Kas ir iestādes vienprātības pierādījums? Jūsu identitātes ievietošana blokķēdē

Iestāžu vienprātības pierādījums

Tā kā kriptogrāfijas valūtas telpa turpina attīstīties paātrinātā tempā, eksperimentēšana un dažādu vienprātības modeļu ieviešana ir neizbēgama.

Autoritātes apliecinājums (PoA) vienprātība nav obligāti jauns vienprātības mehānisms (tas darbojas kopš 2017. gada marta), bet ir ieviests dažās interesantās platformās kā kompromiss starp konsensa modeļiem, kuru mērķis ir pilnīga decentralizācija, un efektīvākiem, centralizētiem modeļiem..

Iestāžu vienprātības pierādījums

Kā darbojas iestādes vienprātības pierādījums?

Pirmkārt, izstrādātāju grupa 2017. gada martā piedāvāja PoA (šo terminu izdomāja Gavins Vuds) kā blokķēdi, kuras pamatā ir Ethereum protokols. Tas galvenokārt tika izstrādāts kā surogātpasta uzbrukumu problēmas risinājums Ethereum Ropsten testa tīklā. Jaunais tīkls tika nosaukts par Kovan, un tas ir primārais testa tīkls, kas šodien pieejams visiem Ethereum lietotājiem.

PoA konsenss būtībā ir optimizēts Proof of Stake modelis, kas izmanto identitāti kā likmes formu, nevis faktiski žetonus. Identitāti piesaista validētāju grupa (iestādes), kas ir iepriekš apstiprinātas darījumu un bloku validēšanai attiecīgajā tīklā. Parasti tiek uzskatīts, ka validatoru grupa paliek diezgan maza (~ 25 vai mazāk), lai nodrošinātu tīkla efektivitāti un pārvaldāmu drošību.

Likmes pierādījums

Lasiet par pierādījumu par likmēm

Galvenie PoA tīkla raksturlielumi ir zema skaitļošanas jaudas prasība, komunikācijas prasība starp mezgliem, lai panāktu vienprātību, un tīkla nepārtrauktība nav atkarīga no pieejamo reālo mezglu skaita, jo tie ir iepriekš apstiprināti un pārbaudāmi uzticami, izmantojot savstarpēja pārbaude publiskā domēnā.

PoA ir paredzēts mazāk skaitļošanas ziņā intensīvs nekā PoW modeļiem, kuriem algoritmu risināšanai ir nepieciešams tērēt elektrību. Turklāt PoA novērš galvenās bažas PoS modelī, ka, lai arī likmes starp divām pusēm var būt vienādas, to vērtība katrai pusei var ievērojami atšķirties atkarībā no viņu līdzdalības. Piemēram, Alisei var būt piesaistīti 1000 XYZ žetoni, un Bobam var būt iesaistīti arī 1000 XYZ žetoni, tomēr Alisei ir 10 miljoni ASV dolāru ārpus viņas akciju un Bobam ir tikai 10 000 ASV dolāru ārpus viņa. Tādēļ Bobs, visticamāk, iegulda līdzekļus XYZ tīkla panākumos nekā Alise, jo viņa daļa veido ievērojami lielāku daļu no viņa kopējām finansēm.

Lai kļūtu par validatoru, ir 3 pamatprasības, kurām ir svarīga ietekme uz stimulu struktūru, kas viņu rīcību virzīs uz godīgu uzvedību.

  1. Viņu identitātes ir oficiāli jāidentificē ķēdē ar iespēju savstarpēji atsaukties uz šīm identitātēm, izmantojot ticamus publiski pieejamus datus (piemēram, valsts notāru datu bāzi)..
  2. Tiesības kļūt par validatoru ir grūti iegūstamas, lai nodrošinātu, ka validētāja ilgtermiņa perspektīvais stāvoklis ir skaidrs stimuls gan finansiālā, gan reputācijas ziņā, lai saglabātu godīgu validatoru.
  3. Validatoru izveidošanas procesā jābūt pilnīgi vienveidīgam.

Ir dažas platformas, kas ievieš nedaudz atšķirīgas iepriekš minēto prasību variācijas, un visas tās koncentrējas uz finansiālu stimulu nodrošināšanu, lai validators ilgtermiņā paliktu kā tīkla sastāvdaļa, un reputācija kā atturoša no negodīgas rīcības. Jebkuru pārbaudītāju, kurš rīkojas ļaunprātīgi, var viegli noņemt no apstiprināšanas procesa un aizstāt. Galīgais rezultāts šim validatoram būtu publisks trieciens viņu reputācijai, kā arī nākotnes finanšu ieņēmumu zaudējums. Reputācijas izmantošana, izmantojot identitāti, ir īpaši svarīga mūsdienu laikmetā. Kā izteicās Vorens Bufets:

“Lai izveidotu reputāciju, ir nepieciešami 20 gadi un 5 minūtes, lai to sabojātu. Ja jūs domājat par to, jūs darīsit visu savādāk. ”

Pašreizējā sociālo mediju atmosfērā interneta laikmetā mēs esam vairākkārt redzējuši, cik viegli cilvēkiem ir pilnībā zaudēt reputāciju, publiski nosodot, balstoties uz kaut ko tik niecīgu kā slikti pārdomātu komentāru vai piezīmi (vai nu pelnīts, vai nē). ). Pieaugošajai izpratnei par reputācijas nestabilitāti publiskajā telpā vajadzētu kalpot kā spēcīgs stimuls, lai validētāji rīkotos godīgi sistēmā..

Kas ir Nakamoto konsenss

Lasiet par Nakamoto konsensu

Vienlaikus PoA lietošanas gadījums lielākoties tiek uzskatīts par visefektīvāko atļautajām (privātajām) blokķēdēm. Piemēram, pārbaudāmu banku tīkls, kas katra darbojas kā savs apstiprinātājs. Nepieciešams vairākums, lai apstiprinātu blokķēdes stāvokli, un tie saglabā uzlabotu darījumu verifikācijas un vienprātības efektivitāti, neizmetot ievērojamu daudzumu ietekmes, privātuma vai varas procesā.

Pašreizējā PoA konsensa īstenošana

Kā minēts iepriekš, PoA konsenss tiek izmantots Ethereum’s Kovan testnet. To izmanto arī vairākas diezgan labi zināmas platformas, un no šī brīža tas, šķiet, ir visuzticamākais vienprātības mehānisms iestādēm, kuras vēlas ieviest privātos blokķēdes tīklus.

Iestāžu tīkla pierādījums (POA Network) acīmredzami ir platforma, kas balstīta uz PoA vienprātības ieviešanas principu viņu blokķēdē. POA tīkls ir publiska platforma viedajiem līgumiem, kas pastāv kā Ethereum sānu ķēde ar to mezgliem, kas sastāv no neatkarīgiem validatoriem. Viņi izmanto valsts notāru datubāzi kā validētāja atbilstības mehānismu, jo tā ir publiski pieejama ikvienam, lai to pārbaudītu, un uz to var viegli atsaukties ar ķēdes verifikāciju. Būtībā validatori veic oficiālu identitātes pārbaudi, izmantojot divas darbības. Klienta puses POA Network Dapp, kā arī ar valsts notāru sistēmas starpniecību.

Gadījumā, ja jums nav pazīstama notāru sistēma, ir grūti iegūt notāra licenci, un valdībai ir nepieciešama plaša, oficiāla fona pārbaude. Šis process atbilst iepriekš redzētajām primārajām prasībām, lai kļūtu par validatoru. Turklāt POA tīkla dapp pārbaude nav atkarīga no notāra licencēšanas procesa, kas rada neiespējamu šķērsli identitāšu viltošanai vienā vai otrā procesā, jo abas pārbaudes ir nepieciešamas. Ņemot vērā ievērojamo neseno kņadu par sānu ķēžu potenciālu, POA tīkls ir interesants PoA vienprātības īstenojums publiskā tīklā.

Vēl viena PoA vienprātības ieviešana citā telpā ir VeChainThor blockchain tīkls. Viņu tīkls koncentrējas uz to, lai būtu uzņēmuma līmeņa publiska blokķēde pārredzamai informācijas plūsmai un izsekošanai, galvenokārt piegādes ķēdē un loģistikas jomā. VeChain izvēlas validatora mezglus, izmantojot savu patentēto verifikācijas procesu, un izskaidro ievērojamās priekšrocības, kas viņiem tiek piešķirtas, izmantojot PoA vienprātību savā tīklā kā efektivitāti, ar kuru tā apstiprina darījumus un blokķēdes stāvokli.

VeChain

Izlasiet mūsu ceļvedi Vechain

Ja Vechain savā konsensa modelī paļausies uz PoS vai PoW, mērogojamības risinājumi, kurus joprojām pārvar PoW kriptovalūtas, piemēram, Bitcoin un PoS platformas, būtu jāizpēta, jāoptimizē un pareizi jāievieš, kas izraisītu būtisku kavēšanos viņu platformas palaišanā . Ļaujot uzņēmumiem, kas jau piedalās piegādes ķēdes nozarē, kļūt par validatoriem savā tīklā, arī viņu pašu intereses tiek apvienotas kolektīvā, kas palīdz radīt tīkla drošību, kas bieži tiek uzskatīta par vieglāk sasniedzamu privātajos un atļautajos blokķēdes tīklos.

Daži citi PoA konsensa optimizēto versiju ieviešanas varianti ietver Hyperledger un Ripple. Hyperledger Fabric vienprātība ir balstīta uz praktisko bizantiešu defektu toleranci, bet tā izmanto PoA vienprātību kā daļu no tā atvērtā koda jumta ietvara konsorcija blokķēdēm. Ripple izmanto iteratīvu PoA vienprātības formu, un var atrast padziļinātu informāciju par viņu vienprātības procesu šeit.

Priekšrocības un bažas par PoA vienprātību

Kaut arī PoA vienprātība tiek īstenota dažos publiskos blokķēdēs, viņiem joprojām trūkst patiesas decentralizācijas, ko tiecas būt Bitcoin un Ethereum. Ne tas, ka PoA vienprātības platformas patiesībā apgalvo, ka ir pilnībā decentralizētas, drīzāk ir kompromiss starp decentralizāciju un centralizācijas sniegto efektivitāti.

No vienas puses, dažas bažas par PoA modeli ir tādas, ka tā ir vairāk vai mazāk tikai nedaudz izplatītāka, tomēr efektīva centralizētas sistēmas versija. Kriptogrāfijas valūtas kopienā lielu uzsvaru liekot uz decentralizēto sistēmu ideālistisko raksturu, privātie blokķēdes vai pat dažas publiskas blokķēdes, apgalvojot, ka nodrošina labāku datu integritātes modeli, tiek uztverti ar veselīgu skepses devu. Turklāt iedomājieties PoA vienprātīgu banku tīklu, kas pastāv kā privāts blokķēdes tīkls. Cenzūra un darījumu melnais saraksts vai daži pārdevēji, kas izmanto savu tīklu, dažkārt var būt vairākumu validatoru (banku) interesēs, tāpēc ideja par blokķēdes izmantošanu kā nemaināmu virsgrāmatas formu tajā brīdī patiešām ir novecojusi..

Vēl viena problēma rodas no jautājuma, kas var šķist mazliet dīvains, bet patiesībā ir noticis pirms tam un pareizos apstākļos noteikti var atkārtoties. Tas ir fakts, ka dažiem cilvēkiem vienkārši nav nozīmes viņu reputācijai. Vai arī līdzīgi ir tas, ka viņu reputācijas sabojāšana sasniegtā rezultāta veidā, neatkarīgi no tā, vai šis rezultāts ir tieša atvasinājums no viņu darbībām tīklā vai finansiāls stimuls, ko trešā persona guvusi negodprātīgai rīcībai, ir vienkārši lielāka nekā izmaksas . Šī ir apstiprinātāju modeļa raksturīgā problēma, kuras skaits ir ierobežots, tos ietekmē trešo personu ārēja ietekme, it īpaši, ja šīm trešajām pusēm ir liela interese redzēt tīkla kļūmi.

PoA vienprātības tīkla priekšrocības ir diezgan acīmredzamas. Paaugstināta efektivitāte darījumu laikos un vispārēja tīkla vienprātība. Šie modeļi, kas izmanto PoA konsensu, ir arī daudz efektīvāki ar decentralizētām lietojumprogrammām un ir viegli pielāgojami, salīdzinot ar decentralizētajiem tīkliem. Turklāt jauninājumi attiecīgajā tehnoloģijā var palīdzēt tālāk aizsargāt šādus tīklus, kur validatori ir neatkarīgi viens no otra un uzņēmīgi pret trešo personu iejaukšanos. Piemēram, Intel SGX drošā anklāva skaitļošanas tehnoloģija ir izplatīta kā metode, kas palīdz aizsargāt viņu mezglā strādājošo validatora programmatūru no ārējiem traucējumiem..

Secinājums

Sākot no vienprātības modeļa, kas izstrādāts, lai pārvarētu dažas no Ropstena testa tīkla raksturīgajām problēmām, līdz oficiālai publisko blokķēžu validēšanas metodei, kas koncentrējas uz viedajiem līgumiem, blakusketēm un milzīgo globālās piegādes ķēdes izsekošanas nozari, iestādes vienprātības pierādījums ir svarīgs notikums testēšanas turpmākā attīstībā un dažādu vienprātības mehānismu ieviešanā.

Neatkarīgi no tā, vai PoA vienprātība galu galā galvenokārt tiek izmantota privātajos un atļautajos blokķēdēs vai kā izšķiroša publiskā un decentralizētā tīkla blakusķēde, vēl nav redzams.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me