Kriptovalūtu ieguves problēmas: enerģijas izmantošana un centralizācija

Kalnrūpniecības problēmas

Kalnrūpniecībā, kas apliecina darbu, ir dažas nopietnas problēmas. Katru dienu tādi tīkli kā Bitcoin, Dash un Litecoin kļūst arvien centralizētāki. Rūpniecības mēroga kalnrūpniecības darbības, kas sadedzina ar elektrību, ir tikai dažu cilvēku spēks kontrolēt tīklus. Atsevišķiem kalnračiem ir jāpaļaujas uz ieguves baseiniem, lai sacenstos. Bet paši kalnrūpniecības baseini darbojas arī kā tīkla centralizācijas spēks. Kalnrūpniecība ātri kļūst par vairāk problēmu nekā risinājumu. Pat ilgstoši sabiedrības pīlāri uzstājas pret to. Tomēr daži jauni projekti cītīgi strādā, lai ieviestu šīs problēmas, un katram no tiem ir atšķirīgs risinājums.

Bitcoin ieguve izmanto pārāk daudz enerģijas

Iespējams, jūs jau esat dzirdējis šo argumentu, taču Bitcoin ieguve patērē arvien lielāku daļu no pasaules enerģijas. Šodienas aplēses liecina, ka kalnrūpniecības darbi tagad patērē tikpat daudz vai vairāk elektroenerģijas nekā visa Dānijas valsts. Kaut arī enerģijas patēriņš nav pietiekams, lai izraisītu globālu katastrofu, tas ātri kļūst par nopietnu problēmu.

Kalnrūpniecības problēmas

Tas ir tāpēc, ka Bitcoin ieguve tiek panākta, 24 stundas diennaktī darbinot enerģijas izsalkuma kalnrūpniecības datorus. Katra ierīce, piemēram, Bitmain S9, patērē vienmērīgu plūsmu, kas pārsniedz 1400 W elektroenerģijas.

Mūsdienās lielāko daļu kalnrūpniecības veic masveida, rūpnīcas stila darbības. Populārs šādu operāciju galamērķis ir Islande. Islandes valdībai ir brīdināja ka viņiem pietrūkst resursu, lai apmierinātu bezgalīgo pieprasījumu pēc vairāk enerģijas ieguves darbībām. Patiesībā viņi ir paziņojuši, ka, ja viņi ļautu to darīt ikvienam investoram vai uzņēmumam, kurš vēlas sākt šādu darbību, viņi pilnīgi nespētu sekot līdzi pieprasījumam.

PIVX risinājums: pārtrauciet kalnrūpniecību kopā

Ne visām kriptovalūtām ir nepieciešama kalnrūpniecība. Piemēram, PIVX vispār neizmanto derīgu izrakteņu ieguvi. Tā vietā tiek izmantota uzlabota likmju pierādīšanas versija. Būtībā, tā vietā, lai darbinātu energoietilpīgus kalnrūpniecības datorus, ikviens var iegādāties un turēt PIVX vienības un nopelnīt atlīdzību par to. Tas ir tāpēc, ka, ja lietotājs PIV glabā tiešsaistes makā, viņu dators nepārtraukti seko līdzi tīklam un palīdz izplatīt darījumus un atjauninājumus.

PIVX vietne

Izmantojot PIVX, bloķēšana notiek katru minūti. Katrā blokā kriptovalūtas atlīdzība tiek piešķirta uzvarētājam interesentam, kurš uzvarēja šī bloka loterijas stila izlozē. Šāda veida “ieguve” ir vēlama nekā Bitcoin stila kalnrūpniecība. Tas ir tāpēc, ka tas neprasa vairāk enerģijas nekā vienkārši atstāt ieslēgtus datorus. Tam nav nepieciešama arī dārga (un ātri novecojusi) pielāgota aparatūra.

Vienkāršāk sakot, PIVX nekad nebūs enerģijas krīze, jo tam nekad nevajadzēs daudz enerģijas. Aplēses liecina, ka visa tīkla enerģijas vajadzības ir aptuveni vienā vēja turbīnā.

Negatīvie? Daži apgalvo, ka likmju pierādīšanas valūtas vienmēr izlaiž tādu pašu daudzumu monētu vai žetonu par vienādām enerģijas izmaksām neatkarīgi no tirgus apstākļiem. PIVX to neitralizē, sadedzinot visas darījumu maksas. Tas palīdz kontrolēt piegādi, taču tas, iespējams, joprojām nav ideāls risinājums.

Bitmain Spectre un cilvēks aiz tā

Vēl viena populāra vieta liela mēroga Bitcoin ieguves operācijām ir Ķīna. Tas ir tāpēc, ka lielākā daļa kalnrūpniecības aparatūras mūsdienās tiek ražota Ķīnā. Valsts iekšienē ir arī vairākas teritorijas, kurām ir salīdzinoši lētas enerģijas un infrastruktūras izmaksas.

Bitmains

Lielāko no šīm operācijām vada lielākās daļas pasaules kalnrūpniecības aparatūras veidotāji Bitmain. Bitmain ne tikai ražo kalnrūpniecības aparatūru, kas vada lielāko tīkla daļu, bet arī izveido dobīgas kalnrūpniecības saimniecības ar desmitiem tūkstošu mašīnu.

Atbildot uz to, bitcoin.org un bitcointalk.org līdzīpašnieks, kas pazīstams kā Cøbra, izlaida papīrs izklāstot savas bažas par Bitcoin kalnrūpniecības centralizāciju un riskus, kurus viņš uzskata par Bitmaina pārstāvjiem. Cøbra raksta:

“Arvien vairāk tīkla hashrate sāk koncentrēties viena cilvēka [Jihan Wu] un viņa uzņēmuma [Bitmain] rokās. Mūsu tīkla drošība būtībā ir atkarīga no tā, vai viņi rīkojas godprātīgi, un mēs esam gatavi uz to reaģēt. Viņi katru dienu kļūst arvien spēcīgāki. ”

Turklāt Cøbra brīdina par iespējamām politiskām sekām, sakot: “[Bitmain ir] tādā stāvoklī, ka Ķīnas valdība jebkurā laikā var pārņemt viņu aprīkojumu; kaut ko viņi, bez šaubām, darīs, ja Bitcoin pieaugs pietiekami, lai ļautu viņiem izmantot kontroli pār hashrate, lai virzītu Ķīnas ģeopolitisko programmu. ”

DigiByte un DigiShield, daudzu algoritmu aizsardzība

DigiByte, arvien populārāks kriptovalūtas projekts, kas pastāv kopš 2014. gada, vienlaikus izmanto piecus dažādus kalnrūpniecības algoritmus. Tas nozīmē, ka SHA-256, Bitcoin kalnraču izvēlētais algoritms, pārstāv tikai līdz aptuveni 20% no tīkla jaukšanas ātruma.

DGB

Džareds Teits, DigiByte dibinātājs, pārliecinoši paziņoja Teksasas Bitcoin konferencē secināja, ka, ja Bitmain pagrieztu visus kalnračus pret DigiByte blokķēdi, viņi nekad nevarētu iegūt vairāk par nelielu tīkla daļu. Pēkšņais hashrate pieaugums neradīs problēmas ar tīklu DigiShield, tehnoloģija, kas gandrīz uzreiz var pārorientēt grūtības.

DigiByte var būt aizsardzība pret centralizētu ieguvi. Bet tas joprojām varētu radīt šīs lielās enerģijas izmaksas, kas saistītas ar kalnrūpniecības pierādījumiem. Lai gan šodien tas nav tuvu enerģijas patēriņa skalai, ko redz Bitcoin ieguve.

No otras puses, ar PIVX šāda veida jautājumi nekad nevar notikt. Likmes pierādīšanas modelis nozīmē, ka tīklā var piedalīties ikviens, kam ir patērētāja līmeņa aparatūra un dažas PIV vienības. Tas noved pie plašas decentralizācijas un daudz spēcīgākas pretestības uzbrukumiem. Īpaši tie veidi, kas paļaujas uz vienu neveiksmes punktu.

Programmā PIVX tīklā nav iespējams dominēt vienai personai vai vienam uzņēmumam. Tas ir tāpēc, ka tīkla dominēšanai būtu nepieciešams gandrīz visu pieejamo PIV vienību masveida vairākums. Saskaņā ar aplēsēm gandrīz 99% no piedāvājuma. Un tas vienkārši nav iespējams vai reāli.

Vienīgais arguments pret šāda veida tīkla modeli no ekonomiskā viedokļa ir tas, ka turīgi cilvēki var kontrolēt lielas tīkla daļas. Kā tādi viņi varēja iegūt lauvas tiesu no atlīdzībām. Pat ja tā, šādas personas joprojām neapdraud pašu tīklu.

ASIC ieguve noved pie centralizācijas

Tām kriptovalūtām, kurām ir paveicies (vai nav paveicies), lai būtu ASIC kalnrači, kalnrūpniecības pierādījumu centralizācija šķiet neizbēgama. Mūsdienās Bitcoin ieguvi veic gandrīz tikai centralizētas struktūras. Šīs vienības ietver lielas kalnrūpniecības darbības, kā arī kalnrūpniecības baseinus, kas daudzu mazu kalnraču resursus apvieno vienā kalnrūpniecības vienībā.

Kaut arī kalnrūpniecības centralizācijas tēma dažiem var būt pretrunīga, tā ir vienkārša patiesība – jo kaut kas kļūst centralizētāks, jo vieglāk to slēgt. Arī centralizētie pakalpojumi ir daudz neaizsargātāki pret uzbrukumiem, piemēram, klasiskais 51% uzbrukums, par kuru eksperti ir brīdinājuši gadiem ilgi.

Asics

Tautas kriptonauda Dash tagad saskaras ar šādiem draudiem. Saskaņā ar kalnrūpniecības baseina operatora P2Pool Mining datiem, aptuveni 50% no visiem Dash bloku ķēdes blokiem tiek iegūti tikai vienā vienīgā Bitmain piederošā baseinā. Kamēr baseina pakalpojumu sniedzējs ir uzmanīgs ar savu valodu, viņi to dara ieteikt bez šaubām, ka tik daudz vienotu tīklu, kalnrūpniecība notiek vienā vietā, ir bīstami.

Paziņojumā P2Pool Mining viņi ierosina, ka problēma sāka attīstīties neilgi pēc tam, kad tika izlaists izveidots Bitmain izveidots Dash savietojams X11 ASIC miner. Konkrēti, Antminer D3.

Pretoties ASIC iebrukumam

Kalnrūpniecības centralizācija var būt tāda problēma, ka dažas kriptonauda, ​​kas balstīta uz darbu, ļoti rūpējas, veidojot savus tīklus kā izturīgus pret ASIC vai pat ASIC. Bet, ņemot vērā pietiekamu stimulu, šķiet, ka ASIC varētu izstrādāt pat tām valūtām, kuras it kā ir izstrādātas, lai tām pretotos.

Piemēram, Litecoin tika izstrādāts, lai izmantotu Scrypt algoritmu, lai Bitcoin ASIC nevarētu to izraksta. Tomēr Bitmains galu galā izstrādāja ar Scrypt saderīgu ASIC kalnraču Antminer L3.

PIVX gadījumā tas ir efektīvi aizsargāts pret ASIC kalnrūpniecības ierīču traucējumiem. DigiByte atrod imunitāti, izmantojot DigiShield un dalot tīkla atlīdzības ar algoritmu. Arī citi projekti, piemēram, Vertcoin, līdz šim ir veiksmīgi novērsuši ASIC attīstību, taču ir grūti pateikt, vai ASIC viņu izvēlētajam algoritmam galu galā nepastāvēs.

Par laimi PIVX un citām līdzīgām valūtām vienkārši nav iespējams izveidot ASIC kalnraču, lai izveidotu protokolu par likmju pārbaudi.

To visu rezumējot

Ko tad tas viss nozīmē? Kriptovalūtas, piemēram, Bitcoin, Litecoin un Dash, saskaras ar pieaugošu problēmu. Tas nozīmē, ka pieaug enerģijas izmaksas un patēriņš, kalnrūpniecības centralizācija. Ne tikai tas, bet arī uzņēmums, kam ir virtuāls monopols uz gandrīz visu ASIC kalnrūpniecības aparatūru.

PIVX tika izveidots, ņemot vērā dažus mērķus. Viens no svarīgākajiem mērķiem to vidū bija izveidot kriptonauda tīklu, kas būtu maksimāli sadalīts, decentralizēts un līdz ar to pēc iespējas drošāks no uzbrukumiem. Pēdējā gada laikā PIVX komanda ir pievienojusi pat dažas nopietnas privātuma funkcijas. Tas to pielīdzina citām privātuma monētām un daudzējādā ziņā pat pārspēj tās. Ne tikai tas, bet PIVX ir vienīgā kriptonauda mūsdienās, kurai ir gan nopietnas, gan drošas privātuma funkcijas, kā arī kalnrūpniecības pierādīšana. 2018. gads būs nozīmīgs PIVX gads, jo tiek plānots iznākt desmitiem jaunu funkciju.

DigiByte šogad ir piedzīvojis stabilu izaugsmi. Tās komanda ir cītīgi strādājusi, lai reklamētu tās priekšrocības konferencēs un intervijās. Lai gan tas joprojām ir atkarīgs no darba pierādīšanas, tam vismaz ir aizsardzība pret centralizāciju un 51% uzbrukumu. Tie arī lielā mērā ir izolēti no Bitmain iespējamās ietekmes. Viņu tehnoloģija ir arī ļoti pielāgojama un tiek īstenota vairākos citos projektos.

Kaut arī Bitcoin un citas kriptovalūtas joprojām cenšas savest kopā un atrisināt vecās problēmas, vai šīs jaunākās kriptovalūtas varētu būt ceļš uz priekšu un palīdzēt atrisināt pašreizējās problēmas ar vienprātīgu darba pierādījumu?

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me