Co je cartridge tetování?

Co je cartridge tetování?

Jak vybrat tetovací cartridge

Šířka jehly ovlivňuje tok tetovací barvy. Čím je průměr užší tím je stopa jehly jemnější a kontrolovanější. Pokud si nevíte rady s výběrem doporučujeme začít na rozměru #12 – 0.35 mm , tyto jehly jsou nejpoužívanější díky své všestrannosti.
Archiv

Co je to BugPin

Cheyenne Capillary Cartridge – Liner 5 0,30 mm BugPin je tetovací jehla určená k linkování kontur. Cheyenne je inovátorem v oblasti uživatelsky přívětivých, pohodlných a bezpečných řešení, pokud jde o tetovací vybavení nejvyšší kvality.

Jakou jehlou vybarvovat

Fine Magnum – Ploché jehly určené pro detailnější stínování a vybarvování. Jehly jsou letované šachovito vedle sebe ve dvou řadách. Průměr jednotlivých jehliček 0,30mm.

Jak hluboko je tetování

Jehly proniknou skrz svrchní vrstvu kůže (epidermis, silnou 0,1 mm) do druhé vrstvy, do DERMIS, která je tvořena pojivovou tkání s nervy, cévami, vlasovými folikuly, potními a mazovými žlázami a je silná až 2,5 mm. Inkoust se usadí v dermis někde mezi 1,5 – 2,5 mm.

Proč vypadává tetování

To se může stát z mnoha důvodů – buď tatér použil nekvalitní tetovací barvu či nevpichoval barvu pod správným úhlem a ve správné hloubce, nebo jste řádně nedodržovali péči po tetování.

Proč se mi Rozpíjí tetování

Taky časem a stálou regenerací buněk každá buňka pokožky mění svůj tvar a nakonec je nahrazena jinou a tím pádem i trochu přesune částečky pigmentu. To má za následek rozpíjení tetování.

Jak vybrat cartridge

Čím kratší je délka taperu, tím více barvy teče do kůže najednou. Delší taper naopak způsobuje to, že barva proudí pomaleji do pokožky. Díky tomu jsou tyto vyšší tapery skvělé pro práci s černými a šedými barvami, protože máte více času na práci s pokožkou, než se barva zcela vpije.

Proč tetování bledne

Čerstvé tetování je živé a lesklé, ale barva se v průběhu času ztlumí, protože pigment se rozbije na menší kousky a kousky jsou odebrány imunitním systémem lymfatických uzlin. S tím nemůžeme nic dělat.

Kde tetování bolí nejvíc

Na jakých místech bolí tetování nejvíce Tetování nejvíc bolí na kloubech (prsty, loket, koleno, kotník). Mezi další hodně bolestivá místa patří: krk, podpaží, dlaň, hřbet ruky, loketní jamka, žebra, hrudní kost, klíční kost, vnitřní část stehna, vnitřní strana kolene, holeň, nárt.

Co Nedelat v den tetování

Po dobu tří týdnů nechoďte do bazénů, do slané vody, do sauny nebo do rybníků a jezer. Hrozí zde riziko zanesení infekce do hojící se kůže. Po dobu jednoho měsíce tetování chraňte před sluníčkem a také se vyhněte obloukem soláriu. I poté jej ale natírejte krémem s ochranným faktorem, jinak může barva vyblednout.

Kdy se zacne tetování loupat

Cca pátý až šestý den se začne tetování „loupat“ (podobně jako při spálení od sluníčka). Již není potřeba tetování pravidleně mýt. Podle potřeby tetování mazejte několikrát denně (stejně jako v předchozích dnech). Kůži neloupejte ani neškrábejte!

Jak dlouho se hoji tetování

Velikost, detaily, barvy a umístění tetování mohou ovlivnit dobu jeho hojení. Obecně se však dá říci, že proces hojení trvá asi 2 až 4 týdny. Během této doby bude tělo procházet různými fázemi hojení, které jsou klíčové pro konečný vzhled tetování. První fáze hojení trvá asi 1 až 3 dny po provedení tetování.

Jaké jehly na co použít tetování

Tetovací jehly s menším průměrem mají jemnější tok inkoustu, takže jsou nejlepší pro práci s linkami. Takové jehly díky menšímu průměru tvoří v konfiguraci více jehel menší celkový průměr, a díky tomu jsou například linkovací jehly více kompaktní a není tak v lince vidět jednotlivé stopy každé z jehliček.

Jak poznam že je tetování Zahojene

(svědění je při hojení normální) Obvykle se tetování hojí 7 – 10 dní. Zahojené tetování je hladké a zpočátku muže být lesklé – cca do měsíce se kuže zcela srovná. První týden nemáčejte tetování delší dobu pod vodou. Kvůli nebezpečí případné infekce nenavštěvujte v době hojení saunu, bazén, atp.

Proč se po tetování nesmí cvičit

Jak dlouho po tetování nesmím cvičit a chodit do bazénu Po tetování se nesmí chodit do bazénu minimálně týden bez ohledu na to jak je tetování velké. Tetované místo nesmí mokvat a hrozí riziko infekce ze znečištěné vody. Cvičit se pak nesmí taky aspoň týden, ale záleží jak je čerstvé tetování velké a kde je umístěné.

Co vědět před tetováním

PŘÍPRAVA PŘED TETOVÁNÍM24 h před termínem a v den tetování nepijte kávu, kofeinové nápoje, alkohol a neužívejte omamné látky.Dobře se vyspěte, přijďte odpočatíNajezte se, nechoďte s prázdným žaludkem.Pokud berete antibiotika nebo se necítíte dobře, tetování odložte. Když nám dáte včas vědět, domluvíme náhrádní termín.

Co se stane s tetováním Když zhubnu

Pokud plánujete pořádně zhubnout nebo naopak nabrat svalovou hmotu, vaše tetování to pravděpodobně příliš nezasáhne. Aby došlo k zásadnějšímu poškození, museli byste tento proces stihnout extrémně rychle, a tím by došlo navíc i k vytvoření strií.

Co kdyz se mi loupe tetování

Při hojení tetování se mohou tvořit malé strupy, kůže se může loupat a tetování může svědit. Zbývá jen jediné: ODOLAT! Možná si řeknete, že se to lehce řekne, ale pokud se tomu podvolíte, riskujete, že poškodíte design tetování i barvy. Proto je důležité používat obnovující zklidňující krém.

Proč tetování zmodrá

Nejčastějším důvodem, proč tetování obočí zmodrá, je nekvalitní inkoust. Mnoho lidí volí levnější inkoust, aby ušetřili peníze, ale to může vést k tetování, které je náchylné ke změně barvy. Levný inkoust může obsahovat nečistoty nebo postrádat potřebnou trvanlivost, aby zůstal věrný své barvě.

Kdy sundat igelit z tetování

Fólii na tetování můžete nechat až 2 dny. Tato fólie tetování chrání před nečistotami z okolí a zároveň se na něm nevytvoří tak velký stroupek, což urychlí hojení. Po sundání fólie nové tetování jemně omyjte antibakteriálním mýdlem a osušte.

Kdy můžu Namocit tetování

Pravidlo č.

Minimálně dva až tři týdny po tetování zapomeňte na bazény, přírodní koupaliště i moře. Čerstvě potetovaná kůže je otevřená a snadno se do ní dostanou nečistoty či bakterie, což může způsobit i rozsáhlý zánět. Do vody můžete teprve tehdy, až z tetování opadnou stroupky.

Kdy prestat mazat tetování

První dva dny se tetování vůbec krémem nemaže, musí se totiž počkat, až vyschne. Po vysušení namažte tetování krémem Bepanthenem. Na kůži by neměla zůstat silná vrstva, ale jen tenký film, aby mohla pokožka dýchat a správně se hojit. Pokud se kůže stále hojí, nemažte místo žádným jiným krémem.

Kdo se nesmí tetovat

Jestliže trpíte nějakým onemocněním, alergií, nebo užíváte léky, musíte upozornit tatéra a prokonzultovat možnosti se svým lékařem. Před a po tetování nesmíte požívat alkohol a látky zvyšující tlak krve po dobu 24 hodin. Nesmíte být pod vlivem jakékoliv psychotropní látky. Bolestivost tetování je individuální.

Na co si dát pozor při tetování

Zdravá kůže – nikdy si nedávejte tetovat místa, kde máte lupenku, chronický ekzém či akné. Pokud na tetování trváte, pak na nezasažená místa. Dalším problémem je i sklon k horšímu hojení. „Jestliže se vám špatně hojí jizvy a vznikají vám kolem nich keloidní útvary, můžete je mít i po tetování,“ varuje lékařka.

Jak dlouho se nesmí koupat s tetováním

2: Nekoupejte se. Minimálně dva až tři týdny po tetování zapomeňte na bazény, přírodní koupaliště i moře. Čerstvě potetovaná kůže je otevřená a snadno se do ní dostanou nečistoty či bakterie, což může způsobit i rozsáhlý zánět. Do vody můžete teprve tehdy, až z tetování opadnou stroupky.