Co je to michelinská hvězda?

Co je to michelinská hvězda?

Kdo má v Česku michelinskou hvězdu

Ocenění Michelin v Česku

V současném vydání „Michelin Guide 2018 – Hlavní města Evropy“ jsou oceněné jednou hvězdou dvě pražské restaurace: Degustation Bohéme Bourgeoise a Field na Starém Městě v Praze. Hvězdu také dříve získala restaurace Alcron a Maze (která však zanikla ještě předtím, než bylo ocenění oznámeno).

Kdo má nejvíce michelinských hvězd

Nejvíc michelinských hvězd má Jöel Robuchon a pro něj je samozřejmě snadnější získat další; přesto se najdou případy, kdy podnik dostal rovnou dvě hvězdy.

Kdo je Michelin

Michelin [mišlén] (Manufacture Française des Pneumatiques Michelin, Compagnie Générale des Établissements Michelin) je francouzská společnost, která vyrábí pneumatiky, ale je známá rovněž vydáváním automap a průvodců nejlepších evropských restaurací.

Jak získat michelinskou hvězdu

Pokud se chcete o Michelinskou hvězdu ucházet, musíte se ujistit, že produkty, které používáte, jsou čerstvé a vysoké kvality, zaměstanci jsou pravidelně školeni, stolování je dokonalé a interiér je stylový.

Kdo uděluje michelinskou hvězdu

Hvězdy totiž nelze udělovat jednotlivcům, ale pouze restauracím „na základě kvality podávaných jídel", uvádí průvodce. To znamená, že ani šéfkuchaři. jako je například Alain Ducasse, tedy šéfkuchař s největším počtem michelinských restaurací na světě, ve skutečnosti není kuchař s „michelinskými hvězdičkami".

Kdo má 3 Michelinske hvězdy

Němec Christian Bau patří k světové gastronomické špičce. Šéfkuchař provozuje restauraci Victor´s Fine Dining na jihozápadě Německa, která už 13 let za sebou obhajuje všechny tři michelinské hvězdy.

Jak vznikla michelinská hvězda

Právě bratři Michelinové vymysleli systém navigací, respektive milníků – kamenných ukazatelů u cesty. Asi po deseti letech se rozšířil i do okolních zemí. Vůbec první hvězda byla udělena v roce 1926. Roku 1931 přišli bratři s odstupňováním od jedné do tří hvězd a v roce 1936 byla zveřejněna kritéria pro jejich udílení.

Jak získat michelinskou hvezdu

Pokud se chcete o Michelinskou hvězdu ucházet, musíte se ujistit, že produkty, které používáte, jsou čerstvé a vysoké kvality, zaměstanci jsou pravidelně školeni, stolování je dokonalé a interiér je stylový.

Co znamená michelinský kuchař

Stručně řečeno, šéfkuchaři michelinské hvězdy nedostávají a ani dostávat nemohou. Michelinské hvězdy lze udělit pouze restauraci, nikoli jednotlivému šéfkuchaři. Takže si tu hvězdu nebo hvězdy nikam neodnese. Průvodce uvádí: „Neexistuje nic takového jako šéfkuchař s michelinskou hvězdou." A hotovo.