Blokķēde un lietu internets (IoT): ieskats nākotnē

Blokķēde & amp; Lietu internets

Ja jūsu ledusskapis varētu runāt ar tālruni, ko tas teiktu? Kā par jūsu automašīnu un mājas drošības sistēmu?

Blockchain tehnoloģija piešķir jaunu nozīmi frāzei: “Ja šīs sienas varētu runāt.” Tagad viņi var ne tikai runāt, bet acīmredzot viņiem ir dažas interesantas lietas, ko dalīties ar jums un citām savienotajām ierīcēm jūsu mājās un darbavietā.

Ar to viss neapstājas. Tā sauktais lietu internets ir gatavs adopcijas sprādzienam, un tas joprojām ir viens no vispievilcīgākajiem blokķēdes tehnoloģijas izmantošanas gadījumiem.

Blokķēde & amp; Lietu internets

Neskatoties uz monikeru, lietu internets patiesībā ir saistīts ar to, kā cilvēki, vietas un lietas galu galā attīstīs kopīgu valodu, atvieglojot dzīvi visiem – un visiem – iesaistītajiem.

Cilvēki

Valkājama tehnoloģija ir diezgan veca, un standarta rokas pulkstenis kalpo kā ur piemērs. Jūs, visticamāk, pārzināt arī modernāku aparatūru, piemēram, valkājamus pedometrus vai sirdsdarbības monitorus.

Blockchain tehnoloģijas decentralizētais raksturs liek jauninājumiem valkājamo materiālu nozarē kā nekad agrāk. Ar apstrādes jaudu, kas izplatīta caur mākoni un blokķēdi, valkājamie vienlaicīgi var kļūt mazāk uzmācīgi un jaudīgāki.

Tas galu galā bija visprecīzākās valkājamās ierīces Google Glass nāve. Apbrīnojami izskata brilles nekavējoties paziņoja par viņu klātbūtni, un daži lokāli tos tieši aizliedza, baidoties no privātuma pārkāpumiem. ASV likumi atļauj fotografēt jūs, kad esat ārpus mājas un atrodaties publiski, bet kā ir ar ģērbtuvi vai vannas istabu?

Google Glass

Google Glass 2.0, attēls no Vadu

Nākamās paaudzes valkājamie piederumi ir daudz smalkāki. Kaut arī privātuma problēmas joprojām būs aktuālas, spēja slēpti nofotografēt fotoattēlus ir tikai viens mazs piemērs iespējamām valkājamām lietojumprogrammām.

Iedomājieties aproci vai citu līdzīgu ierīci, līdzīgu Fitbits, ko pašlaik izmanto, lai izsekotu soļus, sirdsdarbības ātrumu un citas biometriskās funkcijas. Tagad dodiet šai ierīcei iespēju sarunāties ar citām viedierīcēm, nevis vienkārši ierakstīt datus un piegādāt tos viedtālrunī.

Jūs ejat līdz savām ārdurvīm, un jūsu aproce liek jūsu drošības sistēmai deaktivizēt trauksmi un atbloķēt durvis. Abas ierīces ir harmonijā, un, pateicoties blokķēdes kriptogrāfisko parakstu raksturīgajai drošībai, jūs varat būt drošs, ka esat tas, ko sakāt pats..

FitBit

Viedie pulksteņi, attēls no FitBit

Jūs ieejat, un gaismas atsperojas līdz jūsu norādītajam spilgtumam, daļēji atkarīgs no apkārtējās gaismas, kas jau plūst pa logiem un ko uztver fotoelementu sensori. Ir piektdiena, tāpēc stereo iekārta automātiski nosaka jūsu nedēļas nogales atskaņošanas sarakstu. Jūsu mājas elektronika izkļūst no ziemas guļas režīma un ir gatava būt jūsu rīcībā un zvanīt.

Jūs esat kļuvis par spēcīgu universālo pulti. Jūs vairs nedzīvojat savās mājās; jūsu mājas dzīvo ap jums.

Vietas

Šim savienojumam nav jābeidzas mājās. Dīdžejs klubā potenciāli varētu “nolasīt” auditorijas sirdsdarbības ātrumus un attiecīgi pielāgot griezienus. Pārtikas preču līniju varat izlaist kasē, jo jūsu aproce jau ir sinhronizēta ar pirkumiem, un, izejot pa durvīm, jūsu bankas (vai Bitcoin) konts tiek automātiski atskaitīts..

Precīzāk sakot, cilvēkam pat nav jābūt klāt blokķēdes tehnoloģijai, lai sniegtu vērtību lietu internetam.

Ražošanas iestatījumos šī tehnoloģija, visticamāk, tiks izmantota visplašāk.

Mūsdienu rūpnīcu grīdas ļoti atšķiras no tā, kā tās darīja pat pagājušā gadsimta deviņdesmitajos gados. Jūs, visticamāk, redzēsiet montāžas līniju, kurā strādā bezseju roboti, nekā dzīvu cilvēku darbinieki lielākajā daļā nozaru. Tam ir jēga; roboti nesaslimst, viņi neņem brīvdienas un nebalso par iestāšanos arodbiedrībās. Viss, kas viņiem nepieciešams, ir regulāra apkope, elektroenerģija un kaut kāds plāns. Daži cilvēki, kurus redzat malšanu ap modernu rūpnīcu, visticamāk, būs viena vai otra veida tehniķi. Viņu uzdevums galvenokārt ir pārliecināties, ka uzņēmuma mašīnas darbojas līdz šņaukšanai. Faktiskais logrīku montāžas un tērauda automašīnu paneļu metināšanas darbs tiek veikts daļēji autonomi.

IoT ražošana

IoT ražošanā, attēls no Ražotājs

Tas ir tas, ka “daļēji autonomi” šo bloku ķēdes tehnoloģija, iespējams, spēs novērst. Pat ļoti automatizētā objektā, piemēram, modernā tērauda rūpnīcā, cilvēkiem joprojām ir jāveic smalkā pielāgošana un jāpieņem lēmumi, ko roboti nevar. Cilvēka vadītājs, visticamāk, atrodas pie platformas stūres, kas nogādā lūžņus objektā, un inženieris-inženieris ir tas, kurš pirmkārt pasūtīja lūžņus, kad viņš vai viņa pamanīja, ka skābekļa procesa pamata krāsns Nr. 2 nedaudz pazeminās.

Rūpnīcā, kas izmanto lietu internetu, krāsns un kravas automašīna var paši pieņemt lēmumus. Krāšņu sensori atklāj, ka izejvielu ir maz. Tas pinga bez vadītāja aprīkojumu, kas pāriet uz metāllūžņu automātisko iekraušanu ar vienādi piespiestu konveijera sistēmu. Iekārta atgriežas krāsnī, lai to izkrautu, un tērauda izgatavošanas darbs turpinās. Lēmumu pieņemšanas process ir ātrs un automātisks. Nav vietas kļūdām vai nepareizam spriedumam, un process ir detalizēti dokumentēts blokķēdes izplatītajā virsgrāmatā. Dienas beigās katra rūpnīcas iekšējās piegādes ķēdes daļa ir atbildīga un pieejama pārskatīšanai.

Lietojumprogrammas neapstājas jau automatizētās rūpnīcās. Lietu internetam ir acīmredzams potenciāls arī mazumtirdzniecības un pārtikas pakalpojumu nozarēs.

Lietas

Praktiski nav ierobežojumu ne tam, ko ierīces var izmantot lietu internets, ne arī to, ko šīs ierīces var pateikt viena otrai. Tā ir svētība un lāsts. Pasaulē, kur jūsu ledusskapis, automašīna un mājas drošības sistēma var turpināt sarunu, nopietnas drošības ievainojamības radīšanai ir nepieciešama tikai viena vāja saite. Tas jau ir noticis. Hakeri varēja pārņemt kontroli pār patentēto kameru tehnoloģiju Ķīnas Hangzhou Xiongmai Technology sastāvdaļās un piekļūt pievienotajām ierīcēm un izplatīties caur sistēmu. Ir viegli iedomāties, ka līdzīga drošības kļūme tiek izmantota, lai vienlaikus atbloķētu visas daudzdzīvokļu mājas durvis vai ļaunprātīgi kavētos ar satiksmes signāliem. Tas ir daudzu bezjēdzīgu Holivudas filmu sliktais trops, kas atbaida dzīvi.

Izmantojot blokķēdes tehnoloģiju, nevis tradicionālo savienojošo tehnoloģiju, šis risks tiek mazināts, izveidojot drošu un decentralizētu valodu lietu internetam. Ir daudz grūtāk izmantot ierīci ar atvērtu un caurspīdīgu virsgrāmatu, kas katrā solī ir kriptogrāfiski noslēgta..

Blockchain uzņēmumi

Ir vairāki Blockchain uzņēmumi, kas vēlas izmantot blockchain spēku kopā ar IoT.

IOTA

IOTA ir kriptogrāfijas marķieris (IOT), kas īpaši izstrādāts un optimizēts lietiskajam internetam (IoT). Projekta komanda izstrādāja jaunu izplatīšanas virsgrāmatas arhitektūru, kuras mērķis ir atbalstīt 4. industriālā revolūcija un mašīnu ekonomika, kur mašīnas savstarpēji tirgo resursus un pakalpojumus bez trešo personu līdzdalības.

IOTA ceļvedis

Streamr

Streamr ir pilnīga sistēma, kas varēs marķēt reāllaika datus, ļaujot cilvēkiem, kā arī mašīnām tos tirgot, izmantojot sistēmas decentralizēto P2P tīklu. Streamr bieži tiek salīdzināts ar IOTA, jo abi konkurē tieši, kaut arī Streamr joprojām aug, kamēr IOTA nesen uzsprāga, lai ieņemtu vietu starp lielākajām kriptovalūtām pēc marketcap.

Streamr ceļvedis

Voltonhains

Waltonchain ir ķīniešu un korejiešu izstrādātāju kopprojekts, kura mērķis ir apvienot blokķēdes tehnoloģiju un radiofrekvenču identifikāciju (RFID), lai palīdzētu pārvaldīt piegādes izmaiņas, ar izvirzīto mērķi virzīt blokķēdes un lietu interneta integrāciju uz priekšu.

Voltonhains

Savienota pasaule

Pasaule atrodas lielas tehnoloģiskās revolūcijas virsotnē, priekšplānā ir lietu internets. Visur pieejamās tehnoloģiskās ierīces iegūst spēju sazināties savā starpā, lai uzlabotu efektivitāti un atklātu sinerģijas, par kurām iepriekš nav sapņots. Robežas starp tehnoloģiju lietotāju un vidi kļūs neskaidras, jo lietotāja klātbūtne un vēlmes veido apkārtējo pasauli. Pat bez lietotāja klātbūtnes mašīnas varēs tulkot un paredzēt īpašnieku nākotnes vēlmes un vajadzības, neatkarīgi no tā, vai tās ir personiskas vai profesionālas. Blockchain gan to padara iespējamu, gan nodrošina, ka ļoti savienota pasaule ir tikpat droša kā pasaule, kas pilna ar diskrētām tehnoloģiskām saitēm.

Atsauces:

  1. http://theconversation.com/using-blockchain-to-secure-the-internet-of-things-90002
  2. https://www.scientificamerican.com/article/using-blockchain-to-secure-the-internet-of-things/
  3. https://www.computerweekly.com/news/252433944/How-blockchain-can-secure-the-IoT
  4. https://www.i-scoop.eu/blockchain-distributed-ledger-technology/blockchain-iot/
  5. https://www.gsma.com/publicpolicy/5g-internet-things-iot-wearable-devices
  6. https://www.mouser.com/applications/article-iot-wearable-devices/
  7. https://www.searchenginejournal.com/top-10-places-that-have-banned-google-glass/66585/
  8. https://www.fitbit.com/home
  9. https://blog.ark.io/?gi=e6ead444223d

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me