Nepatikimas bitkoinas „Ethereum DeFi“: tBTC galimybių tyrimas

Ženklinkite naudingus dalykus, kad būtų dar naudingiau, tai yra „Ethereum“ būdas. Būtent dėl ​​šio pagrindo ir daugybės naujausių darbų jis išpopuliarino Ethereum stablecoins, kurie yra susieti su pagrindinėmis valiutomis, kad kriptografijoje būtų stabilesnės vertės atsargos..

Tai sakant, nors susieti žetonai iš prigimties neturi vengti nepastovumo – svarbiausia yra tai, kad jų atitinkamos vertės išlieka stabiliai susijusios su jų turtu ar turtu. „Ethereum“ leidžia tokį patikimą ryšį, nesvarbu, ar kalbate apie tokenizuotą nekilnojamąjį turtą, žetonizuotą bitkoiną ar ne tik.

Kalbant apie simbolizuotą bitkoiną, tai viena arena Ethereum ekosistemoje, kuri pastaraisiais metais buvo gana nepakankamai ištirta. Žinoma, yra „Wrapped Bitcoin“ (WBTC) žetonas, tačiau iki šiol tai buvo gana vieniša pastaba.

Štai kodėl šią savaitę galvos kosmose pasisuko, kai disertacijos vadovas Mattas Luongo atskleidė, kad jo įmonės „Keep“ projektas ir kiti paleido „tBTC“ Ethereum’s Ropsten testnet.

Įveskite tBTC

Vasario 13 d. Luongo „Twitter“ tinkle patvirtino, kad statybininkai dabar gali pradėti eksperimentuoti su „testnet“ tBTC versija. Norėdami padėti atlikti tokius tinkavimo darbus, Luongo paskelbė projekto „GitHub“ šaltinio kodą ir nuorodą „dApp“, kad iliustruotų ankstyvąsias sistemos galimybes.

Bitcoin ant Ethereum per tBTCBitcoin „Ethereum“ per tBTC

Priartinus jo technines detales, daug kas vyksta po „tBTC“ gaubtu, tačiau jo modelį paaiškinti yra gana paprasta.

  • Vartotojas pirmiausia prašo „tBTC“ sistemos pateikti bitino indėlio adresą, kurį pateikia atsitiktinių imčių pasirašiusiųjų rinkinys.
  • Tada vartotojas deponuoja BTC tuo adresu ir už tai gauna ekvivalentišką kiekį tBTC, ERC20 žetoną „Ethereum“..
  • Išpirkimo sandoris gali būti naudojamas vėliau norint gauti pagrindines lėšas.

Šio modelio tikslas yra užtikrinti pagrindinį bitkoino stiprumą pagal tBTC projektą specifikacija:

„TBTC tikslas yra sukurti ERC-20 žetoną, kuris palaiko svarbiausią„ Bitcoin “savybę -„ kietų pinigų “statusą … Gebėjimas laisvai prekiauti savo indėlio scenarijumi skiria garantuotą valiutą nuo„ fiat “pinigų. TBTC tiekimas visada užtikrinamas vienodu rezervuotų BTC skaičiumi. Tai reiškia, kad kiekvienam apyvartoje esančiam žetonui 1 BTC buvo pašalintas iš apyvartos. “

Koks skirtumas tarp tBTC ir WBTC?

WBTC yra dar vienas tokenizuotas bitkoinų projektas, tačiau jis ypač susijęs su laisvės atėmimu: populiarus kriptovaliutų saugotojas „BitGo“ yra atsakingas už sistemos pagrindinio BTC patikrinimo užtikrinimą..

Kodėl „tBTC“ yra toks įdomus, yra todėl, kad jis yra nepatikimas ir todėl nesaugomas: jums nereikia prašyti jokios įmonės leidimo ar pasitikėti bet kuria įmone, kad ji kaldintų tBTC.

Šia prasme tBTC yra panašus į Dai stablecoin, kuris yra decentralizuotas, o WBTC yra panašus į USDC – stablecoiną, kuris turi tam tikrų pasitikėjimo prielaidų, kad juos remia „Circle“, buvę „Poloniex“ savininkai..

Tai nereiškia, kad „BitGo“ nėra patikimas ar patikimas. Atvirkščiai, tai tiesiog daug galingesnė ir atviresnė dinamika, kad vartotojai galėtų kaldinti tokenizuotą bitcoiną bet kur ir bet kada bei nereikalaudami pasitikėjimo ar leidimo. Kalba apie derlingą dirvą eksperimentams!

Daugiau „DeFi“ parinkčių visiems

„DeFi“ tikrai yra vietos tiek „tBTC“, tiek „WBTC“. Kai kurie vartotojai gali norėti žinoti, kad jų bitkoinas yra užtikrintas „BitGo“, o kiti labai norės labiau decentralizuoto „tBTC“ sprendimo.

„DeFi“ taip pat jau yra spektras, kai kurie projektai, pvz., „Uniswap“, jau yra visiškai decentralizuoti, o kiti turi tam tikrų laisvės atėmimo vietų. Bet kokiu atveju, tBTC bus sveikintinas papildymas arenoje kaip dar viena gerbiama galimybė vartotojams.

Be to, „tBTC“ vargu ar tinka tik „Ethereum“ mėgėjams. Puikus „tBTC“ yra tai, kad jis atveria įvairias „DeFi“ pajamingumo galimybes ir naujoves visų juostų Bitcoineriams, pvz., Vartotojams, kurie daugiausia domisi arba dažniausiai žino apie „Bitcoin“, bet kurie nori savo BTC naudoti decentralizuotai kriptografijoje..

Dabar įmanoma: ilgas BTC su tBTC „DeFi“

Kriptografinio skolinimo sektorius buvo pagrindinis smūgis naujoje „DeFi“ ekosistemoje. Tokie projektai, kaip „MakerDAO“, „Compound“, „Aave“ ir dar daugiau, leidžia vartotojams lengvai imti paskolas iš kriptografinių įkaitų. Naudojant „tBTC“, patikima bitkoino versija dabar yra tokio užstato galimybė.

6 / Ar turite „Bitcoin“? „tBTC“ reiškia, kad galite gauti paskolą JAV doleriais @MakerDAO, uždirbti su @compoundfinance, prekyba su „Fulcrum“ @bZxHQ ir @dydxprotocol, būti savo banku @Dharma_HQ, @ArgentHQ, ir @AaveAave, ir HODL kartu su @PoolTogether_ &# 128526;

– Mattas Luongo (@mhluongo) 2020 m. Vasario 14 d

Apsvarstykite šį scenarijų: norite ilginti bitkoiną, nepanardindami savo grynųjų pinigų atsargų, todėl pažymite šiek tiek bitkoinų per tBTC, atidarykite „Dai“ paskolą „Compound“ ir tada naudokite tą „Dai“, kad pirktumėte daugiau bitino atviroje rinkoje. Tai tik vienas pavyzdys, kaip Bitcoineriai gali pridėti tBTC prie savo finansinės pakuotės.

Uniswap, OpenSea, Tornado, DAO, Oh My!

„DeFi“ nėra susijęs su skolinimu. Naudodamiesi „tBTC“, galite tapti likvidumo teikėju decentralizuotoje „Uniswap“ biržoje ir užsidirbti pinigų prekybininkų aptarnavimui. Arba, jei esate turinio kūrėjas, galite parduoti savo skaitmenines prekes „OpenSea“ turgavietėje ir apmokestinti pirkėjus „tBTC“.

Dar viena galimybė vieną dieną? Anoniminių tBTC mokėjimų atlikimas per „Ethereum“ ekosistemos „Tornado“ privatumo įrankį. Arba kaip atidaryti decentralizuotą autonominę organizaciją (DAO), kuri daugiausia naudoja tBTC kaip savo pasirinktą valiutą?

Daugeliu atžvilgių ateities galimybes daugiausia riboja mūsų vaizduotė.

8 / Yra jūsų kitas projektas @gavinandresen, prašom &# 128521;https://t.co/nZpEPaTdPi

– Mattas Luongo (@mhluongo) 2020 m. Vasario 14 d

Kas toliau?

„tBTC“ vis dar yra jaunas projektas, todėl čia reikia atlikti daugiau darbų, kol žetoną ir jo palaikančią infrastruktūrą bus galima paleisti į laisvę. Savo minėtoje „Twitter“ temoje disertacijos vadovas Mattas Luongo pažymėjo, kad vis dar vyksta tBTC kodo auditas ir kad dar bus keli „testnet“ leidimai, kol projektas pasieks „Ethereum“ tinklą..

4 / Tai yra pirmasis iš kelių planuojamų leidimų, vedančių į „mainnet“ – mes vis dar tikrinami @consensysaudits ir tvarko namus. Nors tai nėra galutinis, tai yra didžiulis etapas.

– Mattas Luongo (@mhluongo) 2020 m. Vasario 14 d

Net vis tiek „tBTC“ yra pasirengusi išleisti vėliau šiais metais, o kūrėjai jau gali pradėti galvą sukti apie jo dalis.

„Nors kodas yra audituojamas ir toliau tikrinamas,„ GitHub “plėtra dabar yra vieša. Tai reiškia, kad šiandien galite pradėti kurti „Bitcoin“ patirtį „DeFi“ programose, tokiose kaip „Compound“ ir „Uniswap“, – naujienose pažymėjo „tBTC“ komanda..

Tegul prasideda pastatas

Kadangi tBTC ir toliau tobulėja, jos ateities galimybės pradedamos čia ir dabar. Pavyzdžiui, „DTC Capital“ maestro Spenceris Noon sveikino „tBTC“ išleidimą „Ropsten“pagrindinis etapas“Ir pakvietė statybininkus ETH Denverio konferencijoje sutelkti dėmesį į projektą:

„Norėčiau, kad įsilaužėliai eksperimentuotų su šiuo nauju„ DeFi “primityvumu, nes yra daugybė įdomių naujų programų, kurias galima atrakinti. „Bitcoin“ yra absoliuti „DeFi“ statybininkų svajonė, nes jo 180 milijardų dolerių + rinkos kaina yra didžiulė nauja adresuojama įkaito rinka “.

Laukimas taip pat negali būti ilgas. Luongo ir jo kolegos kartu su „Compound dApp“ komanda parėmė „premiją“ už žudiko „Bitcoin DeFi“ programos kūrimą.

Išvada

Ne visi mano, kad tokenizuotas bitkoinas yra didelis dalykas kriptografijoje. Tačiau yra daugybė žmonių, kurie „tBTC“ atpažįsta daugybę nepatikimų „DeFi“ galimybių, kurios neįmanomos tokiu pačiu būdu vykdant labiau laisvės atėmimo bausmės projektą, pvz., WBTC.

Taip pat įdomu apsvarstyti, ar tBTC galėtų nutraukti tam tikrą kultūrinę takoskyrą tarp „Bitcoin“ ir „Ethereum“ bendruomenių, panaikinant skaitmeninę atskirtį tarp jų. Tai dar reikia pamatyti, bet mėgsti tai ar nekenti, ankstyvoji „tBTC“ forma yra tinkama dabar, o jos brandesnis perdavimas turėtų laimėti ne trivialų vartotojų skaičių.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me