ve špajzu?

Co mít ve špajzu?

Co doma nesmí chybět

15 věcí, které by ve vašem bytě určitě neměly chybět. Máte je všechnyHasicí přístroj. Nikdy nevíte, co se stane, zvláště pokud topíte kamny, nebo máte u domu garáž či kůlnu.Lékárnička.Ostré nože.Náhradní zdroje.Kuchyňský robot.Mycí stěrka.Čistící ubrousky.Hadříky a utěrky.

Jaké jídlo mít doma v zásobě

Luštěniny. Skvělým základem domácích zásob trvanlivých potravin jsou luštěniny, jako je například čočka, hrách, cizrna, fazole či sójové boby.Ořechy a semínka.Ovoce a zelenina.Rýže, těstoviny a všelijaké zrníOřechová másla.Koření a sušené bylinky.Bílkoviny.Vejce.
Archiv

Co mít doma pro případ nouze

Potraviny vhodné ke skladovánírýže, těstoviny, mouky, luštěniny, cukr.konzervovaná strava (masové konzervy, paštiky, luštěniny, rybí konzervy)trvanlivé mléko, kondenzované mléko.rozumná zásoba brambor, cibule, česneku.
Archiv

Co mít doma v kuchyni

Čočka, hrách, fazole nebo cizrna se ve zdravé kuchyni rozhodně neztratí – nejen jako příloha, salát nebo pomazánka, ale také z nich uvaříte výbornou polévku. Oříšky jsou skvělým zdrojem energie a jako zdravá svačinka nenahraditelné.

Co by nemělo chybět v kuchyni

Základní vybavení kuchyně by mělo obsahovat nádobí na vaření, pečení i servírování a neobejdete se ani bez základních kuchyňských robotů, mixérů či například rychlovarné konvice. Taková vývrtka nebo otvírák se v kuchyni čas od času hodí taky.

Jaké potraviny jsou dobré na přežití

Nejodolnější jsou pak suché potraviny – luštěniny, těstoviny, krekry, čaj, či sušené ovoce, které se řadí mezi trvanlivé potraviny pro dlouhodobé uskladnění, a tím pádem také trvanlivé potraviny pro přežití.

Jaké potraviny vydrží nejdéle

Tohle je 8 trvanlivých potravin, které přežijí i apokalypsuMed, vydrží hodně let.Sušené luštěniny jako od maminy.Sójová omáčka přežije i svou historii.Ocet forever.Bílá rýže i tam, kde není zemská tíže.Tmavá čokoláda, když ona ji má tak ráda…Cukr a sůl nad zlato.

Jak vybavit kuchyň

Abyste malou kuchyň opticky zvětšili nebo do ní alespoň dostali vše, co potřebujete, řiďte se těmito 7 radami:Pořiďte si vestavěný nábytek i spotřebiče.Vybírejte spotřebiče 2 v 1.Používejte světlé barvy.Hledejte speciálně zúžené vybaveníNa kulatý stůl zapomeňte.Velký sporákSkříňky a poličky jsou nutnost.

Jaké jídlo vydrží nejdéle

Bílá rýže je jistota

Ta je totiž opravdu dlouhá. Určitě ne tak jako u medu, ale z mnoha zdrojů se dozvíte o průzkumu, který potvrdil, že konzervovaná bílá rýže byla k jídlu i po třiceti letech. Její schopnost vydržet dlouho nejvíce ovlivňuje teplota a atmosféra, kde je nedostatek kyslíku.

Která potravina má nekonečnou trvanlivost

Cukr a sůl nad zlato

Jednoduše řečeno, nepouští do sebe vodu a potenciální bakterie ze sebe vytlačí. Proto se také při výrobě šunky používá sůl a při výrobě marmelády cukr. Pokud tedy skladujete sůl a cukr v nádobách zabraňujících výskytu vlhkosti, vydrží vám klidně navěky.

Co patří do spíže

Spižírna je základ

Jsou to především čaje, kávovinové nápoje a káva, ořechy, konzervy, oleje, ocet, sůl, cukr, mouky, rýže, luštěniny, těstoviny, koření, čokoláda a sušenky, ale také chléb a pečivo. To, jaký obal pro jednotlivé potraviny zvolíte, může rovněž ovlivnit jejich životnost.

Co nesmi chybět v kuchyni

Základní vybavení kuchyně by mělo obsahovat nádobí na vaření, pečení i servírování a neobejdete se ani bez základních kuchyňských robotů, mixérů či například rychlovarné konvice. Taková vývrtka nebo otvírák se v kuchyni čas od času hodí taky.

Co vše patří do kuchyně

Další nezbytnosti, které se vám určitě budou hoditLis na česnek.Cedník.Prkénko.Sítko.Vařečky a obracečky a naběračky.Palička na maso.Struhadlo.Škrabka na brambory.

Která potravina se nikdy nezkazí

Potraviny, které se ve spíži nikdy nezkazíKukuřičný škrob. Kukuřičný škrob je oblíbeným pomocníkem v kuchyni.Bílý ocet. Bílý ocet je skvělým dochucovadlem.Sušené fazole. Fazole nemají určený datum spotřeby.Ghee. Čtěte také:Med.Instantní káva.Javorový sirup.Sůl.

Jak uklidit spíž

Nejprve se věnujte horním policím a postupujte směrem dolů. Potom povrchy vytřete do sucha nebo je nechejte úplně vyschnout. Mezitím očistěte zespodu i zevnitř organizéry či košíky, které jste ve spíži měli. Vytáhněte a zkontrolujte všechny potraviny ve spíži.

Co by nemelo chybet v kuchyni

Neměly by chybět velké a hluboké talíře, dezertní talířky, misky na saláty, dezerty nebo snídaně a samozřejmě sada příborů a ostrých nožů na krájení i na steak. Všechno je třeba napočítat tak, aby každý člen v domácnosti měl svou jídelní sadu a samozřejmě pár kousků navíc pro strýčka příhodu.

Jak si uspořádat špíz

Spíž by měla být rozdělená na zóny. Za prvé na zóny teplotní. Trvanlivou zeleninu, nápoje, nebo třeba trvanlivé mléko uložte co nejblíže podlahy, kde je teplota nejnižší. Potraviny a suroviny méně náchylné na teplotu pak skládejte výše.

Co do spíže

Naopak do spíže patří brambory, cibule, česnek, dýně a ideálně pak i rajčata, okurek či papriku (jestliže máte ve spíži chladno). Z ovoce do lednice nedávejte citrus, melouny, banány, mango nebo ananas.

Co na špíz

Obvykle se špízy připravují z kombinace masa a zeleniny. Vepřové nebo kuřecí se nakrájí na malé kousky a mezi ně se jehla proloží nakrájenou cibulí, paprikou, nebo malými rajčátky. Špízové jehly mohou být i vegetariánské, často se na ně přidávají i houby. Existují i sladké verze, kdy se špízy opékají s ovocem.

Jaké maso je nejlepší na špízy

Maso na špízy

Ideální je maso, které bude rychle hotové. Výborné a osvědčené jsou kuřecí kousky, rychle hotová bude třeba vepřová panenka, ale jiné druhy vepřového masa. S trochou opatrnosti na špíz můžete nabalit kouličky z mletého masa, hovězího nebo vepřového.

Co všechno dát do špízu

V Česku se pro výboru špízů nejčastěji používá vepřové a kuřecí maso. Ze zeleniny je to cuketa, paprika, rajče a cibule. Skvělým doplňkem jsou také houby a sýr. Exotickou chuť špízům dodá třeba sladkokyselý ananas.

Co dát na špíz

Kousky masa napíchneme na dřevěnou nebo kovovou tyčku (špejli) a proložíme zeleninou, bramborami, sýry a houbami. Špízy posolíme, ochutíme kořením a potřeme olejem. Lze je zabalit do alobalu nebo do pečicího papíru. Dále je tepelně upravujeme (pečeme) různými způsoby – především na grilu nebo v troubě.

Co se dává na špíz

V Česku se pro výboru špízů nejčastěji používá vepřové a kuřecí maso. Ze zeleniny je to cuketa, paprika, rajče a cibule. Skvělým doplňkem jsou také houby a sýr. Exotickou chuť špízům dodá třeba sladkokyselý ananas.

Čím potírat špízy

Střídavě napichujeme na špejle. V mističce rozmícháme prolisovaný česnek, papriku, solamyl (určitě dejte tu lžíci i když ve videu říkám lžičku) a špízy tím potřeme. Grilujeme v troubě, během grilování otáčíme, potíráme a tak za 45 – 50 minut by malé kousky měly být hotové.