Co je to šekel?

Co je to šekel?

Kde koupit šekel

Směna na izraelské šekely

Do Izraele je nejvýhodnější přijet s eury nebo dolary. Ty pak můžete směnit na šekely třeba hned na letišti. Míst k výměně peněz naleznete po Izraeli nespočet, doporučujeme ale spíše měnit peníze v bance nebo oficiální směnárně, než v improvizovaných pouličních prodejnách a stáncích.

Co je to shekel

Šekel (hebrejsky שקל‎‎) je název starodávných jednotek hmotnosti a měny. Jedná se rovněž o měnu používanou v Izraeli.

Jak draho je v Izraeli

Izrael je ve srovnání s ČR velmi drahá země.

Nejvíc utratíte za jídlo a ubytování. Bydlení: v hostelu / guest housu 500–1500 Kč, v hotelu 2–3 tisíce, Airbnb 1–3 tisíce Kč. Jídlo: v restauraci 480–600 Kč, na ulici např. šauarma (gyros) 180–240 Kč.

Co si vzít s sebou do Izraele

2 litry vína na osobu (dováže mohou jen osoby starší 18 let), předměty osobní spotřeby nebo dary do hodnoty 200 amerických dolarů, potraviny do 3 kg, přičemž váha jednoho kusu nepřesáhne 1 kg, elektroniku, šperky, hudební nástroje, přehrávače, sportovní předměty apod.

Co se nesmi vozit do Izraele

Zakázáno je bez povolení dovážet do Izraele rostliny, zbraně (včetně slzného plynu), předměty, které nesou symboly teroristických organizací, nezpracované maso, nezpracované suroviny, padělanou měnu nebo dokumenty, nože nebo kapesní nože (neslouží-li pro profesionální užití) aj.

Na co si dát pozor v Izraeli

Při cestování po Izraeli se vyhněte i některým lokalitám, kde místy dochází k válečným konfliktům. Typickým příkladem je Palestina. Dávat byste si měli pozor i na hranicích s Egyptem a na západním břehu Jordánu. Dost nebezpečné je především pásmo Gazy.

Kdy nejezdit do Izraele

V zimě se do Izraele většinou nejezdí. Počasí nebývá právě vlídné, na většině území často prší nebo je alespoň pod mrakem.

Jak se zdraví v Izraeli

L´Chaim – na zdraví!

Proč jet do Izraele

Proč jet do Izraele

Kolébka světových náboženství, technologická velmoc, země s různými klimatickými pásmy, jediná demokracie na Blízkém východě, světová špička ve zdravotní péči, malá země, ve které žijí lidé z celého světa. To všechno je Izrael.

Co je dobré koupit v Izraeli

Oblíbené izraelské suvenýryŽidovské oděvy a předměty.Starožitnosti a umělecké výrobky.Moderní suvenýry.Luxusní věci, šperky.Orientální koření a izraelské produkty.Suvenýry z Mrtvého moře.