Co je to retrograde?

Co je to retrograde?

Kdy je Mercury v retrograde

Planeta Merkur se třikrát do roka dostává do „zpětného chodu“, která má neblahé účinky na některé naše činnosti. Tato retrográdní fáze probíhá právě nyní v období 10.5. – 3.6.2022. Jde o optický klam, při kterém Merkur zpomaluje svoji dráhu, ale z pohledu Země se pohybuje opačným směrem.
Archiv

Kdy je Mercury retrograde 2023

In 2023, Mercury will be in apparent retrograde motion during the following ranges of dates: December 28, 2022, to January 18, 2023. April 21 to May 14.

Co je to retrográdní Merkur

Mercury retrograde nastává, když se planeta Merkur na své oběžné dráze kolem Slunce zdánlivě pohybuje dozadu. K tomuto jevu dochází několikrát ročně a každé retrográdní období trvá přibližně tři týdny. Během této doby je údajně všechno narušené a Merkur má chaotický vliv na komunikaci, cestování a technologie.
Archiv

Kdy končí Merkur retrográdní

Teď nás čeká další retrográdní Merkur, a to od 21. dubna 2023 až do 15. května.

Co je to Mercury

mercury {podstatné jméno}

– (PL) Rtuť patří v životním prostředí k nejsilnějším jedům.

Jak zjistit znameni ve venusi

Jak zjistit postavení Venuše ve vašem znamení Vaše znamení Venuše je určeno tím, ve kterém znamení zvěrokruhu se planeta Venuše nacházela v okamžiku vašeho narození. Právě proto k jejímu výpočtu budete potřebovat přesné datum a hodinu vašeho narození.

Co znamenají jednotlivé planety v astrologii

Významné postavení planety značí dominantní postavení v horoskopu z pohledu tvaru nebo v bezprostředním kontaktu s hlavními osami horoskopu. Dále je pak důležité sledovat, zda je planeta retrográdní, stacionární, nebo direktní.

V jakém znamení je Venuše

Venuše, zjevující se na obloze jako Jitřenka nebo Večernice, ranní nebo večerní hvězda, která vychází těsně před Sluncem nebo zapadá těsně po něm. Tato dvojznačnost Venuše se v astrologii promítla do vládcovství dvou znamení. Venuše jako vládce vzdušného znamení Vah a zemského znamení Býka.

Co je to Sextil

SEXTIL (360/6 = 60° / konvergentně 300°, orbis ± 4°) tradičně působil jako slabý trigon. Je charakterizován šestkou, principem harmonie a produktivity. Hexagram, Davidova hvězda, je v esoterismu symbolem spojení makrokosmu s mikrokosmem, světa nebeského se světem pozemským.

Co to je Trigon

Trigon může znamenat: Cizí název pro trojúhelník. Trigon (skupina) – německá fusion hudební skupina. Trigon (komiks) – komiksová knižní postava.

Co je to Vodnář

Vodnář je jedenácté astrologické znamení zvěrokruhu, mající původ v souhvězdí Vodnáře. V astrologii je Vodnář považován za negativní (introvertní) znamení. Je také považován za větrné znamení a je jedním ze čtyř pevných znamení.

Jakou planetu má znamení Rak

V astrologii má každé znamení zvěrokruhu svou vládnoucí planetu, která ovlivňuje jeho charakteristické rysy a osobnost. U Raků, narozených mezi 22. červnem a 22. červencem, je vládnoucí planetou Měsíc.

Co to je kvadratura

Kvadratura je historický matematický termín, který znamená výpočet plošného obsahu (krátce obsahu nebo plochy) určitého geometrického obrazce. Tento pojem se v současnosti stále používá při řešení diferenciálních rovnic, kde „řešení rovnice kvadraturou“ znamená vyjádření jejího řešení pomocí integrálů.

Co Nesnasi Vodnari

Ve vztazích je toto vzdušné znamení svobodomyslné, nesnáší příkazy, zákazy, žárlivost, závislost a jakákoliv pevná připoutání. Vodnář bytostně nerad odkrývá svoje slabá a zranitelná místa. Pod vlivem planety Uran si občas komplikuje vlastní cestu životem osobní nepoddajností, nebo snahou vyniknout za každou cenu.

Co to je Ascendent

Ascendent (dále jen AS) je průsečík ekliptiky (zdánlivé dráhy Slunce kolem Země) a východního obzoru daného místa. Znamení, ve kterém se AS nalézá, symbolizuje typ energie, která nám pomáhá v rozvoji, poznávání světa a věcí kolem nás.

Co má rád Rak

Vyžívá se v dobrém jídle a miluje umění, kulturu a hudbu. Rozhořčuje ho nespravedlnost a nemůže se dívat na to, když někdo ubližuje slabším. Umí šetřit a nerad zbytečně utrácí. Lásku potřebuje jako sůl, pro partnerku skládá básně a snesl by jí modré z nebe.

Co miluje Rak

Rak miluje harmonii, pohodu, něžné doteky a jemnost, má rád lidi a zvířata. U 100 % Raka se projevují sklony uchovat si nebo idealizovat si sentimentální vzpomínky.

Co to je elongace

Elongace je astronomický termín pro úhel mezi Sluncem a planetou, jak je viděn ze Země. Pokud planeta vychází a zapadá později než Slunce, jde o východní elongaci, vychází-li a zapadá dříve než Slunce, mluvíme o západní elongaci. Elongace 0° se nazývá konjunkce, elongace 180° opozice a elongace 90° kvadratura.

Jaké znamení nemá rád Vodnář

Posledním znamením, které patří mezi ohnivce, je lev, jež se ale k vodnářům příliš nehodí. Navzájem si totiž ukazují pomyslné zrcadlo. Lev je pro vodnáře příliš ješitný a vodnář je na lva zase příliš skromný. Co se týče zemských (kozoroh, býk, panna) a vodních (ryby, rak, štír) znamení, k těm se vodnář vůbec nehodí.

Jaký je Vodnář milenec

Téměř jistě povede život plný změn, sporů a nečekaných událostí. Přesto s ním někdy nastanou i chvíle dokonalého klidu, které je nemožné zažít s kterýmkoliv jiným znamením. Jakmile se dostane z šoku, že zájem o jednu ženu převýšil zájem o lidstvo jako takové, může se z něj stát nesmírně ohleduplný milenec.

Jak zjistit lunární znamení

Jak zjistit, kde svou Černou lunu máte Pro zjištění postačí jen Váš datum narození. Můžete využít stránku najdise.cz, zadat svůj datum narození a najít symbol níže – měsíc s otočeným křížem. Pokud víte město narození a čas narození tím lépe, ale není to pro tento údaj potřeba, stačí při nevědění času zadat 12:00.

Co je descendent v horoskopu

Descendent (západní bod horizontu) vytváří společně s ascendentem (východní bod horizontu) pomyslnou osu v horoskopu, která spojuje protilehlá znamení. Descendent. Na rozdíl od ascendentu, který popisuje naše vlastnosti, descendent popisuje vlastnosti a typy lidí, které přitahujeme.

Co nesnáší Rak

Co Rak bytostně nesnáší je hrubost, vulgarita, bezcitné zacházení. Také shazování jeho osoby a kritizování, především na veřejnosti, vám asi jen tak neodpustí. Počítejte také s tím, že Rakovi bude vždy záležet na jeho rodině, rodičích a sourozencích, bude od vás vyžadovat respekt a přizpůsobení se rodinným zvyklostem.

Jak miluje Rak

Ti, co se narodí ve znamení Raka, milují bezpodmínečně a velmi čistě, protože jim vládne Luna (kdežto planeta Venuše, také cituplná, už dokáže s láskou kalkulovat). Raci jsou velmi křehcí, protože nosí srdce na dlani, často jsou tedy také plní melancholie, protože jim ho už někdo kdysi zlomil.

Jaké znamení se hodí k Raku

Ideální pár pak Rak utvoří se Štírem. Tato dvě znamení dokážou nalézt naprosté souznění. Hezký milenecký vztah velmi snadno přeroste ve zdařilé manželství. Po sexuální stránce se pak k Rakovi i velmi hodí Ryba.