Co je prvni čakra?

Co je prvni čakra?

Co je první čakra

Čakra první: Kořenová

První z čaker energetického systému těla, je čakra kořenová neboli Muladhara. Má červenou barvu, ovlivňuje pocit stability, vytrvalosti a bezpečí. Je základem našeho bytí, vytváří nejhlubší spojení s naším fyzickým tělem, je nejsilnější ze všech čaker – takové centrum přežití.
Archiv

Jak posílit první čakru

V první čakře dřímají strachy, ale i komplexy. Pro harmonizaci a posílení první čakry se doporučuje chůze naboso, práce s hlínou (například na zahrádce), masáž chodidel a samozřejmě jóga s asánami podporující uzemnění, stabilitu, a oporu se zemí.
Archiv

Co to je kořenová čakra

Kořenová čakra neboli muladhara čakra je první ze sedmi hlavních čaker, která se nachází kolem kostrče neboli ocasní kosti. Řídí naše základní potřeby dobrého zdraví v těle, pocit spojení se Zemí a pocit opory a stability ve fyzickém světě. Čakra Mudhakra je nejvýznamnější čakrou v životě.

Jak se točí čakry

Jednotlivé čakry se otáčejí buď doleva, nebo doprava. Čakry, které se u muže otáčejí doprava (ve směru hodinových ručiček), se u ženy točí doleva a naopak. Směr otáčení se také mění od čakry k čakře. První – základní čakra muže se otáčí doprava (ženy doleva), druhá čakra muže doleva (ženy doprava), a tak dále.

Jak uvolnit první čakru

Jedním ze způsobů, jak lze čakry odblokovat, je praktikování určitých pozic jógy. Každá pozice má svůj název, který ji vyjadřuje. Součástí jména je termín "ásana", což znamená sezení v poloze, která je relaxační a je v ní možno zůstat delší dobu.

Jak aktivovat čakry

Čakry působí na mnoha úrovních existence. První úroveň je fyzická. Na místech, kde se v těle nacházejí čakry, jsou uloženy žlázy, orgány a nervy, které je možné aktivovat dechovým cvičením, meditací, ásanami a mantrami. Tím si tělo uchovává zdraví.

Jak vyladit čakry

Meditace je asi nejrozšířenější metoda očisty čaker. Stačí 15 minut, takže ji klidně zakomponujte do svého denního programu. Najděte si klidné místo, kde vás nebude nikdo rušit, pohodlně si sedněte a zavřete oči. Dvakrát nebo třikrát se nadechněte (nadechujte se ústy a vydechujte nosem).

Jak otevřít první čakru

Na kořenovou čakru by se měl soustředit každý, kdo si ve svém životě připadá nejistý, neukotvený, nebo má blok z přemíry snahy a zklamání. S touto čakrou se pojí červená barva. Pokud se chcete během meditace soustředit na kořenovou čakru, představujte si červenou barvu obklopující spodní konec vaší páteře.

Jak odblokovat srdeční čakru

Přiložte si na srdeční čakru krystal ametystu, křišťálu, růženínu nebo sugilitu a vnímejte, jak jemné vibrace pronikají až k vašemu srdci a přitom uvolňují všechny bloky. Dýchejte zhluboka a plně se soustřeďte na svoje nitro. Kameny si můžete dát taky pod polštář a harmonizovat srdeční čakru během spánku.

Jak posílit čakry

Jedním ze způsobů, jak lze čakry odblokovat, je praktikování určitých pozic jógy. Každá pozice má svůj název, který ji vyjadřuje. Součástí jména je termín "ásana", což znamená sezení v poloze, která je relaxační a je v ní možno zůstat delší dobu.

Jak se poznají zablokované čakry

Kořenová čakra

Co do zdravotních potíží, mohou nás trápit zánět močového měchýře, průjem, obezita nebo impotence. Že máte kořenovou čakru zablokovanou poznáte také podle toho, že se cítíte být „zaseknutí“ v životě, ve stresu, chybí vám zázemí, jste pomalí. Odblokujete ji tak, že se pokusíte osvobodit od strachu.

Jak pročistit srdeční čakru

MEDITACE PRO SRDEČNÍ ČAKRU

Nadechujte toto světlo do plic, do každé buňky svého těla, i do srdce. Soustřeďte se na své srdce a sledujte, jak se čistí od veškeré negativity, jež vám způsobuje bolest. Dovolte světlu, aby spolu s hlubokým nádechem odneslo všechny strachy a obavy spojené s láskou.

Jak aktivovat srdeční čakru

Některé esenciální oleje jsou prokazatelně účinné při otevírání srdeční čakry. Lze je dát do difuzéru, zředit a přiložit na kůži srdeční čakry nebo použít jinými kreativními způsoby. Některé z olejů, které se ukázaly jako účinné při zablokování srdeční čakry, jsou: Růžový olej: pro lásku, soucit a osvícení

Jak vidět čakry

Běžným pohledem na tělo člověka čakry nevidíme, avšak můžeme je spatřit svým „vnitřním zrakem“. Můžeme svůj zrak vytrénovat tak, že začneme vidět čakry a energetické obaly těla – auru. Každý má tuto schopnost, jen ji většina lidí nepoužívá a má ji zakrnělou.