Co je to LASIK?

Co je to LASIK?

Co je LASIK operace

Laserová operace LASIK kombinuje dvě metody odstraňování dioptrické vady. V prvním kroku oddělí tenkou vrstvu rohovky a následně odstraní dioptrie laserovou korekcí rohovky. LASIK ve velké míře nahradil své předchůdce LASEK a PRK. Při těchto metodách se povrch rohovky odstraňoval mechanicky.
Archiv

Jak dlouho trvá rekonvalescence po operaci očí

Po zákroku se musíte měsíc vyhnout koupání v bazénu, moři a návštěvě sauny. Líčení a mnutí očí je nutné zcela omezit v prvních dvou týdnech a dále dle pokynů lékaře při kontrolních vyšetřeních. V prvních dvou týdnech po operaci je nutno vynechat veškeré sporty.

Jak probíhá Laserové odstranění dioptrií

Nejprve femtosekundový laser LenSx vytvoří s vysokou přesností povrchovou lamelu, specializovaný chirurg poté lamelu odklopí a excimerový laser následně dioptrickou vadu odstraní. Na závěr chirurg lamelu opět přiloží. Provádí se operace obou očí najednou. Odstranění dioptrií je provedeno individuálně na míru.
ArchivPodobné

Jak funguje laserová operace očí

Celou operaci vykonává pouze femtosekundový laser, který odstraní dioptrie přímo v rohovce bez toho, aby musel chirurg na povrchu oka vytvořit lamelu (flap). Uvnitř rohovky laser separuje přebytečnou tkáň. Tu následně chirurg drobným 3mm laserovým řezem ve tvaru úsměvu z rohovky odstraní.

Jak dlouho trvá Laserová operace očí

Laserová operace zraku je pro pacienta rychlý a bezbolestný zákrok. Operace samotná trvá jen přibližně 15 minut, provádí se v lokální anestezii a na obou očích zároveň. Včetně přípravy strávíte na klinice v den operace přibližně 2 hodiny.

Kdy jít na operaci očí

Pro oči s vadou -0,25 až cca -10 dioptrií a pro oči od +0,5 do cca +5,0 dioptrií většinou volíme laserový zákrok. Pro oči s vadou nad -10 dioptrií (krátkozrakost) či nad +5 (dalekozrakost) dioptrií většinou dáváme přednost nelaserovému zákroku s implantací fakické čočky nebo RLE s implantací nitrooční čočky.

Jak dlouho po operaci se můžu koupat

Nekomplikovaně zhojené rány lze sprchovat od 6. dne po operaci, zpočátku pochopitelně opatrně a ne dlouho, koupání je vhodné až po 3-4 týdnech.

Jak dlouho se hoji očí po laserove operaci

Doporučený režim po laserové operaci očíOperované oči nejméně 1 měsíc chraňte před úrazem či promnutím.Vyvarujte se pobytu v infekčním, extrémně prašném a zakouřeném prostředí.Měsíc nenavštěvujte bazén, saunu, solária, nedoporučujeme ani kontaktní sporty.

Jak dlouho trva operace očí laserem

Laserová operace zraku je pro pacienta rychlý a bezbolestný zákrok. Operace samotná trvá jen přibližně 15 minut, provádí se v lokální anestezii a na obou očích zároveň. Včetně přípravy strávíte na klinice v den operace přibližně 2 hodiny.

Kdy člověk může jít na laserovou operaci očí

Věkové rozpětí je široké, klient by měl být ale plnoletý. Pro laserové operace jsou pacienti vhodní od 18 do 40 let. Dnes již běžně operujeme pacienty např. se šedým zákalem a jinými očními potížemi starší 60 a více let.

Jak dlouho vydrží operace očí

Slyšela jsem u svého optika, že laserová korekce vydrží tak 10 – 15 let a pak se člověk opět vrátí k dioptrickým brýlím. Je to pravda Výsledek laserové korekce je stabilní asi 6 týdnů po metodě LASIK a za 5 – 6 měsíců po metodě Epi-LASIK či PRK.

Jak se sprchovat po operaci

V bezprostředním pooperačním období je třeba vytvořit optimální podmínky k hojení rány – tzn. udržovat ránu v suchu a čistotě, cca 14–21 dní po operaci ji nekoupat, pouze sprchovat proudem vlažné vody bez použití mýdla a dráždivých přípravků. Zpočátku dochází k zarudnutí jizvy. Rána je tím více nápadná.

Jak se zbavit bolesti po operaci

Obecně za nejuniverzálnější a nejdoporučovanější analgetikum je pokládán paracetamol (Paralen, Panadol aj.).

Co delat před operaci očí

Náleduje podrobné vyšetření zrakové ostrosti a dioptrického stavu oka optometristou a klinické vyšetření očí lékařem. Obdržíte také podrobné písemné informace o plánovaném zákroku. Následně sestra aplikuje do obou očí oční kapky s cílem rozšířit vaše zorničky.

Kdo vytahuje stehy po operaci

V případě, že byly použity nevstřebatelné stehy nebo kovové svorky, vyndá vám je lékař zhruba 7-12 dní po operaci, a to podle délky a místa zhojené rány.

Jak se cítí clovek po Narkoze

Běžně se po celkové narkóze u pacientů objevuje nevolnost často spojená se zvracením, bolesti hlavy, pocity na omdlení nebo motání hlavy. Vzhledem k tomu, že je během operace pacient intubován, tedy je mu do dýchacích cest zavedena trubice a dochází k jejich podráždění, objevuje se škrábání v krku nebo kašel.

Co se nesmi po Narkoze

Po propuštění:

24 hodin zákaz požívání alkoholických nápojů 24 hodin se vyvarovat veškeré činnosti, při které může dojít k Vašemu poranění či ohrožení Vašeho okolí 12 hodin se vyvarovat zvýšené tělesné aktivity a námahy. 12 hodin nekoupat malé dítě

Kdy se můžu koupat po operaci

Nekomplikovaně zhojené rány lze sprchovat od 6. dne po operaci, zpočátku pochopitelně opatrně a ne dlouho, koupání je vhodné až po 3-4 týdnech.

Co se stane kdyz praskne steh

pokud rozestup rány, tedy defekt, není velký, nechává se to místo zahojit spontánně. Tedy jen zvýšenou hygienou, která je prevencí vstupu infekce. Pokud je defekt vetší, obvykle je nutno ho znovu sešít.

Co se děje v narkóze

Co se se mnou děje při celkové anestezii Lékař nás pomocí anestetik přivede do řízeného bezvědomí. Nejdříve nám do žíly píchne uspávací látku, potom prostřednictvím kyslíkové masky inhalujeme směs čistého kyslíku a prchavých anestetik. Většina lidí reaguje do deseti sekund a usíná.

Co hrozi při Narkoze

Lékaři sice připouštějí, že se mozek z narkózy určitou dobu vzpamatovává a s přibývajícím věkem na to potřebuje více času, ve většině případů ale není důvod k obavám. Mezi relativně časté, ale ne závažné nežádoucí účinky anestezie patří například nevolnost, únava, pocit škrábání v krku, bolesti hlavy či svalů.

Kdy lze sprchovat stehy

Po propuštění může několik dnů trvat menší bolest, která dobře reaguje na běžně dostupné léky jako Brufen®, Dolmina®, Paralen® apod. Nekomplikovaně zhojené rány lze sprchovat od 6. dne po operaci, zpočátku pochopitelně opatrně a ne dlouho, koupání je vhodné až po 3-4 týdnech.

Jak dlouho mohou být stehy

Vstřebatelné stehy se nevytahují. V případě, že byly použity nevstřebatelné stehy nebo kovové svorky, vyndá vám je lékař zhruba 7-12 dní po operaci, a to podle délky a místa zhojené rány. Vlastní doba pro vytažení stehů záleží i na tom, jak se operační rána bude hojit.

Jak dlouho je clovek v narkóze

Při anestezii zaváděné nitrožilně dochází k rychlejšímu uspání pacienta. Většina lidí usne do deseti vteřin a jejich organizmus přestává vnímat všechny podněty. Anesteziolog pacienta díky přístrojům po celou dobu zákroku hlídá a po probuzení se postará, aby dostal správnou dávku léků proti bolesti.

Jak dlouho trva než se Zahoji stehy

Dobrý den, stehy po excizi se někdy nechávají až 3 týdny, záleží na velikosti rány a stavu hojení. Průměr je okolo 14 dní. Určitě bych vám doporučila zajít si na kontrolu k lékaři, který vám excizi prováděl, aby ránu zkontrolovat a domluvil se s vámi na dalším postupu.