Co je v počítačové bedně?

Co je v počítačové bedně?

Co je v počítačové skříni

Počítačová skříň je jakýsi plechový (nebo umělohmotný) obal, který zakrývá vnitřek počítače. Přední stěna skříně obsahuje otvory pro disketové, CD-ROM a další speciální mechaniky, dále vypínač a tlačítko RESET, případně i další speciální tlačítka a malé otvory pro větrání.
Archiv

Co všechno je v počítači

Současný počítač se skládá z hardware, které představuje fyzické části počítače (procesor, klávesnice, monitor atd.) a ze software (operační systém a programy).

Co musí obsahovat počítač

Základní deska (Motherboard, MB)

Najdeme na ní patici pro procesor (CPU), pro paměť (RAM), sloty (konektory) pro přídavné karty (různé typy), konektory pro připojení interních mechanik (disketa, pevný disk, CD, DVD, ZIP aj.), konektory pro periferní zařízení (myš, klávesnice, tiskárna apod.)
ArchivPodobné

Jak zjistit co mám v počítači

Nastavení PCProstřednictvím Startu přejděte do „Nastavení,” které symbolizuje ozubené kolečko.Po rozkliknutí přejděte do „Systému.”Klepněte na „Informace.”V části „Specifikace zařízení“ najdete podrobnosti o vašem počítači, jako jsou podrobnosti o procesoru, operačním systému, RAM paměť.

Jak si sestavit vlastní počítač

Stavba PC krok za krokemUmístění procesoru do patice.Zapojení operačních pamětíInstalace chladiče na procesor.Eventuálně připojení dedikované grafické karty.Připojení SSD disku.Zapojení napájecích kabelů ze zdroje do základní desky, grafické karty, SSD disku a chlazeníInstalace komponentů do počítačové skříně

Co to je skříň

Skříň je stabilní typ nábytku, sloužící k ukládání či skladování věcí, menší skříň se nazývá skříňka a může být přenosná (mobilní). Skříň se v Evropě vyvinula ze starší přenosné truhly na přelomu období gotiky a renesance.

Co patří do hardware

Hardware je veškeré technické vybavení počítače. Souhrnně tímto pojmem tedy označujeme veškeré fyzické (hmatatelné) zařízení, kterými je počítač vybaven nebo zařízení, které je k počítači připojené (různé periferie).

Co je to CPU

Centrální procesorová jednotka (zkratka CPU, anglicky central processing unit) je v informatice označení základní elektronické součásti v počítači, která umí vykonávat strojové instrukce, ze kterých je tvořen počítačový program a obsluhovat jeho vstupy a výstupy.

Co je to motherboard

Základní deska (anglicky mainboard či motherboard) představuje základní hardware většiny počítačů. Hlavním účelem základní desky je propojit jednotlivé součástky počítače do fungujícího celku a poskytnout jim elektrické napájení.

Jakou mám grafickou kartu

Nejjednodušší způsob, jak zjistit svou grafickou kartu, je spustit diagnostický nástroj DirectX: Klikněte na tlačítko Start. V nabídce Start klikněte na příkaz Spustit. Do pole Otevřít zapište "dxdiag" (bez uvozovek) a poté klikněte na OK.

Jak zjistit rychlost počítače

Dobrým monitorovacím prostředkem je v tomto případě software HWMonitor, který nám v přehledné tabulce zobrazí všechny známé hodnoty v reálném čase a také hodnoty minimální a maximální. Měříme výkon počítače: Na měření teplot je vhodný HWMonitor.

Jak dlouho trvá sestavení PC

Standardně trvá montáž 3 až 5 pracovních dnů (pokud máme všechny komponenty skladem).

Jak dlouho trvá sestavení PC Alza

Hotový počítač doručíme do 4 pracovních dnů od zadání sestavy do výroby.

Co je to HDS

HDS slouží k jištění proti přetížení a zkratu přívodního vedení a k možnosti odpojení odběrného zařízení.

Co je to tower PC

Tower: velká skříň umístěna většinou ve svislé poloze pod stolem. Základní deska je opět osazena do svislé polohy a rozšiřující karty se zasouvají vodorovně. Tower je skříň, která poskytuje poměrně velké možnosti dalšího rozšiřování počítače a je vhodná zejména pro počítačové servery.

Co patří do software

Základní rozdělení softwarukancelářské aplikace: textový editor, tabulkový procesor, prezentační program.grafické programy: vektorový grafický editor, bitmapový grafický editor, CAD.vývojové nástroje: vývojové prostředí, překladačzábavní software: počítačové hry, přehrávače digitálního zvuku a videa apod.atd.

Co to je hardware a software

Hardware je veškeré technické vybavení počítače. Souhrnně tímto pojmem tedy označujeme veškeré fyzické (hmatatelné) zařízení, kterými je počítač vybaven nebo zařízení, které je k počítači připojené (různé periferie). Softwarem rozumíme veškeré programové vybavení, které může být na počítači provozováno.

Co to je hardware

Hardware je veškeré technické vybavení počítače. Souhrnně tímto pojmem tedy označujeme veškeré fyzické (hmatatelné) zařízení, kterými je počítač vybaven nebo zařízení, které je k počítači připojené (různé periferie).

Co je to GPU

Co je GPU Zkratka GPU vychází z anglických slov Graphics Processing Unit a neskrývá se za ní nic jiného než grafický procesor, který je srdcem grafické karty a obecně prvkem, který zajišťuje zobrazování obsahu na displeji zařízení.

Jak zjistit parametry notebooku

Tady je postup, jak získat další informace:Vyberte Start > Nastavení > Systém > O systému . Otevřete nastavení O systému.V části Specifikace zařízení > Typ systému se podívejte, jestli máte 32bitovou nebo 64bitovou verzi Windows.V části Specifikace Windows zjistíte edici a verzi Windows spuštěnou na vašem zařízení.

Jakou grafickou kartu do notebooku

Pokud vybíráte grafiku pouze pro jednoduchou kancelářskou práci, bude Vám bohatě stačit karta se 2GB paměti. Pokud ale chcete grafiku na hraní her, potřebujete minimálně 4GB paměti, v lepším případě 6 GB a více. Čím vyšší nastavení detailů a textur u her zvolíte, tím bude hra využívat více paměti grafické karty.

Jaký mám procesor

Stisknutím kombinace kláves CTRL + SHIFT + ESC otevřete Správce úloh. Vyberte kartu výkon a podívejte se, kolik jader a logických procesorů váš počítač používá.

Kam se zapojuje klavesnice

Jak na připojení myši a klávesnice

Počítač připojte do elektrické zásuvky prostřednictvím přiloženého kabelu, klávesnici a myš poté zapojte do barevně odlišených zdířek, které se označují jako PS2. Většina myší je zakončena zeleným konektorem, klávesnice fialovým – oba zasuňte do odpovídajících zásuvek.

Co je kabel HDV

HDV je vedení od HDS až k odbočce k poslednímu elektroměru. Systém HDV a jeho provedení se volí podle dispozice budovy.

Co je to Fejfarka

Kdysi existovala firma Fejfar a syn z Hradce Králové, která litinové pojistkové skříně vyráběla. Proto převážně ve VČE tento výraz fejfarka.