Kā Bitcoin un kriptonauda palīdz jaunattīstības valstīm
Kriptovalūtām ir potenciāls mainīt labāku dažu pasaules nabadzīgāko un izmisušāko cilvēku dzīvi. Kriptonauda var uzlabot dzīvi, palīdzot jaunattīstības valstu iedzīvotājiem piedalīties pasaules ekonomikā un izvairīties no nabadzības.
Hiperinflācija, nabadzība, darbavietu trūkums, piekļuves bankām trūkums, kapitāla trūkums un slikta piekļuve tirgiem ir viena no problēmām, ko altkīni var palīdzēt jaunattīstības valstu cilvēkiem atrisināt. Tas tiks sasniegts, nodrošinot visiem pasaules iedzīvotājiem piekļuvi moderniem banku un finanšu pakalpojumiem, izmantojot blokķēdi.
Tagad ir daudz uzņēmēju, ekonomistu, palīdzības amatpersonu un baņķieru, kuri uzskata, ka kriptonauda un mobilie tālruņi kombinācijā nodrošinās pasaules slikto piekļuvi pasaules ekonomikai.
Kā mobilie tālruņi un kriptonauda var atbrīvot nabadzīgos
Laika posmā no 2016. gada jūlija līdz septembrim Kenijā ar lietotni M-Pesa peer-to-peer (P2P) tika noguldīta un izņemta vairāk nekā 10 miljardu ASV dolāru vērtībā, Mobile World Live ziņots. Safari.com piedāvātajai M-Pesa vien Kenijā pagājušajā gadā bija 20,7 miljoni lietotāju.
Daudzi uzņēmumi cenšas atkārtot MPesa panākumus, piedāvājot kriptovalūtas bankas pakalpojumus, izmantojot lietotnes. Zvanīja uzņēmums MicroMoney apgalvo, ka ir izsniedzis 40 000 aizdevumu cilvēkiem Mjanmā (Birmā), Kambodžā, Taizemē, Indonēzijā un Šrilankā, izmantojot tās blokķēdē balstīto sistēmu. Sistēma ietver tālruņa lietotni, kas ir pieejama, izmantojot Google Play.
MicroMoney mērķis ir panākt, lai galvenie bankas pakalpojumi, piemēram, aizdevumi, būtu pieejami pasaules 2,5 miljardiem cilvēku, kuriem nav banku. Bankā nav banku kontu; un var dzīvot simtiem jūdžu attālumā no bankas, taču viņiem joprojām ir vajadzīga nauda.
Tādi uzņēmumi kā MicroMoney un Nebeus cer tos sasniegt, jo daudziem no tiem ir mobilie tālruņi. Nebejs plāno piedāvāt kredītus, kas nodrošināti ar kriptovalūtu, bankām, kas nav bankas.
Palīdzība banku bankām var dot sievietēm iespēju; jo aptuveni 55% pasaules banku nav sieviešu, Pasaules Banka ziņots. Bez bankas kontiem cilvēki nevar pieteikties aizdevumiem, iegādāties mājas, ietaupīt naudu, veikt uzņēmējdarbību tiešsaistē un saņemt valdības pabalstu maksājumus.
Uzņēmēju stiprināšana
Vēl viens uzņēmums cenšas balstīties uz MPesa panākumiem BitPesa; kas paredzēts, lai palīdzētu importētājiem Kenijā, Nigērijā, Tanzānijā un Ugandā saņemt maksājumus vai sūtīt naudu uz Eiropu, ASV un Ķīnu.
BitPesa apgalvo, ka tam ir 6000 lietotāju vairāk nekā 85 valstīs. Tas arī apgalvo, ka šie lietotāji, izmantojot savu bloku ķēdi, ir veikuši vairāk nekā 17 000 darījumu.
Cerība ir veicināt uzņēmējdarbību, ļaujot uzņēmējiem saņemt maksājumus vairākās valūtās. BitPesa mēģina novērst vienu no lielākajiem šķēršļiem uzņēmējdarbībai jaunattīstības valstīs; piekļuves trūkums bankām.
Jaunattīstības valstu iedzīvotāji, kuriem nav banku, bieži vien nespēj iesaistīties importa vai eksporta biznesā, jo viņiem nav iespēju pārvērst savas valūtas plašāk pieņemtā naudā, piemēram, ASV dolārā. Tas uzņēmējiem var padarīt neiespējamu maksājumu apstrādi, samaksu par piegādēm un aprīkojumu un aizdevumu vai kredītlīniju saņemšanu.
BitPesa un risinājumi, piemēram, TenX digitālais maks; kas paredzēti vairāku altkoīnu konvertēšanai fiat valūtās, to var atrisināt. Paredzams, ka TenX seifa priekšrocība ir Visa debetkarte, kas varētu nodrošināt piekļuvi kredītam. Tirgotāji, kas izmanto TenX, varētu saņemt Visa kredītkartes vai debetkartes maksājumus un palielināt savu biznesu.
Vēl viena priekšrocība tādām sistēmām kā BitPesa ir tā, ka viņi sūta naudu tieši jaunattīstības valstu iedzīvotājiem, nevis birokrātiem vai palīdzības darbiniekiem. Tradicionālo ārvalstu palīdzību bieži nozog korumpēti ierēdņi, vai tā sasniedz tikai noteiktus cilvēkus, piemēram, vietējā līdera atbalstītājus.
Tādi risinājumi kā BitPesa var ievietot skaidru naudu vietējo cilvēku kabatās, kuri to iztērēs vietējās kopienās vietējos uzņēmumos. Ilgtermiņa ieguvumi var ietvert darba vietu radīšanu; un valstu nodokļu bāzes paaugstināšana, kas var nodrošināt vairāk naudas skolām un ceļiem.
Kā Ethereum var palīdzēt bēgļiem
Pat Apvienoto Nāciju Organizācijas Pasaules Pārtikas programma izmanto kriptonauda, lai palīdzētu nabadzīgajiem. Programma Ethereum sāka izmantot līdzekļu nosūtīšanai 10 000 bēgļiem Jordānijā 2017. gada maijā, Market Mad House ziņots.
Programmas finanšu virsnieks Houmans Hadads cer izmantot Ethereum, lai 2018. gadā nosūtītu maksājumus līdz 500 000 bēgļu. Pirmie ētera maksājumi tika izsniegti kā taloni, taču ANO plāno nākotnē sākt veikt tiešus kriptovalūtas maksājumus..
ANO eksperimentē ar Ethereum, jo to var nosūtīt uz mobilo tālruņu lietotnēm. Daudziem mūsdienu bēgļiem ir mobilie tālruņi, bet viņiem nav piekļuves bankām. Mobilo tālruņu torņa uzstādīšana varētu būt lētāka un ātrāka nekā tradicionālie palīdzības pasākumi. Vēl viens Ethereum izmantojums ir samaksa vietējiem pārdevējiem, kas sniedz pakalpojumus un piegādes ANO programmām.
Inflācijas pārvarēšana
Kriptonauda var atrisināt vienu no lielākajām problēmām, ar ko saskaras cilvēki, kas dzīvo dažās jaunattīstības valstīs: inflāciju. Dažu valstu iedzīvotāji ir nabadzīgi, jo viņu nauda ir bezvērtīga. Korumpētas vai nespējīgas valdības var nopelnīt naudu bezvērtīgas, vienkārši izdrukājot to pārāk daudz.
Tā tas ir Venecuēlā; kas cieš no 1600% inflācijas vai hiperinflācijas, pateicoties prezidenta Nikolaja Maduro politikai. Maduro režīmā; valūta vai Bolivārs ir nevērtīgs, un Big Mac pirkšana McDonald’s var prasīt līdz pat pusmēneša algām..
Inflācijas līmenis Venecuēlā 2017. gada decembrī sasniedza 500%, Bloomberg ziņots. Ir arī citi dati, kas liecina, ka Venecuēlā inflācija varētu sasniegt 4000%.
Tūkstošiem venecuēliešu ir atraduši veidu, kā izvairīties no hiperinflācijas; un Maduro politiku, iegūstot Bitcoin, Atlantijas okeānu ziņots. Venecuēlieši vienkārši izmanto savas valsts lēto elektrību, lai iegūtu vai novāktu Bitcoin no blokķēdes. Pretī viņi saņem valūtas vērtību, kamēr Bolivar samazinās.
Bitcoin kalnrači var nopelnīt aptuveni 500 ASV dolāru mēnesī, kas ir bagātība Venecuēlā. Tas ir pietiekami daudz naudas, lai pabarotu četru cilvēku ģimeni un iegādātos pamata piederumus, piemēram, autiņus un insulīnu. Vēl svarīgāk; Venecuēlieši var iegādāties nepieciešamos priekšmetus tiešsaistē, izmantojot Bitcoin, vai arī izmantot tos, lai iegādātos Amazon dāvanu kartes, lai nopirktu nepieciešamos krājumus.
Nav pārsteidzoši, ka visdažādākie cilvēki, tostarp politiķi, policisti un koledžas profesori, ir izvēlējušies iegūt Bitcoin. Pat policijas uzbrukumi nav spējuši apturēt Bitcoin un Ethereum ieguvi Venecuēlā. Ethereum ieguve Venecuēlā aizķeras, jo tā ir vieglāk; un tam nav nepieciešami īpaši datori, kā to dara Bitcoin ieguve.
Daži ekonomisti tagad domā, ka kriptovalūtu ieguve ir vienīgā lieta, kas Venecuēlas ekonomiku uztur. Pat policijas vēršanās veicina ieguvi; jo korumpēti policisti vienkārši sagrābj Bitcoin kalnrūpniecības platformas un sāk tās izmantot, lai nopelnītu naudu.
Korumpētu finanšu sistēmu nomaiņa
Cits kriptovalūtas pielietojums inflācijas nomocītajās valstīs ir ietaupījums. Apmēram 37% BitFinance risinājuma lietotāju Zimbabvē izmanto Bitcoin krājumus kā krājkontu, Quartz ziņots.
Bitcoin tiek izmantots kā uzkrājums, jo tas ir daudz mazāk pakļauts inflācijai nekā Zimbabves dolārs. Tikai daži cilvēki Zimbabvē uzticas savas valsts papīra naudai, jo valsts 2009. gadā cieta 500 miljardu procentu inflāciju.
Tas noveda pie Zimbabves finanšu sistēmas sabrukuma, kas cilvēkiem ļāva vieglāk pieņemt kriptonauda kā alternatīvu. Novērotāji ir pamanījuši līdzīgus notikumus arī citviet Āfrikā.
Vietējie tirgotāji un aktīvisti Nigērijā un Dienvidāfrikā uzskata, ka kriptonauda var demokratizēt ekonomiku, nodrošinot vidusmēra cilvēkiem piekļuvi skaidrai naudai, ziņoja Lorenco Fioramonti no Pretorijas universitātes. Fioramonti sāka interesēties par kriptovalūtu, kad atklāja, ka viņa studenti Dienvidāfrikā to izmanto.
Fioramonti uzskata, ka kriptonauda un citas tehnoloģijas naudas sistēmas pārveido no centralizētām uz decentralizētām. Centralizētā sistēmā nauda tiek virzīta caur centrālo klīringa centru – piemēram, centrālo banku vai maksājumu procesoru, piemēram, MasterCard.
Decentralizētie tīkli ir peer-to-peer, kas nozīmē, ka nauda pāriet tieši no vienas personas otrai. Tas vidējiem cilvēkiem atvieglo valdības kontroli un ierēdņiem ir grūtāk nozagt vai izņemt naudu.
Fioramonti uzskata, ka nākotnē būs ļoti dažādas valūtas; un ka kriptonauda būs tikai viens no daudziem apmaiņas līdzekļiem, kas pieejams jaunattīstības valstu iedzīvotājiem. Viņš arī domā, ka vienādranga risinājumi, piemēram, kriptonauda, novedīs pie labākas un atvērtākas ekonomikas jaunattīstības valstīs.
Atvieglojot naudas sūtīšanu
Vēl viens veids, kā kriptonauda var palīdzēt jaunattīstības valstīm, ir tas, ka imigrantiem ir vieglāk nosūtīt naudu cilvēkiem, kuru bankas ir mājās.
Attīstīto valstu iedzīvotāji, galvenokārt imigranti, pārsūta apmēram 26 miljardus USD gadā draugiem un ģimenes locekļiem jaunattīstības valstīs, lēš FocusEconomics. Pārāk daudz šīs naudas tiek izšķiests, jo process ir dārgs un apgrūtinošs.
Londonas nigērietim, kurš vēlas nosūtīt naudu savai mātei mājās, iespējams, būs jādodas uz naudas pārskaitījumu veikalu. Tur viņam par pārskaitījumu jāmaksā vairākas mārciņas. Lai to saņemtu, mammai, iespējams, būs jāstaigā līdz pārskaitījumu veikalam un jāņem nauda naudā. Gan naudas pārskaitījumu veikali; un tīkls, kas tos savieno, iekasēs maksu par pārskaitījumu, kas var paaugstināt cenu.
Tas var radīt mātei briesmas, jo viņu var apzagt, atgriežoties. Noziedznieki; zinot, ka cilvēkiem, kuri atstāj pārskaitījumu biroju, ir skaidra nauda, iespējams, jūs gaida ārā.
Lai padarītu situāciju sliktāku, dēls Londonā; nav iespēju ārkārtas situācijā ātri nosūtīt naudu mātei. Ja māte nevar staigāt uz pārskaitījumu biroju, viņa nevar saņemt naudu. Tas nozīmē, ka līdzekļi varētu nebūt pieejami, ja viņa būtu slima vai ievainota.
Uzņēmumiem patīk Monētas.ph mēģina mainīties, veidojot sistēmas, kas paredzētas cilvēkiem, izmantojot Forbes blokķēdi, ļaut cilvēkiem nosūtīt kriptonauda visā pasaulē. ziņots.
“Kriptonauda ļoti labi darbojas kā dzelzceļš bezšuvju naudas pārskaitījumiem un iespēju apmaksāt pakalpojumus,” Forins teica Coins.ph biznesa operāciju vadītājs Džastins Lēvs..
Pārskaitījumu veikšana kalpo cilvēkiem nevis bankām
Izmantojot tādas sistēmas kā Monētas.ph, dēls Londonā, iespējams, varēs nosūtīt līdzekļus mātei, nospiežot tikai vienu pogu. Māte uzreiz pa tālruni varēja piekļūt skaidrai naudai, bez ilgas bīstamas pastaigas.
Citi uzņēmumi darbojas reģionālāk. Satoshi Citadel Industries (SCI) mērķauditorija ir Filipīnu naudas pārvedumu tirgus Rebit produkts. Simtiem tūkstošu filipīniešu strādā ārzemēs tādās valstīs kā Amerikas Savienotās Valstis un Ķīna.
SCI un tā konkurents; Grauzdiņš, pasniedziet filipīniešu Honkongā un Singapūrā. Grauzdiņš var ļaut lietotājiem sūtīt un saņemt naudu, izmantojot savu lietotni, bez bankas konta. Tas var būt nenovērtējams filipīniešiem, kuri dzīvo jūdzes no bankas.
Vēl viena priekšrocība Grauzdiņš ir zemāka maksa; uzņēmuma vadība apgalvo, ka tā maksa ir par 86% zemāka nekā maksa par bankas pārskaitījumu. Tas var dot cilvēkiem, kuri paļaujas uz naudas pārskaitījumiem, tūlītēju ienākumu pieaugumu, novēršot augstās maksas.
Vienā veidā kriptonauda var palīdzēt cilvēkiem, kuri paļaujas uz naudas pārskaitījumiem, palīdzot viņiem saglabāt vairāk naudas. Pārskaitījumi bieži zaudē lielu vērtību, kad tos pārvērš no vērtīgākas valūtas no attīstītajām valstīm mazāk vērtīgā vietējā naudā.
Kriptovalūtā atstātie līdzekļi nezaudēs savu vērtību; vai par kuru jāmaksā bankas pārskaitījums, un citas maksas. Vēl viena priekšrocība ir tā, ka kriptonauda var dot jaunattīstības valstu iedzīvotājiem, ka to var uzglabāt mākoņa digitālajos kontos, kuriem var piekļūt ar tālruņiem. Tas nozīmē, ka viņiem nebūs jāpaļaujas uz skaidru naudu, kuru var nozagt, nozaudēt vai iznīcināt.
Nabadzīgo ievešana 21. gadsimtā
Tas viss norāda uz to, kas varētu būt vissvarīgākais un graujošākais kriptovalūtas efekts. Tas var ievest lielu daļu pasaules nabadzīgo cilvēku 21. gadsimtā, ļaujot viņiem piedalīties pasaules ekonomikā.
Pateicoties kriptovalūtai, simtiem miljonu cilvēku varētu pirmo reizi ietaupīt naudu, nopelnīt procentus, ieguldīt, sākt uzņēmējdarbību, aizņemties naudu, saņemt naudas pārvedumus vai nosūtīt naudu draugiem un ģimenei. Tā ietekme būs milzīga, un tā var radīt miljoniem jaunu uzņēmumu un milzīgu daudzumu jaunu bagātību, un tas ir pateicoties kriptovalūtām un Blockchain.