Blockchain ieviešana balsošanai: padziļināts tehnisko problēmu apskats

Blockchain balsošana

Bloķēšanas ķēdē balstītu balsošanas sistēmu dzīvotspēja ir bijusi ļoti strīdīga. Tehniskā līmenī blokķēdes un ar tām saistītā tehnoloģija, piemēram, kriptogrāfija un izplatītās glabāšanas sistēmas, piemēram, IPFS, sniedz dažas unikālas priekšrocības, kuras mantotās balsošanas sistēmas neizmanto.

Pašreizējā kritika par blokķēdē balstītām balsošanas sistēmām lielā mērā izriet no to funkcionalitātes kā tiešsaistes / e-balsošanas modeļi, kas gadu gaitā ir saņēmuši savu taisnīgo kritikas daļu kā neaizsargāti pret uzlaušanu un manipulācijām..

Debašu pamatā, ko atbalsta blokķēdes balsošanas sistēmu atbalstītāji, ir tas, ka novatorisku risinājumu izstrādei, izmantojot tehnoloģiju, nav obligāti jābūt perfektiem, ja vien tie vienkārši uzlabo pašreizējo modeli.

Blockchain balsošana

Alekss Tapcots nesen rakstīja Op-Ed laikrakstā New York Times pirms nesenajām vidēja termiņa vēlēšanām par tiešsaistes balsošanas sistēmām. Akadēmiskās aprindas un politiskie speciālisti ar šo darbu izturējās ar stingru pretestību, taču tas uzsvēra dažas svarīgas drošas un anonīmas tiešsaistes balsošanas sistēmas sekas, kuras uzsvēra P2P blokķēdes sistēma..

Saskaņā ar iepriekšēja analīze no vēlētāju līdzdalības ASV vēlēšanu projekta starpposmos, vēlēšanās piedalījās aptuveni 49 procenti balsstiesīgo. Lai gan tas ir bezprecedenta daudzums vidēja termiņa vēlēšanās, tas joprojām ir tikai 49 procenti balsstiesīgo. Tiešsaistes balsošanas sistēmas, kas paredzētas blokķēdei, var uzlabot vēlētāju līdzdalību, atvieglojot piekļuvi procesam, izvairoties no administrēšanas un skaitīšanas kļūdām (skatīt notiekošo situācija Floridā) un rezultātu autentiskuma nodrošināšana, pamatojoties uz kriptogrāfiskām drošības garantijām.

Tomēr joprojām pastāv problēmas, kas saistītas ar balsošanas sistēmām, kuru pamatā ir blokķēdes. Tehnoloģijas ieviešana nav sudraba lode, lai izārstētu visas balsošanas likstas demokrātiskās sistēmās. Dažas no galvenajām bažām, ar kurām saskaras blokķēdes balsošanas sistēmas, ietver identitātes apstiprināšanu, balsojumu viltošanu vēlētājiem, kuri nebalsoja, un jautājumus, kas varētu vēlētājus deanonimizēt.

Bloķēšanas ķēdes balsošanas ieviešana parasti ir saistīta ar kādu jaunu metodi balsošanai lielākā mērogā. Piemēram, likvīdas demokrātijas, balsošana par oglekli un citas sistēmas bieži tiek piesaistītas blokķēdes modelim kā ieteiktai labākai metodei nekā pašreizējā sistēma.

Lai arī šie jēdzieni ir interesanti, šis raksts nav galvenais, un tie nes sevī savas priekšrocības, trūkumus un strīdīgās debates. Analizējot blokķēdes balsošanas sistēmas tehniskā līmenī, ir jāuzsver jebkuras autentiskas demokrātiskas balsošanas sistēmas pamatelementi, kam seko daži jaunākie praktiskie piemēri.

Demokrātiskas balsošanas sistēmas galvenie komponenti

Bloķēšanas ķēdes modelim būtu nepieciešamas visas tās pašas garantijas, kādas ir jebkurai demokrātiskai vēlēšanu sistēmai. Jo īpaši, atsaucoties uz e-balsošanas sistēmu, tie ietver:

 • Rezultātu pilnīgums / galīgums
 • Sistēmas izturība un autentiskums (kriptogrāfijas garantijas krāpšanai, viltojumiem utt.)
 • Atbilstība (droša, ātra, precīza identitātes pārbaudes sistēma)
 • Pārbaudāmība
 • Neizmantojami balsojumi
 • Anonimitāte

Lai analizētu blokķēdes e-balsošanas sistēmas potenciālu, ir nepieciešams apskatīt modeli, izmantojot iepriekšminēto komponentu saglabāšanas prizmu, ko cenšas panākt demokrātiskas vēlēšanas.

Rezultātu pilnīgums / galīgums

Tas īpaši attiecas uz uzskatu, ka visi balsstiesīgie ir pieņemti kā balsstiesīgi, un visas balsis tiek pareizi skaitītas. Galīgums rada bažas mūsdienu balsošanas sistēmās, kur atšķirīga balsošanas iekārtas programmatūra un identifikācijas prasības bieži noved pie pārrēķināšanās saspringtās sacīkstēs. Šīs neefektivitātes novēršana ir galvenais, lai uzlabotu rezultātu autentiskumu un pieņemamību.

Sistēmas izturība un autentiskums

Vienkārši sakot, vēlētāju uzticēšanās vēlēšanu sistēmām – pat attīstītajās demokrātijās – ir apbrīnojami vāja. Pēc Hārvardas teiktā Ziņot 2016. gadā tikai 29 procenti amerikāņu bija pārliecināti, ka biļeteni visā valstī tiks pareizi saskaitīti. Viltojumu novēršana un krāpniecisku vēlētāju spēju ietekmēt sistēmu mazināšana ir grūts uzdevums ar ilgu vēsturisku izaicinājumu precedentu.

Atbilstība

Tas galvenokārt attiecas tikai uz likumīgiem vēlētājiem, kuri var balsot. Mūsdienās joprojām ir problēmas ar mirušiem cilvēkiem un nelegālu balsošanu.

Pārbaudāmība

Balsojuma audits vai ikviena iespēja pārbaudīt, vai rezultāts ir visu nodoto balsu likumīgā summa. Šis jēdziens attiecas gan uz vēlētāju, ka viņi var būt pārliecināti, ka viņu balsis ir saskaitīta, gan uz vispārēju universālumu ikvienam, kurš var pārliecināties, ka kopējais rezultāts ir autentisks.

Neizmantojami balsojumi

Vēlētāji var balsot tikai vienu reizi. Attiecas uz pārstāvju vēlēšanām, referendumiem, iniciatīvām utt.

Anonimitāte

Viena no jebkuras demokrātiskas balsošanas sistēmas būtiskām sastāvdaļām – vēlētāju anonimitāte aizsargā viņus no pēcvēlēšanu atriebības vai piespiešanas balsošanas laikā. Piespiešana, izmantojot “balsu pirkšanu”, joprojām rada bažas, un tādi risinājumi kā akli paraksti un daudzpusīgas privāto atslēgu / paroļu kombinācijas kā balsošanas kvītis ir peldētas kā risinājumi.

Iepriekš minētās kategorijas ir nepieciešamas – vismaz zināmā mērā – lai precīzi un veiksmīgi sasniegtu demokrātisku vēlēšanu rezultātu.

Blockchain balsošanas modeļa ieviešana

Vienkāršā balsošanas sistēmā mēs varam pieņemt, ka piedalās vismaz 3 galvenās vienības:

 1. Vēlētāji
 2. Iestādes
 3. Skaitītāji

Svarīgi ir tas, ka būtiska sastāvdaļa, kur uz blokķēdes balstītu sistēmu var ietekmēt visvairāk, ir iestādes vienības atvienošana no pretinstitūcijas. Lai to izdarītu precīzi, ir vajadzīgs tikai Josifa Staļina citāts, lai saprastu, kāpēc:

“Svarīgi nav tie cilvēki, kas balso. Cilvēki skaita balsis. ”

Balsu skaitīšanu parasti vada iestāde (t.i., valdība), tāpēc abu attiecību atcelšana var dot vēlētājiem būtiskas garantijas attiecībā uz uzticību vēlēšanu integritātei. Šāda manipulācija var nebūt izplatīta attīstītajās demokrātijās, taču tā ir vispāratzīta kā izplatīta problēma jaunattīstības valstīs, īpaši tur, kur ir ārkārtīgi nepietiekama infrastruktūra.

Sākoties tradicionālam balsošanas procesam, vēlētāji savu balsi nodeva elektroniskajās balsošanas iekārtās vai papīra biļetenos vēlēšanu vietās. Skaitītāji saskaita šīs balsis un uzglabā tās centralizētā datubāzē, kuru pārrauga iestāde.

Bloķēšanas ķēdes balsošanas modelis novērš saikni starp skaitītājiem un autoritāti, augšupielādējot balsis tieši pašā blokķēdē, P2P virsgrāmatu tīklā bez starpnieka. Digitālais nesējs balsu nodošanai ir blokshēma, nevis datu bāze, kuru kontrolē iestāde. Publiska blokķēde būtu optimāla izvēle šādām vēlēšanām, it īpaši decentralizēta virsgrāmata, piemēram, Bitcoin vai Ethereum.

Šādā sistēmā būtu tikai divas galvenās iesaistītās vienības – vēlētājs un iestāde. Skaitītājs tiktu likvidēts, un iestāde varētu vienkārši saskaitīt balsis, izmantojot pieejamu un caurspīdīgu bloku ķēdi, nevis paļauties uz dažādām vēlēšanu vietām un mašīnām, lai ziņotu par rezultātiem noklusētajā datu bāzē. Vēlētāji varēs nodot balsis tieši caur tālruņiem vai datoriem. Tomēr šiem balsošanas mehānismiem būtu nepieciešami divi datu kopumi:

 1. Faktiskās balsis
 2. Identifikācijas dokumenti

Iestādei būtu jāapstiprina identifikācijas dokumenti – tas joprojām atstāj atklātas potenciālas manipulācijas – bet tos galu galā varētu aizstāt ar baltajā sarakstā iekļautajām identitātēm, kuras pārbauda, ​​izmantojot izplatītu identitātes protokolu. Pagaidām decentralizētie identitātes pakalpojumi vienkārši nav pietiekami attīstīti vai visuresoši, lai šādā sistēmā darbotos atbilstoši, tāpēc iestāde (valdība) darbotos kā vēlētāju identitātes pārbaudītāja. Potenciāla identitāšu un to variāciju viltošana Sybil uzbrukumiem stelles pār blockchain balsošanas ieviešanu.

Tā vietā, lai balsis tiktu tieši augšupielādētas blokķēdē, tās varētu šifrēt un uzglabāt izplatītā failu sistēmā, piemēram, IPFS. Pēc tam balsu jaukšanu varētu saglabāt blokķēdē, kas korelē ar viņu IPFS atrašanās vietu.

IPFS izmantošana ļautu ietaupīt krātuves vietu, padarot balsošanu mērogojamāku publiskajā virsgrāmatā, vienlaikus nodrošinot arī sākotnējo identitātes apslēpšanas slāni. Tomēr pamatotas bažas par šo procesu ir anonimitāte. Vēlētājus potenciāli varētu deanonimizēt, izmantojot IP kartēšanu vai citas tīkla slāņa izsekošanas metodes, kas viņu balsi saista ar viņu identitāti.

Tomēr anonīmu, bet pārbaudāmu balsošanas nulles zināšanu pierādījumu un tīkla slāņa privātuma aizsardzības, piemēram, pienenes, attīstība piedāvā daudzsološu potenciālu privātuma saglabāšanai šajā frontē.

Turklāt Zcoin – kurš nesen pabeidza Taizemes pirmstermiņa vēlēšanas savā bloku ķēdē ar vairāk nekā 127 000 balsu – īstenoja Shamir slepenā koplietošanas shēma lai nodrošinātu, ka neviena vienība nevarētu atšifrēt informāciju par vēlētājiem. Visām iesaistītajām iestādēm (Taizemes vēlēšanu komisijai, Demokrātiskajai partijai, kandidātiem) būtu jāparakstās vienbalsīgi par balsošanas datu atšifrēšanu..

ZCoin ceļvedis

Lasīt: Kas ir ZCoin?

Pēc vēlēšanām galīgums notiktu ievērojami ātrāk nekā tradicionālās sistēmas. Uzziņai Zkoins 12 stundu laikā sasniedza gala rezultātus primārajā. Pašreizējās metodes prasa skaitīšanu un citas neefektivitātes, kas pagarina vēlēšanu skaitīšanas periodus un samazina vēlētāju uzticību.

Balsu vispārējā pārbaudāmība varētu notikt arī daudz vienkāršāk nekā mantotās balsošanas sistēmas. Vēlēšanu pārbaudāmība, izmantojot IPFS jaukumu blokķēdē, nodrošina, ka rezultāts ir visu nodoto balsu likumīgā summa.

Tomēr individuāla pārbaudāmība ir sarežģītāka, mēģinot saglabāt anonimitāti, un tā ir aktīva blokshēnas balsošanas mehānismu izpētes joma. Piedāvātās metodes šī jautājuma pārvarēšanai ietver to, ka vēlētājam balsošanas laikā jāsastāda publiskās / privātās atslēgas pāris, kas nodrošina individuālu pārbaudāmību, bet neatklāj sīkāku informāciju par vēlētāja identitāti..

Būtiski ir tas, ka balsu robustumu un autentiskumu var nodrošināt, izmantojot blokķēdes protokolu kriptogrāfiju. Ar balsīm, kas saistītas ar darījumu – piemēram, Zcoin – balsīm ir tādas pašas garantijas kā jebkuram darījumam, kas nedrīkst tikt iztērēts vai manipulēts divreiz, un to garantē digitālie paraksti

Kopumā blokķēdes balsošanas sistēmai ir potenciāls izpildīt jebkura demokrātiska vēlēšanu procesa nepieciešamos pamatelementus. Ir acīmredzami trūkumi attiecībā uz vēlētāju anonimitāti un atbilstību, taču progresīva un standartizēta tehniskā ieviešana, piemēram, ZKP un decentralizēti identitātes protokoli, var palīdzēt šos trūkumus novērst ilgtermiņā..

Pašreizējais jautājums par blokķēdes balsošanu ir tas, vai tas ir vai nav iespējams. Galu galā jautājumam vajadzētu pāriet uz to, vai valdības iestādes ir gatavas atteikties no procesa kontroles.

Kas ir IPFS?

Lasīt: Kas ir IPFS?

Blokķēdes balsošanas jaunākie sasniegumi

Nesen ir notikusi plaša un maza mēroga bloku ķēdes eksperimentēšana ar balsošanas mehānismiem. Iepriekš minēts Zcoin veiksmīgi pabeidza pasaulē pirmo plaša mēroga blokķēdes balsošanas sistēmu Taizemes Demokrātiskās partijas priekšvēlēšanās.

Viņi 12 stundu laikā veiksmīgi sasniedza rezultātu galīgumu ar vairāk nekā 127 000 balsu. Zcoin tagad meklē anonimitātes garantijas ar P2P blokķēdes balsošanas tīklu līdz izmantojot ZKP.

Vairāki jaunie uzņēmumi, piemēram, Seko manai balsošanai un Voatz arī pēta un izstrādā uz blockchain balstītus balsošanas risinājumus. Mazāka mēroga eksperimenti ar blokķēdes balsošanu ietvēra nelielu lietu ar Rietumvirdžīnija nesenajos ASV viduslaikos, kad 150 pilsoņi balsoja, izmantojot blokķēdes lietotni.

Citas iniciatīvas ietver Demokrātija Zeme, kurš ir uzbūvējis atvērtā pirmkoda sistēma par blokķēdē balstītu pārvaldību un balsošanas shēmām, kas balstītas uz dažādiem likvīdas demokrātijas veidiem. Viņu 2016. g gadījuma izpēte digitālajam referendumam par Kolumbijas diasporu sniedz dažus intriģējošus ieskatus notiekošajās debatēs par balsošanas struktūrām un to, kā varētu izskatīties turpmākā attīstība.

Bloķēšana ar ķēdes ķēdi ir izsmeļoša tēma ar materiālu klāstu, kas aptver visu, sākot no demokrātiskiem ideāliem un beidzot ar tehnisku protokola izmantošanu balsošanai P2P tīklā. Zcoin plaša mēroga blokķēdes balsojuma pārbaude bija pirmā šāda veida pārbaude, un tā tika atklāta 2018. gada 13. novembrī.

Pirms blokķēdes balsošanas sistēmas kļūst dzīvotspējīgas, vēl jāveic daudz pētījumu un izstrādes darbu. Protams, pastāv šķēršļi, lai integrētu jaunu tehnoloģiju ar demokrātijas pamatelementu, taču pastāv zināms potenciāls uzlabot pašreizējos modeļus, kas ir nepārprotami.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me