Kas ir Hovija tests un kā tas attiecas uz ICO un kriptonauda?

Kas ir Hovija tests

Kriptovalūtas aizņem dīvainu un pelēku daļu no likumīgās ainavas. Daļēji tas ir saistīts ar viņu jaunumu. Vienkārši, blokķēdes tehnoloģija un ar to saistītās kriptovalūtas nav bijušas pietiekami ilgi ainavas sastāvdaļa, lai bankas un pārvaldes aģentūras tās varētu daudz saprast.

Daļēji tas ir saistīts arī ar to antiautoritāro raksturu. UR piemērā – Satoshi Nakamoto baltajā grāmatā, kas iepazīstina ar Bitcoin – viens no galvenajiem iemesliem, kādēļ kriptovalūta pastāv, ir trešās puses regulēšana.

Patiešām, tas nošķir kriptonauda no citiem finanšu instrumentiem. Izmantojot izplatītu virsgrāmatu blokķēdē, valūta nodrošina savu iekšējo regulējumu un izpildi.

Kas ir Hovija tests

Tā ir ideālā situācija. Reālajā finanšu pasaulē situācija ir ievērojami sarežģītāka. ASV Iekšējais ieņēmumu dienests jau ir paskaidrojis, ka kriptovalūtu tirdzniecība ir ar nodokli apliekams notikums.

Turklāt ASV Vērtspapīru un biržu komisija (SEC) ir uzskatījusi, ka kriptovalūtas iztur Hovija testu, tāpēc ir vērtspapīri un tāpēc uz tām attiecas vērtspapīru regulējums.

Apskatīsim Hovija testu, kā tas attiecas uz kriptovalūtām un kā tas ietekmē tirgus virzību uz priekšu.

Hovija tests

Hovija testa ģenēze bija 1946. gada Augstākās tiesas lieta. Šajā gadījumā titulētā W. J. Howey Company pārdeva citrusaugu biržu zemes gabalus ārējiem investoriem. Hovijs un investori panāca vienošanos, saskaņā ar kuru pircēji nekavējoties nomāja birzis atpakaļ Hovijam, kas novāca un pārdeva iegūtos citrusaugļu produktus.

Augstākā tiesa nolēma, ka šajā gadījumā citrusaugu birzs ir ieguldījumu līgums un līdz ar to vērtspapīrs. Pieņemot šo lēmumu, tā piemēroja četrus galvenos kritērijus, kas vēlāk kļuva pazīstami kā Hovija tests.

Lai finanšu instrumentu varētu dēvēt par vērtspapīru un tas būtu SEC darbības jomā, instrumentam jāatbilst šiem četriem kritērijiem:

 • Tam jābūt naudas ieguldījumam
 • Ar cerībām uz peļņu
 • Kopīgā uzņēmumā
 • Ar peļņu, ko gūs trešā persona.

Kas ir drošība?

Hovija tests, attēls no RealEstateCE

Precedenta citrusaugu birzi nopirka kopīgu investoru kopa ar naudu un cerībām uz peļņu, un tās panākumi bija atkarīgi no Hovija spējas rentabli nopelnīt, pārdodot citrusaugļu produktus.

Krājumi ir pazīstamāks drošības veids, un tie arī iztur Hovija testu. ASV tērauda akcija tiek nopirkta par naudu, cerot, ka akcija galu galā būs vismaz tikpat liela kā sākotnējā pirkuma cena. Tas tiek darīts kopā ar citiem investoriem, un peļņas ziņā viņi ir ASV tērauda direktoru žēlastībā..

Šis pēdējais bits ir galvenais. Vērtspapīru regulēšanas āmurs samazinās, kad ieguldītājs neko daudz nevar darīt, lai ietekmētu to, vai ieguldījums gūst peļņu. Acīmredzot reģistrācijas un finanšu pārskatu prasības, kas ietvertas regulējumā, aizsargā investorus no plēsonīgām krāpšanām.

Atkal tā tas darbojas ideālā pasaulē, kad lielie uzņēmumi nodarbina tādus advokātus ar augstām cenām un kontus, kas nepieciešami, lai izpildītu regulējumu.

Sākotnējie kriptovalūtas monētu piedāvājumi pārvērš šo izveidoto sistēmu uz galvas. Monētu izstrādātāji nav milzīgas starptautiskas korporācijas, bet gan mazi jaunizveidoti uzņēmumi – dažreiz tikai viens cilvēks. Viņiem nav finansiālas, politiskas vai juridiskas ietekmes, lai veiktu savus pētījumus, tā sakot, par to, vai viņu sākotnējais monētu piedāvājums atbilst spēkā esošajiem drošības noteikumiem.

Faktiski līdz 2017. gadam nebija skaidrs, vai kriptonauda vispār ir vērtspapīri.

DAO

Vācu grupa nodibināja DAO un 2016. gadā rīkoja žetonu pārdošanu. Pēc tam hakeriem uzbruka šim marķierim, piespiežot dakšiņu Ethereum blokķēdē..

Kas ir DAO?

Kopš tā laika DAO ir izņemta no saraksta vairākās nozīmīgās kriptovalūtu biržās. Izmeklējot DAO, SEC konstatēja, ka, rīkojot simbolisko pārdošanu, tā ir pārkāpusi noteikumus, jo tā nav reģistrējusies kā vērtspapīrs.

Kaut arī SEC izvēlējās neveikt izpildes darbības pret DAO, tā izdeva paziņojums 2017. gada jūlijā kas paskaidroja, ka turpmāk visas kriptovalūtas bija jāuzskata par vērtspapīriem.

“Šīs prasības attiecas uz tiem, kas piedāvā un pārdod vērtspapīrus Amerikas Savienotajās Valstīs, neatkarīgi no tā, vai emitents ir tradicionāls uzņēmums vai decentralizēta autonoma organizācija, neatkarīgi no tā, vai šie vērtspapīri tiek pirkti, izmantojot ASV dolārus vai virtuālās valūtas, un neatkarīgi no tā, vai tie tiek izplatīti sertificētā formā vai izmantojot izplatītās virsgrāmatas tehnoloģiju, ”rakstīja SEC. “Turklāt jebkura vienība vai persona, kas iesaistās biržas darbībās, piemēram, apvieno vairāku pircēju un pārdevēju vērtspapīru pasūtījumus, izmantojot noteiktas nediskrecionāras metodes, saskaņā ar kurām šādi rīkojumi mijiedarbojas savā starpā, un pircēji un pārdevēji, kas veic šādus pasūtījumus, vienojas tirdzniecības noteikumiem jāreģistrējas kā valsts vērtspapīru biržai vai jādarbojas saskaņā ar atbrīvojumu no šādas reģistrācijas. ”

Acīmredzamais grāvējs likumīgajā dokumentā bija tāds, ka nereģistrēti kriptogrāfijas sākotnējie monētu piedāvājumi bija nelikumīgi, un tāpēc ASV pilsoņiem ir aizliegts tajos piedalīties. Kriptogrāfijas valūtu izstrādātāji, kas strādā kafejnīcās un pagrabos, bija likumīgi sameklējuši lielākās korporācijas un bankas.

Tas izraisīja tūlītēju kriptonauda kopienas uzliesmojumu, kurš teica, ka sākotnējo monētu piedāvājumu nodošana SEC aizgādībā apdraudēja potenciāli sprādzienbīstamās nozares izaugsmi..

Pirmkārt, kritiķi apgalvo, ka uzreiz nav skaidrs, vai visi žetoni ir vērtspapīri. SEC ziņojums bija formulēts tā, lai DAO uzskatītu par nodrošinājumu, bet ne vienmēr visas kriptovalūtas. Daži var neatbilst Hovija testam, lai gan izstrādātājiem ir pienākums to pierādīt.

Otrkārt, šķēršļi ienākšanai monētu izstrādātājiem tiek ievērojami paaugstināti, ja tie patiešām ir vērtspapīri. Monētas bieži ir atkarīgas no sākotnējā monētu piedāvājuma, lai ievadītu likviditāti, lai sniegtu projektu sākumam. Ja šos piedāvājumus nevar noturēt, vispirms nirstot pa dārgiem normatīvajiem lokiem, projekts var nomirt uz vīnogulāju.

Virzīties uz priekšu

Tāpat kā lielākajai daļai kriptogrāfijas sfēras, nav skaidrs, kas tieši seko. SEC nav izdevusi sīkākus pārskatus par kriptovalūtām, un tas varētu būt apzināti; vismaz daži nozares vērotāji atzinīgi vērtē SEC par samērā viegla pieskāriena izmantošanu, lai ļautu kripto sabiedrībai ļauties kārtībai, kas tieši tas ir.

Turklāt, nenokrāsojot visas kriptogrāfijas monētas ar vienu un to pašu suku, SEC ir ielicis bumbu izstrādātāju tiesās, lai pierādītu, ka tās faktiski nedarbojas ar drošības.

Tā patiešām ir dārga bumba, un tā noteikti ierobežo savvaļas rietumu sākotnējo monētu piedāvājuma atmosfēru – vismaz ASV.

Tas patiešām varētu darboties par labu tirgum kopumā. Coinmarketcap.com vien ir uzskaitītas vairāk nekā 1600 monētas, dažas no tām ir ļoti problemātiskas attiecībā uz lietošanas gadījumu un pat sirsnību.

Vārds “scam” tiek izmests kriptogrāfijas sfērā daudz biežāk, nekā vajadzētu, pateicoties projektiem, kas, šķiet, parādās, izsūknējas un pazūd bez pēdām. Ēnaini izstrādātāji un pump-and-dump grupas slēpjas neregulētās ēnās.

Noteiktam leģitimitātes līmenim un, iespējams, institucionālajai naudai varētu būt stingrāki normatīvie noteikumi.

Izmaksas, protams, ir laissez-faire attīstības atmosfēra.

Atsauces

 1. https://bitcoin.org/bitcoin.pdf
 2. https://www.irs.gov/newsroom/irs-virtual-currency-guidance
 3. https://caselaw.findlaw.com/us-supreme-court/328/293.html
 4. https://consumer.findlaw.com/securities-law/what-is-the-howey-test.html
 5. https://www.sec.gov/litigation/investreport/34-81207.pdf
 6. https://www.cnbc.com/2018/03/07/the-sec-made-it-clearer-that-securities-laws-apply-to-cryptocurrencies.html
 7. https://blog.xtrabytes.global/general-crypto/understanding-the-howey-test/
 8. https://www.coindesk.com/every-token-snowflake-secs-ico-guidance-isnt-enough/
 9. https://www.sec.gov/news/public-statement/corpfin-enforcement-statement-report-investigation-dao
 10. https://www.coindesk.com/simplest-way-understand-dao-security/
 11. https://coinmarketcap.com/all/views/all/

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me