Co je Mušelínová plena?

Co je Mušelínová plena?

Co jsou Muselinove pleny

Co je to vlastně mušelínová plenka Je to plenka z jemně tkaného prodyšného materiálu, která se díky těmto vlastnostem hodí při přebalování, jako podložka, podklad pod hlavičku nebo jako lehká přikrývka. Využijete ji ale i při kojení jako přehoz, kdy chcete mít s miminkem soukromí.
Archiv

Na co použít mušelín

Mušelín je nejběžnější jako nebělená, nebo bílá látka, vyráběná z mykané bavlněné příze. Často se používá při výrobě vzorů pro oděvy, nebo záclony a opony, ovšem dá se použít i v čalounictví. Mušelín je prodyšný a je dobrou volbou pro oděvy v horkém, suchém klimatu.

Jak prát Muselin

Mušelínové plenky doporučujeme prát v ruce ve studené vodě.

Pokud je nechcete prát ručně, můžete je hodit do pračky a spustit jemné praní maximálně na 40 °C. Pleny z mušelínu nesušte v sušičce ani se ho nesnažte bělit. Můžete je žehlit – opět ale na nižší stupeň.

Jak Zehlit Muselin

Čím více ho budete využívat a prát, tím jemnější na dotek bude. Tento lehký materiál se doporučuje prát v ruce ve studené vodě, případně na jemné praní v pračce (40 stupňů). Mušelín nesušte v sušičce a ani ho nebělte. Plenu samozřejmě můžete vyžehlit, opět ale na nižší stupeň (110 stupňů).

Jak se starat o mušelín

Pečujte o mušelín jemně a šetrně

Mušelínové oblečení byste měli ideálně prát ručně ve studené vodě. Avšak ani pobyt v pračce, dodržíte-li teplotu 30 °C a použijete-li velmi šetrný a jemný prací prostředek, mu neublíží.

Jak pečovat o mušelín

Mušelínové oblečení je ideální prát ručně ve studené vodě, avšak ani pobyt v pračce mu neublíží. Doporučujeme prát v sáčku na jemné prádlo. Oblečení perte vždy naruby maximálně na 30 stupňů za použití jemných pracích prostředků, otáčky snižte na minimum a nepřeplňujte buben pračky.

Co ušít z mušelínu

Z mušelínu lze ušít nejen oblečení, ale i dětské plenky a zavinovací dečky, přikrývky, utěrky, povlečení, osušky a spoustu dalšího. Díky jeho savosti a prodyšnosti je vhodný zejména na letní oblečení, kdy tyto vlastnosti nejvíce oceníme.

Co se dá ušít z mušelínu

Používá se především k výrobě pulovrů, svetříků, halenek či sukní. Abyste měli jistotu, že si skutečně z obchodu odnášíte oděv z vlněného mušelínu, je dobré pečlivě prostudovat přiloženou cedulku, na níž by mělo být připsáno toto následující označení: monsseline cachemire.

Jak prát Muselinove povleceni

Mušelínové věci perte na 30°, nesušte a nebělte. Žehlete na nízký stupeň. Čím více jej budete prát, tím více bude mekčí. Materiál je 100% bavlna, můžete je prát na jemný program na 30°C.

Proč mušelín

To, že je mušelín skvěle jemný pro pokožku miminka už víte, ale proč je skvělý pro nás maminky Prozradím Vám malé tajemství! Po vyprání má tento materiál úžasnou vlastnost, že je ještě více nadýchaný a strukturovaný, a to na něm miluji. Nemusí se žehlit a vypadá skvěle.

Jak začistit mušelín

Začístíme střižní okraje rukávů. Následně došpendlíme celé boční švy i v průramcích. Sešijeme a následně začistíme oba celé boční švy, od průramků až ke spodnímu lemu, včetně kapsových váčků. U průramků si ponecháme delší konce řetízků (pokud začišťujeme na overlocku).

Co síť z mušelínu

Z mušelínu lze ušít nejen oblečení, ale i dětské plenky a zavinovací dečky, přikrývky, utěrky, povlečení, osušky a spoustu dalšího. Díky jeho savosti a prodyšnosti je vhodný zejména na letní oblečení, kdy tyto vlastnosti nejvíce oceníme.

Co ušít že saténu

Látka se používá hlavně na šití svatebních šatů, smokingů, kravat, elegantních košil nebo ozdobných aplikací. Satén, který má smíšené složení je oblíbený zase v dětských, dámských a pánských šatnících. Je žádaný také při výrobě tašek, kostýmů nebo podšívek.

Co ušít z Vafloviny

Vaflovina je speciální bavlněný materiál s vaflovou vazbou. Má charakteristický čtvercový vzhled. Díky skvělé savosti se používá na šití utěrek, prostírání, běhounů, županů, bryndáčků a projektů pro děti.

Jak se žehlí satén

Povlečení z bavlněného saténu doporučujeme žehlit z rubové strany. Žehličku nastavte na program bavlna/len (žehlička se třemi puntíky). Tento program odpovídá teplotě max. do 200°C.

Jakou jehlu na satén

Základem je hodně špendlit, stehovat, pečlivě rozžehlovat. Jehly universal 70-80. Řezací kolečko je na klouzavé materiály lepší než stříhání nůžkami a lépe se vám bude pracovat na koberci nebo jiném neklouzavém povrchu.

Co se šije z úpletu

Vlastnosti a využití úpletu

Úplet si zamilujete pro jeho vlastnosti i všestranné využití. edná se o pružnou a prodyšnou látku, která je příjemná na tělo. Navíc z ní ušijete téměř všechno. Využít lze na trička, šaty, mikiny, legíny, tepláky, sukně, dětské oblečení, čepice, nákrčníky či čelenky.

Co se zbytky Softshellu

Z větších zbytků softshellu můžete ušít třeba rukavice. Dámské rukavice, dětské palčáky i rukavičky bezpalečky. Větší kousky softshellu se dají využít na barevná kolena u softshellových kalhot a kapsy u softshellových bund (střihů v nabídce je víc).

Jak cistit satén

Satén je velmi jemný, snadno se odírá nebo zatrhává. Proto je důležité s ním zacházet opatrně, a to i při praní. Pračku pokud možno nenastavujte na víc než 40 °C a saténové kousky dejte do ochranného pytle. Vhodnou alternativou je i chemické čištění.

Jak se šije satén

Z látek jako je šifon nebo satén, je dělat klasický dvojitě složený šikmý proužek tak trochu peklo, takže používám jiný způsob, který je ale vhodný pouze pro tenké materiály, vzhledem k více vrstvám látky. Pro olemování používám proužek široký 5 cm, pokud jsou přídavky na švy obvyklých 1,5 centimetru.

Co je pružný steh

Pružný steh

Používá se pro šití pletenin, nekrčí se u něj materiál. Používejte se strečovou jehlou a kvalitní nití.

Co je to Naplet

Náplet či jinak žebro, rib, finerib je pletenina s podélnými plastickými pruhy, které vznikají díky technice pletení. Jedná se o pleteniny s oboulícnou nebo interlockovou vazbou. I proto se u nich obtížně rozlišuje rub a líce. Při šití z nápletu myslete zejména na jeho velkou roztažnost.

Jakou jehlu na softshell

Softshell lze šít jehlami Standart / Stretch síly 75 – 80 (někdo šije i sílou 70) a nitěmi síly 120 do chvíle, kdy vám stroj šije tak, jak má. Pokud začne stávkovat a jehla praská, steh se neprovazuje, nitě se cuchají, použijete jehly 90 (Standart / Stretch / Jeans) – 100.

Jak odstranit mastnotu že saténu

Přežehlení žehličkou je účinné jak v boji proti skvrnám od vosku, tak od mastnoty. Ujistěte se, že je žehlicí plocha žehličky čistá a postižené místo podložte papírovými ubrousky nebo novinami. Žehličku lehce rozpalte a několikrát jí mastnou skvrnu přežehlete. Žehlete tak dlouho, dokud skvrna nezmizí.

Co je to Overlockovy steh

Overlockové stehy slouží ke spojování dvou dvou kusů látky, které se k sobě přikládají a ponechává se mezi nimi mezera. Všechny overlockové stehy jsou vhodné pro šití a začištění okrajů a viditelných švů v jednom kroku.