Kas ir Bitcoin’s Graftroot? Pilnīga iesācēju rokasgrāmata

Bitcoin Graftroot

Gaidāmais Schnorr parakstu iekļaušana Bitcoin ir izraisījusi diskusijas par Taproot, un Graftroot ir parādījies kā Taproot papildinājums – uzlabojot tā efektivitāti.

Ierosināts tūlīt pēc viņa Taproot priekšlikuma, ko izstrādāja Bitcoin izstrādātājs Gregorijs Maksvels, Graftroot paplašina Taproot vairāku sig skriptu nosacījumu priekšrocības un novērš tās trūkumus, galvenokārt efektivitāti. Šis gabals paplašina iepriekšējo Taproot tēmu, tāpēc pirms ieniršanas Graftroot ir saprātīgi saprast, kā Taproot darbojas.

Bitcoin Graftroot

Īss fons par Taproot un MAST

Graftroot ietver Bitcoin skriptu nosacījumu uzlabošanu – kas pašlaik izmanto P2SH skriptus – kas ietver tādus noteikumus kā M-of-N vairāku parakstu un laika bloķēšanu, kas tiek izmantoti, lai iztērētu bitcoīnus starp vairākiem dalībniekiem.

Taproot paļausies uz Schnorr parakstiem un gaidāmo protokola jaunināšanu uz P2SH, kas pazīstams kā MAST. MAST ļauj lietotājiem vienā darījumā slēpt daudzus skriptu nosacījumus, neatklājot citus skriptu nosacījumus, kad ir izpildīts konkrēts, lai iztērētu atbilstošos bitkoīnus. Tomēr ārējie novērotāji var noteikt, vai skaidros darījumos tiek izmantots MAST, jo tie izskatās citādi nekā standarta darījumi – tādējādi samazinot privātumu.

Taproot ir paredzēts, lai maskētu MAST īpašības, kas tiek izmantotas ar Schnorr apkopotajiem parakstiem, izmantojot “publiskās sliekšņa atslēgu” un “sliekšņa parakstu”, ko dalībnieki var pielāgot. Tas ir izcils risinājums, kas savieno Schnorr un MAST, lai izveidotu sarežģītus vairāku skriptu darījumus, kas parādās kā standarta darījumi.

Neskatoties uz Taproot priekšrocībām, ir gadījumi, kad netiek panākts daudzu pušu darījuma ‘kooperatīva slēgšana’ vai kad dalībnieks zaudē savu privāto atslēgu. Šādos scenārijos tādu skriptu nosacījumu kā multi-sig vai laika bloķēšana izmantošana nodrošina būtisku atkāpšanos, lai līdzekļi netiktu bloķēti un tos joprojām varētu iztērēt.

Tā kā vairāk nodrošinājumu pret nelabvēlīgiem scenārijiem un jauninājumiem sarežģītās Bitcoin skriptu valodas virsmas izmantošanas iezīmēs, darījumi, iespējams, ietvers vairāk skriptu nosacījumu – it īpaši, iekļaujot Schnorr parakstus Bitcoin.

Taproot trūkums ir tāds, ka sarežģīts Bitcoin skriptu līgums ar daudziem nosacījumiem kļūst smags un mazāk privāts, nekā tas tiek veikts ar kooperatīvu tuvu vai vienkāršu skriptu nosacījumu. Maksvels piedāvāja Graftroot kā metodi, lai saglabātu Taproot privātumu, nezaudējot efektivitāti, ļaujot protokolam pielāgoties patvaļīgiem skriptu nosacījumiem.

Saskaņā ar viņa priekšlikumu:

“Taproot cieš no ierobežojuma, ka tas dabiski paredz tikai vienu alternatīvu. Var veikt kokus vai sakņu kaskādes, taču tiem ir mazāka privātums un efektivitāte nekā tikai vienā līmenī. Piem., koka saistībām ir papildu izmaksas, kas pieaug līdz ar alternatīvu skaita žurnālu. ”

Bitcoin Taproot

Lasīt: Kas ir Taproot?

Graftroot

Taproot, dalībnieki Bitcoin viedajā līgumā ar vairākiem skriptu nosacījumiem apvieno savas publiskās atslēgas, veidojot “publisko atslēgu slieksni” un “sliekšņa parakstu”. Tas pats process attiecas arī uz Graftroot, taču dalībnieki neatkarīgi paraksta īpašos alternatīvos skriptu nosacījumus – izveidojot sliekšņa parakstus katram nosacījumam, nevis visam nosacījumu kopumam.

Pēc Maksvela domām:

“Ar graftroot dalībnieki izveido sliekšņa atslēgu, pēc izvēles ar pamatsaknes alternatīvu, tāpat kā ar saknēm. Jebkurā laikā viņi var deleģēt savu pierakstīšanās spēju aizstājējskriptam, parakstot šo skriptu (un tikai skriptu) ar savu pamata atslēgu un kopīgojot šo delegāciju ar jebkuru, kuru viņi izvēlas. Vēlāk, kad pienāks laiks tērēt monētu, ja parakstītāji nav pieejami un skripts ir jāizmanto, izpirkšanas puse dara visu, kas nepieciešams skripta izpildei (piem., Sniedz savu parakstu un laika bloķētāju, vai kas cits) un uzrāda šo informāciju kopā ar parakstītāja skripta parakstu. ”

Piemēram, Alise, Bobs un Čārlijs izveido Bitcoin darījumu ar vairākiem alternatīviem skriptu nosacījumiem un, ja nav izpildīts neviens sadarbības slēdzis:

  1. Bitkoīnus var iztērēt ar 2 no 3 multi-sig izdevumiem starp dalībniekiem.
  2. Alise var iztērēt bitkoīnus pēc mēneša bez Boba vai Čārlija paraksta.
  3. Bobs var iztērēt bitkoīnus ar slepenu atslēgu bez Alises vai Čārlija paraksta.

Katrs dalībnieks paraksta alternatīvos skriptus un katram nosacījumam saglabā sliekšņa parakstu. Alternatīvo nosacījumu sliekšņa parakstus vēlāk var izmantot, lai pierādītu, ka puses ir vienojušās par scenārijiem.

Kad ir izpildīts konkrēts nosacījums – piemēram, paiet viens mēnesis un nav notikuši 2 no 3 multi-sig tēriņi vai Boba slepenās atslēgas tēriņi – tad trešo izdevumu bitkoīnu iztērēšanai (Alises laika bloķēšanas nosacījumu) var izmantot, lai tērētu bitkoini. Alise atklās savu saglabāto alternatīvo skripta nosacījumu un sliekšņa parakstu, lai pierādītu savu tēriņu patiesumu. Pārējie nosacījumi netiek atklāti.

Un otrādi, ja trīs dalībnieki nokārtotu darījumu ar tuvu kooperatīvu, neviens no nosacījumiem netiktu pakļauts un darījums parādīsies kā standarta darījums. Pat ja skriptu nosacījumos būtu vairāki dalībnieki, to nevarētu noteikt ārējs novērotājs.

Galvenā Graftroot priekšrocība salīdzinājumā ar Taproot ir protokola spēja mērogot lielākus skriptu nosacījumus, nezaudējot efektivitāti – datu pieskaitāmās izmaksas ir nemainīgas. Skriptu nosacījumus var pievienot pat pēc līguma sākotnējā sastādīšanas. Pēc Maksvela domām:

“Rezultāts ir tāds, ka tā vietā, lai atļautu tikai vienu alternatīvu, var nodrošināt neierobežotu skaitu alternatīvu. Visi tiek izpildīti ar vienādu efektivitāti vienai alternatīvai, un to skaits tiek paslēpts bez papildu izmaksām. Alternatīvas var nodrošināt arī esošajām monētām, neprasot to pārvietošanos – kustība ir nepieciešama tikai, lai iznīcinātu iespēju izmantot alternatīvas, mainot atslēgas. ”

Vēl viens kritisks Graftroot ieguvums ir spēja deleģēt atslēgas skriptu veidošanā, tēmu, kuru Maksvels min kā samierinātas debates, kas datētas ar 2012. gadu.

Graftroot neiztikt bez dažām savām slazdām. Protokols ir interaktīvs, kas nozīmē, ka dalībniekiem ir jāpaziņo par alternatīvo skriptu parakstīšanu, pirms bitcoīnus tērē tuvu kooperatīvs. Tāpat rodas apgrūtinoša atslēgu pārvaldības problēma, jo tiek pievienoti vairāk skriptu nosacījumu un dalībnieki. Dalībniekiem ir jāuzglabā korelējošas alternatīvas nosacījuma sliekšņa atslēgas, kas nav ideāli, lai piesaistītu vairāk mainstream šķirnes lietotājus.

Skriptu nosacījumu pamatā esošās sarežģītības problēma vedina arī uz domu, ka būs jāveic lieli soļi, lai abstrahētu alternatīvu nosacījumu izveidi un izmantošanu ar turpmākajām lietotāja saskarnēm. Taproot un Graftroot daudz atvieglo navigāciju skriptu apstākļos aizmugurē, taču tie joprojām ir sarežģīti jauninājumi, kas maskējami priekšējā daļā.

Izstrāde un lietojumi

Vairāki gaidāmie skriptu projekti ir piesaistīti, lai tos iekļautu kā papildu protokola Bitcoin jauninājumus. Konkrēti, Schnorr paraksti ir visievērojamākais Bitcoin jauninājums kopš SegWit un Blockstream nesen izlaists MuSig – viņu piedāvātais testa kods, lai jauninātu Bitcoin uz Schnorr parakstiem.

MAST un Taproot, visticamāk, tiks ieviesti pēc Šnora vai kopā ar to. Graftroot ļoti labi var būt iekļauts tajā pašā jauninājumā, bet arī var tikt virzīts aiz MAST un Taproot integrācijas ar Schnorr.

Vienkārši multi-sig skriptu nosacījumi var novērst tādu incidentu rašanos kā Quadriga, un sarežģītāki, mērogojami alternatīvi nosacījumi var dot iespēju veikt novatoriskas darījumu / līgumu konstrukcijas. Taproot un Graftroot papildu ieguvums ir viņu raksturīgais privātums, kas sarežģītus darījumus uzrāda kā standarta darījumus.

Satraukums galvenajā Bitcoin kopienā ap Schnorr parakstiem ir jūtams. Viņu integrācija ar mantoto kriptovalūtu paver virkni jaunu iespēju attīstībai un inovācijām.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me