Co jsou Kostice u podprsenky?

Co jsou Kostice u podprsenky?

Jak na vylezla Kostice

Díru zatavte

Stará dobrá tavící pistole. Vynález, který dokáže zachránit řadu situací. Pořádně si ji nažhavte, kostici zatlačte zpět na místo a dírku zatavte lepidlem. Pak jenom počkejte, až lepidlo uschne, a vaše oblíbené prádlo můžete nosit zase vesele dál.
Archiv

Co je to Kostice

Kostice jsou útvary v ústní dutině kosticovců – neozubených kytovců, používané k filtrování potravy. Ve fázi plodu mají kosticovci zuby, které ale postupně mizí a jsou nahrazovány kosticemi, které má kytovec při narození už téměř plně vyvinuté.

Co je plunge podprsenka

Podprsenka typu plunge:

Podprsenky plunge mají košíčky pod jiným úhlem, podpírají prsa lehce ze strany. Prsa pak v této podprsence nepřetékají do výstřihu, ani část košíčku neodstává.

Jak se číslují podprsenky

Číselné míry nás zajímají především u obvodu podprsenky. Jeden palec odpovídá zhruba 2,54 cm. Aby to však nebylo tak jednoduché, v číslování podprsenek 1 palec odpovídá zhruba 2,1 cm. Evropské obvody se číslují po 5 cm, anglické po 2 palcích.

Jak Veset podprsenku

Věšení podprsenky za ramínko na šňůru nedoporučujeme, dochází k vytažení materiálu. Pokud nemáte jinou možnost, pověste podprsenku na 2 kolíčky, a to uchycením za kostici na bocích obou stran. Jemné prádlo ani podprsenky nesmí do sušičky. Proč ne aviváž

Jak opravit zlomenou kostici

Zkuste použít obyčejnou náplast, kterou máte ve své lékárničce. Zatlačte kostici zpět do podprsenky, pak odstřihněte kousek rychloobvazu, ale bez podušky, a tím přelepte dírku. Na pár vteřin místo stlačte, aby se lepidlo pořádně přichytilo k látce.

Co je to keporkak

Keporkak (Megaptera novaeangliae) je robustní kosticový kytovec z čeledi plejtvákovitých, který se vyznačuje dlouhým sudovitým tělem o délce 14–15 metrů a dlouhými světlými hrudními ploutvemi, které dosahují až třetinové délky těla. Největší jedinci mohou mít k 17 metrům, samice bývají o 1–1,5 m delší než samci.

Co je to Balkonetová podprsenka

Velký rozdíl oproti plunge podprsence je zde ve směru podpory – zatímco plunge podprsenka tlačí prsa k sobě, balkonetová podprsenka je podpírá směrem nahoru. Je tedy položená trochu níže a její hlavní oporou jsou zde obvod, který je i často podpořen svislými kosticemi.

Co je to balkonová podprsenka

Podprsenky bardot se také nazývají balkonettky a to pro svůj jedinečný „balkonový“ tvar, který zvýrazní především horní linii prsou. Proč se jim říká bardotky Tento typ podprsenek totiž proslavila herečka, známá svými vyzývavými výstřihy, Brigitte Bardot.

Co je 75B

Mýtus: Nejběžnější velikost je 75B. Fakt: 75B je spíše velikost, kterou ženy nejčastěji nosí, ale ve většině případů špatně. 75B je velikost, která by nejlépe seděla ženě s obvodem hrudníku asi 81 až 86 centimetrů ve výdechu a obvodem okolo 89 centimetrů přes prsa.

Jak by měla sedět podprsenka

Správně zvolený obvod by měl k tělu těsně přiléhat, ovšem měl by být dostačeně volný, abyste se volně nadechla. Zadní část by neměla jít od těla odtáhnout na vzdálenost větší než na tři prsty prstů. Zádní díl by měl být v pravém úhlu k pažím, zapínání by tak mělo být ve stejné výšce jako přední část podprsenky.

Jak prát podprsenky s kosticemi

Při praní v pračce vždy používejte prací sáček, který minimalizuje riziko poškození prádla. Korzety a košilky se všitými podprsenkami perte raději v ruce. Zamezíte tak poškození nejen produktu ale i bubnu pračky – při vyšších otáčkách se může kostice z prádla uvolnit.

Jak často se mění podprsenka

Třeba podprsenku, kterou nosíte celý den, nebo pyžamo, které máte na sobě celou noc, doporučují odborníci vyměnit po třech použitích.

Jak dlouho vydrzi keporkak pod vodou

Keporkak má dvě nozdry na hřbetě, něco jak náš nos. Dýchá vzduch plícemi stejně jako člověk. Pod vodou ale vydrží mnohem déle než my. Až třicet minut.

Jak lovi keporkak

Keporkaci používají k lovu nejen své velké první ploutve, ale i mohutnou ocasní ploutev. Rázová vlna, která vznikne po úderu ploutví o vodní hladinu, je tak silná, že omráčí ryby v blízkém okolí. Velryba si pak už jen může směle a snadno „posbírat“ svou kořist.

Co znamená plny kosicek

Klasická podprsenka s plným košíčkem

Mezi klasické podprsenky spadají podprsenky bez výztuže, s kosticemi, s širšími ramínky a podprsenky s většími rozměry košíčků.

Jakou mám velikost podprsenky

Základním pravidlem je, že pokud obvod podprsenky odtáhnete od svého těla, mělo by vzniknout místo asi na 4 až 5cm. Stačí se tedy změřit v obvodu pod prsy (pevně a při výdechu) a odečíst 5 až 7cm (v některých případech – například u hodně velkých prsou – až mínus 10cm).

Co je velikost DD

Košíček “D” označuje velká prsa

Tak třeba podprsenka s označením D a obvodem 65 je menší o rovné 4 velikosti od déčka označeného číslem 85! Pravdou je, že velikosti košíčků jako D nebo DD jsou průměrnou nejběžnější velikostí poprsí, kterou dennodenně vídáme na ulicích.

Co je velikost 80C

Naše podprsenky ve velikosti 80C odpovídají těmto mírám: obvod pod prsy v rozmezí 78-82 cm. obvod přes prsa v rozmezí 96-98 cm.

Proč padá ramínko od podprsenky

Ramínka podprsenky padají nebo sklouzávají

Pokud ramínka neustále sklouzávají z ramen, přestože je stále přitahujete, zkontrolujte si obvod podprsenky. Pokud je obvod příliš volný a posouvá se směrem nahoru po zádech, neustále vám tak vlastně uvolňuje ramínka, která mají tendenci padat.

Jak poznat Padnouci podprsenku

Jak poznat správně padnoucí podprsenkuZapínání se nenachází pod lopatkami v linii prsou.Ramínka svírají ostrý úhel se zapínáním – tvar písmene V.Kostice podprsenky máte příliš nízko.Přední část podprsenky nepříléhá k tělu, ale odstává.Boční kostice se zařezávání do pokožky a vytváří nepříjemný otlak.

Jak vyčistit zašlou podprsenku

Do umyvadla či lavoru jednoduše napustíte dostatek teplé vody, přisypte dvě lžíce jedlé sody, dvě lžíce soli, přidejte prací prostředek na bílé prádlo (gel či prášek) a nechte rozpustit. Do připravené směsi pak namočte podprsenku a nechte ji namočenou zhruba půl hodiny, po té důkladně vymáchejte v čisté vodě.

Jak sušit podprsenku

Jemné spodní prádlo, jako je například podprsenka, hedvábí či satén, nikdy nedávejte do sušičky na prádlo. Zároveň se vyhněte sušení na přímém slunci či na topení. Podprsenka nejlépe uschne na klasickém sušáku, na kterém si rozložíte velký ručník a podprsenku na něj krásně rozprostřete.

Kdy vyhodit podprsenku

Kdy se zbavit podprsenkyPodprsenku vyhoďte ve chvíli, když se podprsenka natáhne natolik, že ji zapínáte na to nejtěsnější zapínání a stále je vám volná.Když kostice podprsenky uniknou ze svého pouzdra.Když je děravá nebo se začne párat.Když se zlomí kostice podprsenky.Pokud mají košíčky deformovaný tvar.

Co se starou podprsenku

Prádlo můžete také odnést přímo na charitu nebo se informovat v noclehárnách. Nejen každou zimní sezónu zažívají psi v útulcích zimu. Každé takové zařízení je nadšené z jakýchkoli darů nebo hraček. Můžete vyrobit jednoduché hračky, které zvířátko zabaví.