Raugoties uz priekšu Blockchain savietojamībai: jautājumi un nākotnes risinājumi

Blockchain savietojamība

Mūsdienās ir vairākas būtiskas problēmas, ar kurām saskaras blokķēdes tehnoloģija un kriptonauda. Šobrīd aktuālākā problēma, ar kuru saskaras izveidotās kriptovalūtas, ir mērogojamība. Tomēr blokķēžu sadarbspēja rada pilnīgi jaunu ekosistēmas struktūru. Lai gan mērogojamības risinājumi turpina attīstīties, ir daži svarīgi uz priekšu vērsti projekti, tehnoloģijas un šķēršļi, ar kuriem jāsaskaras ar sadalīto virsgrāmatu sistēmu savietojamību, kurus ir vērts novērtēt.

Blockchain savietojamība

No novatoriskām platformām, kas paredzētas kļūt par sadarbspējas pamatu, lai atvērtu protokolus uzņemtu impulsu, blokķēdes spēja sazināties un mijiedarboties savā starpā piedāvā jaunu ēru internetam.

Kā iet uz darbu?

Pašlaik attiecībā uz sadarbspējīgām tehnoloģijām ir daudz kustīgu daļu, no kurām dažas jau darbojas, bet citas ir tikai jēdzieni. Neskatoties uz to, nākotnes sadarbspējas ainavas pamatā esošās tehnoloģijas ir aizraujošas un nozares līderos.

Blockchain sistēmu savietojamības problēma ir tā, ka tās nerunā vienā un tajā pašā valodā. Tās ir sarežģītas platformas ar dažāda līmeņa viedo līgumu funkcionalitāti, darījumu shēmām un vienprātības modeļiem. Lai pārvarētu šo problēmu, nepieciešama tehnoloģija, kas atvieglo universālu saziņu starp katru ķēdi, un visticamākais risinājums ir atvērti protokoli, līdzīgi kā interneta sākumā..

Savietojamības risinājumi ir tikpat sarežģīti kā kriptonauda, ​​bet mēs tos varam kategorizēt:

 • Atvērt protokolus
 • Vairāku ķēžu ietvari

Atvērtie protokoli darbojas kā standartizēti bloku ķēdes ceļi, lai savstarpēji sazinātos un apmainītos gan ar vērtību, gan datiem. Tie nodrošina universālu valodu blokķēdēm un ir interneta pamats. Vairāku ķēžu ietvari ir atvērta vide dažādiem blokķēdēm, kuras var pievienot, decentralizētas pārvaldības pakāpeniskā struktūrā. Šie risinājumi parasti ir daudz sarežģītāki nekā viens atvērts protokols, un tos attēlo dažas ievērojamas un labi zināmas platformas, kurām ir vietējie marķieri.

Atvērt protokolus

Vispazīstamākais atvērtais protokols blokķēžu savietojamībai ir atomu mijmaiņa. Būtībā atomu mijmaiņas darījumi ir starpķēdes, decentralizēti darījuma pakalpojumi, kur nav vajadzīgs starpnieks vai uzticība. Viņi apmainās ar vērtību starp blokķēdēm, piemēram, 1 BTC par 1 ETH starp divām personām, neizmantojot apmaiņu vai starpnieku, funkcionalitāte ir iebūvēta protokolā.

Atomu mijmaiņas darījumi

Lasīt: Kas ir atomu mijmaiņas darījumi?

Interledger ir atvērtā koda, pārrobežu ķēdes atomu mijmaiņas protokols, kas darbojas kā “atomu mijmaiņa ar steroīdiem”. Interledger modelis ietver sūtītājus, savienotājus un uztvērējus. Modelis ir lielā mērā iedvesmots no interneta un darbojas 4 slāņu kaudzē:

 • Lietojuma slānis
 • Transporta slānis
 • Starpslāņu slānis
 • Virsgrāmatas slānis

Lietojuma slānis – Koordinē atomu apmaiņas sūtītāja adresi, galamērķa adresi un izvēlas transporta protokolu.

Transporta slānis – Darbojas kā end-to-end protokols starp sūtītāju un saņēmēju, kas nosaka darījuma nosacījumus un citu informāciju.

Starpslāņu slānis – Veicina darījumu datu pārsūtīšanu starp sūtītāju un saņēmēju. Šis slānis nodrošina standartizētas adreses un protokolu plūsmu starp adrešu sūtītājiem, uztvērējiem un savienotājiem. Šajā slānī esošais interledger protokols norāda savienotājiem, kas pastāv starp sūtītāju un saņēmēju, kur nosūtīt datu paketes.

Virsgrāmatas slānis – ļauj izvēlēties mijmaiņas norēķinu līdzekļus, kā to nosaka mijiedarbojušās puses. Parasti ir spraudņu arhitektūra, lai abstraktu atšķirību starp protokoliem.

Attēlu kredīts – interledger protokola vietne

Virsgrāmatas slānis var sastāvēt no blokķēdēm vai tradicionālām finanšu sistēmām, piemēram, bankām, un Interledger atvieglo abu.

Atomu mijmaiņas līgumi piedāvā praktisku atvērtā koda mehānismu mijiedarbības veicināšanai starp blokķēdēm, dažādas atomu mijmaiņas atkārtojumi var dominēt pārsūtīšanā starp blokķēdēm, taču pastāv vairāk liela mēroga un sarežģītu risinājumu, kas pazīstami kā vairāku ķēžu ietvari.

Vairāku ķēžu ietvari

Vairāku ķēžu ietvari būtībā ir vide, kas plašāka tīkla ietvaros palīdz atvieglot atklātu komunikāciju un gan vērtības, gan datu pārsūtīšanu starp vairākām blokķēdēm. Blokķēdes var pievienoties standartizētai ekosistēmai un kļūt par tās daļu, kur katra blokķēde ir lielākas sistēmas sastāvdaļa. Šīs sistēmas vairākas platformas būvē optimizēti, taču vispārējā koncepcija paliek.

Šīs platformas bieži tiek reklamētas kā “Blockchains internets”, un tās piedāvā dažas unikālas un daudzsološas iespējas.

Punktains

Punktains ir vairāku ķēžu ietvars apakšķēdēm (pazīstamas kā izpletņlēces), lai savstarpēji mijiedarbotos nevainojami. Konkrēti, izpletņlēcēm polkadotu ekosistēmā var būt dažādas pazīmes, un to darījumi var būt sadalīti pa citām ekosistēmas ķēdēm. Rezultāts ir daudz mērogojamāks dažādu blokķēžu tīkls.

Būtiska Polkadot iezīme, kas ļauj tai izcelties no līdzīgiem modeļiem, ir tā, ka tā koncentrējas uz to, lai atvieglotu ne tikai darījumus starp blokķēdēm, bet arī dati arī. Dati viedo līgumu veidā un ar tiem saistītās lietojumprogrammu iespējas. Tas ir ļoti vērienīgs un tāpēc daudz sarežģītāks nekā citi, taču sola sasniegt dažus neticamus varoņdarbus.

Polkadot dizains iedalās 3 līmeņos:

 1. Releju ķēde
 2. Izpletnis
 3. Tilti

Releja ķēde darbojas kā tīkla koordinators, kas kontrolē vienprātības mehānismu visām blokķēdēm. Sakarā ar to visi blokķēdes, kas tiek pievienotas Polkadot, zaudē savu vienprātības mehānismu plašākam Polkadot likmju pierādīšanas modelim.

Izpletņlēces ir atsevišķas blokķēdes, kas ir daļa no Polkadot vides. Kamēr viņi zaudē savu vienprātību, viņiem ir brīvība būt daudz radošākiem attiecībā uz sava blokķēdes struktūras un funkcijas attīstību kā daļu no Polkadot, salīdzinot ar Ethereum.

Runājot par Ethereum, tilti ir savienojumi – kur nepieciešama uzticēšanās pakāpe – ar atsevišķām blokķēdēm ar savu vienprātību, piemēram, Ethereum.

Tādas platformas kā Polkadot vispārējā koncepcija ir darboties kā pamata protokolam un strukturālam ietvaram, kas ļauj blokķēdēm pieslēgties savai videi un baudīt robusta un mērogojama blokķēžu tīkla priekšrocības..

Cosmos

Cosmos ir līdzīgs jēdziens kā Polkadot, bet ir nedaudz atšķirīgs, jo tas koncentrējas uz darījumu veicināšanu starp blokķēdēm, nevis arī par viedo līgumu datiem. Turklāt Cosmos neprasa, lai bloku ķēdes, pieslēdzoties tīklam, zaudētu savu vienprātību. Kopumā Cosmos ir decentralizēts bloku ķēžu tīkls, ko darbina Tendermint.

Tendermint ir zema līmeņa vispārējas nozīmes blokķēdes dzinējs, kura pamatā ir klasisks bizantiešu defektu toleranta vienprātības modelis, kas darbojas kā bāzes izstrādes komplekts blokķēžu veidošanai virs tā. Cosmos sastāv no 3 slāņiem:

 1. Apakšā – Tendermint
 2. Middle – Cosmos “Zonu” tīkls
 3. Augšā – Cosmos “Hub”

Līdzīgi kā Polkadot, arī Cosmos “zonas” ir blokķēdes, kuras var pieslēgt tīklam, lai izbaudītu standartizēta protokola priekšrocības vērtību apmaiņai starp tām. Šīs zonas var darboties pēc līdzīga “Stake-of-Stake” modeļa, un tās var būt gan publiskas, gan privātas. Zonas ir arī suverēnas, kas nozīmē, ka tām nav jānodod savs vienprātības mehānisms plašākam Cosmos tīklam kā Polkadot.

Arī Cosmos “centrmezgls” darbojas līdzīgi kā Polkadot releju ķēde. Rumbiņa darbojas kā līme, kas saista visas zonas kopā, darbojoties kā koordinators, kas atvieglo nevainojamas un standartizētas valodas starp zonām. Hub ir arī pati blokķēde, un galu galā ikviens varēs izveidot centru Cosmos tīklā. Sākotnējā Cosmos iterācija parādīs, ka Cosmos komanda tieši izveidos pirmo centru, ko sauc par “Cosmos Hub”, kas būs bez atļaujas tīkls, kurā tiks izmantots vietējais Atom marķieris..

Papildus tehnoloģijām un platformām, kas atrodas blokķēdes savietojamības pamatā, kritiska sastāvdaļa to attīstībai ir sadarbība un sadarbspēja starp cilvēkiem, kas veido šos risinājumus. Atvērtā koda ekosistēmas ir spēcīgi instrumenti šādas mijiedarbības veicināšanai, un tādas vides kā Hyperledger nodrošina rīkus, zināšanas un testēšanas vidi blockchain sistēmu un to lietojumprogrammu veidošanai..

Hiperkoders var koncentrēties uz uzņēmumiem, kas veido uzņēmumu, ar atļautām blokķēdēm, taču tās aizbildnībai saskaņā ar Linux fondu vajadzētu kalpot par paraugu plašākai blokķēdes kopienai. Linux fonds ir sasniedzis dažas diezgan pārsteidzošas lietas, un atvērtā koda kopienām, piemēram, Hyperledger un Github, vajadzētu tikai palīdzēt paātrināt bloku ķēdes savietojamības attīstību.

Lietot lietas

Blokķēdes tīklu spēja sazināties savā starpā, izmantojot izveidoto atvērto protokolu komplektu, vairāku ķēžu ietvarus vai abu kombināciju, neizbēgami sāks industriju jaunā laikmetā. Šie risinājumi var šķist tālu ar draudošām mērogojamības problēmām, ar kurām saskaras daudzas kriptogrāfijas valūtas; tomēr ir izveidojušies daži vērā ņemami lietošanas gadījumi, kad šāda tehnoloģija var radīt milzīgu ietekmi.

Veselības aprūpes tirgus ir viens no lielākajiem un vissvarīgākajiem mūsdienu sabiedrībai. Neskatoties uz milzīgo ietekmi un jauninājumiem, to joprojām nomoka atšķirīgā normatīvā vide, sadrumstalotas datu pārvaldības sistēmas un standartizētu procedūru trūkums. Ar savstarpēji izmantojamiem sadalītiem virsgrāmatu tīkliem – ar atļauju vai bez atļaujas -, kas darbojas dažādās jurisdikcijās un veselības aprūpes tīklos, var efektīvi pārvarēt daudzus galvenos šķēršļus, kas ierobežo inovācijas un komunikāciju veselības aprūpē. Šie risinājumi, visticamāk, nenotiek tuvākajā laikā, taču ir vērts tos sekot, jo veselības aprūpe noteikti būs viena no pirmajām nozarēm, kuru traucēs blokķēdes savietojamība.

Blockchain veselības aprūpe

Lasīt: Kā Blockchain tehnoloģija var palīdzēt veselības aprūpes nozarei

Decentralizēta identitāte nodrošina unikālu lietošanas gadījumu līdzīgu iemeslu dēļ kā veselības aprūpes nozare. Dažādi valdības standarti un identifikācijas veidi ļoti apgrūtina digitālās identitātes izdošanu un pārbaudi. Turklāt identitātes krāpšana ir nikna, jo tiešsaistes iesniegumos ir nepieciešams dublēt identitātes un pārbaudīt ar trešo personu pakalpojumu sniedzējiem. Konkrēti risinājumi, piemēram, Civic un Ethereum identitātes apliecināšanas standarti, jau tiek izstrādāti un darbojas; tomēr blokķēdes tīklu savietojamība neapšaubāmi palīdzētu paātrināt visu procesu, savienojot dažādus blokķēdes tīklus, kas varētu pārstāvēt dažādus identitātes pārvaldības veidus, līmeņus vai jurisdikcijas.

Secinājums

Raugoties uz tādu jaunu tehnoloģiju nākotni kā blokķēde ir aizraujoši, bet vienmēr neprognozējami. Turpinās palikt grūti prognozēt nozares nākotnes trajektoriju, taču vismaz ir progresīvas tehnoloģijas un vērienīgas platformas, kas var parādīt ieskatu tajā, kāda varētu būt blokķēdes savietojamības nākotne.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me