Co je to líná pěna?

Co je to líná pěna?

Co to je studená pěna

Studená pěna je v podstatě vylepšenou verzí polyuretanové pěny s otevřenou buněčnou strukturou. Díky této vlastnosti jsou matrace vzdušnější, tvarově stálejší a trvanlivější. Velkou je, že se při výrobě nepoužívá formaldehyd ani jiné škodlivé látky, takže je ideálním materiál pro výrobu zdravotních matrací.
Archiv

Co je to Visco pěna

Paměťová pěna (nebo také viscoelastická pěna / líná pěna) vhodná k výrobě vrchní matrace pro změkčení a zkvalitnění anatomických vlastností stávající matrace. Jedná se o unikátní typ polyuretanové pěny s otevřenou buněčnou strukturou, která mění svoji tvrdost v závislosti na teplotě.
Archiv

Jak funguje Pametova pěna

Na jakém principu paměťová pěna funguje Jak jsme již nastínili, luxusní matrace z paměťové pěny jsou navrženy tak, aby se v reakci na tlak pomalu přizpůsobovaly tělu spáče a rovnoměrně rozložily jeho hmotnost. Jsou navrženy tak, aby byly pružné, což znamená, že po odstranění tlaku se vrátí do svého původního tvaru.
Archiv

Jakou přistýlku na matrací

Pokud chcete jen zvýšit komfort vaší stávající matrace, postačí přistýlka o výšce 3 cm nebo 4 cm. Jestliže potřebujete srovnat nerovný povrch nebo přistýlku budete využívat i při kempování, vyberte výšku 5 cm, 6 cm nebo 7 cm.

Jaký je rozdíl mezi PUR pěnou a studenou pěnou

Studená pěna

Díky ní je více odolná vyvíjenému tlaku, má vysokou vzdušnost, elasticitu a lépe odvádí vlhko a přebytečné teplo. Jedná se o pěnu s delší životností, než je tomu u PUR pěny, je odolnější proti proležení a lépe drží tvar. A nebojte se, není studená.

Jak se vyrábí PUR pěna

PUR pěna vzniká přímo na místě směšováním dvou tekutých složek, které se na podklad nanášejí stříkáním. K nástřiku PUR pěn se používá speciální vysokotlaké zařízení se směšovací pistolí. Pěna se v průběhu reakce, která trvá několik sekund, spojí trvale s podkladem a po několika minutách zreaguje na nelepivou vrstvu.

Jaká je životnost matrace

I ta nejkvalitnější matrace má svou životnost, kterou výrobci stanovují v rozmezí zhruba 15 až 20 let. Z hlediska udržení hygienického standardu však doporučují matraci vyměnit po 7 až 10 letech.

Co je dormeo

Dormeo.cz je značkový obchod, kde zakoupíte matrace, přistýlky, polštáře a přikrývky značky Dormeo. Tato značka se specializuje na zdravé a pohodlné spaní. Výrobky by vám měly zaručit kvalitní spánek, po kterém se ráno budete cítit svěže a odpočatě.

Jak vybrat vrchní matraci

Jaký rozměr vrchní matrace zvolit Rozhodně si zvolte velikost topperu stejnou, jakou máte velikost gauče, hlavní matrace nebo v případě páru velikost manželské postele. Standardním rozměrem pro dvoulůžko je vrchní matrace 180×200 cm. Pro menší manželské se hodí vrchní matrace 160×200 cm.

Co je flexifoam pěna

Flexifoam pěna je kompaktní kvalitní PUR pěna. Patří k nové generaci PUR pěn, které jsou charakteristické vysokou elasticitou, tvarovou stálostí, houževnatostí, dlouhou životností a prodyšností. Pěnové matrace, které obsahují pěnu Flexifoam, nabízí skvělé ortopedické vlastnosti při zachování dlouhé životnosti.

Co je 100% polyuretan

Polyuretan (zkratka PU) je polymer hojně využívaný ve stavebnictví, při výrobě nábytku, obuvy a také oblečení a módních doplňků. V textilním průmyslu se používá buď 100% polyuretan nebo textilní materiál potažený vrstvou polyuretanu.

Jak casto kupovat matraci

Průměrná životnost matrace je 5 až 7 let. Po uplynutí této doby matrace ztrácí své funkční a hygienické vlastnosti. V případě nekvalitní matrace je výměna nezbytná i mnohem dříve. Nezapomínejte, že investujete do svého zdraví a tady se šetřit za každou cenu rozhodně nevyplácí!

Jak často měnit matrace v posteli

Z hygienického hlediska se doporučuje matraci měnit každých 7–10 let. Spánkem strávíte až jednu třetinu života. Do matrace za tuto dobu vypotíte litry potu. Také na ní každý večer ulpí šupinky lidské kůže, vlasy, ale také prach.

Jaké jsou nejlepší matrace

Jakou matraci vybrat dle srovnáníVítěz srovnání Měkké matrace. Doporučujeme. Dřevočal Martina. Přečíst recenzi Orientační cena 4 800 KčNejlepší cena-výkon. Měkké matrace. Doporučujeme. Benab Omega Flex.Vítěz srovnání Tvrdé matrace. Doporučujeme. Mabo Viola.Nejlepší cena-výkon. Tvrdé matrace. Doporučujeme. Ecomatrace Dakota Plus.

Kdo vyrabi dormeo matrace

výrobky se značkou Dormeo, která patří pod slovinskou společnost Studio Moderna.

Jak změkčit tvrdou postel

Pro zvýšení komfortu spánku a snížení tuhosti (změkčení) vybírejte krycí matrace s paměťovou pěnou. Pro zvýšení tuhosti (zpevnění) vybírejte krycí matrace s kokosovou deskou. Pro pružný a měkký pocit vybírejte krycí matrace se studenou pěnou nebo latexové krycí matrace.

Jak udělat z měkké matrace tvrdou

Dalším způsobem zpevnění povrchu příliš měkké matrace je tzv. topper matrace z vysoce pružné pěny, která zpevňuje a vyrovnává stupeň tvrdosti spací plochy a zároveň poskytuje lepší oporu naší páteři. Taková horní matrace také zvyšuje hygienu spánku, prodlužuje životnost hlavní matrace a zlepšuje komfort spánku.

Co se vyrabi z polyuretanu

Polyuretany se dnes využívají především k izolaci budov (cca 30 %), při výrobě nábytku a matrací (cca 20 %), v automobilovém průmyslu (cca 15 %), pro výrobu barev a laků (cca 10 %) a mnoha dalších produktů.

Co je to za materiál PU

WINIW syntetická kůže z mikrovláken je nejkvalitnější umělá kůže, vypadá a cítí se jako kůže, má vynikající fyzikální a chemické vlastnosti, vynikající trvanlivost, dokonce lepší výkon než kůže. Jde o optimální kožený náhradní materiál a dokáže kůži dokonale nahradit.

Co se starou matrací

Matrace patří do sběrného dvora.

Jestliže se sběrný dvůr nachází v místě vašeho bydliště, můžete tam odpad bezplatně odevzdat. Některé sběrné dvory dokonce nabízejí odvoz matrací a jiného velkoobjemového odpadu. Ve sběrném dvoře se postarají o to, aby byla matrace správně zlikvidována nebo zrecyklována.

Co se starou matraci

Matrace patří do sběrného dvora.

Jestliže se sběrný dvůr nachází v místě vašeho bydliště, můžete tam odpad bezplatně odevzdat. Některé sběrné dvory dokonce nabízejí odvoz matrací a jiného velkoobjemového odpadu. Ve sběrném dvoře se postarají o to, aby byla matrace správně zlikvidována nebo zrecyklována.

Z jakého materiálu vybrat matraci

Hlavní výhody materiálů na matraceLatex v matraci – luxus, přírodní původ, prodyšnost, nejlepší hygiena, vynikající bodová pružnost, dlouhá životnost.Pěny do matrací – různá tvrdost stran, vzdušnost, dobrý odvod vlhkosti, nízká hmotnost.Pružiny a taštičky – dobré odvětrávání, přijatelná cena, dlouhá životnost.

Jaká matrace při spaní na boku

Jestliže spíte na boku, vybírejte matraci měkčí, která se dobře přizpůsobí křivkám lidského těla. Pro spaní na boku jsou velmi vhodné matrace s paměťovou pěnou nebo matrace změkčené v oblasti ramen a boků.

Jak dlouho nechat matraci po rozbalení

Rolovanou vakuovou matraci je nutné nechat 24 až 48 hodin po rozbalení zregenerovat. Tato doba je určená pro navrácení matrace do jejího původního stavu. V průběhu této doby se nedoporučuje na matraci spát.

Co je to Topper

Topper je označení pro svrchní matraci vysokou kolem 5 centimetrů, která se k běžné matraci připevňuje pomocí elastických pásků. Topper má dvě hlavní funkce, a to ochrannou a komfortní. Vzhledem k tomu, že hlavní matraci překrývá, chrání ji před zašpiněním i mechanickým poškozením.