Blockchain mākoņkrātuve: vairāku miljardu dolāru rūpniecības decentralizēta darbība

Blockchain Cloud Storage

Mākoņdatošana un tās tuvā māsīcas mākoņkrātuve bija nākamā lielā skaitļošanas revolūcija. Tagad šķiet, ka blokķēdes tehnoloģija ir ieviesusi papildu mākoņu skaitļošanas paradigmas grumbu.

Tradicionālā skaitļošana ir atkarīga no tā, vai apstrādes jauda un krātuve tiek mitināta lokāli. Īpaši uzglabāšana vienmēr bija ierobežojošs faktors, ņemot vērā lielo uzglabāšanas apjomu uzturēšanas izmaksas salīdzinoši nelielā mājas vai darba vidē.

Mākoņkrātuve piedāvāja risinājumu. Lieli krātuves pakalpojumu sniedzēji ar specializētiem resursiem krātuvju un plauktu izvietošanai darīja savus pakalpojumus pieejamus internetā vai “mākonī”, kā tas kļuva zināms. Tā vietā, lai pārvaldītu datu lokālu lokalizāciju, mājas vai biznesa datoru lietotājs savus datus var nosūtīt vienam no šiem specializētajiem pakalpojumu sniedzējiem un piekļūt tiem pēc saviem ieskatiem..

Blockchain Cloud Storage

Mākoņkrātuves priekšrocība

Tradicionālie, centralizētie mākoņkrātuves nodrošinātāji lietotājiem deva dažādas priekšrocības. Papildus acīmredzamajiem izmaksu un vietas ietaupījumiem centralizētie mākoņkrātuves nodrošinātāji piedāvāja gatavu dublējumu lokāli mitinātiem datiem. Datoriem, kas augšupielādēti vienā no šiem pakalpojumiem, izmantojot mākoņu, varēja piekļūt no jebkura datora ar interneta savienojumu, pasargājot tos no vietējām dabas katastrofām vai drošības pārkāpumiem. Turklāt tradicionālā mākoņkrātuve ieviesa apjomradītu ietaupījumu datu glabāšanā. Uzņemot dažādus datus no dažādiem lietotājiem liela mēroga mašīnās, mākoņkrātuves nodrošinātāji varētu samazināt izšķērdēto vietu un samazināt izmaksas – gan naudas, gan vides – līdz minimumam..

Centralizācija atkal streiko

Šim centralizētajam modelim tomēr bija diezgan daudz ievērojamu trūkumu. Kaut arī dati bija drošāki īpašā mākoņu krātuvē, nevis mājas vai biznesa serverī, tie joprojām tika vākti vienā fiziskā vietā. Pat ja šī vieta būtu norūdīta pret vides apdraudējumu vai uzlaušanu, joprojām varētu būt viena kļūme, ar kuru varētu saskarties.

Mākoņkrātuves nodrošinātāji

Mākoņkrātuves nodrošinātāji, attēls no CNET

Turklāt izšķērdēta vieta joprojām varētu būt problēma. Mākoņkrātuves pakalpojumu sniedzējiem bija jāmaina delikāta kapitāla izdevumu līnija. Pārāk maz krātuves vietas, un viņi, iespējams, nevarēja tikt galā ar augšupielādēto datu apjomu. Pārāk daudz, un viņi tērēja elektroenerģiju – un laiku – neizmantoto serveru uzturēšanai.

Decentralizācija ir parādījusies kā veids, kā potenciāli izsist abas problēmas vienlaikus. Mēs īsi izpētīsim decentralizētās mākoņkrātuves priekšrocības un dažus no galvenajiem kosmosa dalībniekiem.

Krātuves decentralizēšana

Decentralizēta glabāšana, izmantojot blokķēdes tehnoloģiju, sniedz dažus tūlītējus ieguvumus salīdzinājumā ar tradicionālo modeli. Ironiski, ka šīs priekšrocības tiek panāktas, pārvietojot pilnu loku atpakaļ uz glabāšanu individuālajās mājās un uzņēmumos. Blokķēde rada visu atšķirību. Parcelējot datus vairākos dažādos brīvprātīgo datoros, datus var uzglabāt efektīvāk un ātrāk iegūt nekā centrālajā serverī mitinātos datus – kas ir pakļauti tehniskās apkopes jauninājumiem, sadalījumiem un tā sauktajam “nāves ķērienam” joslas platuma dēļ. ierobežojumus.

Periodiski atjaunināta blokķēdes kopija, kas iegulta šajos atsevišķajos mezglos, tomēr neļauj jebkuram vienam mezglam zaudēt tajā ietvertos datus. Dati tīklā tiek saglabāti atsevišķos bitos, kurus neliela mēroga zaudējumu gadījumā var salikt kopā. Turklāt šīs dublējumkopijas garantē drošību. Atsevišķi krātuves nodrošinātāji nevar mainīt datus, lai blokķēde noraidītu viņu mainīto datu kopiju, un tā izplatīšanas un pastāvīgas verifikācijas dēļ lielākoties ir pasargāta no hakeriem vai datu zagļiem..

Tas viss, un izmaksu ietaupījums var būt ievērojams. Datu glabāšanas pakalpojumu sniedzēji saņem ekonomisku stimulu failu glabāšanas žetonu veidā datu glabāšanai, un viņi neatkarīgi uzņemas elektrības un aprīkojuma jaunināšanas izmaksas. Tas rada mākoņa krātuves modeļa sadalīšanu daudzos neatkarīgos līgumos, kuri visi konkurē, lai nodrošinātu vislabāko, ātrāko un drošāko krātuvi lielākai žetonu daļai.

Galvenie spēlētāji

Šodien decentralizētajā mākoņu glabāšanas arēnā ir četri galvenie dalībnieki. Viņi ir Storj, Sia, Filecoin, un Maidsafe.

Izlasiet mūsu Sia pārskatu

Viņi visi paļaujas uz vienu un to pašu pamatprincipu. Tīklā neizmantotā cietā diska vieta tiek izīrēta lietotājiem, un neizmantotā cietā diska vietas nodrošinātāji tiek apbalvoti ar žetoniem.

Galvenās atšķirības starp monētām šobrīd ir tirgus daļa. Tas ir svarīgi, jo decentralizētiem mākoņkrātuves nodrošinātājiem obligāti jābūt lieliem, lai tie būtu vērtīgi. Citiem vārdiem sakot, jo lielāka kopiena, jo vairāk vietas ir pieejama un jo ekonomiskāka ir uzglabāšanas vieta.

Tirgus kapitalizācijas secībā, kas ir aptuvens tirgus daļas mērs, spēlētāji tiek ierindoti Sia, Storj un Maidsafe. Filecoin pašlaik nav aprēķināta tirgus ierobežojuma lielākajās analīzes vietnēs, jo projekts ir sākotnējā stadijā. Šobrīd ir pieejami tikai Filecoin nākotnes līgumi.

Tāpat kā centralizētie mākoņu krātuves nodrošinātāji, telpā, iespējams, ir vieta vairāk nekā vienam atšķirīgam bloku ķēdes mākoņu krātuves nodrošinātājam. Uzglabāšanai ir vairāki komponenti, tostarp cena, pieejamā vieta un ātrums. Iespējams, ka nākotnē monētām būs daudz iespēju, lai izveidotu atšķirīgu nišu telpā, atšķiroties no konkurentiem.

Notiekošā blokķēdes revolūcija

Blokķēde jau ir mainījusi veidu, kā mēs strādājam, tērējam un spēlējam. Tagad, šķiet, iespējams, ka decentralizēta glabāšana mainīs arī veidu, kā mēs apstrādājam un manipulējam ar datiem. Decentralizēta mākoņkrātuve piedāvā salīdzinoši lētu, ātru krātuvi ar lieku drošības faktoru, ko nodrošina blokķēdes spēja izplatīt failus vairākos mezglos. Ir grūti izvēlēties, kurš no pašreizējiem decentralizētajiem mākoņkrātuves pakalpojumu sniedzējiem būs līderis, ja tāds ir. Agrīna pieņemšana būs galvenā, jo mākoņa krātuve ir “lielāka un labāka”. Tomēr gandrīz tiek garantēts, ka galu galā attīstīsies kāda veida specializācija. Daži tīkli vienkārši labāk pārvalda noteikta veida datu pieprasījumus nekā citi. Piemēram, straumēšanas video krātuves pakalpojums var noteikt ātruma prioritāti salīdzinājumā ar izmaksām vai lielu vietu. Digitāls ekvivalents liela mēroga ilgtermiņa datu noliktavai, piemēram, Iron Mountain, tomēr varētu būt iespējams, pateicoties lēnākam ātrumam par ekonomiskām lielapjoma uzglabāšanas likmēm.

Blokķēdes sfēra turpina augt un attīstīties, un ir skaidrs, ka blokķēdes krātuve pieaugs un attīstīsies kopā ar to.

Atsauces

  1. http://techgenix.com/blockchain-technology-for-cloud-storage/
  2. https://www.computerworld.com/article/3250274/data-storage/blockchain-and-cryptocurrency-may-soon-underpin-cloud-storage.html
  3. https://coinmarketcap.com
  4. http://sia.tech/
  5. https://storj.io/
  6. https://www.maidsafe.net/
  7. https://filecoin.io/
  8. https://www.influencive.com/the-decentralized-cloud-is-here/

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me