Co hrát u táboráku?

Co hrát u táboráku?

Co hrát u ohně

K táborovému ohni neodmyslitelně patří hra na kytaru, zobcovou flétnu a zpěvník "Já,písnička." Každý kdo rád zpívá se může přidat ke kytaře a zazpívat si: Severní vítr, Tři kříže, Montgomery, Okoř, Červená řeka, Niagára a spousta dalších.
Archiv

Co se zpiva u taboraku

CD1 Blízko Little Big hornu – Pacifik, Primavolta & Ihoka. Ani tak nehoří – Miroslav Donutil a Iva Bittová Nina – Tomáš Klus. Bláznova ukolébavka – František Nedvěd. Sbohem galánečko – Vlasta Redl. Povídej – Petr Novák. Dům u vycházejícího slunce – Věra Martinová Růže z Texasu – Waldemar Matuška.

Jaké písničky hrát na kytaru

Seznam písniček

Písnička Kategorie Interpret
Hallelujah Pro začátečníkyZ filmůEN Leonard Cohen
Anděl Pro začátečníkyK táborákuCZ Karel Kryl
Knockin' on heaven's door Pro začátečníkyK táborákuEN Bob Dylan
Hlídač krav Pro začátečníkyK táborákuCZ Jaromír Nohavica

Jak se začít učit hrát na kytaru

Pokud hru na kytaru zkoušíte úplně poprvé, můžete se nechat inspirovat našimi tipy, jak začít hrát: Najděte si učitele nebo kamaráda kytaristu. Pomůže vám nejenom s technikou hraní (jak držet kytaru, trsátko, akordy, jak vybrnkávat a podobně), ale taky – a to je možná ještě důležitější – vás bude motivovat ke hře.

Co to jsou taby

TABULATURA (TABY) je zvláštní notové písmo. Vzniklo v době renesance a dnes se používá pro zápis hudby hrané na hudebních nástrojích, které mají pražce a struny.

Jak se hraje na dobro

Na dobro se hraje buď podobně jako na normální španělskou kytaru (na dobra s klasickým, kytarovým, zaobleným krkem, dnes nejčastěji v jazzové hudbě) nebo tzv. bottleneck, či slide stylem a laděním v otevřeném akordu, nebo jako na havajskou kytaru, pomocí hracího želízka.

Jak se jmenují struny na kytaře

Na kytaře (ať už akustice, nebo elektrice) máme 6 strun a při standardním ladění jde o struny E, A, D, G, H, E (v pořadí od nejtlustší po nejtenčí strunu). Nutno také podotknout, že na ladičkách se naše „H“ zobrazuje jako „B“ (jedná se o zahraniční značení).

Jak hrát na kytaru podle tabů

V tabulatuře se nachází 6 linek, z nichž každá znázorňuje jednu strunu – postupně od nejtenčí e – h – g – d – a – E . Zápis čísla na konkrétní linku (strunu) znamená, že máme tuto strunu stisknout v daném poli (podle čísla) a zahrát. Tabulatura je orientována stejně, jako hledíte na krk kytary na kterou hrajete.

Jak číst vybrnkávání

Pokud je v tabu označené číslo 5 na horní lince, znamená to, že je třeba zmáčknout nejtenčí strunu na pátém pražci. Pokud je v zápisu napsané číslo 0, znamená to, že na strunu brnkneme bez toho, aniž bychom ji na některém pražci zmáčkli.

Jak často cvičit na kytaru

Cvičte každý den

Je lepší cvičit 15 minut každý den než 1 hodinu jednou za čtyři dny (ha, trochu matematiky). Co je opravdu důležité je, že vezmete nástroj do ruky, začnete hrát a poté už i ten čas běží úplně v jiném tempu. Třeba najednou zjistíte, že jste jenom tak mimoděk strávili pěkné dvě hodiny brnkáním na kytaru.

Jak správně držet elektrickou kytaru

Standardně se trsátko drží pouze mezi palcem a ukazovákem. Trsátko si položte na ukazováček v místě posledního kloubu a přiklopte palcem. Při správném držení má trsátko orčitou volnost pohybu pouze v jednom směru.

Kam se dává ladička na kytaru

Zapnutou ladičku umístíme do blízkosti kytary. Začneme od nejtlustší struny „E“ a jednou na ni brnkneme. Na displeji se hned zobrazí dvě důležité informace – v jakém tónu se pohybujeme (v tomto případě „E“) a zároveň jak moc se odchylujeme od tohoto cílového tónu.

Co je to menzura na kytaře

U některých starších kytar je kobylka položena na vrchní desce a drží jen tlakem strun. Vyměnitelná vložka kobylky se zhotovuje ze slonoviny a je umístěna v drážce (vzdálenost mezi nultým pražcem a vložkou kobylky se nazývá menzura).

Jak se rychle naučit hrát na kytaru

Najděte si učitele nebo kamaráda kytaristu. Pomůže vám nejenom s technikou hraní (jak držet kytaru, trsátko, akordy, jak vybrnkávat a podobně), ale taky – a to je možná ještě důležitější – vás bude motivovat ke hře. Mnoho kytaristů začátečníků při prvních potížích kytaru odloží a už se k ní nevrátí.

Jak správně držet kytaru

konce prstů směřují kolmo na hmatník, palec tvoří oporu ve středu (nebo jen lehce nad středem) zadní části krku. kolmo na struny, aby při stisku jedné struny netlumily i struny sousední. Toto se samozřejmě netýká případů, kdy chceme některé struny tlumit záměrně – např. vybrané akordy ve vyšší poloze ap.

Co je potřeba k elektrické kytaře

Elektrická kytara se neobejde bez základního příslušenství. V první řadě potřebujete nástrojový kabel, kterým připojíte kytaru do komba nebo zesilovače. K naladění nástroje pak budete potřebovat kytarovou ladičku (dobře poslouží jakákoli klipová). Hodit se vám budou také trsátka, popruh a kytarový stojan.

Na jakou stranu drzet kytaru

Úchop kytary – pravákům směřuje krk kytary do levé ruky (ta bude při hře stlačovat struny na hmatníku), pravá ruka je u ozvučného otvoru (ta bude při hře „máchat“ nahoru dolů, tedy udávat rytmus). Pokud jste leváci, budete mít držení přesně naopak, a bude tedy potřeba přehodit na kytaře opačně i struny.

Kdy začít s hrou na kytaru

Ideálním věkem pro začátek výuky hry na kytaru je cca třetí třída základní školy. Ovšem začít hrát na kytaru můžete v podstatě v jakémkoliv věku. Na začátek se asi nejlépe hodí akustická kytara. Pokročilejší hráči pak mohou přejít k elektrické kytaře nebo baskytaře.

Jak se jmenují struny

Na kytaře (ať už akustice, nebo elektrice) máme 6 strun a při standardním ladění jde o struny E, A, D, G, H, E (v pořadí od nejtlustší po nejtenčí strunu).

Jak si naladit kytaru bez ladičky

Ladění kytary zvládnete i bez ladičky

Sousední struny jsou od sebe vzdálené o pět půltónů – pět pražců na kytaře. Po stisknutí struny „E“ na pátém pražci zahrajete tón „A“. Podle tohoto tónu tak naladíme sousední strunu „A“. Takto pokračujete na všech šesti strunách.

Co znamená 3 4 kytara

Klasické kytary / 3/4

Kytary, skrývající se pod číselným označením 3/4 jsou svou velikostí řadí hned za kytary plné velikosti. V praxi to tedy znamená, že celý nástroj je o něco menší, čemuž odpovídá i rozmístění jednotlivých ovládacích prvků.

Co je šířka nultého pražce

Je to údaj, díky němuž můžete porovnávat šířky pražců u různých druhů kytar. To je aspekt, který je dno značné míry specifický a ideálně je potřeba si vyzkoušet to, co vám vyhovuje. Širší pražec může umožnit snadnější hru prstů, protože struny jsou dále od sebe a hra je díky tomu pohodlnější.

Co koupit ke kytaře

Příslušenství pro kytaryKapodastry.Ladičky.Ladící mechaniky a kobylky.Podnožky.Trsátka a prstýnky.Slides.Zvukové karty a software.

Jak správně hrát s trsátkem

ChaptersÚvod. Úvod.Trsátek je mnoho, na počátek zvolte spíše měkčí Trsátek je mnoho, na počátek zvolte spíše měkčíSprávné držení trsátka.Pozor na zbylé prsty!Trsátko držíme volně, ne křečovitěHra trsátkem přes všechny struny.Pohyb pravé ruky by měl být pravidelný a rytmický – hrajte s metronomem.Dynamika.

Jak správně brnkat na kytaru

Doporučuji úplně na začátek akordy brnkat jenom palcem jedoucím od nejtlustších strun k nejtenčím (shora dolů). Časem k palci přitáhnout dva prsty a teprve nakonec rukou brnkat i nazpátek. Existuje jeden fígl, jak si hraní zpočátku usnadnit — doporučuju z kytary úplně sundat nejtlustší strunu (tlusté éčko).