Co delat kdyz se zasekne MacBook?

Co delat kdyz se zasekne MacBook?

Jak vynutit restart Mac

Stiskněte a podržte zapínací tlačítko, dokud se Mac nevypne.

Jak restartovat zamrzlý MacBook

Otevřete Apple Menu > Restartovat a klikněte na „Restartovat“. Pokud Apple Menu nefunguje, stiskněte Command + Control + Eject pro okamžitý restart. Pokud ani tyto kroky nezabraly, nezbude vám nic jiného, než dlouze podržet tlačítko pro vypnutí Macu, dokud se počítač zcela nevypne.
Archiv

Jak poprvé zapnout MacBook

Průvodce prvním spuštěním

Pokud budete spouštět MacBook, stačí ho pouze vytáhnout z krabice. Baterie by měla být z výroby na první spuštění dostatečně nabitá. Po tomto nachystání vám stačí pouze poprvé stisknout startovací tlačítko, počkat na znělku spuštění a nechat nabootovat systém.

Jak zprovoznit Mac

Jak se spouští režim Zotavení macOSČip Apple – zapněte Mac a podržte tlačítko napájení, dokud se neotevře okno s možnostmi spuštění, které obsahuje ikonu ozubeného kola s názvem Možnosti. Tu vyberte a poté klikněte na tlačítko Pokračovat.Procesor Intel – ujistěte se, že je váš Mac připojen k internetu.

Jak resetovat Macbook Air

V nabídce Apple  v rohu obrazovky vyberte Nastavení systému. Na bočním panelu klikněte na Obecné. Vpravo klikněte na Přenést nebo resetovat. Klikněte na Smazat data a nastavení.

Jak restartovat Apple

Restartování iPhonuPodržte boční tlačítko spolu s libovolným z tlačítek hlasitosti, dokud se nezobrazí vypínací posuvník.Přetáhněte posuvník a počkejte 30 sekund, dokud se zařízení nevypne.Zařízení znova zapnete tak, že podržíte boční tlačítko (na pravé straně iPhonu), dokud se nezobrazí logo Apple.

Jak ukončit aplikaci

Ukončení aplikací spuštěných na pozadí:Dvojitým přejetím prstem z horní části obrazovky dolů otevřete Rychlé nastavení.Zobrazení počtu aktivních aplikací spuštěných na pozadí: Vlevo dole klepněte na # aktivní aplikace.Jednotlivé aktivní aplikace zavřete klepnutím na Zastavit.

Co znamená vynutit ukončení

V případě aplikací třetích stran, které nejde zastavit (pokud ji zastavíte, automaticky se restartuje), můžete zkusit v sekci Nastavení-Aplikace použít volbu Vynutit ukončení. Jestliže daný program nepoužíváte, je další možností jeho odinstalace.

Jak se zapina MacBook Air

Mac Pro má zapínací tlačítko na přední straně, iMac a Mac mini na zadní, MacBook Air nebo MacBook Pro pod víkem.

Jak se dostat do Macu bez hesla

Možnost 3: Obnovit pomocí klíče zotavení

Zadejte klíč zotavení pro FileVault. Je to dlouhý řetězec písmen a čísel, který jste obdrželi, když jste zapnuli FileVault a rozhodli se vytvořit klíč zotavení namísto toho, aby váš účet iCloudu (Apple ID) odemkl váš disk. Zadejte nové heslo a klikněte na Resetovat heslo.

Jak zapnout MacBook bez klavesnice

Re: Jak zapnout Macbook air bez klávesnice U Airu, to lze jednoduše. Stačí odpojit baterii a klávesnici. Po připojení adaptéru se sám zapne.

Jak promazat Mac

Přesunutí nebo vymazání souborůVymažte hudbu, filmy, podcasty a další média, zvláště pokud je můžete v případě potřeby kdykoli znovu streamovat nebo stáhnout.Smažte soubory ve složce Stahování.Pokud pro e-maily používáte aplikaci Mail, vyberte na řádku nabídek aplikace položky Schránka > Smazat nevyžádanou poštu.

Jak přeinstalovat Mac OS

Přeinstalování macOS ze Zotavení macOSVyberte možnost přeinstalovat macOS. Přeinstalování macOS neodstraní vaše osobní údaje.Klikněte na Pokračovat a řiďte se pokyny na obrazovce. Pokud vás instalátor vyzve k odemčení disku, zadejte heslo, kterým se přihlašujete k Macu.

Co dělat když se mi zasekne iPhone

Stiskněte a rychle uvolněte tlačítko zesílení hlasitosti. Stiskněte a rychle uvolněte tlačítko zeslabení hlasitosti. Podržte boční tlačítko, dokud neuvidíte logo Apple. Pokud se telefon nezapne, podle těchto kroků zkontrolujte hardware a nabijte telefon.

Jak restartovat zaseklý iPhone

Vynucený restart iPhonuStiskněte tlačítko zvýšení hlasitosti a hned ho zase pusťte.Stiskněte tlačítko snížení hlasitosti a hned ho zase pusťte.Podržte postranní tlačítko.Když se na displeji objeví logo Apple, postranní tlačítko pusťte.

Jak ukončit zaseknutý program

Ukončení programu/procesu pomocí Správce úloh

Spusťte Správce úloh pomocí klávesové zkratky [Ctrl]+[Shift]+[Esc]. Kliknutím na »Více informací« přepnete Správce úloh do režimu úplného zobrazení. Na kartě Procesy vyberte program, který chcete ukončit a klikněte na tlačítko »Ukončit úlohu« nebo stiskněte klávesu [Del].

Jak vypnout aplikace na Macbook

Chcete‑li ukončit aplikaci, použijte v řádku nabídek příkaz název aplikace > Ukončit název aplikace. Například vyberte volbu Náhled > Ukončit Náhled (nebo stiskněte klávesovou zkratku Cmd‑Q).

Jak uvolnit vnitřní úložiště

Vyčištění úložiště v Androidu

Pokud si v telefonu s Androidem otevřete „Nastavení“, zvolíte „Úložiště“ a kliknete na „Uvolnit místo“, tak se vám v telefonu zobrazí soubory, které váš telefon doporučuje vymazat a také uvidíte i to, kolik místa daný soubor zabírá.

Jak probudit Mac

Probuzení Macu z režimu spánku

Chcete-li Mac probudit, proveďte kterýkoli z následujících úkonů: Stiskněte klávesu na klávesnici nebo klikněte na myš nebo trackpad. V případě laptopu Mac jednoduše otevřete displej.

Jak zjistit heslo Mac

Zobrazení uložených hesel a přístupových klíčů v Nastavení systému. Zvolte nabídku Apple  > Nastavení systému. V macOS Monterey vyberte nabídku Apple  > Předvolby systému. Klikněte na Hesla.

Jak odstranit jiné Mac

Pomocí nástroje správa úložiště můžete uvolnit místo všeobecně, díky smazání cache se poté můžete zbavit kategorie Jiné. Zároveň se při mazání souborů a nepotřebných dat nezapomeňte zaměřit na složku Stahování.

Co zpomaluje Mac

Jestliže Mac pracuje pomaluNa startovacím disku vašeho počítače nemusí být dostatek volného místa.Aplikace, kterou používáte, může vyžadovat více paměti, než je v Macu k přímé dispozici.Ukončete všechny aplikace, které nejsou s vaším Macem kompatibilní.Ukončete všechny aplikace, které nepoužíváte.

Jak zapnout Apple

Podržte postranní tlačítko, dokud se nezobrazí logo Apple. Pokud se iPhone nezapíná, budete zřejmě muset nabít baterii. Další možnosti najdete v článku podpory Apple Když se iPhone nezapne nebo nereaguje.

Jak Restartova

Mobilní telefon s Androidem lze restartovat pomocí tlačítka napájení/zámek. Pokud se tlačítko podrží po dobu několika vteřin, tak by se v nabídce měla zobrazit možnost klasického vypnutí a možnost restartu. Po zvolení možnosti restartu se telefon restartuje.

Jak se zavírají aplikace na Macbooku

Chcete‑li ukončit aplikaci, použijte v řádku nabídek příkaz název aplikace > Ukončit název aplikace. Například vyberte volbu Náhled > Ukončit Náhled (nebo stiskněte klávesovou zkratku Cmd‑Q).