Bitcoin, kriptonauda un nodokļi: kas jums jāzina

Bitcoin & amp; Kripto nodokļi

Ja vien jūs nedzīvojat Maltā, Puertoriko vai citā līdzīgā valstī, kur kriptogrāfijas valūtas pieaugums šobrīd netiek aplikts ar nodokļiem, jūs drīz mēģināsiet noskaidrot, kā pareizi ieskaitīt savu bitkoinu vai citas kriptovalūtas daļas pirms gaidāmās nodokļu sezonas un tālāk.

Parasti šobrīd valda neskaidrība, jo kriptovalūtas aplikšana ar nodokļiem likumdošanas institūcijām visā pasaulē ir ļoti nepabeigta darbība. Neskatoties uz to, mums kā pašreizējiem kriptovalūtas lietotājiem mums ir jācīnās ar attiecīgās zemes likumiem, kādi tie ir pašreiz, lai mēs neizdarītu nodokļu pārkāpumus un neradītu sev lielas galvassāpes pa ceļu..

Bitcoin & amp; Kripto nodokļi

Tad šodien mēs nojauksim nodokļu modeļus, kas tiek piemēroti kriptovalūtām dažās pasaules ietekmīgākajās valstīs, lai palīdzētu labāk izprast pašreizējo starptautisko regulatīvo spektru.

Lūdzu, ņemiet vērā: šis raksts ir paredzēts kā vispārīgs ceļvedis kriptovalūtu nodokļu modeļiem visā pasaulē, tas neaizstāj profesionālu padomu. Mēs iesakām runāt ar grāmatvedi, kurš jūsu jurisdikcijā pārzina kriptogrāfijas nodokļus.

Trīs galvenie nodokļu modeļi

Lielākā daļa valstu liek saviem kriptogrāfijas lietotājiem pakļauties vienai no trim pamata nodokļu kategorijām:

  • Ienākuma nodoklis
  • Uzņēmuma nodoklis
  • Kapitāla pieauguma nodoklis

Ienākuma nodoklis attiecas uz visām neiekļautajām vienībām, kas ienākumos saņem Bitcoin vai citas kriptovalūtas.

Uzņēmuma nodoklis attiecas uz uzņēmuma līmeņa operācijām, kas ir lielas un attiecīgi nodarbojas ar milzīgu daudzumu kriptogrāfijas. Padomājiet par, piemēram, mākoņu ieguves uzņēmumu, piemēram, Genesis Mining.

Kapitāla pieauguma nodoklis attiecas uz tirgotājiem, kuri spekulatīvi ir ieguldījuši kriptogrāfijā ar skaidru peļņas gūšanas mērķi. Lielākā daļa valstu kapitāla pieauguma nodokļus sadala īstermiņa un ilgtermiņa peļņas kategorijās atkarībā no dažādiem kritērijiem.

Pastāsti man vairāk par kapitāla pieaugumu

Lielākajai daļai kriptogrāfijas īpašnieku un tirgotāju būs jāmaksā kapitāla pieauguma nodokļi par visiem ienākumiem no viņu kriptogrāfijas īpašībām. Kaut arī kriptogrāfijas likumi joprojām ir agrīnā stadijā, lielākajai daļai valstu ir nobriedušas kapitāla pieauguma nodokļu shēmas.

Aprēķināt akciju tirdzniecības izmaksu bāzi ir nedaudz vienkāršāk nekā rīkoties ar kriptogrāfijas “izmaksu bāzi”. Kaut arī kriptos nodokļu vajadzībām tiek uzskatīts par kaut ko līdzīgu precei, tie ir ļoti līdzīgi valūtai. Tas nozīmē, ka, pārdodot vienu kriptogrāfiju citam, abu kriptogrāfiju izmaksu bāze jānosaka nodokļu valūtā.

Piemēram, ja jūs tirgojat BTC par ETH, tirdzniecības laikā abu valūtu vērtība pret ASV dolāru (ASV nodokļu maksātājiem) darbotos kā tirdzniecības izmaksu bāze.

Ja BTC = 4000 USD un ETH = 140 USD, nekā pērkot vienu ETH, izmaksu bāze būtu 140 USD. Šo skaitli būtu svarīgi reģistrēt, jo BTC, kuru tirgojāt, tiktu aplikts ar nodokļiem, ja to pirktu par mazāku cenu, nekā pārdodat. Ja un kad jūs nolemjat tirgot ETH, kas maksā 140 USD, šis dolāra skaitlis kalpo par pamatu kapitāla pieauguma nodoklim, kas tiktu iekasēts.

Kad jūs tirgojat savus kriptos par fiat (vai otrādi), situācija ir vieglāka. Tā kā jūs tirgojat kriptogrāfiju pret fiat, izmaksu bāze tiks aprēķināta tajā pašā valūtā, ar kuru jūs maksājat nodokļus.

Tas viss ir tas, ka precīzu darījumu uzskaite ir ārkārtīgi svarīga.

Dažos veidos var būt vieglāk pārvietoties un izkļūt no fiat vai fiat ekvivalenta nodokļu vajadzībām. Izveidot izmaksu bāzi starp diviem kriptiem nav vienkārši, un darījumu datumi ir ārkārtīgi svarīgi nodokļiem.

Stablecoins varētu būt labs fiat stand-in nodokļu vajadzībām (vismaz ASV nodokļu maksātājiem), jo lielākā daļa no tiem ir stabili pret ASV dolāru.

Kas ir ar nodokli apliekams notikums?

Kopumā visbiežāk ar nodokli apliekamais notikums būs kriptogrāfijas pārdošana ar peļņu. Dažos gadījumos kriptogrāfijas pārsūtīšana arī būs ar nodokli apliekams notikums, taču tas dažādās valstīs atšķiras. Ja jūs zaudējat naudu par kriptogrāfijas darījumu, iespējams, to varēsit norakstīt no nodokļiem atkarībā no jūsu dzīvesvietas un dažiem citiem faktoriem.

Ja vēlaties uzzināt vairāk par to, kā nodokļi varētu attiekties uz jūsu kriptogrāfisko tirdzniecību vai ieguldījumiem, ieteicams konsultēties ar nodokļu speciālistu, kuram ir zināmas zināšanas par kriptogrāfiju. Lielākā daļa valstu uzliek stingrus sodus par nodokļu nemaksāšanu, tāpēc, ja esat parādā valdībai naudu, saņemiet padomu, pirms vēl esat viņiem parādā!

Tagad pāriesim uz konkrētām valstu nodokļu pieejām.

Ziemeļamerika

Pirmo reizi IRS 2014. gadā izdeva norādījumus par kriptogrāfiju, taču izpilde līdz 2017. gada lielajam kriptogrāfijas rallijam bija pavirša. Pārējām Ziemeļamerikas valstīm bija līdzīga pieeja kriptogrāfijas aplikšanai ar nodokļiem, taču tagad šķiet, ka nodokļu iestādes labi zina naudu, kas atrodas kriptogrāfijas telpā.

IRS Blockchain

ASV

Amerikas Savienotajās Valstīs Iekšējo ieņēmumu dienests (IRS) kriptovalūtas uzskata par “īpašumu”.

Juridiskā nozīmē tas nozīmē, ka uz jūsu šifrēšanas ieguldījumiem attieksies a kapitāla pieauguma nodoklisVai nu īstermiņa kapitāla pieauguma likme, vai ilgtermiņa kapitāla pieauguma likme atkarībā no tā, cik ilgi jūs turējāt savu kriptogrāfiju pirms peļņas ņemšanas.

Ja jūs izņemat savu kriptogrāfiju viena gada laikā pēc tā iegādes, jums tiks piemērots straujāks īstermiņa kapitāla pieauguma nodoklis. Šīs īstermiņa likmes parasti ir neatkarīgi no jūsu parastās nodokļu likmes, tādēļ, ja jums tiek uzlikti nodokļi par 25%, tad arī jūsu īstermiņa peļņa tiks aplikta ar tādu pašu likmi.

ASV lietotājiem, kuri izņem savu kriptogrāfiju pēc viena gada turēšanas, viņi pretendēs uz ilgtermiņa kapitāla pieauguma nodokļa likmēm 0%, 15% un 20% atkarībā no viņu nodokļu grupas.

Un arī ASV Kongresā pašlaik tiek apspriests likums par kriptovalūtas taisnīgumu nodokļu jomā (CFTA); tas atbrīvos no nodokļiem visus kriptogrāfijas darījumus, kuru vērtība ir mazāka par 600 USD.

Bija dažas diskusijas par to, vai par Crypto to Crypto tirdzniecību izturēsies kā pret līdzīgu, tas nozīmē, ka par tiem nebūs jāmaksā nodoklis. Tas ir tagad ir noskaidrots un nodokļi ir jāmaksā, tāpēc jums būs jāreģistrē visi veiktie darījumi un attiecīgi jāmaksā nodokļi.

Uzņēmums ar nosaukumu CryptoTaxPrep piedāvā pilnu kriptovalūtas nodokļu pakalpojumu, kura štata un federālā nodokļu deklarācija maksā 750 USD.

Kanāda

Par 2013. gadu tulkošanas vēstule, Kanādas Ieņēmumu aģentūra (CRA) paziņoja, ka kriptonauda saskaņā ar Kanādas likumiem ir “preces” – tāpat kā sudrabs vai dabasgāze. Tas nozīmē, ka šeit jūsu kriptogrāfija tiks aplikta ar nodokļiem vai nu kā uzņēmējdarbības ienākumi, vai kā kapitāla pieaugums (vai attiecīgi biznesa zaudējumi un kapitāla zaudējumi).

Kanāda iekasē 50% kapitāla pieauguma nodokli, kas tiktu piemērots jebkuriem šifrēšanas darījumiem. Šis nodoklis attiektos tikai uz investoriem, kas pērk un tur. Liela apjoma tirgotājus Kanādas nodokļu iestādes varētu uzskatīt par uzņēmējdarbību, un viņiem attiecīgi būtu jāiesniedz nodokļi.

Lielākā daļa no kriptogrāfiskām darbībām Kanādā nav iekļautas PVN darbības jomā, ja vien tās netiek izmantotas, lai samaksātu par precēm un pakalpojumiem.

Meksika

Meksikas valdībai ir atvērta, liberalizēta tiesiskā attieksme pret Bitcoin. Vietējais normatīvais regulējums vēl nav pabeigts, bet valsts likumdevējs ir aktīvi izstrādājot jaunus pasākumus.

Lielbritānija / Eiropa

Neskatoties uz to, ka ES ir augsts finanšu integrācijas līmenis, katrai dalībvalstij ir atšķirīgs nodokļu kodekss. Lielākā daļa ES ir nostājusies ASV pusē un uzskata kriptogrāfijas daudz vairāk kā preces vai akcijas, nevis valūtu..

Lielbritānija

Lielbritānijas valdība 2014. gadā atcēla PVN nodokli pret Bitcoin. Tagad lielākā daļa kriptovalūtu darījumu valstī ir atbrīvoti no PVN maksām.

Turklāt HM Valsts kase uzskata BTC un citas kriptovalūtas par “aktīviem”, nevis likumīgām valūtām. Tas nosaka, ka šādai kriptogrāfijai tiks uzlikts nodoklis vai nu ar ienākuma nodokli, vai ar kapitāla pieaugumu atkarībā no apstākļiem (piemēram, ja esat tirgotājs, parastajiem ieguldītājiem būs jāmaksā ienākuma nodoklis pret kapitāla pieaugumu).

Kalnrūpniecībai kā uzņēmējdarbības daļai būs jāmaksā uzņēmuma ienākuma nodoklis pēc standarta likmes 20%.

Ja esat privātpersona, jums būs jāmaksā kapitāla pieauguma nodoklis par jebkuru peļņu, ko gūstat no ieguldījumiem kriptovalūtā. Jāatzīmē, ka katrai personai ir pabalsts no 11 300 GBP gadā, kas ir bez nodokļiem.

Jūs varat arī “uzdāvināt” daļu no ieguldījumiem kriptogrāfijā savam laulātajam, kuram būs arī 11 300 mārciņu pabalsts. Ja pareizi plānojat izņemšanu un darāt to aprīlī (jaunā taksācijas gada sākums / beigas), jūs 5. aprīlī varat izņemt 11 330 mārciņas un 6. aprīlī 6 300 mārciņas, kas nozīmē, ka tās ietilpst atsevišķos taksācijas gados. Jūs varat dubultot šo summu, ja esat precējies, tas nozīmē, ka ir iespējams izņemt 45 200 mārciņas, nemaksājot nodokli.

Tāpat kā ASV, visi jūsu veiktie kriptogrāfijas darījumi tiks aplikti ar nodokļiem:

Apglabāšanas definīcija ir uzrakstīta iepriekš, un daudzi no jums būs pamanījuši tās radīto problēmu. Tā kā BTC ir ieejas punkts lielākajā daļā Altcoins, jums vispirms ir jāiegādājas BTC, pēc tam jāpārsūta tas uz biržu, pēc tam lai tirgotos ar Altcoin.

Ar BTC darījumu laikiem un nepastāvību šī vērtība varētu būt ātri palielinājusies vai samazinājusies, tirgojot BTC pret Altcoin, jūs “atsavināt” savu BTC un izveidot kapitāla pieaugumu vai kapitāla zaudējumu.

Ja jūs pērkat un pārdodat lielu daudzumu Altcoins, tas var radīt problēmas, jums būs jāizveido izklājlapa, kurā ierakstīti Altcoin pirkšanas un pārdošanas datumi un FIAT vērtības. Katra atsevišķa kriptogrāfijas valūtas apglabāšana būs jāpārvērš FIAT brīdī, kad to iznīcina.

Skat šo lielisko ceļvedi lai iegūtu vairāk informācijas.

Beļģija

Beļģija ar 33% plus vietējos nodokļus apliek privātpersonu ieguldījumus, kas tiek uzskatīti par “spekulatīviem”.

Ja ieguldījums nav spekulatīvs un nav saistīts ar jebkādu profesionālu darbību, peļņa var tikt atbrīvota no nodokļiem un zaudējumi nebūs atskaitāmi no nodokļiem. Šī klasifikācija var vai nevar attiekties uz Beļģijas kriptogrāfijas īpašniekiem atkarībā no viņu darbības.

Profesionāliem individuālajiem ieguldītājiem Beļģijā papildus vietējiem nodokļiem un sociālās apdrošināšanas iemaksām tiks piemēroti progresīvi nodokļi no 25% līdz 50%. Tas var attiekties uz kriptogrāfijas ieguldītājiem, ja viņi lielāko daļu savu ienākumu gūst no ieguldījumu darbības.

Beļģijas Finanšu ministrija ir paziņojusi, ka kriptogrāfijas pašlaik ir atbrīvotas no PVN. Pretējā gadījumā tauta ir devusi maz stingru norādījumu kriptogrāfijas investoriem.

Šveice

Šveicieši ir oficiāli klasificējuši Bitcoin kā “ārvalstu valūtu”. Šveice visiem Šveices aktīviem piemēro Šveices īpašuma nodokli un pašlaik strādā pie visaptverošāka jauno aktīvu klases nodokļu kodeksa. Kriptogrāfijas īpašumtiesības jādeklarē arī gada nodokļu veidlapās. Izņemot īpašuma nodokli, Šveices īpašniekiem vai kriptogrāfijas tirgotājiem pašlaik netiek piemēroti citi nodokļi.

Spānija

Cilvēkiem, kuriem Spānijā jāmaksā nodokļi, ar kriptogrāfiju, kas tiek turēta ieguldījumiem, rīkojas tāpat kā ar jebkuru citu kapitāla aktīvu. Kad tie tiek pārdoti ar peļņu, peļņa tiek aplikta ar nodokli. Spānijas uzņēmumiem ir jāmaksā nodokļi arī par peļņu no kriptogrāfijas īpašumiem, un gan privātpersonām, gan uzņēmumiem jāmaksā nodokļi par visiem kapitāla pieaugumiem, kas gūti ieguves rūpniecībā.

Spānijas nodokļu iestādes nav norādījušas īpašas norādes par kriptogrāfiju un PVN, taču lielākā daļa kriptogrāfisko darījumu ir ārpus PVN likumu darbības jomas un uz tiem neattiecas PVN..

Nīderlande

Holandes finanšu ministrs sākotnēji paziņoja, ka Nīderlandes valdība turpmāk Bitcoinu un tamlīdzīgus apsvērs kā “bartera priekšmetus”. Šī klasifikācija bija liberāla, un kriptogrāfijas lietotājiem valstī nevajadzēja licencēt savas darbības vai ievērot jebkādus atbilstības noteikumus.

Attiecīgi Nīderlandes kriptogrāfijas lietotāju īpašumi tika aplikti ar nodokļiem saskaņā ar šo lietotāju attiecīgajām ienākuma nodokļa pamatlikmēm.

Šodien Nīderlandes valdība uzskata, ka visi ieguvumi vai zaudējumi, kas rodas no kriptogrāfijas tirdzniecības, ir “uzņēmējdarbība” kā ar nodokli apliekams notikums, un tie jāapliek ar nodokli kā uzņēmējdarbības ienākumi. Tas attiektos arī uz visām kriptogrāfijas ieguves darbībām gadījumā, ja uzņēmums gūtu naudu no marķiera pārdošanas.

Nodokļu likumi privātpersonām Holandē ir niansētāki. Ja Nīderlandes pilsonis vai rezidents tur kriptos kā aktīvu, maksājamais nodoklis tiks balstīts uz to, vai aktīvi personai ir vai nav “ienākumu avots”..

Ja kriptogrāfijas netiek apliktas ar nodokļiem, pamatojoties uz ienākuma avota kodu, tās, iespējams, tiks apliktas ar nodokli kā uzkrājumi vai ieguldījumi pēc vienotas likmes. Nīderlandes nodokļu iestādēm ir daudz rīcības brīvības šifrēšanas aplikšanā ar nodokļiem, un nodokļu līmenis būs atkarīgs no apstākļiem.

Nīderlande nepiemēro PVN kriptogrāfijai.

Vācija

Raksta tapšanas laikā Vācijai nav visaptveroša likumu kopuma, kas regulē kripto aplikšanu ar nodokļiem. Atkarībā no apstākļiem Vācijas privātpersonām kriptogrāfijas darījumi var tikt aplikti ar nodokli kā kapitāla pieaugums, ienākumi vai vispār.

Viena no vissvarīgākajām lietām, kas jāņem vērā, ir tas, kā tiek turēti kriptogrāfi. Ja tie tiek turēti kā privāts īpašums, tie nebūs tajā pašā nodokļu kategorijā kā uzņēmējdarbības aktīvi.

Ja esat tirgotājs, jums ir bezmaksas kapitāla pieaugums līdz 800 eiro. Kad esat pārkāpis šo summu, jums būs jāmaksā 25% vienota likme par spekulatīvo peļņu. Ja esat guvis labumu, vienkārši turot kriptogrāfiju un nekad to nepārvietojot, Vācijā jums nebūs jāmaksā nodokļi.

Ja kriptogrāfijas ir privātpersonu rīcībā, visticamāk, ka tās tiks uzskatītas par aktīvu, un visi ienākumi tiks aplikti ar nodokļiem saskaņā ar pašreizējiem kapitāla pieauguma nodokļiem, ja pirkšana un pārdošana notiek viena gada laikā. Jebkādi aizdevumu guvumi, iespējams, tiks uzskatīti par ienākumiem, taču, lai iegūtu vairāk informācijas, ieteicams konsultēties ar nodokļu speciālistu.

Kad kriptogrāfijas tiek pārdotas, tās tiek uzskatītas par aktīva pārdošanu un tiks apliktas ar nodokļiem tāpat kā jebkura cita aktīvu klase. Atkal, tāpat kā Lielbritānijā, liela mēroga kalnrūpniecības darbības Vācijā tiek skartas ar uzņēmuma nodokļiem.

Vācija nepiemēro PVN nodokli kriptovalūtām.

Francija

Francijas pilsoņiem un iedzīvotājiem par viņu šifrēšanas darījumiem tiek piemēroti lieli nodokļi. Atsevišķi darījumi tiek aplikti ar vienotu likmi 19% apmērā, kā arī sociālo iemaksu 17,2% apmērā, kas atbilst visu likmju likmei 36,2%. Tā ir milzīga likme, ko maksāt, bet spekulantiem un kalnračiem var nākties maksāt vēl vairāk.

Ja Francijas nodokļu iestādes domā, ka kriptogrāfijas spekulācijas vai kalnrūpniecība ir komercuzņēmums, iekasētie nodokļi varētu būt pat 45%, pieskaitot visas maksājamās sociālās iemaksas.

Uzņēmumiem peļņa no kriptovalūtas spekulācijām un kalnrūpniecības tiek uzskatīta par vispārēju uzņēmumu ienākuma nodokļa režīmu attiecībā uz peļņu un zaudējumiem. Pašreizējā nodokļa likme šajā režīmā ir 33%, bet nākamajos gados ir paredzēts samazināties līdz 25%.

PVN nodokļa likums par kriptogrāfiju Francijā ir daudz niansētāks nekā citās Eiropas valstīs. Francijā kriptogrāfu kalnračiem PVN nodoklis būtu jāpiemēro kā “pakalpojumu sniegšana”, un preču vai pakalpojumu iegāde ar kriptogrāfiju arī būtu pakļauta PVN.

Kriptos pirkšana vai pārdošana Francijā ir bez PVN, ja vien tas nenotiek nepārtraukti, un ir komerciālu ienākumu avots..

Itālija

Ilgu laiku Itālijā nebija īpašu norādījumu par kriptogrāfijas aplikšanu ar nodokli. Mūsdienās valstī joprojām nav visaptveroša kriptovalūtu nodokļa koda, taču Itālijas nodokļu pārvalde ir sniegusi vispārīgus norādījumus par kriptogrāfijas aplikšanu ar nodokļiem.

Itālija apliks ar nodokli to, ko tā definē kā “spekulatīvas” kriptogrāfijas darbības, ar likmi 26%. Nozīme ir tāda, ka personai, lai viņu varētu uzskatīt par “spekulatīvu”, septiņas dienas pēc kārtas ir jāuzņemas vairāk nekā 51 000 eiro. Pretējā gadījumā kriptogrāfijas tirgotājiem un īpašniekiem Itālija joprojām ir bez nodokļiem.

Uzņēmumiem un kriptogrāfijas tirgotājiem Itālijā tiek uzlikti komerciālie nodokļi, un arī par kriptogrāfijas nodošanu ir jāmaksā nodokļi. Šie likumi, iespējams, neattiecas uz lielāko daļu kriptogrāfijas īpašnieku. Ja jums ir papildu jautājumi, sazinieties ar nodokļu speciālistu.

Kriptogrāfijas darījuma vērtība eiro tiks aplikta ar nodokli saskaņā ar Itālijas tiesību aktiem, un persona vai uzņēmums, kas veic pārdošanu, būtu atbildīga par nodokļa iekasēšanu. Ja jūs vai jūsu uzņēmums pārdod daudz preču vai pakalpojumu apmaiņā pret kriptogrāfiju Itālijā, iespējams, ir laiks sākt iekasēt PVN eiro.

Zviedrija

Zviedrijas likumi par kriptogrāfijas nodokļiem vairāk vai mazāk atbilst ASV un Lielbritānijai. Ja kriptodarbus pārdod ar peļņu, tas tiek uzskatīts par notikumu, kas apliekams ar nodokli. Ja kriptogrāfijas tiek turētas kā uzņēmējdarbības aktīvs, un peļņa no to pārdošanas vai ienākumi, kas gūti no viņu līzinga, arī tiks kvalificēti kā uzņēmējdarbības ienākumi.

Uz kriptogrāfu kalnračiem Zviedrijā attiecas tie paši likumi, kas regulē citus uzņēmumus, un tas nozīmē, ka jebkura pārdota kriptogrāfija tiks uzskatīta par uzņēmējdarbības ienākumu. Ja indivīds iegūst kriptogrāfijas, uz viņu attieksies līdzīgi likumi, un viņam būs jāmaksā kapitāla pieaugums, ja un kad viņu izraktie kripto tiks pārdoti.

Lielākoties kriptogrāfija neattiecas uz Zviedrijas likumiem par PVN, bet, ja kriptodarbus izmanto kā likumīgu maksāšanas līdzekli, PVN būtu jāiekasē pārdevējam (tāpat kā jebkurš cits darījums).

Krievija

Nodokļu likumi, kas attiecas uz atsevišķiem kriptogrāfijas īpašniekiem, pagaidām nav noteikti. Krievija vairāk nekā gadu strādā pie visaptveroša kriptogrāfijas likumu kopuma, taču joprojām nav skaidru nodokļu vadlīniju.

Tomēr Krievijas prezidents Vladimirs Putins tikai uzdeva Krievijas Domei izstrādāt sistēmu, ar kuras palīdzību regulēt un aplikt ar nodokļiem lielās kriptogrāfijas ieguves operācijas valstī. Viņš vēlas, lai likums tiktu pabeigts šogad.

Kad likumi būs publiskajā telpā, Krievijas nodokļu maksātājiem, iespējams, būs labāks priekšstats par to, cik viņi būtu parādā nodokļus. Var droši pieņemt, ka kriptogrāfijas uzņēmumiem Krievijā būtu jāmaksā līdzīgi nodokļi kā jebkuram citam biznesam.

Āzija

Āzijas valstis, piemēram, Ķīna, Japāna un Dienvidkoreja, bija agri cietokšņi kriptogrāfijas apmaiņai un kalnrūpniecībai. Tas viss mainījās, kad Ķīna 2017. gadā aizliedza kriptogrāfiju izmantošanu un ieguvi, lai gan Japāna un Dienvidkoreja joprojām ir atvērta nozarei.

Ķīna

2017. gada 3. ceturksnī Ķīna vietējos tirgos uz nenoteiktu laiku aizliedza kriptogrāfijas apmaiņu un sākotnējos monētu piedāvājumus (ICO), liekot daudziem ekspertiem brīnīties, vai Ķīnas komunistiskā partija vispār atrodas uz kriptogrāfisko īpašumtiesību aizliegšanas robežas.

Šo aizliegumu iemesli? Ķīnas regulatori ir noraizējušies par naudas atmazgāšanas iespēju samazināšanu, izmantojot kriptogrāfiju, pirms kriptogrāfijas telpa kļūst pārāk liela un pārāk nevadāma.

Pens Šengs Songčens, Ķīnas Tautas bankas galvenais ekonomikas padomnieks:

“Tā kā Bitcoin tiek tirgots anonīmi un vienaudžu starpā, tas atvieglo naudas atmazgāšanu un izvairīšanos no nodokļu maksāšanas.”

Šie ķīniešu aizliegumi, visticamāk, nebūs pastāvīgi, taču tie paliks, kamēr Ķīnas administratori turpinās izstrādāt jaunu nodokļu sistēmu.

Japāna

Japānas augstākais regulatīvais uzraudzības dienests uzskata Bitcoin par “preci”. Valsts valdība arī atcēla 8% “Patēriņa nodokli”, kas līdz šim 2017. gada 1. jūlijā bija piemērots kriptogrāfijai..

Papildus tam japāņu kriptogrāfijas lietotāji cīnās ar visiem parastajiem nodokļu modeļiem: ienākuma nodokli, kapitāla pieauguma nodokli un uzņēmuma nodokli.

Dienvidkoreja

Dienvidkorejas regulatori pašlaik pēta dažādas nodokļu iespējas, tostarp 1) pievienotās vērtības nodokli (PVN), 2) dāvanu nodokļus, 3) ienākuma nodokli un 4) kapitāla pieauguma nodokli.

Taizeme: Bitcoin Taizemē tika neatļauts 2013. gadā, un pēc tam 2014. gadā tas tika atļauts ar daudziem ierobežojumiem.

Tālāk

Lielākā daļa valstu ir nolēmušas, ka kriptogrāfija ir īpašums, kas visvairāk līdzinās precei, un tās pret tām izturas kā pret tādu. Dažas valstis, piemēram, Bolīvija, ir skarbi skatījušās uz kriptogrāfiju.

Ideja, ka kriptodokļi kaut kādā veidā atvieglo nodokļu nemaksāšanu, varbūt daļēji ir taisnība. Lielākā daļa darījumu, kurus var apstrādāt, izmantojot ārzonas struktūras, ir daudz efektīvāks veids, kā visā pasaulē samazināt nodokļus.

Viens novads, kurā ir novērots kripto izmantošanas pieaugums, ir Venecuēla, kur vietējā valūta ir zaudējusi lielāko daļu savas vērtības. Venecuēlas valdība ieviesa savu nacionālo kriptogrāfiju, taču tā nav populāra ne mājās, ne starptautiski.

Tā vietā Venecuēlas iedzīvotāji, lai taupītu un tirgotos, ir vērsušies pie tādiem populāriem kriptotīkiem kā Bitcoin un Dash, jo daudzi uzskata, ka kriptogrāfi ir stabilāki nekā valūta, kuru viņu valdība izdod.

Izraēla

Izraēlas augstākais finanšu uzraudzības dienests 2017. gada sākumā izstrādāja jaunus noteikumus, kas klasificēja kriptonauda kā “aktīvus”, uz kuriem tautā jāattiecina kapitāla pieauguma nodokļi..

Austrālija

Austrālijas valdība tikko izbeidza bēdīgi slaveno “dubulto nodokli” par kriptogrāfiju Austrālijā, atbrīvojot tur esošās kriptovalūtas no preču un pakalpojumu nodokļa (GST)..

Bolīvija

Bolīvijas amatpersonas ir aizliegušas kriptovalūtas, apgalvojot, ka tās ļauj izvairīties no nodokļu nomaksas.

Turcija

Kriptovalūtām tiek uzlikti nodokļi tāpat kā jebkuram citam regulāram finanšu instrumentam.

Brazīlija

Brazīlijas likumdevēji ir raksturojuši kriptogrāfiju kā “aktīvu”, nevis valūtu. Attiecīgi Brazīlijas kriptogrāfijas lietotājiem par peļņu jāmaksā 15% kapitāla pieauguma nodoklis.

Venecuēla

Šā gada sākumā Venecuēlas valdība nolēma, ka ikvienam, kurš nodarbojas ar kriptogrāfiju, ir jāmaksā neatkarīgi no nodokļiem, kas viņiem parādā kriptovalūtā, jo Venecuēlas valdībai nepieciešama palīdzība līdzekļu vākšanā.

Dekrēts nesniedza nekādas vadlīnijas par to, vai kriptogrāfijas īpašniekiem vai tirgotājiem ir jāievēro atšķirīgs nodokļu likumu kopums, tāpēc ir droši pieņemt, ka viņiem tiks uzlikti nodokļi tāpat kā jebkuram citam aktīvam vai biznesam.

Lielākā daļa valstu kriptovalūtas uzskata par īpašumu

Kā redzat, dominējošā starptautiskā tendence ir tādu kriptovalūtu kā Bitcoin regulēšana, it kā tās būtu “īpašums” un “aktīvi”. Lielākajai daļai valstu vēl nav nākusi klajā ar ideju par kriptogrāfiju izturēties kā pret reālām valūtām tehniskā, juridiskā nozīmē.

Tomēr, vai šī dinamika turpinās darboties arī nākamo desmit gadu laikā, var nojaust.

Pašlaik ir skaidrs, ka regulatori ir tikko sākuši nopietni pārbaudīt regulējošās kriptovalūtas. Patiešām, turpmākajos gados visā pasaulē kriptogrāfijas lietotājiem tiek piedāvāts daudz vairāk nodokļu atjauninājumu.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me