Co dělat při zpoždění letu?

Co dělat při zpoždění letu?

Co delat kdyz se zpozdi letadlo

Zažádejte zdarma o finanční odškodnění za zpožděný let.

Agentura si za službu účtuje pouze provizi z vymožené částky ve výši jedné pětiny. Předem neplatíte nic a to ani v případě, kdy váš případ bude nakonec zamítnut. Žádost můžete podat až 3 roky zpětně, ideální je však řešit věci ihned z důvodu dokazování zpoždění.
Archiv

Jak se počítá zpoždění letu

Doba zpoždění se počítá na základě skutečného času příletu do konečné destinace. Jedná se o moment, kdy se otevřou dveře letadla a cestující začnou vystupovat. Nárok na náhradu za zpožděný let mají cestující zároveň pouze tehdy, pokud se letadlo zpozdí vinou dané letecké společnosti.
Archiv

Kde se získá doklad o zpoždění letu

Vyžádejte si potvrzení na letišti

Přímo od letiště si vyžádejte potvrzení o zpoždění či zrušení letu. O doklad si můžete říci jak na letišti, ze kterého se zpožděním odlétáte, tak na letišti příletu. Z potvrzení by mělo být patrné, o kolik byl let zpožděn, případně, že byl zrušen.

Co dělat když vám zruší let

Bez ohledu na to, zda jste si zakoupili spolu s letenkou i její pojištění, pokud váš let spadá pod nařízení Evropské unie o právech cestujících leteckého provozu a nebyl zrušen z výjimečných důvodů (vyšší moc atd.), máte nárok na odškodnění od letecké společnosti až do výše €600.

Co se stane když nestihnu navazující let

Garantovaný přestup znamená, že má–li vaše letadlo zpoždění a vy nestihnete přestoupit na navazující let, musí se o vás letecká společnost postarat. Zdarma vás přesadí na nejbližší možný následující let a v mezičase případně nabídne občerstvení či ubytování.

Jak reklamovat let

Jak postupovatObraťte se na leteckou společnost.Napište žádost, kde uvedete, že došlo ke zpoždění více jak 3 hodiny.Uveďte, že nařízení Evropského parlamentu a Rady (ES) č.Přiložte kopii palubní vstupenky.Dále elektronickou letenku rezervace.

Kdy se dostane jídlo v letadle

u 6hodinových letů palubní personál podává předkrm, hlavní jídlo i dezert, u letů delších jak 8 hodin se můžete těšit na snídani i večeři.

Jak zjistit důvod zpoždění letu

Zda má váš let zpoždění můžete zjistit pomocí internetové stránky www.flightradar24.com, stačí mít u sebe chytrý telefon, či tablet a připojení k internetu, což v dnešní době není problém – k wi-fi se připojíte snad na každém letišti.

Jak zjistit delku letu

Přesné vzdálenosti naleznete na stránce www.flightradar24.com (ukazuje vzdálenost v mílích).

Na co máte nárok při zpoždění letu

Kompenzaci za zpožděný let je letecká společnost povinna vyplácet, pokud byl Váš let o více než 3 hodiny opožděn. Výše odškodnění se stanovuje podle délky letu. O náhradu škody lze požádat až 3 roky zpětně. Odškodnění za zpožděný let náleží cestujícímu, který se letu zúčastnil, nikoliv plátci letenky.

Jak létat s přestupem

Při přestupu si musíte zajít na tzv. tranzitní přepážku a na ní si o další palubové lístky požádat. Pokud už znáte bránu, ke které je vaše navazující letadlo přistaveno, vydejte se po směrových tabulích. Někdy ale při přestupu můžete narazit na zdlouhavou byrokracii, složitý systém samotného letiště a další překážky.

Jak dlouho trva mezipristani

Jak dlouho trvá krátké mezipřistání

Krátké mezipřistání často trvá 30 minut u vnitrostátních letů a přibližně hodinu u mezinárodních letů. Mezinárodní mezipřistání je delší, aby poskytlo cestujícím dostatek času projít celním a imigračním procesem, než nastoupí na další let.

Co sundat při kontrole na letišti

Při balení příručního zavazadla myslete na to, že na bezpečnostní kontrole z něj budete muset vyjmout větší elektroniku a sáček obsahující tekutiny, aerosoly a gely. Při bezpečnostní kontrole můžete mít prázdnou lahev na nápoje. Po celém letišti máme desítky fontánek s pitnou vodou, kde můžete svoji lahev doplnit.

Co si koupit do letadla

Na palubu letadla si s sebou můžete vzít:tekutiny v balení o maximálním objemu 100 mililitrů.Léky, kapky nebo jiné tekutiny nezbytné pro léčební účely.Kojeneckou výživu nebo speciální stravu pro cestující s onemocněním k použití během cesty.

Jak hlidat let

Nejoblíbenější je pro sledování letů stránka flightradar24.com, která vám ukáže všechna letadla v letovém prostoru. Pokud do vyhledávání zadáte konkrétní číslo letu, dokonce vám i ukáže, kde konkrétně letadlo momentálně je.

Jak zjistím jestli přistálo letadlo

Do vyhledávače pak stačí zadat www.flightradar24.com a zobrazí se vám webové stránky s radarem, který na mapě ukazuje letecký provoz v dané chvíli na celém světě. Radar také nabízí možnost hledat konkrétní let pouhým zadáním čísla letu.

Jak dlouho letí letadlo na Krétu

Jak dlouho trvá let z Praha do Kréta Heraklion 2 hodin/y a 50 minut/y je průměrná doba letu Praha – Kréta Heraklion.

Jak dlouho trvá cesta do Bulharska

Let do Bulharska trvá z Prahy 2 hodiny, pravidelné přímé linky létají pouze do Sofie.

Co vyndat při kontrole na letišti

Při balení příručního zavazadla myslete na to, že na bezpečnostní kontrole z něj budete muset vyjmout větší elektroniku a sáček obsahující tekutiny, aerosoly a gely. Při bezpečnostní kontrole můžete mít prázdnou lahev na nápoje. Po celém letišti máme desítky fontánek s pitnou vodou, kde můžete svoji lahev doplnit.

Na co si dát pozor na letišti

Na několik věcí je třeba myslet ještě před cestou na letiště. Kromě naprostých základů, tedy data a času odletu, jsou důležité také informace o počtu zavazadel včetně jejich rozměrů a váhových limitů, které se mohou u každé společnosti lišit. Za jejich překročení budete muset na letišti uhradit poplatky.

Jak probíhá let s přestupem

Poletíte na jednu letenku, na letišti vás odbaví a dostanete několik palubních lístků. Palubními lístky se budete prokazovat při přestupech. Zavazadla odevzdáváte na prvním letišti při odbavení a vyzvedáváte až v cíli trasy. Zřídkakdy nastává situace, kdy musíte vyzvednout zavazadlo při mezipřistání (lety v USA).

Kam dát nabíječku v letadle

Lithiové baterie, běžné akumulátory pro napájení převážené osobní elektroniky (např. mobilních telefonů, digitálních fotoaparátů) a powerbanky jsou povoleny pouze v příručním zavazadle. Výkon baterie nesmí přesáhnout 100 Wh.

Co kontroluji na letišti Papirkem

„U namátkou vybraných cestujících vezme kontrola vzorky pomocí malého papírku, kterým se otře oděv, zavazadla nebo například kůže na rukou. Tyto vzorky pak stačí jen vložit do přístroje, který vyhodnotí, zdali kontrolovaná osoba manipulovala s výbušninami,“ uvedla mluvčí letiště Marika Janoušková.

Co si můžu vzít do letadla za jídlo

Obecně platí, že cestující si mohou na palubu letadla vzít vlastní potraviny, pokud se nejedná o tekutinu nebo gel přesahující maximální objemový limit – tento limit je 3,4 unce nebo 100 ml. Mezi tyto omezené potraviny lze zařadit ovoce a zeleninu, které nejsou balené.

Jak pozorovat letadla

Letecký radar od Flightradar24 vám umožní sledovat všechny lety letadel komerčních aerolinií, které jsou aktuálně ve vzduchu. Radar letadel vám v reálném čase zobrazí informace o letu jako například rychlost letadla, jeho trasu, typ letadla, vzletovou výšku a podobně.