Padziļināts ieskats Bitcoin likumos un nākotnes regulējumā

Bitcoin likumi & amp; Noteikumi

Bitcoin tika dibināts, pamatojoties uz decentralizācijas principiem, kas nozīmē, ka kriptonauda nebija centrālās iestādes regulēta tā, kā būtu tradicionālā (vai fiat) valūta. Tā kā Bitcoin un tā pamatā esošā blokķēdes tehnoloģija joprojām ir diezgan jauna, un tās attīstības sākumposmā varas iestādes joprojām mēģina iepazīties ar to, kas tieši ir tehnoloģija, pirms mēģināt nākt klajā ar plānu, kā ar to rīkoties. , īpaši saistībā ar nodokļiem un naudas atmazgāšanu.

Bitcoin likumi & amp; Noteikumi

Pašlaik nav vienotas starptautiskas pieejas Bitcoin, un tā likumība būs atkarīga no tā, kurā pasaules malā jūs dzīvojat. Tomēr, tā kā iestādes iegūst vairāk pieredzes un zināšanu par Bitcoin un kriptovalūtu nozari kopumā, visticamāk, lielākajā vairumā valstu tiks ieviesti vismaz noteikti minimālie regulēšanas līmeņi. Turklāt milzīgais kriptovalūtas ieguvums šogad nozīmēja, ka varas iestādes izjūt šo steidzamību attiecībā uz nozares regulēšanu, jo vairāk nekā 30 pasaules līmeņa regulatori pēdējos mēnešos ir paziņojuši par dažādām pieejām kriptonauda regulēšanai..

Kādas ir bažas?

Neilgi pēc darbības uzsākšanas Bitcoin bija izpelnījies regulatoru uzmanību, pateicoties popularitātei pārdevēju un klientu vidū tumšajā tīmeklī – interneta apgabalā, kurā bija plaša nelegāla preču tirdzniecība, sākot no ieročiem līdz nelegālām narkotikām. Piemēram, bēdīgi slavenais Zīda ceļa tirgus savā vietnē pieņēma tikai Bitcoin, lai nodrošinātu klientiem anonimitāti. Bitcoin negodīgums un turpmākā FBI tirgus slēgšana ASV senatoram Čārlzam Šumeram skaidri atsaucas uz Bitcoin kā “aizstājējvalūtu”, kas ļāva veikt noziedzīgas darbības.

Turklāt daļēji anonīms un decentralizēts Bitcoin raksturs nozīmēja, ka varas iestādes baidījās, ka tas tiks izmantots naudas atmazgāšanai. Piemēram, jau 2012. gada aprīlī FBI norādīja, ka regulējuma trūkums varētu nozīmēt, ka noziedznieki Bitcoin varētu izmantot nelegālām darbībām, it īpaši, ja ir pieejamas ārzonas biržas.

Noziedznieks

Citi jautājumi, kas rodas, ir fakts, ka, tā kā Bitcoin vērtība ir pieaugusi, tā lietderība darījumu veikšanā ir samazinājusies un tas tiek arvien vairāk izmantots vērtības uzkrāšanai, kā rezultātā rodas burbulis. Tiek ierosināts, ka lielākā daļa Bitcoin darījumu pēdējo 12–24 mēnešu laikā ir bijuši spekulācijas nolūkos, ņemot vērā aktīva nepastāvību un prasības (un no tām izrietošos izdevumus), ko valūtai rada pēkšņs procentu pieaugums, padarot to ikdienas darījumiem.

Pašreizējā pieeja regulējumam

Kaut arī neliela daļa valstu ir ierobežojusi vai aizliegusi Bitcoin lietošanu, lielākā daļa valstu atļauj izmantot Bitcoin, savukārt dažādu noteikumu ieviešana ir ieviesta dažādās vietās. Bitcoin decentralizētais raksturs apgrūtina Bitcoin ierobežojumu ieviešanu pat tajās valstīs, kuras to ir aizliegušas. Tālāk mēs aplūkojam vairāku dažādu jurisdikciju pieeju.

ASV

ASV vēl nav vienotas pieejas Bitcoin regulēšanai federālā vai štata līmenī. Federālajām rezervēm nav politikas attiecībā uz Bitcoin regulēšanu, lai gan tā ir teikusi, ka var būt jautājums, ka viņiem kaut kad nākotnē būs jāapsver Finanšu noziegumu apkarošanas tīkls (FinCEN), aģentūra ASV Valsts kases departaments jau 2013. gadā publicēja vadlīnijas par kriptovalūtām, kurās tika ierosināts, ka, lai arī kriptovalūtas izmantošana legālu preču un pakalpojumu iegādei nav bijusi nelikumīga, bitkoīnu ieguve vai tirdzniecība, kā arī biržu darbība, kurās tiek tirgoti Bitcoins, ietilpst uz naudas pārskaitītāju etiķeti un uz to attiektos tas pats Noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas novēršana (AML) un Pazīstiet savu klientu (KYC) pasākumus kā citus naudas pakalpojumu uzņēmumus. FinCEN ir iesaistījusies arī darbībā, kuras mērķis ir atkārtoti veikt Krievijas centrālo BTC-e apmaiņu par ASV nelikumīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas novēršanas likumu pārkāpšanu, kas bija pirmā darbība, kas tika veikta pret valsti, kas nav ASV..

ASV

ASV Vērtspapīru un biržu komisijai (SEC) vēl nav jāpublicē nekādi noteikumi par Bitcoin vai kriptovalūtām. Tomēr viņi ir izdevuši vairākus brīdinājumus par krāpšanās svārstībām un risku nozarē, tostarp SEC priekšsēdētāja 2017. gada novembra brīdinājumu par riskiem, kas saistīti ar ICO. ASV Commodity Futures Trading Commission (CFTC) ir noteikusi Bitcoin par preci, un, kaut arī CFTC neregulē Bitcoin tieši, tam ir autoritāte attiecībā uz preču nākotnes līgumiem, kas ir tieši saistīti ar Bitcoin. Piemēram, CFTC nesen pieņēma Čikāgas preču biržas priekšlikumu atļaut Bitcoin un citas kriptovalūtas tīrīšanu tādā pašā veidā kā citus produktus, kas varētu būtiski ietekmēt Bitcoin vērtību.

Valsts līmenī atsevišķas valstis ir izmantojušas dažādas pieejas, jo īpaši attiecībā uz apmaiņas vai citu naudas pārvedēju regulēšanu. Dažas valstis, piemēram, Ņujorka, ir mēģinājušas izveidot īpašus licencēšanas režīmus, kas ir piemērojami kriptovalūtu apmaiņai, turpretī citi štati, piemēram, Teksasa, turpina piemērot esošos finanšu likumus un noteikumus kriptovalūtu izmantošanai. Tomēr šīs licences efektu Ņujorkā daži uzskatīja par fintech nozares kriptovalūtas izmantošanas slāpēšanu šajā valstī. Faktiski Ņujorkas Bitlicence apstrīd Bitcoin fonds, kas arvien aktīvāk lobē pret liela mēroga nozares regulējumu. Bitcoin fonds ir paudis savu viedokli, ka ASV valdība palielina federālo un štata regulējumu Bitcoin ASV nolūkā “kontrolēt un apslāpēt tā saukto“ virtuālo valūtu ”, piemēram, Bitcoin, pieņemšanu un lietošanu”.

Eiropas Savienība

ES ir izvēlējusies atvērtāku pieeju Bitcoin nekā ASV, kā arī piedāvā mazāk neskaidrību. Patiešām, pirms Bitcoin izgudrošanas ES jau bija izveidots regulējums elektroniskās naudas izmantošanai, kas bija pielāgojams tādām kriptovalūtām kā Bitcoin.

Eiropas Centrālā banka ir klasificējusi Bitcoin kā “konvertējamu decentralizētu virtuālo valūtu”. Eiropas Banku iestāde (EBI) ir ieteikusi Eiropas bankām netirgot nevienā kriptovalūtā, kamēr nav ieviests regulatīvais režīms. 2016. gadā Eiropas Parlaments vienojās izveidot darba grupu kriptovalūtu uzraudzībai nolūkā apkarot naudas atmazgāšanu un terorismu. Eiropas Komisija ir ierosinājusi, ka uz kriptovalūtu apmaiņu un digitālajiem maciņiem attieksies regulējums, lai novērstu izvairīšanos no nodokļu maksāšanas.

Eiropas Savienība

Pašreizējais Eiropas Parlamenta pirmās Blockchain rezolūcijas referents ir ierosinājis, ka noteikumu kopuma priekšrocības attiecībā uz blockchain nozari ļautu uzņēmumiem un klientiem, kas darbojas sfērā, rīkoties vienādos apstākļos. Viņa paziņoja, ka bez noteiktības par regulējumu maz ticams, ka vajadzīgā tehnoloģijas mērogojamība spēs notikt. Viņa arī ierosināja, ka, piemēram, SIO būtu jādefinē viņu pašu struktūrā, nevis jāmēģina to pielīdzināt pašreizējai vērtspapīru vai preču regulatīvajai struktūrai. Šī pieeja atbilst pašu Bitcoin fonda viedoklim, kuri ir paziņojuši, ka jebkura priekšlaicīga Bitcoin regulēšana “var to ievietot kastē, kurā tas vēlāk varētu nederēt”.

Ķīna

Lai gan tas ir likumīgi privātpersonām Ķīnā, 2017. gadā Bitcoin tirdzniecība ir samazinājusies, vairākām biržām ir jāaizkavē vai jāpārtrauc Bitcoin izņemšanas pakalpojumi. Šis samazinājums notika vienlaikus ar Ķīnas plašsaziņas līdzekļu skaita pieaugumu, atzīmējot kriptovalūtas kā noziedzīgu darbību instrumenta bīstamību, kas liek domāt, ka tas ir bijis de facto Bitcoin regulēšana. Turklāt Ķīnas Tautas bankas amatpersonas ir atzīmējušas, ka Ķīnā strādājošajām Bitcoin biržām bija nepieciešama stingra uzraudzība un licencēšanas veids.

Nodoklis

Otra joma, kurā iestādes arvien vairāk meklē, kā regulējums tiks īstenots attiecībā uz Bitcoin, ir nodokļu jomā. Sakarā ar Bitcoin daļēju anonimitāti, to potenciāli var izmantot, lai paslēptu aktīvus un palīdzētu samazināt nodokļus. Nav vienotas starptautiskas pieejas, kā aplikt ar nodokļiem peļņu, kas gūta, tirgojoties ar Bitcoin vai citām kriptovalūtām. Piemēram, ES ir paziņojusi, ka kriptovalūtu tirdzniecībai nevajadzētu uzlikt PVN, pamatojoties uz to, ka maiņas darījumi bija pakalpojumu sniegšana, nevis preču piegāde, kas ir pieeja, kuru Lielbritānija izmantoja arī pirms ES nolēmumu. ASV IRS 2014. gadā apstiprināja, ka tā kriptovalūtas, piemēram, Bitcoin, uzskatīs par īpašumu nevis par valūtu. Tas nozīmē, ka jebkura peļņa, kas gūta no Bitcoin ieguldījumiem, tiek iekasēta pēc katra ieguldītāja kapitāla pieauguma likmes, salīdzinot ar viņu parasto ienākumu likmi.

Nākotnes pieeja

Ir vairākas iespējamās pieejas, kuras iestādes var izmantot, kad runa ir par Bitcoin regulēšanu.

  1. Kriptovalūtu nodrošinātāji un biržas darbosies kā valūtas regulatori, nodrošinot AML un KYC noteikumu ievērošanu. Dažas no esošajām biržām, piemēram, Coinbase, jau izpilda šos noteikumus.
  2. Valdības varētu izmantot kodolenerģijas iespēju un pilnībā bloķēt Bitcoin vai citas kriptovalūtas, kas neievēro valdības noteikumus. Kā minēts iepriekš, to īstenot būtu grūti, jo valdībām līdz šim ir bijis grūti pilnībā bloķēt piekļuvi vietnēm.
  3. Valdības varētu alternatīvi noteikt ierobežotus aizliegumus, piemēram, aizliegt pārdot reālās dzīves preces apmaiņā pret kriptovalūtu, lai izvairītos no tā, ka Bitcoin tiek izmantots kā maksājums par nelegālām precēm.
  4. Valdības arī varētu selektīvi regulēt nozari, īpaši attiecībā uz nodokļiem. Tas ir līdzīgs pašreizējai Lielbritānijas un ES pieejai. Tas novestu pie tā, ka dažas no nozares pamatjomām, piemēram, nodokļi un AML, tiek regulētas bez plaši izplatītu noteikumu ieviešanas..
  5. Valdības varētu nodrošināt atbalsta mehānismus, ar kuriem lietotāju vienprātība īstenotu viņu pašu “kopienas standartus”. Šīs pieejas negatīvie aspekti ir tādi, ka regulatori var ļaut nelikumīgai vai krāpnieciskai darbībai nekontrolēt.

ES priekšlikumos regulējumam ir ievērota Francijas valdības pieeja, kas ietvēra šādus priekšlikumus:

  1. Lai lietotāji nevarētu palikt anonīmi, pārliecinieties, ka biržas un starpnieki, atverot kontus, pieprasa identitātes apliecinājumu.
  2. Publicējiet instrukciju kopumu gan patērētājiem, gan regulatoriem attiecībā uz virtuālo valūtu aplikšanu ar nodokļiem.
  3. Ierosināt griestus maksājumiem, kurus var veikt kriptovalūtās, līdzīgi ierobežojumiem, kas jau ir spēkā attiecībā uz skaidras naudas darījumiem.
  4. ES līmenī regulēt visus uzņēmumus, kas piedāvā apmaiņu starp kriptovalūtām un fiat valūtām.

Pēc Londonas Kingstonas universitātes Ekonomikas, vēstures un politikas skolas vadītāja Stīva Kīna teiktā, Bitcoin regulēšana ir neizbēgama. Viņš atzīmēja, ka nākotnes tirgus esamība Bitcoin nozīmē, ka, visticamāk, būs cenu kritums dažādu pozīciju dēļ, kuras var ieņemt Bitcoin. Viņš arī ierosināja, ka pastāv iespējas, ka bez regulēšanas lietotājiem var piespiest cietās dakšas. Viņš ir ierosinājis, ka Bitcoin nākotnes tirgus nozīmē, ka aktīvu turētāji tagad ir vairāk saistīti ar finanšu sistēmu, tas nozīmē, ka tas, kas notiek citos tirgos, var ietekmēt Bitcoin cenu.

Tomēr visā nozarē pastāv dažādi viedokļi un regulēšanas virzītāji. Dažiem Bitcoin regulējums pievienotu kriptonauda leģitimitāti. Tomēr citiem Bitcoin prioritāšu sarakstā ir maz, jo tas nav aktuāls jautājums. Turklāt pati kriptovalūtu industrija iebilst pret liela mēroga regulēšanu, kas negatīvi ietekmētu Bitcoin decentralizēto būtību. Cits jautājums, kā iepriekš ieteica ES pieeja, ir tāds, ka regulatori joprojām nav pārliecināti par to, ko vai kā regulēt. Kriptovalūtu industrijas iekļaušana esošajās struktūrās, iespējams, apslāpēs nozari. Tomēr, lai izveidotu jaunu regulējošu un nodokļu struktūru tikai tādām kriptovalūtām kā nodokļu maksātājiem, tiktu radīti ievērojami izdevumi.

2017. gadā kriptonauda ir atdalījusies no nišas nozares, kuru izmanto tehnoloģiju nozare, lai kļūtu par kaut ko daudz vairāk mainstream. Šī izlaušanās rezultātā Bitcoin kļuva par modes vārdu birojā un mājās. Rezultātā ir kļuvis gandrīz neizbēgami, ka regulēšana kādā vai citā formā ir ceļā. Tomēr lielie jautājumi, kas palikuši, ir tas, kāda būs šādu noteikumu forma un kāda būs to ietekme uz nozari.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me