Co hoří žlutě?
Co barví oheň
Nádherně barví plamen zejména prvky, jež náleží mezi alkalické kovy či kovy alkalických zemin. Například lithium zabarvuje plamen purpurově červeně, draslík růžovofialově, cesium a rubidium fialově, vápník oranžovočerveně, stroncium karmínově červeně a baryum zeleně.
Archiv
Co zpusobuje zelený plamen
Přidáním konkrétního prvku do plamene můžeme měnit jeho barvu – při použití mědi, která svítí v zelené části spektra, je výsledkem zelený plamen. A například pro stříbrné efekty se využívá hliník. Změnu barvy plamene popisuje také exponát → Kremace prvků.
Archiv
Proč se plamen zbarví do žluta po přidání skla do plamene
Odpověď: Barvu plamene ovlivňuje nejčastěji přítomnost iontů kovů, které dodáním energie ve formě tepla přecházejí do stavu o vyšší energii. Při návratu zpět do stavu o nižší energii se přebytečná energie vyzáří ve formě charakteristicky zbarveného světla.
ArchivPodobné
Kde je plamen nejteplejší
Nejvyšší teplota je ve střední části plamene, proto zde papír zuhelnatěl nejvíce. Ve spodní části má plamen teplotu hoření nízkou, na kartonu se vytvořil ohraničený zčernalý kroužek.
Jak hoří měď
U solí s Cu+2 je plamen modrozelený. Pokud vím, tak čistá měď barví plamen zeleně.
Jak hoří oheň
Ten hoří namodralým plamenem. Některé chemické prvky a jejich sloučeniny charakteristicky zbarvují nesvítivý plamen laboratorního kahanu: sodík – sytě žlutě
Co je oheň za skupenství
Zahříváním čiionizací plynu přechází látka do skupenství plazmatu. Plazma je plyn tvořený ionty a volnými elektrony. Mezi příklady přírodního plazmatu řadíme oheň či blesk.
Jaká je teplota ve vesmíru
Teplota (zde spíše ve smyslu vnitřní energie fotonového záření) vesmírného prostoru se díky reliktnímu záření udržuje na přibližně 3 K, tj. –270 °C. Tlak je díky téměř dokonalé absenci okolního hmotného prostředí roven nule.
Kde je nejvíc mědi
Vůbec největším světovým vývozcem mědi je Chile, kde leží rovněž největší měděný důl na světě Escondida. Významné zásoby mědi má i Peru a Čína. Ta spotřebuje také nejvíce mědi na světě. Další významný měděný důl je Grasberg v Indonésii.
Co hoří zeleným plamenem
Zelená: Dusičnan barnatý. Yellow : Calcium carbonate. Žlutá: Uhličitan vápenatý.
Co dobré hoří
Bavlněné polštářky a podušky. Máme na mysli takové ty malé na čištění obličeje. Když je pořádně skladujete a přidáte k nim vazelínu (či cokoliv hořlavého typu olej, terpentýn anebo petrolej), tak máte rázem prvotřídního pomocníka pro zapálení ohně. Další palivo zde zajistí, že daná poduška neshoří tak rychle.
Co potřebuje oheň
Předpokladem vzniku ohně je palivo, oxidant (například kyslík ze vzduchu) a zahřátí paliva na bod vznícení. Oheň se zažehne, pokud je hořlavá látka vystavena teplu nebo jinému zdroji energie. Tím pádem je tlak ohně větší dole než nahoře. Později se sám udržuje díky teplu, které produkuje.
Jak se nazývá 4 skupenství
Za čtvrté skupenství se obvykle považuje plazma. Je to poněkud zvláštní skupenství, protože chemie již nedokáže popsat chování látek v něm. Z fyzikálního hlediska ale není jedno, zda jde třeba o plazma vodíkové nebo heliové.
Kde je největší horko
Nejvyšší kdy na Zemi naměřená teplota je 56,7 °C, která byla naměřena v roce 1913 v Údolí smrti v USA.
Co by se stalo s člověkem ve vesmíru
Efekt vesmírného prostoru na člověka
Smrt by nastala krátce poté, jakmile by neokysličená krev dorazila do mozku. Člověk (a stejně tak vyšší organismy) by tedy během pár sekund ztratil vědomí a během dalších několika málo minut zemřel na hypoxii (akutní nedostatek kyslíku).
Jak se pozná měď
Měď Dalším kovovým prvkem, který se používal na výrobu starožitných svítidel, je měď. Tu poznáte především podle jejího leskle červeného nádechu, který na vzduchu působením oxidace tmavne a přechází do rezavohnědé barvy. Pokud je mosazný plech velmi tenký, projevuje se oxidace v zelenomodré barvě.
Co je Ruda mědi
Měděné rudy jsou minerály (nebo horniny) ve kterých se vyskytuje měď (případně s dalšími nerostnými surovinami) v dostatečném množství, aby byla její těžba ekonomicky návratná.
Jak hoří sůl
Kuchyňská sůl je vlastně chlorid sodný (tedy NaCl). Obsahuje také prvek sodík. Když přidáváme do plamene prvky kovů, barva plamene se podle nich mění. Sodík nám tak barví plamen do žlutooranžové.
Co to je oheň
Oheň je forma hoření. Většinou se tak označuje kombinace světla a velkého množství tepla, které se uvolňuje při rychlé a samoudržující se exotermické oxidaci hořlavých plynů, které se uvolňují z paliva (fosilního, nebo obnovitelného zdroje energie) – hoření.
Jak rozdělat oheň bez sirek
Jednodušší je si pro otáčení klacíkem vytvořit pomocníka v podobě luku. Jeho tětivu může tvořit třeba tkanička či jiný provázek. Když máme zařízení hotovo, je třeba si připravit troud1. Ten zasuneme pod výsek/odvod, ze kterého budou vypadávat uhlíky.
Jak rozdělat oheň v kamnech
Nejlepší metodou v krbových kamnech je rozdělání ohně takzvaně "shora". To znamená, že na dno ohniště položíme větší kusy dřeva, na ně dáme menší kousky a zapálený dřevní smotek nebo tuhý podpalovač dáme až na třísky, které položíme úplně nahoru dřevěné hromádky.
Jak rozdělat oheň bez zapalovače
Pro nouzové rozdělání ohně se dá použít firesteel, což je tyčinka ze slitiny železa s dalšími kovy (podobně jako je kamínek do zapalovače slitinou železa a ceru). O firesteel nejčastěji křešeme kouskem pilky na železo nebo tupou stranou nože. Jde to ale i skleněným nebo porcelánovým střepem.
Co podporuje hoření
Podmínky pro hořeníhořlavá látka. pevné: papír, dřevo, sláma aj. kapalné: benzín, olej, ethanol aj. plynné: zemní plyn, propan-butan aj.oxidační prostředek. nejčastěji vzdušný kyslík.zdroj iniciace. nejčastěji plamen, jiskra, horký povrch.dosažena teplota hoření – nejnižší teplota, při které látka po zapálení trvale hoří
V jakém skupenství je oheň
Zahříváním čiionizací plynu přechází látka do skupenství plazmatu. Plazma je plyn tvořený ionty a volnými elektrony. Mezi příklady přírodního plazmatu řadíme oheň či blesk.
Jaké máme skupenství
Nejčastěji rozlišujeme tři skupenství pevné, kapalné a plynné, která jsou běžná v našem okolí. Jako čtvrté skupenství bývá často označováno plazma. Skupenství látky úzce souvisí s vnitřní energií. Změny vnitřní energie mohou vést ke změně skupenství látky.