Co je to klient?

Co je to klient?

Co je to klient počítač

Klient je v informatice aplikace nebo systém, který přistupuje ke vzdálené službě na jiném počítačovém systému, označovaném jako server. Nejčastěji se tak děje prostřednictvím počítačové sítě.
Archiv

Co je to webový klient

Postupem času výraz klient ve vodách internetu zobecněl a dnes označuje i softwarový prostředek k používání služby, která se nachází na vzdáleném serveru (jiný uzel v síti). Typické se jedná o aplikace jako webový prohlížeč či emailový klient (Outlook)j a podobně.
ArchivPodobné

Co je to tenký klient

Tenký klient (překlad anglického thin client) je počítač nebo počítačový program, který při plnění svého úkolu silně závisí na jiném počítači (na svém serveru). Tento princip je v kontrastu s tradičním tlustým klientem (také nazýván silný klient), počítačem navrženým tak, aby tyto role plnil sám.

Jakou má budoucnost myšlenka tenkého klienta

Mezi hlavní charakteristiku tenkého klienta patří závislost – je úplně závislý na serveru, ze kterého buď stahuje informace, nebo jej používá naopak jako své úložiště apod. Bez připojení k serveru by nefungoval, což je jeho obrovská nevýhoda oproti tlustému klientovy, který je přizpůsoben na fungování i bez sítě.

Jaké jsou webové prohlížeče

Druhy prohlížečůGoogle Chrome.Microsoft Edge.Safari.Mozilla Firefox.Opera.Maxthon.

Který prohlížeč je nejbezpečnější

Tor je v současnosti pravděpodobně nejbezpečnějším dostupným prohlížečem. Máte-li Toru, je téměř nemožné sledovat vaše používání, protože požadavky jsou neustále přesouvány mezi relay servery. Projekt prohlížeče Tor je plný bezpečnostních opatření a opatření na ochranu dat a soukromí.

Co je lepší Chrome nebo Firefox

Celkové hodnocení Myslíme, že je férové říci, že Firefox a Chrome jsou na tom víceméně stejně, pokud jde o přenositelnost a funkcionalitu, přičemž Chrome má díky své velice rozsáhlé knihovně rozšíření a doplňků i menší náskok.

Jaký prohlížeč nejméně zatěžuje PC

Microsoft se pochlubil vysokou efektivitou svého internetového prohlížeče Edge. Spotřebovává málo prostředků a díky tomu umožní mobilním zařízením delší výdrž na baterii.

Který je nejlepší prohlížeč

Podle společnosti Statcounter používá Google Chrome 67,3 % uživatelů, což z něj dělá zdaleka nejoblíbenější webový prohlížeč. Uživatelská základna vítěze Mozilla Firefox tvoří pouhých 7,5 % trhu. Phishingové stránky mají životnost v řádu hodin.

Který internetový prohlížeč je nejrychlejší

Načítání stránek

Rychlost načítání – www.extrawindows.cz [s]
Internet Explorer 9 5,5
Google Chrome 10 4,6
Google Chrome 12 Alpha 5,2
Opera 11.01 7,2