Co je to americká lednice?

Co je to americká lednice?

Proč americkou lednici

Největší výhodou americké chladničky je pravděpodobně její moderní vzhled a také prostornost. Některé ledničky navíc obsahují i výrobník ledu, takže stiskem jediné páčky si můžete dopřát tolik kostek ledu, kolik jen chcete. Pokročilou funkcí může být také drcení ledu. To vše nabízí výklenek ve dveřích lednice.
ArchivPodobné

Kam umístit americkou lednici

U americké lednice musíte brát v potaz to, že je nejenom širší než klasická lednička (90 cm), ale také hlubší (cca 75 cm). Nemůžete ji také umístit přímo do rohu, pokud je zeď z boku delší, než je hloubka ledničky, protože byste nemohli pořádně otevřít dveře chladničky a přístup do ní by byl značně omezený.

Jak vybrat americkou lednici

Nejlepší americké lednice

Pořadí Název Hodnocení
1. Samsung RS66A8101B1/EF ⭐ 99 %
2. Samsung RS68A884CB1 ⭐ 97 %
3. Gorenje NRS9182VX ⭐ 95 %
4. LG GMX844MCKV ⭐ 94 %

Archiv

Co je francouzská lednice

French Door lednice jsou pokračovatelkami amerických typů. Mívají 3, nebo dokonce 4 dvířka – 2 u mrazáku, a 2 u lednice. Nabízí tak maximální přehlednost a pohodlí.
Archiv

Jak přestěhovat americkou lednici

Před stěhováním lednice zajistěte dvířka

Jakmile dojde na stěhování, upevněte dveře ledničky provazem nebo stěhovacím popruhem. U dvoudvéřové (americké) lednice stačí, když k sobě přivážete madla dveří. Nesvazujte svou lednici ale příliš pevně, mohli byste ji poškodit.

Jak funguje výrobník ledu v Lednici Gorenje

Výrobník ledu s dávkovačem vody

Vychutnejte si ledovou tříšť, ledové kostky nebo chlazenou vodu díky dotykově ovládanému výrobníku ledu se zásobníkem na vodu. Pro tento výrobník ledu není třeba přívod vody k chladničce. Jeho speciální úzký design šetří prostor.

Jak dlouho nechat stát novou ledničku

Pokud je chladnička převážena vertikálně, tedy "nastojato", je možné ji zapnout po 2 hodinách. Pokud je chladnička převážena horizontálně, tedy "naležato", je potřeba počkat minimálně 24 hodin, než chladničku zapnete.

Jak často měnit lednici

Lednice. Naplánujte si výměnu lednice alespoň jednou za patnáct let. Samozřejmě starší modely je vhodné vyměnit za moderní a úsporné co nejdříve. Desetiletá lednice dnes využívá dvojnásobek energie než novější modely s označením úspornosti.

Jakou značku lednice vybrat

Nejlepší lednice

Pořadí Název Hodnocení
1. Samsung RB30J3215WW ⭐ 94 %
2. LG GMX844MCKV ⭐ 94 %
3. Candy CHTOS 482W36 ⭐ 93 %
4. Beko CSA270M31WN ⭐ 91 %

Jakou lednici s mrazákem

Nejlepší kombinované lednice (s mrazákem)LG GBB92STBAP. 91 % 7 recenzíSamsung RB38A7B6AS9. 94 % 36 recenzíLG GBP62PZNBC. 96 % 36 recenzíGorenje ONRK619DR. 95 % 3 recenzíSamsung RB36T675CSA. 96 % 50 recenzíBosch KGN36VICT. 92 % 13 recenzíGorenje NRK62CAW4. 97 % 12 recenzíSamsung RB34T600CSA. 87 % 17 recenzí

Jak dostat americkou lednici do bytu

Před stěhováním lednice zajistěte dvířka

Jakmile dojde na stěhování, upevněte dveře ledničky provazem nebo stěhovacím popruhem. U dvoudvéřové (americké) lednice stačí, když k sobě přivážete madla dveří. Nesvazujte svou lednici ale příliš pevně, mohli byste ji poškodit.

Jak odmrazit americkou lednici

Stačí jen do prázdné lednice nechat proudit horký vzduch z fénu. Nejlepší je začít odshora, protože rozpuštěná voda, která stéká dolů, pomáhá s rozehřátím nejtvrdší ledové vrstvy, což zkracuje dobu fénování. Touto metodou byste se ledu měli zbavit do 10 minut!

Jak funguje Ledovač

Výrobník ledu je ovládán elektrickým kontaktem, který může být náhodně stlačen potravinami v mrazničce. Posuňte potraviny, které by mohly stlačovat kontakt, a odstraňte jakékoliv kostky ledu, které mohly nad kontakt přimrznout.

Jak vyčistit výrobník ledu

k čištění je doporučeno používat bežný saponátový prostředek, který koupíte také v prodejnách Lidl. Kryt a vnitřek přístroje je doporučeno čistit naředěným octovým roztokem.

Jak převážet americkou lednici

Převoz lednice

Obecně je doporučováno stěhování ledničky nastojato a manipulace s ní by měla probíhat v mírném náklonu vždy nožičkami dolů. Důvodem je uspořádání kompresoru, který je v mnoha případech pověšen na pružinách konzole odhlučňujících vibrace kompresoru během jeho provozu.

Jak dlouho vydrží americká lednice

Podle studie americké Národní asociace stavitelů domů záleží také na typu a velikosti ledničky. Uváděná průměrná životnost je následující: Chladnička (standardní) – 13 let. Chladnička (kompaktní) – 9 let.

Jak dlouho má stát lednička

Všeobecně se lze řídit doporučením, že pokud přeprava ledničky proběhla nastojato, je vhodné vyčkat se spuštěním 2 hodiny, při stěhování lednice naležato počkejte alespoň 24 hodin.

Jaká je nejlepší energetická třída u lednice

Chladničky rozdělujeme podle náročnosti provozu – každá musí mít energetický štítek. Jak moc je spotřebič náročný na provoz, vyjadřuje energetická třída. Nejlepším hodnocením je A. Na štítku kromě třídy najdete i jméno výrobce, roční spotřebu elektřiny, hlučnost a využitelný objem.

Na co si dát pozor při výběru lednice

Při nákupu kombinované lednice je dobré dát si pozor na některá úskalí a sledovat a porovnávat klíčové parametry lednic jako je spotřeba, hlučnost, objem nebo vnitřní uspořádání a užitečné funkce a vychytávky. Výrobci používají pro některé funkce také speciální výrazy, ve kterých není jednoduché se zorientovat.

Jaká lednice je nejlepší

Nejlepší ledničky dle srovnávacího testu

Hodnocení Produkt Typ lednice
Top 5 90,6 % Samsung RB38T676CSA Přečíst recenzi Volně stojící
Top 6 88,9 % LG GBP31SWLZN Přečíst recenzi Volně stojící
Top 7 88,9 % Haier A3FE835CGJE Přečíst recenzi Volně stojící
Top 8 88,3 % Haier C3FE844CGJ Přečíst recenzi Volně stojící

Jak stěhovat americkou lednici

Před stěhováním lednice zajistěte dvířka

Jakmile dojde na stěhování, upevněte dveře ledničky provazem nebo stěhovacím popruhem. U dvoudvéřové (americké) lednice stačí, když k sobě přivážete madla dveří. Nesvazujte svou lednici ale příliš pevně, mohli byste ji poškodit.

Proč odmrazovat lednici

Lednice, které nedisponují technologií No Frost, je nutné pravidelně odmrazovat, protože námraza velmi výrazně zvyšuje energetickou spotřebu. Pravidelným odmrazováním snižujete energetickou spotřebu a prodlužujete životnost vašeho spotřebiče.

Jak se čistí Ledovac

Dobrý den, k čištění je doporučeno používat bežný saponátový prostředek, který koupíte také v prodejnách Lidl. Kryt a vnitřek přístroje je doporučeno čistit naředěným octovým roztokem.

Jak čistit Ledovač

pro jeden čistící cyklus použijte cca 200 ml přípravku na dezinfekci a čištění výrobníku ledu. otevřete kryt zásobníku ledu a zvedněte bílou plastovou „záclonku“, přípravek nalijte pod trysky. nechte proběhnout 2 – 3 cykly výroby ledu – vyrobený led nepoužívejte a vyhoďte do odpadu!

Jak často čistit výrobník ledu

Jak často je třeba ledovač čistit Stejně jako ostatní kuchyňské přístroje, které pracují s vodou, musí být výrobníky ledu pravidelně čištěny a udržovány. Z hygienických důvodů by měla být voda v nádrži vyměněna alespoň jednou denně, a to před přípravou kostek.