Co je FR na pneumatice?

Co je FR na pneumatice?

Co znamená FP na pneu

FR, MFS, RPB, FP – Zesílená boční strana ráfku pneumatiky, která chrání před poškozením, ochraný lem na pneumatice, který chrání disk před poškrábáním například o obrubník.
Archiv

Co znamená R na pneumatice

R znamená, že má pneumatika radiální konstrukci. Tedy že vnitřní vlákna, kterými je „vystlaná“, směřují kolmo ke směru rotace.

Co znamená na pneu TT

TL – Zkratka označující použití duše. TL – TubeLess – bezdušové pneumatiky. (TT – Tube Type – pneumatiky určené pro použití pouze s duší. TL/TT – bezdušové pneumatiky s možností použití duše).
ArchivPodobné

Co je označení pneumatik

Každá pneumatika má na boku označení, například 205/50 R17 93V. Co to znamená Jedná se o základní určení velikosti a vlastností dané pneumatiky. Číslo 205 v tomto případě značí šířku pneumatiky od bočnice k bočnici v milimetrech.

Co je 3PMSF

Zkratka 3PMSF znamená Three Peak Mountain Snow Flake. Jde o označení zimních pneumatik, které splňují kritéria daná evropskou normou ECE 117.02. Tato kritéria se týkají materiálu, ze kterého je pneumatika vyrobena. Dále dezénu pneumatiky a také jejich vlastností v zimních podmínkách.

Co to znamená M S

M+S je zkratka pro Mud+Snow (bahno a sníh), která označuje, že pneumatiky jsou vhodné pro užití v zimě (hrotované nebo nehrotované zimní pneumatiky). Oficiální značení zimních pneumatik je symbol sněhové vločky, který je rovněž známý jako 3PMSF značení.

Co je BSW

Označení BSW – (Black Sidewall) písmena nápisů na pneumatice jsou černá. Označení COLD – informace o tom, že je nutné měření tlaku provádět na studené pneumatice. Datum výroby pneumatiky naleznete na konci čísla DOT.

Jak číst Dot

DOT je kód o délce 8 až 13 znaků (typicky 12), který najdete na boční straně každé pneumatiky. Lze z něj vyčíst určité informace, které se pojí s původem pneumatiky, a to včetně orientačního data její výroby, jež najdete v posledním čtyřčíslí DOT kódu. První dvě čísla označují týden a druhá dvě rok výroby.

Co znamená m c na pneumatice

označení M/C upřesňuje, že se jedná o pneu pro motocykl. Většinou se to v označení pneu neuvádí, pouze někteří prodejci to takto zdůrazňují, aby náhodou nedošlo k omylu a někdo to neobjednal například v domnění, že se jedná o pneu na osobní vůz.

Jak číst značení pneumatik

Číslo prezentuje výšku pneumatiky, a to pomocí poměru příčného profilu pneumatiky k její šířce, který je vyjádřený v procentech. V tomto konkrétním případě tedy výška pneumatiky činí 113 mm, představuje 55 % z šířky 205 mm. Poté následuje písmeno (R), na jehož základě rozeznáte konstrukci dané pneumatiky.

Co je M S

M+S je zkratka pro Mud+Snow (bahno a sníh), která označuje, že pneumatiky jsou vhodné pro užití v zimě (hrotované nebo nehrotované zimní pneumatiky). Oficiální značení zimních pneumatik je symbol sněhové vločky, který je rovněž známý jako 3PMSF značení.

Co znamená u pneumatik zr

ZR znamená, že pneumatika je přizpůsobená jízdě nad 240 km/h. Zkratka ZR zahrnuje jednotku rychlosti V (240km/h>), W(270km/h >) a Y (300 km/h>). Výrobci používali označení ZR před rokem 1990 pro vysoce výkonné pneumatiky, jelikož označení W a Y neexistovala …

Jak se poznají zimní pneumatiky

Označení zimních pneumatik

Zimní pneumatiky bezpečně poznáme podle značky 3PMSF (Three Peak Mountain Snowflake), které se často přezdívá „alpský symbol“. Alternativně mohou být označeny jako M+S (Mud + Snow / Bláto + Sníh).

Co znamená 91h

Označení "91" je index nosnosti. Tento index je nutné dodržet jak u letních, tak i u zimních pneumatik na rozdíl od rychlostního indexu (který lze v zimě použít nižší) nebo lze použít pneumatiky s indexem vyšším. Označení nosnostního i rychlostního indexu naleznete ve velkém technickém průkazu vedle rozměrů pneu.

Jak poznat jak je stará pneumatika

Značení pneumatik a DOT pneumatiky na bočniciPrvní dvě číslice značí týden výroby.Druhá dvojice označuje rok výroby pneumatiky.Například pneumatika s označením DOT 0319 byla vyrobena ve třetím týdnu roku 2019.

Co znamená 82t na pneumatice

Je to hodnota označená písmenem, která udává, na jakou maximální rychlost je pneumatika stavěna. Tuto konstrukční rychlost by neměl řidič nikdy překročit. Standardně je rychlostní index označen písmeny Q, R, S, T, U, H, V, W, Y.

Co znamená 88h

Pro zimní pneumatiky muže být rychlostní index (SI – Speed Index) nižší ten se značí písmenem, např. H je do 210km/h a hmotnostní index (LI – Load Index) čísly 88 což je 560kg na kolo a ten musí být shodný nebo vyšší.

Jaký rozměr pneu na zimu

Jízdní vlastnosti na sněhu

Pneumatika se tak do sněhu může zabořit, čímž získává větší oporu i stabilitu. Vlastně proto nepřekvapí, že nejlepší akcelerace i čas na kolo byly naměřeny na pneumatikách o rozměru 205/55 R16. Nicméně alternativy o rozměrech 225/45 R17 a 225/40 R18 nezůstaly příliš pozadu.

Jak dlouho můžu mít pneumatiky

Výrobci pneumatik doporučují řídit se obecným pravidlem. Koupím-li pneumatiku vyrobenou před 5 lety, můžu ji klidně používat dalších 5 let. Pokud se ptáte na životnost pneumatiky v km, je to velmi individuální, obecně se uvádí, že nové pneumatiky vydrží něco mezi 50 000 až 100 000 km.

Jak dlouho mohou být stare pneumatiky

Většinu pneumatik je třeba vyměnit dříve než po deseti letech, avšak doporučuje se, aby každá pneumatika, která je stará 10 let a více od data výroby, a to platí i pro rezervní pneumatiku, byla vyměněna čistě z bezpečnostních důvodů, a to i tehdy, vypadá-li pneumatika použitelně a vzorek není sjetý tak, aby ji bylo …

Co znamená 91 t

Jako příklad si uvedeme takové označení: 205/75 R 20 91T. Poslední písmeno v označení je T. Definuje rychlostní index pneumatiky. To znamená, že určuje maximální rychlost vhodnou pro danou pneumatiku.

Co znamená označení R 16 na pneumatice

Konstrukce (R)

Písmeno za profilem značí konstrukci pneumatiky, což je dnes u osobních pneu výhradně R jako radiální. Radiální pneumatiky mají vnitřní vlákna kolmá ke směru rotace a vedou od patky k patce. Označení na pneumatikách písmenem R neznamená průměr.

Jaké jsou nejlepší zimní pneumatiky

Nejlepší zimní pneumatiky dle srovnánímísto. Bridgestone Blizzak LM005. 2 050 Kčmísto. Dunlop SP Winter Response 2. 2 000 Kčmísto. Goodyear UltraGrip 9+ 2 000 Kčmísto. Michelin Alpin 6.místo. Goodyear UltraGrip Performance +místo. BF Goodrich g-Force 2.místo. Continental WinterContact TS 860.místo. Maxxis Premitra Snow WP6.

Jak pozná zákazník lepší a horší pneumatiku

Zákazník na bočnici gumy najde údaj o datu výroby. V malém oválku se nachází týden a rok, kdy pneumatika sjela z továrních pásů. Například kód 0307 označuje třetí týden roku 2007. Pokud někdo narazí v obchodě na takto označené pneumatiky, má smůlu, protože jsou skoro čtyři roky staré.

Které pneumatiky vydrží nejdéle

Tuhle situaci zná až příliš dobře spousta řidičů. Koupíte nové pneumatiky a jezdí se na nich naprosto skvěle… jenže stačí sjet první 2 milimetry a už cítíte, že to na mokru není ono. Řešení představuje technologie EverGrip od francouzského výrobce Michelin.