Kas ir Nightfall? Ethereum privātuma tehnoloģija no Ernst & Young

EY

Ethereum saskaras ar unikālām privātuma problēmām, galvenokārt no tā, ka tiek ieviests uz kontu balstīts darījumu modelis, salīdzinot ar bitcoin UTXO dizainu, kam nepieciešami daži skaidri kompromisi privātuma jomā. Vitaliks Buterins izklāstīja konta un UTXO plusi un mīnusus, kas balstīti uz viedo līgumu platformu, un ievēlēja pirmo kā visrentablāko modeli Ethereum ilgtermiņa mērķiem.

Neskatoties uz privātuma problēmām, ar kurām saskaras Ethereum, viņi nav apturējuši virkni projektu un izstrādes, kas cenšas nostiprināt viedo līgumu tīkla privātuma garantijas.

EY

Jo īpaši diskusijas par zk-SNARKs iekļaušanu, tehnoloģiju, kas ZCash tiek ieviesta augsta līmeņa anonimitātei, ir pēdējos mēnešos, ar papildu sekām, integrējot tos ar Ethereum, ir mērogojamības priekšrocības.

Ethereum Bizantijas jauninājums ļāva pārbaudīt un ieviest viedos līgumos Ethereum bloku ķēdē zk-SNARK, un tagad uzņēmumi izmanto zk-SNARKS jaudu dažādām lietojumprogrammām. Viens no ievērojamākajiem piemēriem ir nesen atklātais Nakts nokrišņu protokols no Ernsta & Young (EY), kas izmanto ZoKrates zk-SNARK rīku komplekts – formalizēts modelis mērogojamiem, privātumu saglabājošiem, ārpus ķēdes veiktiem aprēķiniem vietnē Ethereum.

Privātuma jautājumu risināšana Ethereum

Attiecībā uz kriptovalūtām privātums parasti tiek realizēts kā tēma lietotāju anonimitātes saglabāšanai, piedaloties finanšu darījumos. Šis jēdziens ir izraisījis vislielāko attīstības darbu kriptonauda anonimitātes tehnoloģijā, un vislielākās bažas rada trešo personu uzraudzības pasākumi.

Tomēr, ja jūs novērtējat plašākas publiskās blokķēdes, piemēram, Ethereum, lietojumprogrammas, kurās ir iespējoti Turinga pilni viedie līgumi, privātuma tehnoloģiju izmantošana pārsniedz indivīdu un uzņēmējdarbības procesus. Bet vispirms – augsta līmeņa pārskats par to, kā zk-SNARKs var saglabāt privātumu Ethereum.

Saskaņā ar ZCash tehnoloģiju lapu vietnē zk-SNARKs:

“Akronīms zk-SNARK nozīmē“ Nulles zināšanu īss neinteraktīvs zināšanu arguments ”un attiecas uz pierādījumu konstrukciju, kur var pierādīt, ka ir noteikta informācija, piem. slepenu atslēgu, neatklājot šo informāciju un bez jebkādas mijiedarbības starp sludinātāju un verificētāju. ”

Nulles zināšanu pierādījumu (ZKP) forma, jēdziens ir labāk saprotams ar abstraktākiem piemēriem, piemēram, Alibaba ala vai ideja pārbaudīt, vai Valdo pastāv portretā, īpaši neatklājot, kur viņš atrodas minētajā portretā.

ZKP gudrā loģika ir tā, ka tie atdala datus no informācijas.

Ezotēriskos jēdzienus, piemēram, zk-SNARK, kas balstīti uz ārkārtīgi sarežģītu matemātiku, ir grūti pārvērst kodā, it īpaši, atsaucoties uz ieviešanu, kas ir saderīga ar blokķēdes lietojumprogrammām. Tā rezultātā formālās kodu bibliotēkas, piemēram, ZoKrates, kļūt par tiltu starp matemātisko interpretāciju un cilvēka uztveramo aspektu, ko ar kodu var izmantot reālos lietošanas gadījumos.

Zk-SNARK formalizētās bibliotēkas joprojām tiek nopietni izstrādātas, tāpēc to lietošana ir sarežģīta, taču tieši tādas firmas kā EY ir izpētījušas to pielietojumu un strādājušas, lai ieviestu izmantojamāku protokolu kopumu, kura pamatā esošā tehnoloģija tiek atdalīta..

Privātuma rīku atklāšana, izmantojot Ethereum, arī nav tieši ierobežota ar EY. JP Morgan ir arī ziņots strādā pie tehnoloģijas ar savu blokķēdi Quorum – Ethereum atļauto versiju.

Krēsla

Nightfall ir eksperimentāls pētījums, kas īsteno EY centienus formalizēt standarta protokolu kopumu privātiem darījumiem Ethereum, pamatojoties uz zk-SNARK. Protokoli ir saderīgi ar tīklā populārajiem ERC-20 un ERC-721 (NFT) marķieru standartiem, padarot tos izstrādātājiem plaši pieejamus un praktiskus.

EY atzīmē, ka repozitorijs joprojām ir eksperimentāls un vēl nav izturējis rūpīgu drošības auditu, kas nozīmē, ka vismaz pagaidām tas galvenokārt kalpos kā līdzeklis, lai paātrinātu zk-SNARKS pētījumu un lietojumu Ethereum. Tas nozīmē, ka tas atklāj ievērojamu progresu plašākā mēģinājumā uzlabot privātumu Ethereum.

Piemēram, Nightfall baltā grāmata izskaidro publiskās “pārsūtīšanas” funkcijas problēmu, kas prasa, lai “uz” un “pārsūtītu” ievadi būtu publiski, ar parasto ERC-20 marķiera pārsūtīšanu uz Ethereum šādi:

“Sūtītājs (vai‘ Prover ’) privāti veic aprēķinus savā datorā. Viņi nodod privātus ieguldījumus šajā aprēķinā un iegūst publisko izeju kopumu, ko viņi koplieto ar blokķēdi. Publiskie rezultāti visiem novērotājiem parādās kā neizlasāmas šifrētas vērtības; tikai sūtītājs un saņēmējs var interpretēt to pilno nozīmi. Lai šīm šifrētajām vērtībām būtu “nozīme” visiem novērotājiem, Prover arī ar blokķēdi dalās ar atbilstošu “pierādījumu” par to, ka šie rezultāti ir pareizi aprēķināti. Kopā šo pierādījumu un šos publiskos rezultātus var pārbaudīt tā, lai ikviens varētu būt pārliecināts, ka ir veikts iepriekš saskaņots aprēķins par konkrētu privāto ieguldījumu kopumu, lai iegūtu publiskos rezultātus. “

Iepriekš minētā vispārējā koncepcija ir konkrētāks piemērs tam, kā zk-SNARKs mēdz darboties, bet Nightfall galvenais vērtības piedāvājums ir viedo līgumu kopuma iekļaušana, kas integrēta ZoKrates, kas nodrošina pamatu šādu privātu darījumu veidošanai Ethereum. Konkrēti, “pierādījumu” ģenerēšana tiek veikta, izmantojot ZoKrates rīkjoslu.

EY’s Nightfall arī daudzos gadījumos joprojām ir nepieciešami pretrunīgi uzticami iestatījumi, taču, pārbaudot, kā uzņēmumi to izmanto, tas nav tik problemātiski kā paaudzes notikums kriptonauda tīklā, piemēram, ZCash, jo uzņēmumi (piemēram, piegādes ķēžu loģistikas uzņēmums) jums ir vairāk privāta, ar atļauju atļauta lietojuma lieta, kas ietilpst plašākā Ethereum tīklā.

Nightfall min dažus iespējamos tehnoloģiju izmantošanas gadījumus, sākot no tādām nozarēm kā piegādes ķēdes pārvaldība un loģistika līdz iekšējiem korporatīvajiem darījumiem – tas ir JP Morgan iniciatīvas ar zk-SNARKs uzmanības centrā..

Nightfall izmantošanas piemērs piegādes ķēdes nozarē būtu farmaceitisko produktu privāta izsekošana visā loģistikas brauciena laikā un, kas ir svarīgi, neatklājot informāciju par pašiem produktiem, piemēram, zāļu veidu, galamērķi vai daudzumu valsts virsgrāmatā. Galvenā priekšrocība ir tā, ka uzņēmumi var izmantot publiskās blokķēdes izturību pret cenzūru, pārbaudāmību un infrastruktūru ar līdzīgām privātuma garantijām kā ar atļautas ķēdes izmantošanu.

Pārsūtīšanas protokolu formalizēšana, izmantojot zk-SNARK, var efektīvi samazināt kompromisu ietekmi lēmumu pieņemšanā attiecībā uz publiskiem vai privātiem blokķēdēm.

EY’s Nightfall atsaucas uz kopumu ar līdzautoriem, kuri ir palīdzējuši realizēties iestatītajam protokolam, tostarp ZoKrates, Libsnark, ZCash, GM17, 0xcert un OpenZeppelin. EY plāno Nightfall ieviest esošajos blokķēdes produktos – OpsChain un Blockchain Analyzer.