Co miluji slepice?

Co miluji slepice?

Co mají nejradeji slepice

Základem je pestrá strava

✓ Pšenice – je základním kamenem každé krmné směsi. Tato obilovina je pro slepice největším zdrojem energie, a proto by krmivo pro slepice mělo obsahovat asi 50 % pšenice. ✓ Kukuřičný šrot – je další velice energetickou potravinou. V krmné směsi pro slepice by měl zaujímat cca 25%.
Archiv

Co je jedovaté pro slepice

Fazole v sušeném ale i syrovém stavu představují riziko jak proč člověka, tak právě i pro drůbež. A pamatujte, že každá fazole, která nebyla řádně uvařena, je pro vaše holky potenciálně smrtelnou potravinou. Proč Fazole obsahují toxin zvaný fytohemaglutin, který je pro mladé kuřice ale i starší slepice smrtelným.

Co nám dává slepice

Slepice je všežravec. Živí se zrním (směs pšenice, ovsa, kukuřice a ječmene, někdy doplněná semínky slunečnice), zeleným krmením (bobuloviny, např. ostružiny nebo maliny; zelenina, např. salát, brokolice, mrkev, nať cibule nebo česneku, jetel, vojtěška, mladé kopřivy, tráva, pampelišky; nebo ovoce, např.

Jaké krmení pro slepice

Oves a ječmen jsou hlavně zdrojem vlákniny. Poměr kukuřice v zimním období mírně navýšíme a v letním období naopak snížíme, protože nosnice při krmení vyšší dávkou kukuřice rychle tloustnou – a klesá snáška.

Kdy se muzou pustit slepice

S ochočováním drůbeže je dobré začít hned od narození. Vizuální představení. Než k sobě malá kuřátka ve věku cca 6 týdnů a nosnice pustíte tak, že budou pít ze společné napáječky a jíst ze stejného krmítko, určitě je potřeba, je na tento zásadní krok připravit.

Proč nedávat slepicím pečivo

Slepici to totiž zasytí, ale tzv. prázdně. Má plné vole, ale nutričně strádá. Mnohá plemena jsou náchylná na zatučnění, které je při zkrmování namáčeného pečiva velmi častým nešvarem.

Jak otrávit slepice

Rozmanitost slepičího jídelníčku je jisté dobrá věc, ovšem nikdy slepičkám nepodávejte vaši oblíbenou čokoládu, slané brambůrky, kofein, syrové sušené fazole a ani čerstvé avokádo. Zapomenout byste také měli na plesnivé nebo shnilé ovoce a zeleninu. Tohle všechno jsou totiž zabijáci slepic.

Jaké krmítko pro slepice

Pro suché směsi jsou určena krmítka žlabová, tubusová na zem nebo závěsná či krmítka nášlapná. Pro mokré směsi jsou vhodná žlabová krmítka či misky. Při krmení mokrou směsí – krmivo vařené doma – zbytky z domácnosti, doporučujeme krmítka s drátěným víkem a to pozinkovaná nebo plastová.

Proč se Ozobávají slepice

Pokud se slepice navzájem ozobávají, nebo si vyzobávají peříčka, příčinou může být i nedostatek nějaké složky v potravě. Mohou jim chybět bílkoviny (základní stavební kámen peří a vajec). Ty můžete dodat třeba vařeným nesoleným masem, vařenými vejci, moučnými červy atp.

Jak dodat vápník slepicím

Vaječné skořápky

Drcenými vaječnými skořápkami neurazíte žádnou slepici. Jsou velmi bohaté na vápník i další tělu prospěšné látky, jako je např. jód, železo, zinek, mangan nebo fosfor. Jen je nezapomeňte vždy důkladně vysušit.

Co dát slepicím do kurníku

Je jedno co použijete za podestýlku(řezaná sláma, hobliny, piliny, gumová rohož, lesní hrabanka, ořešákové listí – asi nejlepší volba) ale vysypte napřed celý prostor vápenným hydrátem, klidně si kupte celý 25 kg pytel můžete tím bílit a zchutňovat jednou za čas obilniny nebo řezanou slámu vápenným mlékem.

Jak zvyknout slepice

Použijte taktiku odvedení pozornosti, zapískejte, zatleskejte a slepice od sebe pokud možno oddělte. Hřebínky jim namažte vazelínou, abyste jim vzájemné zraňování trochu ztížili. Jestli mají slepice dostatek prostoru, krmení a vody, tyhle šarvátky by měly během několika dní (maximálně týdnů) přestat.

Jak se pozná stáří slepice

Starší slepice jsou mnohem vyrovnanější a klidnější. Jejich peří ztratilo lesk, ovšem pořád vypadají na pohled velmi dobře. Je to dáno tím, že peří v průběhu let ztrácí část své „těsnosti“ a to dává slepičkám mírně rozcuchaný vzhled. Hřebeny jsou stále červené, ale mají mírně odlišnou strukturu než u mladých kuřic.

Co může zabít slepice

Může jí být i sova, nejčastěji potom výr velký a kalous ušatý, káně nebo dokonce orel. Všechny tyto dravce chrání zákon, jejich odlov je tedy zakázán. Šelmy malé až střední velikosti. Mezi ně můžeme zařadit například kunu, lišku nebo lasičku.

Co chybí slepicím když se Klovou

Většinou se tím rozumí hlavně nedostatek prostoru či velké množství slepic na malém prostoru. Někdy se může stát, že slepice tímto nežádoucím chováním projevují nudu. Nemohou zobat, např. zrní a trávu.

Proč si slepice zobou peří

Oštipováním si slepice a kachny vynahrazují nedostatečnou stravu. Málo krmení, nedostatek čerstvé vody. Pozor si dejte i přísun vitamínů a minerálních látek. Ten zajistíte pestrou stravou a kvalitními směsmi krmení.

Jak namíchat krmení pro slepice

② Do velké nádoby – plastového sudu nebo kýble nasypte cca 20 kg pšenice. ③ Přidejte 5 kg kukuřice a pár hrstek sena – může mít podobu sušené trávy nebo granulí. ④ Někdo přisypává 0,5 kg suchého nadrceného pečiva nebo drcených kostí. ⑤ Vynechat byste neměli ani půl kila skořápek nebo krmného vápence.

Co dát do Popeliště pro slepice

Dobře poslouží dřevěný popel. Popel z uhlí nepoužívejte, ten je plný škodlivých látek jako síry a různých kyselin. Obsah popeliště můžete doplnit jemným suchým pískem a suchou hlínou.

Co nesmí chybět v kurníku

Kurník by měl mít dostatečně velké okno (i světlo rozhoduje o snášce), a dále regulovatelné větrací okénko. Obojí je možno v létě nahradit pletivem, v kurníku však nesmí být průvan. Mimo krmítka a napáječky nesmí chybět hřad či hřady, na jednu slepici je potřeba 15 cm hřadu. A zde bývá největší kámen úrazu.

Jak mluví slepice

Slepičí hantýrka

Pro komunikace mezi sebou totiž používají až 30 různých zvuků. Když jsou venku, mluví jimi kvočna na svá malá kuřátka, kohout zase holky svolává k obědu, když jim nasypete do krmítek a také je dokáže velmi dobře a rychle pomocí zvuku varovat, pokud se blíží nebezpečí.

Jak poznat že slepice Kvoka

To, že Vaše slepice postihlo období kvokání, poznáte snadno. Kvočny neústupně sedí na své snášce, pokud si vejce chcete vzít, reaguje agresivně. V tomto období přestávají pravidelně snášet vejce, přijímají málo krmení. Teskně pokvokávají.

Jak rychle zabít slepici

Spočívá v tom, že uchopíte slepici pod zobákem. Přičemž palec jí položíte zezadu na páteř krku a rychlým pohybem hlavu zvrátíte přes palec dozadu. Tento způsob je efektivní a pro slepici bezbolestný.

Jak kuna zabije slepici

I když je kuna menší nežli slepice, vynahrazuje to svou hbitostí a dokáže se slepici velmi rychle zakousnout do krku a usmrtit ji. Následně si ji odtáhne do svého úkrytu, nebo pokud ji nedostane z kurníku, nají se přímo tam. Pokud zpozorujete rapidní ubývání vaší drůbeže, je nutné ihned zakročit.

Proč mají slepice vytrhávají peří

Ozobávání rostoucích peříček

Pokud jsou slepice ve stresu, nebo mají nedostatek bílkovin, můžou si tyhle rostoucí peříčka vyzobávat. Tuhle kratochvíli je potřeba co nejdříve stopnout, protože se pak těžko odnaučuje. Nově rašící peříčko je vyživováno krví, takže může v případě narušení dost silně krvácet.

Kdy se Přepeřují slepice

Pokud je vaše slípka v dobré zdravotní kondici svoje peří vymění během krátké doby a nejčastěji v období pozdního podzimu. Pelichání může ovšem ovlivnit změna počasí, obměna krmiva nebo změna krmné dávky, případně již zmiňovaný stres.