Co je IPL epilátor?

Co je IPL epilátor?

Jak funguje IPL depilace

IPL epilátor vydává jemné impulzy světla pod povrch pokožky, kde zasahuje melanin ve folikule chloupku a pomáhá tak přerušit cyklus dorůstání chloupků. Světelné impulzy vytváří teplo, které vlasovou cibulku zahřeje. Cibulka se zničí a chloupky samovolně vypadávají.
Archiv

Jak dlouho vydrží IPL epilace

IPL je technologie intenzivního pulzního světla, která zahřívá kořínek chloupku pod pokožkou, tím jej narušuje a výrazně snižuje jeho schopnost regenerace. Chloupek, který je ošetřen IPL epilátorem po 1-2 týdnech sám vypadne a na jeho místě se po dlouhou dobu nebude tvořit nový.
Archiv

Kdy vypadaji chloupky po IPL

1–2 týdny: Za tuto dobu od prvního použití IPL epilátoru vaše chloupky vypadají. 4–5 ošetření: Po této době by měl být viditelný vysoký úbytek růstu chloupků. Výrazně se sníží i jejich hustota.
Archiv

Jaký je nejlepší IPL epilátor

IPL epilátory nad 5 000 Kč

Hodnocení Produkt
Top 2 87,2 % Top cena/výkon Philips Lumea Advanced IPL SC1997/00
Top 3 76,1 % Pro nenáročné Braun Silk-expert Pro 3 IPL PL 3012
Top 4 93,8 % Dřívější vítěz Braun Silk-expert Pro 5 IPL PL 5117
Top 5 92,5 % Pro náročné Philips Lumea Series 9000 BRI958/00

Archiv

Kdy Nepouzivat IPL

IPL epilace je pro vás nevhodná, pokud trpíte silnou solární dermatitidou (alergie na UV sluneční záření), postupujete léčbu vitamínem A a máte velmi tmavou pleť, pro oblasti pokožky s tetováním nebo permanentním make-upem. *Na těhotných a kojících ženách nebyl IPL epilátor z etických důvodů testován.

Jak dlouho vydrží epilace laserem

Epilace laserem vydrží až několik let. Když se chloupky nakonec zase objeví, většinou jsou velmi slabé a světlé.

Jak se zbavit chloupků na intimních místech

Co se však týká prostředků, jimiž lze depilovat oblast bikin a genitálií, existuje stejně jako u holení nohou hned několik možností:Holicí strojek nebo žiletka. Nejjednodušší a nejrychlejší způsob představují různá holítka a žiletky, jež však mají jen krátkodobý efekt.Depilace voskem.Depilační krémy, gely a pěny.

Jak často chodit na IPL

Ošetření obličeje během jednoho sezení trvá zhruba dvacet minut. Obličej, krk a hrudník dohromady trvá kolem 45 minut. K dosažení uspokojivého výsledku při IPL terapii je potřeba absolvovat obvykle 4 až 6 sezení s odstupem jednoho měsíce.

Jak dlouho vydrží epilátor

Epilátorem můžete odstranit chloupky tak miniaturní, jako je zrnko písku (0,5 mm), takže je epilace účinnější a chloupky dorůstají minimálně. Epilace je také vhodná při zaneprázdněném životním stylu, protože se snadno používá doma a výsledky trvají až 4 týdny.

Jak si správně vybrat epilátor

Klasické epilátory

Epilátory na tělo se od sebe odlišují počtem pinzet. Čím víc pinzet epilátor má, tím rychleji se chloupků zbavíte. Nejrychlejší epilátory mají více jak 42 pinzet. Práci s epilátorem usnadní osvětlení, chlazení a výkyvná hlava, díky níž pinzetky lépe přilnou k pokožce a specifickým liniím těla.

Jak casto můžu pouzivat IPL

Jak často IPL přístroj na odstranění chloupků používat V první fázi používání aplikujte jednou týdně po 4 až 12 týdnů. Poté přizpůsobte potřebám (tj. každý 1-2 měsíce).

Jak často chodit na laserovou epilaci

Jde jen o to, za jak dlouho. Laserová epilace je v současnosti nejefektivnější metoda z hlediska dlouhodobého efektu. Aby kůže zůstala hladká bez chloupků a dalo se mluvit o trvalé epilaci, je nutné ošetření laserem alespoň jednou za rok zopakovat. Více v našem článku o trvalosti laserové epilace.

Jak casto depilovat laserem

Jak často je potřeba epilaci laserem podstoupit Většina salonů uvádí, že je potřeba dostavit se alespoň na 5–6 ošetření. Mezi jednotlivými ošetřeními by pak měl být rozestup asi 4–12 týdnů v závislosti na ošetřované oblasti.

Jak se holit tam dole ženy

Vmasírujte do pokožky hydratační olej na holení nebo gel na holení intimních partií. Napněte pokožku a holte. Holení po směru růstu chloupků je jemnější, ale s dobrou a ostrou žiletkou je možno se oholit i proti směru, v tomto případě se dostanete mnohem blíž ke kůži a oholení bude preciznější.

Jak se holit v intimních partiích

Zajistěte si hebkou pokožku i po oholeníDlouhé chloupky nejprve zastřihněte.Osprchujte se teplou vodou nebo si dejte teplou koupel.Zvolte holicí krém určený pro použití na intimních partiích.Vždy použijte novou žiletku.Holte po směru růstu chloupků.Nešetřete na péči po holení.

Jak vypadá pleť po IPL

JAK POKOŽKA VYPADÁ PO ZAKROKU FOTOREJUVENACE Po ošetření může kůže vykazovat mírné zčervenání, podobné intenzivnímu červenání se. Vyskytuje sepřibližně po dobu 1-3 hodin. Někdy dochází k odlupování pigmentovaných oblastí pokožky, které zmizí po několika dnech.

Kdy Nepouzivat Philips Lumea

Po epilaci pomocí Philips Lumea může být pokožka citlivější, a proto se intenzivní opalování nedoporučuje po dobu 48 hodin od ošetření.

Jaký je rozdíl mezi epilátorem a Depilátorem

Mnoho lidí neví, jaký je rozdíl mezi epilátorem a depilátorem. Základní rozdíl spočívá v tom, že při depilaci se chloupky odstraňují jen na povrchu, ale kořen zůstane. Při epilaci je naopak chloupek vytržen i s kořínkem. Výsledek depilace vydrží jen několik dní, ale při epilaci je to až několik týdnů.

Co nedělat po epilaci

Co dělat po ošetření:

Nejméně 24 hodin po ošetření se vyhněte cvičení nebo jiné namáhavé činnosti. Je vhodné se několik dní vyhnout alkoholu, který může vyvolat vasodilataci. Nejméně 2 týdny po ošetření je nutné se vyhnout přímému slunci.

Který epilátor je nejlepší

Epilátory na obličej

Hodnocení Produkt Orientační cena
Top 1 91,8 % Vítěz srovnání Braun FaceSpa Pro 912 3 200 Kč
Top 2 82,6 % Nejlepší cena-výkon Braun Face 830 1 700 Kč
Top 3 73,4 % Pro nenáročné Remington EP 7070 1 200 Kč
Top 4 81,0 % Také nás zaujalo Braun Face 810 1 500 Kč

Jak se připravit na laserovou epilaci

před laserovou epilací není vhodné chloupky vytrhávat ani depilovat voskem či elektrickým epilátorem minimálně 4 týdny. Mohlo by dojít k narušení vlasových cibulek a snížit účinnost permanentního odstranění chloupků před procedurou je vhodné odstranit make-up a deodorant.

Kdy jít na laserovou epilaci

Nejvhodnějším obdobím začít s laserovou kúrou je podzim a zima. Pro maximální účinnost je nezbytné absolvovat několik setkání v rozmezí cca 4 týdnů, v závislosti na síle chloupků a ošetřené oblasti. Nohy, podpaží, obličej i oblast bikin – všechny partie jsou vhodné pro aplikaci laseru.

Jak si správně oholit intimní partie

Vmasírujte do pokožky hydratační olej na holení nebo gel na holení intimních partií. Napněte pokožku a holte. Holení po směru růstu chloupků je jemnější, ale s dobrou a ostrou žiletkou je možno se oholit i proti směru, v tomto případě se dostanete mnohem blíž ke kůži a oholení bude preciznější.

Jak správně oholit dámské přirození

Vmasírujte do pokožky hydratační olej na holení nebo gel na holení intimních partií. Napněte pokožku a holte. Holení po směru růstu chloupků je jemnější, ale s dobrou a ostrou žiletkou je možno se oholit i proti směru, v tomto případě se dostanete mnohem blíž ke kůži a oholení bude preciznější.

Jak si oholit chlupy na zadku

Asi nejjistější zůsob je namydlit inkriminovaná místa pěnou na holení a oholit kalsickým holícím strojkem (žiletkou). Raději si ale dej načas, abys neskončil se zatkem pořezaným jako buřt u táboráku.