Co je podomítková baterie?

Co je podomítková baterie?

Jak se montuje podomítková baterie

Při montáži nástěnné baterie pro umyvadlo je nutné před provedením obkladů nainstalovat podomítkové těleso s přívodem vody. Po této instalační práci se nalepí obklady a na přípojky se umístí ochranné kryty. Po odpojení přívodu vody můžete odstranit stavební zátku a ochranný kryt kartuše.

Jak vybrat Podomitkovou baterií

Klíčovým aspektem volby tak vedle designu a materiálového či technologického řešení musí být také technické charakteristiky zahrnující průtok, způsobe mísení teplot, a dále pak specifickou instalaci. Ta může být buď přiznaná, nebo založená na tzv. podomítkové technologii.
Archiv

Jak vysoko Podomitkova baterie

V případě podomítkové nástěnné baterie stojí za to zvolit umístění tak, aby se dala ovládat jak při koupeli, tak i při napouštění vody do vany. Pro nástěnnou baterii připravte vyústění ve výšce 70–80 centimetrů od podlahy v místě, kde je to dle tvaru vany a použité baterie nejvhodnější.

Jak povolit vodovodní baterii

Jakmile bude voda vypnutá, bude vás v první řadě zajímat, jak povolit vodovodní baterii – to zvládnete za pomocí hasáku. Odšroubujete matice pod krytkami, které drží buď na závitu, nebo jsou ke zdi jen napasovány, a poté můžete baterii jednoduše sundat.

Jakou vodovodní baterii do kuchyně

Ze stejného důvodu se do kuchyně vyplatí pořídit baterii s vytahovací sprškou, která vám poslouží jako prodloužení vodovodní baterie. Baterie by pochopitelně měla svým designem ladit se zbytkem kuchyně. Milovníkům retro stylů doporučujeme klasickou kohoutkovou baterii.

Jak opravit Podomitkovou baterii

Když se tato baterie rozbije, nikdy nepůjde opravit, protože je za zdí. Pravda je, že pokud se rozbije jakákoli baterie, tak opravit lze nebo nelze. Podomítkové baterie jsou ovšem konstruované tak, aby vše co se může poškodit, bylo možné opravit bez zásahu do zdi.

Jak vybrat baterii do sprchy

Výběr koupelnové vodovodní baterie záleží výhradně na vás a vašem vkusu. Základní pravidlo zní: zachovávejte oblé nebo naopak hranaté tvary v celé koupelně. Pokud si vybíráte k umyvadlové baterii i sprchovou a další baterii, tak není třeba experimentovat – zůstaňte u stejné série od stejného výrobce.

Jak sundat starou baterii

Odšroubujete matice pod krytkami, které drží buď na závitu, nebo jsou ke zdi jen napasovány, a poté můžete baterii jednoduše sundat. Poté si připravte novou baterii – většinou stačí přidělat ramínka a nasadit krytky. Dalším krokem už je samotná instalace na zeď, která probíhá stejně jako demontáž, jen naopak.

Jak demontovat starou baterii

Odmontujte starou baterii

Pokud máte nástěnnou baterii, uvolněte pomocí francouzského klíče obě matice. Můžou být zatuhlé nebo zrezlé, s tím vám pomůže technické mazivo, například WD-40 ve spreji. Stojánkové baterie jsou upevněné převážně ve spodní části umyvadla. Po sundání staré baterie vyčistěte vstupy přívodů vody.

Jak velký otvor pro baterii

Jak velký otvor pro baterii vyvrtat U některých dřezů je již otvor vyvrtaný, u ostatních Vám rádi otvor odvrtáme na počkání a zdarma. Velikost otvoru pro baterii je v průměru 35mm. Ovšem do tohoto otvoru můžete namontovat baterii od průměru 25mm až 35mm.

Jak správně namontovat sprchovou baterii

PřípravaUzavřete hlavní přívod vody!Přišroubujete přípojky do vodovodního zařízení tak, aby vyčnívaly o přibližně 42 mm.Utáhněte rozety, aby doléhaly ke zdi.Nasaďte na přípojky baterii a pevně utáhněte matice.Pokud je to potřeba, upravte polohu baterie a ověřte, jestli je baterie ve vodorovné poloze.

Jak opravit kartuš

Drobné částečky z vodovodního řadu nebo zbytky nánosů vodního kamene se pak dostávají mezi keramické desky kartuše a poškozují jejich povrch. V tomto případě je nutné vyměnit o-kroužky a těsnění, které tvoří silikonová vazelína, vnitřní stranu kartuše vyčistit a odstranit vodní kámen.

Jak vysoko se dává sprcha

Pro maximální pohodlí, by měla být sprchová hlavice ve výšce nejméně 20 cm nad hlavou nejvyšší osoby ve Vaší domácnosti. K regulaci průtoku a teploty vody budete potřebovat: Podomítkový termostatický sprchový ventil. Nebo podomítkovou sprchovou baterii.

Co je to kartuš u baterie

Kartuše představuje vnitřní vybavenost vodovodní baterie řídící průtok a teplotu vody. Kartuše reprezentuje nejdůležitější součást vodovodní baterie, která se stará o otevírání a uzavírání vody a zároveň reguluje teplotu vody skrze mísení vody teplé a studené.

Jak vyměnit těsnění u baterie

Vyšroubujeme ventil. Na jeho zadní straně uvidíme gumové těsnění, které je příčinou kapajícího kohoutku. Těsnění je obvykle ve své pozici jištěno drobnou matičkou, kterou povolíme a těsnění tak můžeme vyměnit. Prohlédneme ještě dosedací plochu.

Jak se měří rozteč vanové baterie

K tomu vám postačí metr nebo dostatečně dlouhé pravítko, kterým změříte rozteč mezi přívodními trubkami teplé a studené vody. Případně lze změřit vzdálenost přípojek přímo na baterii. Starší vodovodní baterie mívají nejčastěji rozteč 100 mm, u moderních modelů se běžně setkáte se 150 mm.

Jak provrtat dřez

Otvor lze vyvrtat i do pracovní desky, ale je třeba volit dávkovač s delší pípou, aby opět směřovala do dřezu. Otvory do granitových dřezů vrtáme vrtačkou s diamantovou korunkou, která se používá i k vrtání kachliček nebo ostatních obkladů. Otvory do nerezového dřezu prostřihneme lisem.

Co to je kartuše

Kartuš nebo kartuše (z franc. cartouche, pouzdro, patrona) je v architektuře ozdobné, nejčastěji plastické orámování znaku, nápisu nebo obrazu na stěně budovy. Od rámu se liší tím, že je se svým obsahem pevně spojena.

Proč kape páková baterie

Za kapající vodovodní baterií stojí ve velké většině případů vadná kartuš, která má za úkol nejen správně těsnit, ale také dodávat požadovanou teplotu vody. Společně s perlátorem a přepínačem se jedná o nejvíce namáhanou část baterie a má na správný chod celého systému zásadní vliv.

Jak udělat sprchu bez Vanicky

Sprchový kout se žlabem je oproti klasické montáži na vaničku náročnější na instalaci. Je potřeba ho přesně položit a spádovat dlažbu tak, aby voda dobře odtékala. Podlaha sprchového koutu by měla mít sklon alespoň 2 % směrem ke žlabu, aby se voda nehromadila na podlaze, ale efektivně odtékala do kanalizace.

Jak vyčistit kartuše

Kartuši propláchněte vodou (např. proudem ze zahradní hadice pod úhlem 45°) a nechte přes noc ponořenou ve speciálním přípravku určeném k čištění kartuší. Na závěr ji znovu promyjte proudem vody a nechte vyschnout. Při vysoušení buďte trpěliví.

Jak vymenit kartus v baterií

Cesta do těla baterie je ukrytá pod symboly pro teplou a studenou vodu, které je třeba za pomocí šroubováku vyjmout. Pod ukazatelem pak najdete šroubek, který imbusem snadno vyšroubujete. Následně už můžete z baterie snadno sundat její hlavu, tedy páku, kterou se pouští voda a ovládá její teplota.

Jak opravit kapající baterii

Drobné částečky z vodovodního řadu nebo zbytky nánosů vodního kamene se pak dostávají mezi keramické desky kartuše a poškozují jejich povrch. V tomto případě je nutné vyměnit o-kroužky a těsnění, které tvoří silikonová vazelína, vnitřní stranu kartuše vyčistit a odstranit vodní kámen.

Jakou kartuši do baterie

kartuše CA/55091/2 je určena pro řady modelů Metalia 55000 a 57000. kartuše CA/50000 je určena pro řady modelů 50000. kartuše CA/56000ECO je určena pro řady modelů 56000 a 90000 s označením ECO. kartuše/ventil CTERM/57920 je určena pro termostatické baterie Metalia.

Jak Vyrezat diru na baterii

Otvory pro baterie nebo ovládání odtoku jsou označeny nálepkou, vyklepávejte je zásadně z vrchní (lícové) strany dřezu. Doporučujeme zkontrolovat, zda se nálepka neposunula ze středu budoucího otvoru. Pokud není střed budoucího otvoru označen nálepkou, (např.