Co dělat při koupi ojetého auta?

Co dělat při koupi ojetého auta?

Na co dát pozor při koupi ojetiny

Zaměří se na VIN kód vozu, číslo motoru, tažné zařízení, barvu karoserie, ale i na rozměry pneumatik – na autě nemohou být nasazeny libovolné pneu, ale musí souhlasit s údaji v techničáku. Pokud nechcete být na STK nepříjemně překvapeni, zkontrolujte si před prohlídkou pečlivě stav auta na vlastní pěst.

Co řešit při koupi auta

Kromě nezbytného povinného ručení, které budete muset řešit operativně ještě před přepisem vozidla, budete určitě řešit i jiné formy pojištění, například havarijní pojištění a mnoho dalších. Můžete využít služby pojišťoven, které tyto služby nabízejí, můžete si nechat poradit v bazaru, případně od známých.
Archiv

Na co si dát pozor při koupi stareho auta

Nejprve se udělejte statickou prohlídku, při které je třeba auto pořádně prolézt zvenku i zevnitř.Prověřte všechna čísla a papíry.Pořádně obejděte karoserii.Zkontrolujte provozní kapaliny.Důkladně prohlédněte interiér.Zkontrolujte elektroinstalaci.Poslechněte motor.

Jaká je záruka při koupi ojetého vozu

Pokud koupíte auto z autobazaru, tedy od obchodníka s ojetými auty, pak se na auto vztahuje záruka 24 měsíců na skryté vady. Zajímavé je pak stanovení prokazovací povinnosti – ta je do 6 měsíců od koupě na straně obchodníka.

Co nechat vyměnit po koupi ojetého vozu

Pokud se chcete vyhnout placení za opravu motoru, musíte jako první po koupi ojetého auta vyměnit olej. Další věcí, kterou je třeba vyměnit, je chladicí kapalina, která poskytne motoru optimální provozní podmínky, ochrání chladič kapaliny před korozí a celou jednotku před přehřátím.

Jak se nespálit při koupi ojetiny

Jak se nespálit při koupi ojetiny: Začínáme výběrem, těchto rad se držteVybírejte auto podle reálného využitíMotor vybírejte podle předpokládaného nájezdu.Prověřte spolehlivost.Obraťte se na odborné i uživatelské testy.Neomezujte hledání na své okolíNechte si finanční rezervu.

Jak dlouho trvá koupě auta

Vůz vystavený v autobazaru čeká na nového majitele v průměru 1 až 3 měsíce. Průměrná doba inzerce auta činí 56,6 dne. Informovala o tom společnost AAA AUTO. Do statistik jsou ale započítány i specifické vozy, které si majitele hledají hůře.

Jak přepsat auto při koupi

Jaké dokumenty jsou potřeba k převodu vozidla:osobní doklady obou smluvních stran (popř.velký technický průkaz,malý technický průkaz (osvědčení o registraci vozidla),platná zelená karta,protokol o evidenční kontrole – na základě novelizace zákona č.uhrazený správní poplatek za přehlášení vozidla ve výši 800 Kč.

Kdy se vyplatí koupit ojeté auto

Březen a září jsou nejrušnějšími obdobími pro prodej nových aut a stejně tomu je i u těch ojetých, i když s mírným zpožděním. Mezidobí před začátkem léta je obvykle tím nejlepším obdobím roku na koupi ojetého auta, pokud tedy nechcete čekat až do zimy.

Co menit v autě

Jaké úkony zahrnuje pravidelný servis autaVyvažování kol a jejich pravidelná údržba.Pravidelná výměna oleje každých 15 000 km.Kontrola a servis klimatizace zahrnuje dezinfekci.Diagnostika – kontrola řídících jednotek.Kontrola brzd a výměna brzdových destiček.

Jak zjistit jestli je auto přepsané

Informace z registru vozidel získáte nejjednodušeji na webu Cebia.com po zadání VIN kódu. Ve výpisu historie vozu získáte data z registru vozidel přehledně zobrazena.

Kdy jsou auta nejlevnější

Zimní měsíce jsou obecně částí roku, kdy poptávka po ojetých autech slábne.

Jak drahé auto si koupit

Experti na osobní finance radí, aby lidé za auto dali maximálně 5-7 % hrubých příjmů domácnosti za dobu jeho předpokládaného užívání. Češi by tak měli ve dvou při průměrné mzdě lehce nad 33 000 Kč a koupi auta na 10 let vybírat mezi modely s cenovkou do 600 000 Kč.

Jak často měnit filtry v autě

Kdy měnit vzduchový filtr

K výměně vzduchového filtru by mělo docházet 1x ročně nebo po 15 – 25 tisících km. Interval platí pro auta s přeplňovaným motorem, u atmosférických je zhruba o polovinu delší. Pokud často jezdíte v prašném prostředí, je většinou potřeba měnit filtr výrazně dříve, asi po 5 – 10 tisících km.

Jak často chodit na garanční prohlídku

Jak často musí auto na garanční prohlídku, závisí na servisních intervalech, které se mohou u každého výrobce lišit. Zpravidla to je každé jeden až dva roky nebo po určitém počtu kilometrů.

Jak se dělá přepis auta

Jaké dokumenty jsou potřeba k převodu vozidla:osobní doklady obou smluvních stran (popř.velký technický průkaz,malý technický průkaz (osvědčení o registraci vozidla),platná zelená karta,protokol o evidenční kontrole – na základě novelizace zákona č.uhrazený správní poplatek za přehlášení vozidla ve výši 800 Kč.

Jak zjistit jestli je auto v exekuci

Nejsnazším řešením je prověření prodávajícího v registru exekucí, což je možné na webu Kontrolaexekuce.cz. Zde se do formuláře na hlavní straně zadají údaje o prověřované osobě – jméno, příjmení a datum narození, nebo rodné číslo. Při kontrole firmy se udává IČO.

Kdy se zbavit auta

U kvalitních automobilů by neměl být problém, aby byly schopny najezdit 200 000 kilometrů a bez zásadních investic vydržet alespoň 10 let. Může se stát, že bude nutná výměna čepů, možná tlumičů, ale velké investice by neměly být potřeba. Prostě s vámi celou tuto dobu vydrží v dobré kondici.

Kdy je nejlepší čas na koupi auta

Březen a září jsou nejrušnějšími obdobími pro prodej nových aut a stejně tomu je i u těch ojetých, i když s mírným zpožděním. Mezidobí před začátkem léta je obvykle tím nejlepším obdobím roku na koupi ojetého auta, pokud tedy nechcete čekat až do zimy.

Co je výhodnější leasing nebo úvěr

Pro finanční ústav je leasing výhodnější a méně rizikový. V případě leasingu nemá problém věřitel majetek zabavit, protože si v podstatě bere to, co je jeho. U bankovního úvěru to má věřitel o něco složitější. Leasingové společnosti ve spolupráci s pojišťovnami nabízejí výhodnější pojištění předmětu.

Jak dlouho vydrží olejový filtr

Jak často vyměňovat olejový filtr

Obecně je doporučeno jej měnit současně s olejem, tedy každých 10 – 15 tisíc km. To platí i v případě, kdy používáte aditivum, neboť to interval zásadně neprodlouží, ale primárně udržuje motor bez usazenin.

V čem vyprat vzduchový filtr

Naneste čistící prostředek nebo K&N Power Kleen™ na obě strany filtru a nechte působit po dobu 10 minut než se uvolní nečistoty. Nenechte čistící prostředek na filtru uschnout. Vypláchněte vzduchový filtr volně tekoucí vodou směrem z čisté strany tak, aby nečistoty byli vyplaveny z filtru.

Jak dlouho trvá garanční prohlídka auta

Nějaké střípky jsem se tu už dočetl a zarazilo mě, že mě stálo auto v servisu většinou od 7h do 13 až 15h.

Co dělat když nedojde k přepisu auta

Řešením je zaslání výzvy kupujícímu k odstranění tohoto závadného stavu a pokud výzva nepomůže, tak je třeba řešit prostřednictvím žaloby soudu na určení vlastnictví. Na základě rozsudku soudu je pak možno zajistit výmaz prodávajícího z evidence vozidel i bez součinnosti kupujícího.

Jak zjistit všechny své dluhy

Spolehlivý zdroj informací a zároveň nejsnazší způsob, jak zjistit dluhy, nabízí registr exekucí, do něhož lze nahlédnout na Exekuceinfo.cz. Výpis s informacemi o dluzích, které jsou vymáhány v podobě exekuce, je k dispozici ihned, online a bez registrace. Zjistit dluhy zdarma není možné, poplatek stanovuje vyhláška.