Co je Slim Fit jeans?

Co je Slim Fit jeans?

Jaký je rozdíl mezi slim a skinny

SLIM= Je klasický střih džínů se standardní výškou pasu a rovnými nohavicemi. SKINNY= Je moderní střih s vyšším pasem a úzkými nohavicemi, které jsou dole zúžené a jsou užší o 1,5 cm, než střih SLIM.

Co je to Slim fit

Slim-fit je v současné době velmi oblíbeným střihem pánského formálního oblečení. Oblečení ušité v tomto střihu je vypasované, těsné a krásně přiléhá k tělu, především pak v oblasti prsou a hrudníku. Slim-fit střih se využívá pro výrobu sak, obleků, kabátů nebo kalhot.

Co je to Straight fit

STANDARDNÍ KALHOTY

Mezi nejrozšířenější pánský střih patří regular, classic nebo také straight. Regular a classic mají klasický rovný střih s vysokým pasem, který může být u nohavic mírně zúžený. Straight fit kalhoty mají nízký i vysoký pas a jsou skvělé pro sportovní typy.
Archiv

Co to je skinny jeans

Skinny jeans

Úzké džíny, známé také jako cigaretové, jsou střižené tak, aby těsně přiléhaly k celé noze, od stehna po kotník. Obvykle jsou vyrobeny ze strečového denimu a připomínají legíny.

Co to znamená mom fit

Mom jeans (doslova máminy džíny) evokují devadesátá léta, kdy se nosily kalhoty pěkně do pasu. Žádný slim střih, žádné rozšíření, prostě rovné nohavice v kombinaci s vyšším pasem.

Co je to regular

Jedná se o klasický střih se střední pozicí sedu, rovnou nohavicí a zapínáním na zip. Střih REGULAR je oblíbeným střihem, který sedí mnoha typům postav. Džíny vynikají klasickou úpravou.

Co je to mom Jeans

Mom jeans jsou jeany s vysokým pasem a širšími nohavicemi, které se směrem dolů zužují. Oproti boyfriend jeans nemají snížený sed. Před slávou Kim Kardashian, která z velkého pozadí udělala přednost, nebyl tento střih moc oblíbený. Příliš zvýrazňoval boky a zadek.

Co to je bootcut

bootcut střih, kdy se od kolen dolů nohavice mírně rozšiřuje. Lehce rozšířený střih vytváří dojem delších nohou a díky tomu, že jsou džíny ve spodní části volnější, působí postava symetričtěji.

Co je Mid říše

Na etiketě vždy nejprve hledejte informaci o výšce kalhot v pase. High rise znamená vysoký pas, low rise naopak končí na bocích. Mid rise je jen lehce zvýšený pas – ten je nejoblíbenější a nejlépe sedne každému typu postavy.

Jak vybrat džíny podle postavy

Pro rovné tvary se hodí také cargo kalhoty a džíny boyfriend střihu. Pokud chcete vypadat trochu vyšší, oblékněte si bootcut nebo rozevláté kalhoty. Drobné ženy vyváží svou postavu kalhotami se širokými nohavicemi nebo cargo. Vysokým postavám doporučujeme kalhoty nebo džíny se středně vysokým pasem.

Co je košile Regular fit

Těmto košilím také říkáme Extra-slim košile. Regular fit, je klasika, která bude slušet těm, kteří mají rádi lehce volnější střih a nechtějí se cítit v košili moc upnutě. Rukávy jsou lehce volnější, stejně tak, jako střih košile.

Co znamená Regular Waist

Regular, nebo-li rovné džíny jsou upnuté hlavně přes stehna, ale od kolen dolů se nezužují. Tenhle střih mám nejradši, protože mě zbytečně nerozšiřuje a nezvýrazňuje kontrast mezi silnějšími stehny a lýtky. Potkávám ho v obchodech z pevnějšího denimu s menším podílem pružných vláken.

Jak vybrat pánskou košili

Volba velikosti košile závisí na obvodu krku a délce rukávů. Dvě zásadní míry, které rozhodují, zda budete v košili dobře vypadat i se v ní dobře cítit. Změřte si obvod krku pod úrovní ohryzku krejčovským metrem (nebo provázkem). Ideální je, pokud mezi límec a krk můžete pohodlně vložit jeden prst.

Co znamená velikost 34 32

Při objednávání jeansů jsou uvedené americké velikost tzn. např. 32/34 což znamená 32-obvod pasu v palcích a 34-znamená délku vnitřního švu jeansů v palcích . Zadáním míry v cm do kalkulačky pod tímto textem vám kalkulačka přepočítá cm na palce, ty se uvádí při objednávce.

Jakou mám velikost košile

Krejčovský metr nebo provázek obtočte kolem krku pod úrovní ohryzku. Mezi metr a krk vstrčte jeden prst (proto, abyste měli rezervu a zapnutý límeček Vás neškrtil). CO ZJISTÍM Délka (obvod) v centimetrech, kterou vidíte na metru, vám ukazuje velikost košile.

Co je za velikost 40 42

tabulka dámských velikostí

odpovídající velikosti
obvod hrudníku – cm obvod pasu – cm velikosti
74 – 77 60 – 62 32/34
78 – 81 63 – 65 36/38
82 – 85 66 – 69 40/42

Jaká je velikost S

Velikost označena písmenem

US XS S
Obvod hrudníku v cm 79-81 84-89
Obvod pasu v cm 61-64 66-71
Obvod boků v cm 81-86 89-92
Délka rukávu v cm 80 81

Jak měřit košile

Stůjte vzpřímeně, paže volně podél těla. Metr přiložte podél pasu v nejširším bodě – muži nejčastěji přes pupík. Pozor – obvod pasu pro kalhoty měříme níže – u kyčlí. Opět k naměřené hodnotě přidejte 10 cm rezervu pro pánské společenské košile a alespoň 6 cm, pokud si přejete mít košili těsně přiléhavou.

Jak by měla sedět košile

Kvalitní obleková košile by měla pohodlně obepínat vaše tělo a od pasu směrem nahoru se jemně rozšiřovat. Díky tomu vytváří muskulární dojem. Košile by neměla být příliš široká, aby dobře seděla, i když je zastrčená v kalhotách, bez zbytečného krčení látky. Měla by vám poskytovat dost volnosti na pohyb a na dýchání.

Jak zjistit svoji velikost trička

Nejlepším a nejčastěji používaným nástrojem jsou velikostní tabulky. Najdete v nich šířku a délku daného trička v centimetrech. Pozor však na to, že u sériově vyráběného textilu mohou být drobné odchylky od uváděných rozměrů.

Co je za velikost 44

Velikostní tabulka dámská – trika, topy, košile, svetry, mikiny, bundy, kabáty, halenky, šaty

Evropská velikost 32 44
Americká velikost XXS XXL
Obvod přes prsa 80 106
Obvod pasu 61 87
Obvod boků 87 113

Jaká velikost je M

Velikost označena písmenem

US XS M
Obvod krku v cm 36 40
Obvod hrudníku v cm 84-86 99-104
Obvod pasu v cm 66-71 81-86
Obvod boků v cm 81-86 97-101

Co je velikost 32 34

Při objednávání jeansů jsou uvedené americké velikost tzn. např. 32/34 což znamená 32-obvod pasu v palcích a 34-znamená délku vnitřního švu jeansů v palcích . Zadáním míry v cm do kalkulačky pod tímto textem vám kalkulačka přepočítá cm na palce, ty se uvádí při objednávce.

Jak vybrat správnou velikost košile

Volba velikosti košile závisí na obvodu krku a délce rukávů. Dvě zásadní míry, které rozhodují, zda budete v košili dobře vypadat i se v ní dobře cítit. Změřte si obvod krku pod úrovní ohryzku krejčovským metrem (nebo provázkem). Ideální je, pokud mezi límec a krk můžete pohodlně vložit jeden prst.

Jak má být dlouhé sako

Jaká délka je tedy správně Při pevném rovném postoji, kdy nositel tlačí ramena lehce dozadu, by rukávy pánského saka měly dosahovat zhruba do míst, kde se ruka ohýbá v zápěstí, a odhalovat centimetr až centimetr a půl rukávu košile. Pakliže muž předpaží, měly by rukávy sahat přibližně do poloviny předloktí.