Co je to silikonová omítka?
Jaký je rozdíl mezi silikonovou a Silikátovou omítkou
Silikátová omítka je spojena draselným sklem, a proto má vynikající paropropustnost. Má sice horší pružnost a vodoodpudivost, ale je přirozeně odolná proti plísním. Silikonová omítka má lepší vlastnosti z hlediska vodoodpudivosti, pružnosti i prodyšnosti.
Archiv
Jak dlouho schne silikonová omítka
Doba schnutí: Po 2-3 hodinách je odolná proti dešti a prachu. Konečné schnutí je po 48 hod. Nepracujte v dešti a za silného větru. Pracujte při teplotě od +10°C – +25°C.
ArchivPodobné
Jak odstranit silikonovou omítku
Rozrušený nátěr můžete odstranit také tlakovou vodou (80 – 100 bar). Odstraňovač vytváří s vodou emulzi, proto stačí povrch opláchnout studenou vodou (nejlépe tlakovou). U silnovrstvých nebo několikavrstvých nátěrech postup opakujte až do úplného odstranění barev a omítek z povrchu.
Jakou omítku zvolit
Vápenná omítka – provádí se v jedné nebo dvou vrstvách. Dokáže absorbovat, akumulovat a vydat vlhkost a je ideální pro historické objekty. Vápenocementová omítka – hodí se do míst se zvýšenou vlhkostí a náchylností k opotřebování, jednoduše se s ní pracuje. Sádrová omítka – vytvoří velmi hladký povrch.
Jakou značku silikonové omítky
sanačních omítek v interiéru) lze doporučit silikátové nátěrové hmoty – PRIMALEX SILIKÁTOVÁ FASÁDNÍ BARVA a PRIMALEX SILIKÁTOVÁ OMÍTKA. Jejich paropropustnost je obvykle excelentní a rovněž přídržnost je vysoká (díky „chemickému“ vázání s podkladem).
Jakou fasádu zvolit
Obecně platí, že k dřevěným oknům (nebo plastovým oknům s motivem dřeva) se hodí spíše přírodní tóny – tedy hnědé, okrové a bílé odstíny. K šedým/antracitovým oknům můžete volit barvy pastelové nebo naopak divočejší. K bílým oknům pak ladí v podstatě jakákoliv barva fasády. Trendem je například šedá.
Kdy penetrovat fasádu
Penetrace se provádí po vyzrání základní vrstvy minimálně však po 5 dnech. Podkladní nátěr se nanáší válečkem nebo štětcem. Následná povrchová úprava se provádí po zaschnutí penetračního nátěru dle místních klimatických podmínek, minimálně však po 12 ti hodinách.
Jak se nanáší omítka
Omítku nahazujeme lžící vždy odshora dolů, přičemž příliš tuhá konzistence, která tvoří na zdi koláče, není vhodná. Stejně jako malta řídká, která po zdi stéká. Maltu lze nahazovat i přímo ze zednické naběračky, chce to ale už opravdu zkušenost a malta musí být hodně mastná (vysoký obsah vápna, díky čemuž dobře lepí).
Čím umýt fasádu z oken
akrylátové nebo silikonové fasádní barvy lze na skle narušit a odstranit aplikací odstraňovače starých nátěrů p 8212. při použití odstraňovač starých nátěrů (pouze na skle) nesmí (!) docházet k jeho kontaktu s rámy oken nebo jinými nátěry, které by rovněž narušil.
Čím umýt zelenou fasádu
Při zašpinění ploch je možno provádět čištění:odstraňovačem řas, mechů a lišejníků (V003) před použitím tlakové vody v případě napadení řasou, mechem nebo plísníteplou tlakovou vodou (mytí wapkou)případně za použití fasádního čisticího prostředku (E709)
Jak se míchá omítka
Pro omítky, ale i pro zdění se proto nejčastěji míchá malta vápenocementová. Začátečník se může řídit poměrem 6 lopat písku na 1 lopatu cementu a 1 lopatu vápna (někdo přidává o jeden díl písku víc, samozřejmě záleží na osobní zkušenosti). U malty k omítání je důležité hledět na jemnost písku.
Jakou barvu zvolit na fasádu
Obecně se doporučuje používat fasádní nátěry u minerálních, silikonových a silikátových omítek s hodnotami do 30 a do 25 u omítek z umělých pryskyřic. Chcete-li na fasádě použít tmavší odstíny, které tyto hodnoty překračují, využijte je pouze jako dekorační prvek.
Jaká je nejlepší barva na fasádu
Obecně se doporučuje používat fasádní nátěry u minerálních, silikonových a silikátových omítek s hodnotami do 30 a do 25 u omítek z umělých pryskyřic. Chcete-li na fasádě použít tmavší odstíny, které tyto hodnoty překračují, využijte je pouze jako dekorační prvek.
Jak natřít starou fasádu
Zpočátku „ořezáváme“, jak říkají řemeslníci, kolem okrajů štětcem a pak, nejlépe štětkou, pokračujeme na ostatních plochách. Druhý nátěr se doporučuje nanášet válečkem. Pomocí válečku docílíme s barvou BARLET celistvého vzhledu fasády bez nepravidelností.
Jak dlouho schne Silikonova barva
Nové disperzní akrylátové a silikonové omítky – podklady musí být dostatečně vyschlé – min. 24 hodin.
Jak dlouho zraje jádrová omítka
Jádrová omítka však musí vyzrát, doba zrání je závislá na tloušťce omítky. 1 mm omítky schne přibližně 1 den. Jádrová omítka o tloušťce 20 mm by tedy měla schnout 20 dnů před tím, než se na ní aplikuje štuková omítka.
Jak vyhladit sádrovou omítku
Po zavadnutí srovnaného povrchu se povrch omítky „roztočí“ navlhčenou pěnovou houbou. Po opětovném zavadnutí vytvořeného sádrového šlemu se povrch vyhladí pomocí nerezové špachtle nebo hrany hladítka do požadované kvality.
Jak odstranit zaschlou maltu z okna
Zbytky malty po stavební činnosti je nutné odstraňovat z oken velmi opatrně, nikdy ne nasucho, ale za vydatného smáčení vodou s malou dávkou mycího tekutého prostředku. K čištění je třeba používat vždy jen běžné neagresivní čistící prostředky. Nepoužívat Savo!
Jak se zbavit lepidla z oken
Pro jejich odstranění se nám osvědčila obyčejná voda s jarem a škrabka. Aplikaci vám usnadní postřikovač. Zabírá také ředidlo, technický benzín i aceton a drhnutí hadrem. Nezapomínejte zbytky lepidla často namáčet.
Proč zelená fasáda
Zelená fasáda je omítka pokrytá plísněmi, mechy a kulturami řas, které se na ni usadily ve velkém počtu. K jejímu vzniku přispívá vysoká vlhkost vzduchu či přítomnost blízké zeleně. Znečištění přichází i z ovzduší.
Jak se čistí fasáda
Umýt fasádu vodou.
Méně odolné skvrny zdoláte i sami namočeným kartáčem, na ty náročnější už použijte wapku, oficiálně vysokotlaký čistič. Můžete přidat i čisticí fasádní prostředek, např. od výrobců Weber, Biotec či Kärcher.
Jak namíchat vápennou omítku
Pro omítky, ale i pro zdění se proto nejčastěji míchá malta vápenocementová. Začátečník se může řídit poměrem 6 lopat písku na 1 lopatu cementu a 1 lopatu vápna (někdo přidává o jeden díl písku víc, samozřejmě záleží na osobní zkušenosti). U malty k omítání je důležité hledět na jemnost písku.
Proč se dává do malty vápno
Pokud se cementové pojivo nahradí nebo doplní vápnem, vzniká vápenná malta, respektive vápenocementová malta. Čistá vápenná malta se používá jako omítka v interiéru především z důvodu jejích vlastností, které regulují vlhkost.
Jakou silikonovou fasádní barvu
Silikonová fasádní barva Armasil je nejlepší fasádní barva na českém a slovenském trhu. Je extrémně odolná počasí – dešti, mrazu, UV a slunci. Je ideální pro vápeno-cementové omítky, na staré soudržné disperzní nátěry a na fasádní omítky.
Jakou zvolit omítku na fasádu
Pro omítání zateplení fasády doporučujeme zvolit tenkovrstvou pastovitou omítku. Dle požadovaných vlastností a cenových možností zvolte akrylátovou, silikátovou, silikonovou nebo speciální omítku. Vyrábí se v různých zrnitostech. Pro použití na zateplení musí být minimální zrnitost 1,5 mm.